Kil Boya Piksel

Kil Boya Piksel

  • Tür : Belgesel
Uyarı
''Kil Boya Piksel'' belgeseli tarihin çeşitli dönemlerinden sanat akımlarının doğuşuna ve gelişimine odaklanıyor. Devamını oku

''Kil Boya Piksel'' belgeseli tarihin çeşitli dönemlerinden sanat akımlarının doğuşuna ve gelişimine odaklanıyor.Rönesans'tan Osmanlı Minyatür Sanatı'na, Romantizm'den Dadaizm'e ve Günümüz Sanatı'na uzanan sürede sanatın geçirdiği değişimi, akademik kalıpların dışında, özgün bir dille ekrana getiriyor. Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkin bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıkla.
GİRİŞ YAP Paketleri İncele
play icon Sezon Fragmanını İzle

1. Bölüm - Dada ve Sürrealizm-Nergis Abıyeva

Sanat tarihçisi ve küratör Nergis Abıyeva, Dadaizm ve Sürrealizmin birbirini nasıl etkilediğini, sanatçı kadınların avangart akımlardaki yerini konuşuyor.

2. Bölüm - Günümüz Sanatı-Ebru Yetişkin

Akademisyen ve küratör Ebru Yetişkin günümüz sanatına dair Türkiye'den ve dünyadan verdiği sanat örnekleriyle özgün değerlendirmelerde bulunuyor.

3. Bölüm - Osmanlı Minyatür Sanatı-Aslıhan Erkmen

Akademisyen Aslıhan Erkmen, Osmanlı Tasvir Sanatı'nın tarihine, üsluplarına, belli başlı sanat ve eser örneklerine dair özgün bir anlatım sunuyor.

4. Bölüm - Sanat Hayatım - Harun Antakyalı

Sanatçı Harun Antakyalı kendi sanat macerasından hareketle grafiti sanatından Empresyonizme, Kübizmden Ekspresyonizme avangard sanatın macerasını anlatıyor.

5. Bölüm - NFT ve Video Art - Nazlı Keçili

Artkolik sanat platformunun kurucusu Nazlı Keçili, video sanatından NFT’ye dair çok yönlü bir bakış sunarak sanatın günümüzde edindiği anlama dair bir perspektif sunuyor.

6. Bölüm - Rönesans-Celil Sadık

Sanat tarihçisi Celik Sadık, rönesans'ın ortaya çıkışındaki etmenleri, sanatın ve sanatçının özerkliğini, sanatçı mitinin oluşumunu bu bölümde tartışmaya açıyor.

7. Bölüm - Kamusal Alanda Heykel-Ahmet Aydın Atmaca

Sanatçı-Akademisyen Ahmet Aydın Atmaca, heykel sanatının tarihine ve kamusal alanda heykel sanatına odaklanıyor. Kamusal alanda heykel sanatı nedir? Nasıl olmalıdır?

8. Bölüm - Video Sanatı - Başak Kaptan Şiray

Sanatçı-Akademisyen Başak Kaptan Şiray, videonun bir sanat olarak ele alınması ve 1960'lardan günümüze uzanan süreçte video sanatının gelişim evreleri üzerinde duruyor.

9. Bölüm - Kavramsal Sanat - Gülçin Aksoy

Sanatçı-Akademisyen Gülçin Aksoy, kavramsal sanatın görülmeye başladığı tarihlerden günümüze uzanan süreçte kavramsal sanatın özgün tarihine odaklanıyor.

10. Bölüm - Romantizm - Uras Kızıl

Sanat tarihçisi, küratör ve yazar Uras Kızıl bu bölümde romatizmin aydınlanma ve Fransız devrimi ile ilişkisine dair özgün bir bakış sunuyor.

İşlemin başarılı bir şekilde gerçekleşti.