Bağımsız Filmler: LED ile Hayatı Aydınlatanlar
Bağımsız Filmler
Bağımsız Filmler: LED ile Hayatı Aydınlatanlar

Bağımsız Filmler: LED ile Hayatı Aydınlatanlar

Bağımsız Filmler 1. Sezon 245. Bölüm

Uyarı
Bağımsız Filmler perdelerini açıyor.Değişik gösterimlerde seyirciyle buluşan, ilgi çekici konu ve yaklaşımlarıyla benzersiz yapıtlar ekranda...
Bağımsız Filmler perdelerini açıyor.Değişik gösterimlerde seyirciyle buluşan, ilgi çekici konu ve yaklaşımlarıyla benzersiz yapıtlar ekranda...

Bağımsız Filmler perdelerini açıyor.Değişik gösterimlerde seyirciyle buluşan, ilgi çekici konu ve yaklaşımlarıyla benzersiz yapıtlar ekranda... Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

284. Bölüm - Bağımsız Filmler - Yerköprü Şelalesi

Konya’nın Hadım ilçesinde Göksu Nehri yatağında bulunan, eşsiz doğal güzelliğiyle kentin gizli kalmış cennetlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Devamını oku Göksu Nehri üzerinde yer alan şelale adını; farklı noktalardan yer altından çıkan suyun şelaleden akmasından alıyor. Görülmeye değer Yerköprü Şelalesi ekranlara geliyor.

282. Bölüm - Bağımsız Filmler : Beyaz Şehri

Belgrad; Sırbistan’ın en kalabalık şehri ve başkentidir. Belgrad günün her saati yaşayan ve ruhu olan bir yerleşim bölgesidir. Devamını oku Bulunduğu bölgedeki ilk yerleşimler, M.Ö. 4. yüzyıl civarında Keltler tarafından kurulmuş. Daha sonra bölgeye hâkim olan Romalılar, inşa ettikleri Kalemegdan’ın çevresinde Singidunum ismini verdikleri kentin gelişimini desteklemiş. Birbirinden değişik konularla ekrana gelecek.

281. Bölüm - Bağımsız Filmler: İnançların Kutsal Kenti

Akdeniz ile Ölü Deniz’in kuzey ucunun arasında kalan Judean Dağları’nda yer alan Kudüs, İsrail’in din ve kültür merkezidir. Devamını oku Yahudi, hristiyan ve islam inancında kutsal olan kent, tarih boyunca pek çok farklı medeniyetin yönetimine girdi. Değerli tarihi dokusuyla Kudüs ekranlarda…

280. Bölüm - Bağımsız Filmler : Fotoğraf Gezginleri

Belgesel fotoğrafçısı Niko Guido, “fotoğraf gezginleri” adını verdiği grubuyla dünyayı dolaşıyor, farklı coğrafyaları fotoğraflıyor ve projeler hazırlıyor. Devamını oku Fotoğraf gezginleri, Güney Amerika turuna Meksika’dan başlıyor. Meksika keşif gezisinin ardından Guatemala’ya geçen ekip, Atitlan gölü çevresini, Maya köylerini ve ülkenin en ünlü kenti Antigua’yı fotoğraflıyor.

279. Bölüm - Bağımsız Filmler: Tarihin Evi

Anadolu, uygarlıkların doğduğu, büyüdüğü, yok olduğu; dünya tarihine birçok ilki armağan etmiş bir coğrafya. Devamını oku Anadolu, tarihin evi. Bir zaman yolculuğuna çıkmak için ona yakından bakmak yeterli. Efes’ten Zeugma’ya, Truva’dan Knidos’a bir arkeoloji serüveni ekranlara geliyor.

278. Bölüm - Bağımsız Filmler: Karadeniz Tatil Rotası

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz; göllere, yaylalara ve dağların paralel uzandığı Karadeniz’e doyacağınız bir geziye hazır mısınız? Devamını oku Bolu’dan başlayarak Artvin’e kadar uzanan bu yolculukta Yedigöller, Gerze, Perşembe Yaylası, Mençuna Şelalesi ve daha fazlası sizi bekliyor.

276. Bölüm - Bağımsız Filmler: Ankilozan Spondilit Hikayeleri

Ankilozan spondilit nedir, teşhisi nasıl konur? Ve bu hastalıktan minimum düzeyde etkilenmek için ne yapmak gerekir. Devamını oku Ankilozan spondilit hastalarının hayatlarına konuk oluyor ve bu hastalıkla nasıl mücadele ettiklerini dinliyoruz.

275. Bölüm - Bağımsız Filmler : Çay

Karadeniz denilince ilk akla gelen şeylerden birisi çay. Devamını oku Tarihi bu topraklarda bir asır bile olmamış bu bitkinin bölgeye girişi, yarattığı kültür ve yetiştirme süreci ekrana geliyor.

274. Bölüm - Bağımsız Filmler : İki Tekerlek Üzerinde Peru 3

6 motorsiklet tutkunu, dünyanın en merak edilen ülkelerinden Peru’yu keşfe çıkıyor.

273. Bölüm - Bağımsız Filmler : İki Tekerlek Üzerinde Peru

6 motorsiklet tutkunu dünyanın en merak edilen ülkelerinden Peru’yu keşfe çıkıyor. Devamını oku Başkent Lima’dan başlayan yolculuk, tüm hızıyla devam ediyor.

