Ayak İzleri
Ayak İzleri
Ayak İzleri

Ayak İzleri

Ayak İzleri

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
1. Bölüm - Ayak İzleri: Eteklerdeki Muğla

Biyolog Rıfat Çığ rehberliğinde, Muğla'nın bilinmeyen saklı doğa güzellikleri ekrana geliyor.

2. Bölüm - Ayak İzleri: Asartepe'den Arasta'ya Muğla

Rıfat Çığ'ın Muğla'nın sırtını güvenle yasladığı Asartepe'nin tarih kokan zirvelerinde başlayan ve şehrin derinliklerine doğru süren yolculuğuna devam.

3. Bölüm - Ayak İzleri: Granitin Kucağındaki Şehir

Biyolog Rıfat Çığ, Sivrihisar'ın keşfedilmemiş değerlerinin izini sürüyor.

4. Bölüm - Ayak İzleri: Hüzün ve Mucize

Biyolog Rıfat Çığ Kayaköy'de ve Gemile koyunda tarihin ve doğanın izini sürüyor."

5. Bölüm - Ayak İzleri: Gökyüzü Çiçekleri

Biyolog Rıfat Çığ, "Kelebekler Vadisi'nde" kelebeklerin izini sürüyor.

6. Bölüm - Ayak İzleri : Kleopatra'nın İncileri

Biyolog Rıfat Çığ Sedir Adası'nın doğal ve arkeolojik geçmişindeki gizem perdesini uzmanlar eşliğinde aralıyor.

7. Bölüm - Ayak İzleri : Dorukların Efendileri

Biyolog Rıfat Çığ, Pedasa Antik Kenti'nde karların ataları olarak bilinen leleglerin izini sürüyor.

8. Bölüm - Ayak İzleri : Savaş Ganimeti

Biyolog Rıfat Çığ, rotasını Çanakkale Savaşı'nı hatırlatan izlerle şekillendiriyor.

9. Bölüm - Ayak İzleri : Kayıp Kentin Tabloları

Biyolog Rıfat Çığ, Uludaz Uğur Böceği Festivali'nde, doğanın zenginliğini ekrana taşıyor.

10. Bölüm - Ayak İzleri : Kumsaldaki Kılıç Strobilos

Biyolog Rıfat Çığ, Bodrum'un en güzel koylarından, tarihin en önemli limanlarından Aspat Koyu'nda.

11. Bölüm - Ayak İzleri : Su Yeşili Kar Beyazı

Biyolog Rıfat Çığ'ın hazırlayıp sunduğu Ayak İzleri'nin bu bölümünde göller ve güller diyarı Isparta'nın doğusunda yer alan,Davraz Dağı'na çıkıyoruz. Devamını oku Dağcılık sporuna gönül verenlerin gözde mekanlarından biri haline gelen Davraz, doğal dokunun büyüleyici atmosferiyle ve mükemmel kar kalitesiyle de ön plana çıkıyor.

12. Bölüm - Ayak İzleri : Muğla Yaban Orkideleri

Doğa tutkunu biyolog Rıfat Çığ merceğini bu kez Muğla'nın eşsiz güzellikteki orkide bahçelerine tutuyor! Devamını oku Prof.Dr.Ömer Varol'la birlikte yok olmaya karşı direnen onlarca yaban orkidesinin izini sürüyor!

13. Bölüm - Ayak İzleri : Gün Batımı Avcısı

Ayak izleri, yaban hayat sahası Akyatan'da. Yanlış uygulama sonucu ormanların kapladığı bu verimli kumullar kaplumbağalardan kuşlara, birçok türün yuvası. Devamını oku Akyatan'da sazlıklardan gelecek bir çift parlak gözü, saz kedisini beklerken daha yakından tanışacağımız bu coğrafyayı kaçırmayın!

14. Bölüm - Ayak İzleri : Sessiz Cennet

Anadolu'nun saklı doğa hazinelerine ev sahipliği yapan Sivas'ın Hafik ilçesi araştırmacı doğa gezginimizin büyüteci altında.

15. Bölüm - Ayak İzleri : Bozkırdaki Deniz

Kırıkkale ve çevresinin erozyonla ortaya çıkan ve henüz keşfedilmemiş fosil yatakları, ortaya çıkıyor.

16. Bölüm - Ayak İzleri: Yüzbin Yıllık Yürüyüş

Biyolog Rıfat Çığ Kahramanmaraş'ta paleolitik ve neolitik çağ insanlarının yaşadığı vadilerde yüz bin yıl öncesine doğru bir yürüyüşe çıkıyor.

17. Bölüm - Ayak İzleri: Uçurum Gezgini

Biyolog Rıfat Çığ gözlerini bu kez Orta Toros'ların zirvelerine doğru çeviriyor.

18. Bölüm - Ayak İzleri: Kar Yolları Kapatmadan

Araştırmacı doğa gezginimiz Biyolog Rıfat Çığ, Ayak İzleri'nde kış şartlarının hüküm sürdüğü Erzincan'ın benzersiz yanlarını keşfe çıkıyor.

