Arabalar
Cars
Arabalar

Arabalar

Uyarı
Tüm dünyada fabrikalarda üretilen gösterişli modellerden,banliyö garajlarında yeniden hayata döndürülmüş eski klasiklere kadar,arabalara olan takıntımız fazlasıyla gerçek
Tüm dünyada fabrikalarda üretilen gösterişli modellerden,banliyö garajlarında yeniden hayata döndürülmüş eski klasiklere kadar,arabalara olan takıntımız fazlasıyla gerçek

Tüm dünyada fabrikalarda üretilen gösterişli modellerden,banliyö garajlarında yeniden hayata döndürülmüş eski klasiklere kadar,arabalara olan takıntımız fazlasıyla gerçekDetayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Cosworth Krizi

Araba SOS’den Tim ve Fuzz, trajik bir araba kazasına karıştıktan sonra garajda paslanmaya bırakılmış bir Ford Sierra RS Cosworth’ü kurtarmaları için çağrılıyorlar. Devamını oku Bu görevi en iyi şekilde yapmaya kararlılar, Cosworth motorunu bile yenisiyle değiştirerek büyük mekanik bir bakım ile başlıyorlar. Arabanın, bundan haberi olmayan sahibine geri verilmesine ve görevin tamamlanmasına üç hafta kala, ikili yolda giden bir roket teslimi sözünü tutabilmek için saate karşı yarışacak.

2. Bölüm - Austin Canlanıyor

Araba SOS’ten Tim ve Fuzz karizmatik ama çok eski durumda olan 1928 model bir Austin 12/4’ü kurtarmak için Suffolk’a doğru yol alıyor. Devamını oku Arabanın sahibi Graham, emekliliğini ‘Gusty’ ile oyalanarak geçirme hayalleri var, ama önce Tim ve Fuzz bu hassas ve ender bulunan arabanın tamirinde çıkacak engellerin üstesinden gelmeliler. Başından beri, tüm bozulabilecek parçaların değiştirilmesi gerektiği ortada ama motor tamamen bozuk görünüyor.

3. Bölüm - Fiyasko

Erkek arkadaşı Jeremy, araba kazasında omurgasını kırdıktan sonra suçluluk duyan Debs, Araba SOS’den Tim ve Fuzz’ı arar. Devamını oku Ekip harap haldeki Fiat 850 Spider’ın yenilenmesini üstlenir ama Birleşik Krallıktaki en nadir arabalardan biri olduğu için yedek parçalarını bulmak neredeyse imkansızdır. Çürümüş kaportasının değiştirilmesinin yanı sıra, arabanın tüm krom parçalarının değiştirilmesi gerekmektedir.

4. Bölüm - MG Mucizesi

Araba SOS’ten Tim ve Fuzz, gerçek bir SOS çağrısını cevaplamak için Cheshire’a gittiler. 1938 model MGTA, araba hayranı sahibi Derek için ömür boyu süren bir proje oldu. Devamını oku Maalesef, klasik arabasını yenileme hayallerine rağmen, klasik MG garajda hurda katmanlarının arasında gizleniyor. Şimdi, kızı ve torunu Derek’in hayatının rüyası olan bu arabaya eski ihtişamına kavuşturmaları için Tim ve Fuzz’a ulaşıyor.

5. Bölüm - Porsche Bilmecesi

Araba SOS’den Tim ve Fuzz 1980’lerden kalma Porsche 911’i yenilemek için zamana karşı yarışıyor. Devamını oku Bir zamanlar sahibinin gurur ve neşe kaynağı olan bu ikonik araba ölümcül pastan dolayı çürüme tehlikesiyle karşı karşıya. En zorlu mücadeleleri ne olabilir sorusuyla yüzleşen Tim ve Fuzz, bu fırsatı değerlendirmeye ve paslanmış eski hurdayı önceki ihtişamına kavuşturmaya kararlı.

6. Bölüm - Süper İsveç Arabası

Pek çok tarafından sevilen ama çok az kişi tarafından sahip olunabilen, Koenigsegg kısa zamanda dünyadaki en iyi arabalardan biri oldu. Devamını oku Her bir araba İsveç’te araba üretim tesisinden daha çok sanat atölyesine benzeyen bir fabrikada sevgi ile elde üretilir. Koenigsegg fabrikasına yakından bakın ve bu sevgili canavarın üretimi için neler gerektiğini keşfedin.

7. Bölüm - Rolls Royce

En lüks arabalar göz önünde bulundurulduğunda, Rolls-Royce Phantom, dünya üzerindeki en prestijli araba modellerinden biridir. Devamını oku Üretilmesi ortalama 450 saat sürüyor ve bu süreç, Batı Sussex’te büyüyen bir bir fabrikada, kendini işine adamış zanaatkarlar ekibi, mühendisler ve boyacılar tarafından gerçekleştiriliyor.

8. Bölüm - Süper Arabalar: Gumpert Apollo

1 milyon dolarlık bir yarış arabası olan Gumpert Apollo Enraged, en iyi yarış parçaları kullanılarak, Sovyet döneminden kalma eski bir dikiş fabrikasının içinde üretildi.

