Afrika
Africa
Afrika

Afrika

Uyarı
Afrika'nın büyük beşlisi tüm ilgiyi topluyor ama anakara her boyuttan müthiş canlılara ev sahipliği yapıyor. Devamını oku
Afrika'nın büyük beşlisi tüm ilgiyi topluyor ama anakara her boyuttan müthiş canlılara ev sahipliği yapıyor.Dev canavarlardan en ufak canlılara kadar, Afrika'nın şaşırtıcı bir çeşitliliği sahip olan vahşi yaşamını keşfediyoruz.

Afrika'nın büyük beşlisi tüm ilgiyi topluyor ama anakara her boyuttan müthiş canlılara ev sahipliği yapıyor.Dev canavarlardan en ufak canlılara kadar, Afrika'nın şaşırtıcı bir çeşitliliği sahip olan vahşi yaşamını keşfediyoruz. Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Leoparın Açlığı

13 yaşındaki Kamuti, çevik avlanma becerileriyle Zambiya'daki Luangwa Vadi’sinde hüküm sürdü. Devamını oku Ancak ilerleyen yaşı, acımasız aslan sürüsünden kaçmaya çalıştığı bugünlerde aleyhine çalışıyor.

2. Bölüm - Leoparın Son Direnişi

Bilge ve yaşlı bir leopar olan Kamuti 10 yıl boyunca, Luangwa Vadi’sindeki 2 metrekarelik temel avlanma alanında hüküm sürdü. Devamını oku Afrika çalıları arasındaki en eski leoparlardan biri olarak 13 yaşında, hayatını öldürdüğü avlarını çalan aslanlara karşı kendi başına sürdürdü. Ama eskiden olduğu kadar hızlı değil ve hayat gittikçe zorlaşıyor. Ve şimdi hayatının en ciddi mücadelesini vermek üzere.

3. Bölüm - Kan Bağı

Kurak sezon ve Nsefu sürüsü yavrularının doğmasını bekliyor -dişi aslanlardan üçü hamile. Devamını oku Zambiya’da sürülerini ölümüne korumaya hazır iki güçlü erkek ile birlikte Luangwa nehrinin en iyi yerinde yaşıyorlar. Kurak sezon ilerledikçe, komşuları olan üç güçlü ve agresif erkek aslan dünyalarını yok etmekle tehdit ediyor. Amaçları: erkekleri yerinden etmek, tüm yavruları avlamak ve dişileri ele geçirmek.

4. Bölüm - Uyumsuz

Nsefu sürüsünün altı yeni aslan yavrusu var, birkaç haftalıklar, besleniyorlar ve birlikte oynuyorlar. Devamını oku Aynı karında büyüyen yavrulardan en çelimsizi biraz uyumsuz ve yaşama şansı düşük.Ama sürünün geri kalanından ayrıldığı zaman, onun utangaç karakteri hayatını kurtarıyor. Bu, aşk ve ihanetin ve bir ailenin parçası olmanın ne anlama geldiğinin olağanüstü ve acıklı hikayesi.

5. Bölüm - Genç Sürü

Altı yeni yavru aslan, onları koruyacak güçlü erkekler, ve Zambiya’daki Luangwa Nehri’ndeki en iyi bölge ile birlikte, Nsefu sürüsü mükemmel olurdu. Ama, ergenleri var! Devamını oku edi sakar umutsuz ergen aslan avlanmayı öğreniyor ve nasıl davranacaklarını unutuyorlar. Sonra, bir akşam, yavru aslanlardan birini yaralıyorlar ve talihsiz bir bufalo avına çıkıyorlar. Bir ergen ve bir yaşında yavru öldürülüyor, ikisi yaralı ve üçü kayıp. Üç kayıp kardeş yakın bölgede başıboş dolaştı ve komşularını keşfettiler.

6. Bölüm - Sağ Kalan

Batı Zambiya’da Liuwa ovalarında göze çarpan bir aile yaşıyor – benekli sırtlan klanı. Klanın kraliçesinin iki küçük yavrusu var. Devamını oku Hatırlanan en zorlu mevsimlerden birinde klanın yaşam mücadelesini takip edeceğiz. Ovalar korkunç bir kuraklık yaşıyor ve büyük antilop sürüsü – sırtlanların tercih ettiği av- hala kuzeyden uzakta. Kraliçe çok zorlu bir mücadele ile yüz yüze geliyor: yavruları canlı tutmak ve tüm ailesi için yemek bulmak.

7. Bölüm - Afrika'nın Kayıp Cenneti

15 yıllık iç savaş, Gorongosa Milli Parkı’ndaki vahşi yaşama çok büyük zarar verdi. Devamını oku Bugün, çevreciler parkı eski görkemli haline dönüştürmeye ve günümüz tehlikelerinden kurtarmaya çalışıyorlar.

8. Bölüm - Kızgın Su Aygırları

Brent ve Grant Reed, Okavango Nehri'nde dolaşarak, bir grup müşteri için mükemmel, vahşi doğa kampına giden bir rota arıyor.

9. Bölüm - Kızgın Boğa

Grant, kaybolan bir erkek aslanı bulmaya yardım eder ve Brent kendini ciddi bir belada bulur.

10. Bölüm - Timsah Krizi

Grant Reed, Botswana'da bir safariden daha fazlası için bir grup misafire rehberlik eder. Devamını oku Ama haydut bir timsah şehirdeki insanlara saldırdığında, erkek kardeşi Brent'in yardımına ihtiyacı var ve onu çalılıktan geri çağırması gerekiyor. Neyse ki, babaları Mike Reed, rehber olarak devreye giriyor ve konuklar Reed ailesinde elmanın ağaçtan uzak düşmediğini keşfetti.