19. Bölüm - Ayak İzleri: Suya Basan Orman

Rıfat Çığ, Sakarya'nın kuzeyinde Karasu ve Kaynarca ilçeleri arasında yer alan Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük longoz ormanı Acarlar'ı ekrana getiriyor.

20. Bölüm - Ayak İzleri: Kelebek Ömründe Bahar

Biyolog Rıfat Çığ Kars doğasının kışın ağırlığından kurtularak bahara uyanışını izlemek için bu kez Türkiye'nin kuzeydoğu ucunda.

21. Bölüm - Ayak İzleri : Yanık Ülke

Biyolog Rıfat Çığ ile volkanik patlamaların izlerini taşıyan,Unesco tarafından Türkiye'nin ilk jeoparkı ilan edilen Kula ve çevresi ekranlarınıza geliyor.

22. Bölüm - Ayak İzleri : Büyülü Hazan: Kaz Dağları

Bir yere her mevsim yakışır mı?Bir ağaç sonbaharı nasıl karşılar?Zengin kültürler her zaman doğru coğrafyaları mı mesken tutar? Devamını oku Biyolog Rıfat Çığ bu soruların izinde Kaz Dağları'nı ve Behramkale'yi keşfe çıkıyor.

23. Bölüm - Ayak İzleri : Çeşm-i Cihan Amasra

Biyolog Rıfat Çığ ile Kurucaşile'de başlayan yolculuk, kanyonları ve mağaralarıyla göz kamaştıran "Küre Dağları Milli Parkı'nı" keşif yolunda sürüyor.

24. Bölüm - Ayak İzleri : Latmos İnsanları

Biyolog Rıfat Çığ, Anadolu'nun gizemli geçmişinde iz sürmeye devam ediyor. Devamını oku Bu kez 8000 yıl öncesinden günümüze kadar insanlara kucak açan, onları birbirinden ilginç kaya oluşumları arasında gizleyen Latmos ve çevresi mercek altına alınıyor.

25. Bölüm - Ayak İzleri : Kilyos

Biyolog Rıfat Çığ ile Kilyos Kum Zambakları Festivali'ne konuk olmaya hazır mısınız? Devamını oku Sarıyer'e bağlı köylerde nesli hızla tükenmekte olan kum zambaklarını koruma altına almak için yapılan festivalde, kum zambakları ve Karadeniz kumsalındaki ekolojik düzenin izini sürüyoruz.

26. Bölüm - Ayak İzleri: Taş Orman

Biyolog Rıfat Çığ, bu kez doğanın gizemli oluşumu fosil ormanlarının izinde... Devamını oku Kızılcahamam-Çamlıdere yakınlarındaki fosil ağaç kalıntılarından, 20 milyon yıl önce volkanik patlama sonucu küllerin altında kalarak fosilleşen Midilli Adası'ndaki taş orman... Doğanın saklı tarihi ekrana geliyor.

27. Bölüm - Ayak İzleri: Güney Yıldızı

Antik geçmişe uzanan koridor Dülük, gizemli geçmişi ve zarif kıvrımlarıyla Rumkale, taşa ruh veren sanatkârların ölümsüzleştirdiği Yesemek... Devamını oku Güneydoğu'nun yıldızı Gaziantep'in arkeolojik değerleri ve tarihi zenginliği Biyolog Rıfat Çığ ile ekranlara taşınıyor.

28. Bölüm - Ayak İzleri: Gizli Geçmiş

Zamanın gizli tünellerinde bir kibrit alevi yakmak ve onun ışığında bilinmeyen geçmişe doğru ilerlemek.. Devamını oku Biyolog Rıfat Çığ, dünyanın en şanslı coğrafyalarından birinde, doğanın diline tercüman oluyor. Küllerinden doğan ormanlardan milyonlarca yıllık fosillere, Nil kaplumbağalarından kaplan kelebeklerine uzanan bir canlı yelpazede, Türkiye’de doğal hayatı seyyar laboratuvarında mercek altına alıyor. Türkiye doğasının anlatılmamış öyküleri, Ayak İzleri kuşağında ekrana geliyor.

29. Bölüm - Ayak İzleri: Zamanın İçinde Sivrihisar

Köklü geçmişi, tarih içinde çıkardığı önemli şahsiyetleri ve geçmişe tanıklık eden yapılarıyla Sivrihisar'daki yol öyküsü başlıyor. Devamını oku Biyolog Rıfat Çığ rehberliğinde, bir tarih perdesi aralanıyor.

30. Bölüm - Ayak İzleri : Güneşin Kenti

Rıfat Çığ,Soli de başladığı doğa ve tarih yolculuğunu Kanlıdivane,Cennet Cehennem Obrukları,Uzuncaburç,Kayacı Vadisi,Gilindire Mağarası ve sürpriz rotalarda sürdürüyor. Devamını oku Küllerinden doğan ormanlardan milyonlarca yıllık fosillere,Nil kaplumbağalarından kaplan kelebeklerine uzanan bir canlı yelpazede,Türkiye’de doğal hayatı seyyar laboratuvarında mercek altına alıyor.Türkiye doğasının anlatılmamış öyküleri,Ayak İzleri kuşağında ekrana geliyor.

57

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.