9. Bölüm - Süper Arabalar: Pagani

1 milyon Euro değerindeki Pagani Huayra’nın yaratılışının arkasındaki gizemli ve mükemmeliyetçi süreci ortaya çıkarıyoruz. Devamını oku Horacio Pagani’nin detay aşkını paylaşan Pagani zanaatkarlarıyla ve nefes kesen yüksek standartlarıyla tanışmak için akıl almaz mesafeler giden şöhret delisi tedarikçileriyle tanışacağız.

10. Bölüm - Ferrari

Ferrari’nin İtalya, Maranello’daki çok gizli fabrikasında ,dünyanın en güçlü Ferrari’sinin tasarlanması ve yapılmasının ardındaki karmaşık prosedürlere tanık oluyoruz. Devamını oku En beğenilen spor arabalarının arkasındaki gizemlere göz atın, ve Ferrari’nin özel yarış pistinde, başarısızlığın bir facia olabileceği son bir test sürüşüne çıkın.

11. Bölüm - Lamborghini Murcielago

İtalya’da muhteşem Lamborghini Murcielago SV’nin üretildiği fabrikanın yer aldığı gösterişsiz küçük çiftlik topluğuna doğru yola çıkıyoruz. Devamını oku 0km’den 100km’ye 3.4 saniyede çıkan gösterişli bir tasarım. Kendini işine adamış sadece 130 kişinin iş gücüyle, Murcielago’nun hafif karbon fiber çerçevesinin ve 640 beygir gücündeki V-12 motorunu nasıl yaptığını göreceksiniz. İşlerin çoğunu elle yapıldığı için, fabrika her gün sadece 2.7 Murcielago üretiyor.

12. Bölüm - Aston Martin Vantage

Afzal Kahn ve mühendisler Ralph ve Ranen, Aston Martin Vantage V8’i, aşırı güçlendirilmiş, GT’den ilham alan bir yarışçıya dönüştürme zorluğunu kabul ediyorlar. Devamını oku Ralph ve Ranen, projenin arkasındaki mühendis beyinleri, bu zarif süper arabayı, agresif, Mr Kahn’nın sezgisi kuvvetli müşterileri için bir yol arabası olarak da kullanılabilecek süper-hızlı yarış arabası yapma görevine gidiyorlar.

13. Bölüm - Rolls Royce Silver Shadow

Mühendisler Ralph Hosier ve Ranen Rudra, pop star müşterileri Shane Lynch’in imkansız isteği ile karşı karşıya geliyorlar. Devamını oku Bu ince, zarif 1979 model Rolls Royce Silver Shadow’u alın ve onu kötü bir çocuk gibi olan bir drift makinesine dönüştürün. Deneyimli mühendisler için bile çok büyük bir meydan okuma olacaktır – daha öncesinde hiç drift arabası yapmadılar ve hele ki prestijli bir Rolls Royce üzerinden hiç yapmadılar.

14. Bölüm - Bentley Mulsanne

Otomobil kralı Afzal Kahn’dan arkadaşı 200,000£’luk Bentley Mulsanne’ı ile avlanmaya gidebilmek için yardım istiyor. Devamını oku Ralph ve Ranen İskoçya’nın arazi yollarında gidebilmesi ve bu modern centilmen avcının Highlands’de hafta sonu avlanırken ihtiyacı olabilecek her şeyi tam donanımlı olarak koyarak Bentley’i yeniden tasarlamak zorunda. Ama dünyanın en lüks arabalarından birini alıp onu zırhlı bir karavana benzetmek zor bir görev olacak.

15. Bölüm - Le Man Maserati

Jodie Kidd’in alışılmadık bir isteği var. Devamını oku Mekanik ustaları Shane ve Dan’den aile arabası Maserati Ghibli’yi saatte ortalama 320km hızla giden bir arabaya dönüştürmesini ister. Arabanın orijinal maksimum hızının saatte 240km olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu imkansız bir istek.

16. Bölüm - Lamborghini Transporter

Araba galericisi olan Alex Prindiville ve risk alan mühendisleri Shane ve Dan, her zeminde lüks arabaları taşıyabilecek bir nakliye arabası yapmak için çağırılırlar. Devamını oku Çocuklar Alex’in yapıyı Amerika’da yapma talimatlarını görmezden gelince, görev bir meydan okumadan neredeyse bir felakete doğru gidiyor.

17. Bölüm - Süper Arabalar: Porsche 911

Her şeyiyle yepyeni olan dördüncü nesil Porsche 911'in nasıl tasarlandığını yakından izleyin.

18. Bölüm - Süper Arabalar: Ford Mustang

Ford'un, dört farklı modelinin üretildiği Mustang fabrikasına konuk olun ve 650 beygir gücündeki V8'in nasıl yapıldığını öğrenin.

19. Bölüm - Süper Arabalar: Corvette ZR1

Şimdiye dek üretilen en hızlı ve en pahalı Corvette modeli olan ZR1'in nasıl üretildiğini izleyin.

20. Bölüm - Süper Arabalar: Nissan GT-R

Çığır açan aerodinamiğin, ileri teknoloji ürünü mühendisliğin ve el yapımı V6 motorun bir araya geldiği Nissan fabrikasına konuk olun.

136

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.