Adım Adım Dünya
Adım Adım Dünya
Adım Adım Dünya

Adım Adım Dünya

Uyarı
En uzun yolculuklar, o ilk adımla başlar. Ejderha'nın ülkesi Butan'dan Transsibirya Ekspresi'nin destansı yolculuğuna, uzak sandığınız coğrafyalar artık çok yakınınızda.. Devamını oku
En uzun yolculuklar, o ilk adımla başlar. Ejderha'nın ülkesi Butan'dan Transsibirya Ekspresi'nin destansı yolculuğuna, uzak sandığınız coğrafyalar artık çok yakınınızda..Dünyanın en renkli coğrafyalarını, adım adım keşfedin.

En uzun yolculuklar, o ilk adımla başlar. Ejderha'nın ülkesi Butan'dan Transsibirya Ekspresi'nin destansı yolculuğuna, uzak sandığınız coğrafyalar artık çok yakınınızda..Dünyanın en renkli coğrafyalarını, adım adım keşfedin.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Adım Adım Dünya : Destansı Bir Yolculuk

Sekiz farklı saat dilimi, dünyanın üçte birini geçiş! Devamını oku Eşsiz doğa manzarası eşliğinde 10.650 kilometrelik, dünyanın en az bilinen ve görülen noktalarına nefes kesen bir yolculuk ekranlara geliyor...

2. Bölüm - Adım Adım Dünya : Ölümsüz Göle Doğru

Destansı yolculuk devam ediyor! Trans-Sibirya ekspresi, gezinin ikinci etabında eski İnançlılar Köyü'nü ve Sibirya'nın Mavi Göz'ü Baykal Gölü'nü selamlıyor.

3. Bölüm - Adım Adım Dünya : Son Durak

Trans-Sibirya ekspresi, yolculuğu devam ediyor. Devamını oku Son etabında Batı Sibirya'nın başkenti Novosibirsk, Urallar'ın en büyük kültür merkezi Yekaterinburg ve Kazan'dan geçerek, Moskova'ya varıyor.

4. Bölüm - Adım Adım Dünya : Rüya Trenle Kara Kıta'ya 1

Dünyanın en lüks trenlerinden biriyle, Afrika'da efsanevi bir keşif yolculuğu! Devamını oku Rüya tren, Tanzanya’nın en büyük kenti Darüsselam’dan yola çıkıyor; Zambiya ve Zimbabve sınırlarından geçerek dünyanın 7 doğa harikasından biri sayılan Viktorya Şelalesi’ne ulaşıyor. Kara tren, 17 günlük rüya gibi bir yolculukla, kara kıtanın şifrelerini çözüyor..

5. Bölüm - Adım Adım Dünya : Rüya Trenle Kara Kıta'ya 2

Dünyanın en lüks trenlerinden biriyle, Afrika'da efsanevi keşif yolculuğu devam ediyor. Devamını oku Rüya tren, görkemli Viktorya Şelalesi’nden Botswana ve Güney Afrika Cumhuriyeti’ne doğru yol alıyor. El değmemiş doğada safari heyecanı, elmas şehri Kimberley, ve Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki Robben adası, rüya trenin yolcularını bekliyor.

6. Bölüm - Adım Adım Dünya : Maharaca Ekspresiyle Hindistan

Hint kaya oyma sanatının en güzel örneklerinin yer aldığı Ajanta mağaralarından, krallar diyarı Racasthan'a rengarenk bir yolculuk sizi bekliyor.

7. Bölüm - Adım Adım Dünya : Renk Cümbüşünden Beyaz Tapınağa

Ünlü gözlemevi Jantar Mantar, kırmızı kum taşıyla inşa edilmiş Fatehpur Sikri ve Tac Mahal bu benzersiz yolculuğun yeni durakları arasında.

8. Bölüm - Adım Adım Dünya : Butan:Ejderhanın Ülkesi

Yeşilin ortasında, yüksek tepelerde, dünyanın en sakin yerine yolculuğa hazır mısınız?

9. Bölüm - Adım Adım Dünya : Buda Yolunda

Buda'nın izinde benzersiz bir yolculuk... Her yıl yüzbinlerce insanın dahil olduğu, Buda'yla çıkılan aydınlanma arayışı... Devamını oku Buda'nın yaşamında önem taşıyan şehirler, Budizm'in köşe taşları ve önemli hac merkezleri ekrana geliyor.

10. Bölüm - Adım Adım Dünya : Buda'nın Topraklarında

Mahaparinirvan Ekspresi, kültür gezginlerine eşi bulunmaz bir Budizm deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Devamını oku Buda'nın doğduğu şehir Lumbini, ilk vaazını verdiği Sarnath ve ölmeye yattığı yer Kushinagar'ın eşsiz görünümümü ekrana yansıyor.

11. Bölüm - Adım Adım Dünya: Dekkan Destanı

Mumbai'den Delhi'ye uzanan büyülü bir yolculuğa hazır mısınız ? Trenle Hindistan seyahati başlıyor. Devamını oku Doğu'nun Venedik'i Udaipur'u keşfedip, mavi şehir Codpur'un yerel pazarlarında dolaşmak, pembe şehir Jaipur'un sokaklarını arşınlamak için yola çıkıyoruz. Zaman tünelindeki şehirler ve binlerce yıllık öyküler ekrana geliyor.

12. Bölüm - Adım Adım Dünya : Doğu Kilikya

Orta Toroslar ve Dağlık Kilikya'nın sırlarını beraber keşfediyoruz. Devamını oku Karaman'dan başlayıp Mersin'e uzanan yolculukta, Roma Havuzu, Isaurapolis Antik Kenti, Mavga Kalesi ve geçmişin kapılarını aralayan pek çok tarihi zenginlik ekrana geliyor.

13. Bölüm - Adım Adım Dünya: Kurtuluş Rotası

Profesyonel rehber ve muharebe alanları uzmanı Serhan Güngör ile Kurtuluş Savaşımızın coğrafyasına bir yolculuk... Devamını oku 1921 ve 1922 yıllarının büyük muharebelerinin gerçekleştiği arazilerde tarihin ve istiklalin izini sürüyoruz.

14. Bölüm - Adım Adım Dünya: 90 Derece

İnsan yok, toprak yok, zaman yok... Sadece sonsuz bir beyazlık, uçsuz bucaksız bir buz çölü. Devamını oku Nükleer buzkıranla gerçekleşen bu yolculukta gezginlerin yol arkadaşları, kutup ayıları, arktik kuşlar ve fok balıkları...

145

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.