11. Bölüm - Gece Avcıları

Brent erkek kardeşi Grant uzaktayken bir safariye katılır. Brent ve konukları için her şey yolunda gidiyordu, araçlarıyla ilgili bir sorunla karşılaşana kadar.

12. Bölüm - Meerkat Çılgınlığı

Brent, yaklaşmakta olan bir safari için fundalıklar keşfediyor, Grant ve konukları ise dişi ve erkek bir aslanı görüyor.

13. Bölüm - Leopar Gözetleme

Brent, büyük kedileri görmeye kararlı bir gruba rehberlik eder. Karargahta, Grant ve Mike şirketi riske sokabilecek yiyecek ve su temini sorunları ile karşılaşıyorlar.

14. Bölüm - Akımların Çatışması

Afrika ve Antartika Güney Afrika'da Cape'te bir araya geldi. Devamını oku Soğuk seven penguenlerin çölde yaşayan devekuşlarının yanında yaşadığı ve benzer şekilde deniz salyangozları ve canlı bukalemunlara ev sahipliği yapan bir yer.

15. Bölüm - Devler Ülkesi

Güneşli, kumlu plajlar ve palmiye ağaçları Güney Afrika'nın doğu sahilini karakterize ediyor. Devamını oku Tüm yıl boyunca sıcak ve yapışkandır; ülkenin doğusundaki mangrovlar ve nehir kolları, garip kurbağalar, zıplayan balıklar ve dev Nil timsahları için ideal koşulları sunar.

16. Bölüm - Kalahari'nin Katilleri

Kıyıların uzağında ve Drakensberg Dağları'nın ötesinde, Orta Güney Afrika'nın engin yarı-çöllerine ve kuru savanına uzanıyor. Devamını oku Bu kurnaz çita ve gezegendeki en renkli yerlerden birine ev sahipliği yapıyor.

17. Bölüm - Afrika Antilopları

En sert göç, büyük manzaralar, sayılamayan sayılar ve korkunç yırtıcılıklar vaat ediyor. Ama bu kişisel bir hikaye. Devamını oku Neo, ilk göç döngüsünde ve ilk yılında geçirme mücadelesinde. Bahisler yüksek, çünkü sadece beş günlükken kaybolan Neo, sırtlanların kapandığı ovalarda topallıyor, nehirde bir karkas yığını üzerinde bırakıldı. Onun zorlukları ve zaferleri bize doğadaki en büyük vahşi yaşam deneyimlerinden biri hakkında samimi bir bakış açısı sunuyor.

18. Bölüm - Yeryüzü Cenneti

Bu film, Güney Afrika'daki Yukarı Okavango Nehri'nin muhteşem manzaralarını ve vahşi yaşamını bizlere sunuyor. Devamını oku Dişi bir aslan olan Fekeetsa'nın ise bu tatsız dünyadaki hayatını anlatıyor.

19. Bölüm - Cehennemin Sınırındaki Yer

Bu film, Güney Afrika'daki Okavango Nehri'nin Orta Dünyası'na ait manzaraları ve vahşi yaşamı bizlere sunuyor.

20. Bölüm - Cehennem

Bu film, Güney Afrika'daki Aşağı Okavango Nehri'nin muhteşem manzarasını ve vahşi yaşamını sunuyor. Devamını oku Rotanızı nehrin sonuna doğru çevirdiğinizde ise çok daha ilginç manzaralar ortaya çıkarıyor.

21. Bölüm - Pusudaki Avcılar

Afrika'nın Ölümcül Pusu Avcıları; ilham verici kamuflaj, sabır ve hassasiyet dünyasının kapılarını aralıyor. Devamını oku Bizler bu sinsi yok edicileri, tabiattan ve özel yetenklerinden faydalanarak nasıl kendilerini gizlediklerini takip ettik.

22. Bölüm - Suikastçiler

Afrika'nın Ölümcül Avcıları, kıtanın en amansız katillerinin başında gelen 10 tür hakkında davetkar bir gösteriye ev sahipliği yapıyor. Devamını oku Besin zincirinin en tepesine giden savaşlarında en vahşi, en büyük ve en ölümcül silahları geliştiren yok edicileri keşfedin.

23. Bölüm - İstilacılar

Afrika'nın Ölümcül Avcıları, kıtanın en korkusuzlarının heyecan verici savaşını gözler önüne seriyor. Devamını oku Tepeden tırnağa silahlanmış olan bu uzmanlaşmış ajanlar, Gabon Ormanları'ndan Etiyopya yaylalarına ve hatta buz gibi Atlas Okyanusuna kadar her ortama hâkim olmak için kurnaz stratejilere sahipler.

24. Bölüm - Silahlanma Yarışı

Afrika'da her yaşta hayvan yaşamak için özgün taktiklerle mücadele ediyor. Botsvana otlaklarındaki bu silahlanma yarışı, ölüm ve şan arasındaki fark demektir.

25. Bölüm - Avam İdaresi

Botsvana'nın şiddetli savaş alanlarında bir çete üyesi olmak her şeydir. Güç sayıdan gelse de zafer oyunu kurallarıyla oynayanlarındır. Devamını oku Afrika'nın en büyük çeteleri savaştığında yalnızca en iyiler ayakta kalacaktır.

136

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.