272. Bölüm - Bağımsız Filmler: İki Tekerlek Üzerinde Peru

6 motorsiklet tutkunu, dünyanın en merak edilen ülkelerinden Peru’yu keşfe çıkıyor. Devamını oku Başkent Lima’dan başlayan yolculuk, beyaz taş evleriyle ünlü Arequipa, muhteşem okyanus manzarasıyla Puerto Inka, dünyanın en gizemli çizgileriyle Nazca, sıradışı virajları ve yüksek irtifasıyla Chalhuanca ile sürüyor.

271. Bölüm - Bağımsız Filmler: Sualtı Fotoğrafçılığı 2017

Sualtından çıkan benzersiz kareler yarışıyor. Devamını oku Fotoğrafçıları, Kuşadası’nda ‘Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nda buluşuyor. Sualtı fotoğrafçılığına dair bilinmeyenler ekranlara geliyor.

267. Bölüm - Bağımsız Filmler : Trans Kanada

Kanada'da tren yolculuğu başlıyor. Devamını oku Unesco dünya mirası listesindeki Kanada Kayalıkları, Quebec tarihi kenti, Ottawa Rideau kanalı, nefes kesen manzaralar, çam ormanları, göller, kanyonlar, buzullar, karlı dağlar arasındaki bu benzersiz serüvene siz de ortak olun.

266. Bölüm - Bağımsız Filmler : Aşı Koyu Mağarası

Dalaman'da Aşı Koyu'nun mavi derinliklerinde ihtişamlı bir galeri... Devamını oku Sam mağarası, Zoe, beş parmak ve tatlı soğuk su mağaralarında benzersiz yolculuk başlıyor... Anemonlar, süngerler, mağaraya özgü balık türü pemperis pemperisler ekrana geliyor.

265. Bölüm - Bağımsız Filmler: Tiyatro Her Yerde

Bursa'da güzel şeyler oluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu oyuncuları, tiyatroyu köylere taşıyor. Devamını oku Köy seyirlik oyunlarından ortaoyununa, köy halkı tiyatroyla buluşuyor. Tiyatro sevgisi her yere ulaşıyor.

264. Bölüm - Bağımsız Filmler: Yıldızlara Yolculuk

Gökyüzü, insanlar için hep cezbedici oldu. Bilinmeyeni merak eden insanoğlu, çağlar boyu gezegenleri, takım yıldızları seyre daldı. Devamını oku Zaman geçti, ulaşılmaz olan artık çok daha yakın. “Tübitak Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği”nde serüven başlıyor. Yıldızlara yolculuk ekranlara geliyor.

263. Bölüm - Bağımsız Filmler : 365 Gün İstanbul

Bir şehri fotoğraflarla nasıl anlatırsınız? Üstelik bu şehir, geçmişten günümüze herkesin gönlünde taht kurmuş İstanbul’sa... Devamını oku Şehre aşık 26 gönüllü fotoğrafçı İstanbul365gün fotoğraf projesinde bir araya geliyor. İstanbul’u en güzel anlatan kareler ekrana yansıyor.

262. Bölüm - Bağımsız Filmler : Altay Dağları

Rusya'daki Tibet olarak kabul edilen bir ülke: Altay Cumhuriyeti… Devamını oku Doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile Asya'nın merkezindeki bu ülkeyi keşfetmeye hazır mısınız? Dünyanın denizlere en uzak ve üç okyanusa eşit uzaklıktaki bu kara bölgesi ekranlara geliyor.

258. Bölüm - Çekirdekten Fincana Kahvenin Hikayesi

Coşkun Aral, Amerika kıtasının 6. Büyük ülkesi Meksika’da kahvenin izini sürüyor. Devamını oku Aztek mirasının üzerine kurulan başkent Meksiko’dan başlayan yolculuk çekirdekten fincana kahvenin hikayesini anlatıyor. Efsaneler ve aşk hikayeleriyle, kahvenin renkli tarihini ve çekirdekten fincana uzanan hikayesini izleyin.

257. Bölüm - Bağımsız Filmler : Ordu Teksas

1970'li yıllarda motosikletiyle toplam 180 bin kilometre yol katederek hayallerinin peşinden koşan Osman Gürsoy'dan harika bir "Olur Mu Olur" hikayesi ekrana geliyor!

256. Bölüm - İlhan Cavcav Belgeseli

Türk futbolunun önde gelen isimlerinden Gençlerbirliği’nin duayen başkanı İlhan Cavcav’ın yaşam öyküsü ekranlara geliyor.

255. Bölüm - Bağımsız Filmler : Avusturya

Orta Avrupa'nın büyülü ülkesi Avusturya'da yolculuk başlıyor. Devamını oku Viyana'nın zengin tarihini keşfe çıkmak, Schladming ve Sölden Kayak Merkezi'nde bembeyaz bir rüyaya dalmak, Noel Pazarı'nın eğlenceli dünyasında yol almak için, bu masala siz de ortak olun.

254. Bölüm - Bağımsız Filmler : Bir Operanın Anatomisi

Bir operanın sahne serüvenine tanıklık etmeye hazır mısınız? Devamını oku Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde sahnelenen Rita ve Doktor Mucize operaları için sanat emekçilerinin sahne arkasındaki hazırlık çalışmaları, prömiyer heyecanı, özel röportajlarla ekrana taşınıyor.

253. Bölüm - Bağımsız Filmler: Sınır Tanımayan Arılar

Doğuda, soğuğun kollarında yaşayan halkı ısıtan komşuları olmasa uzun kışlar çekilmez olur. Mevsim bahara dönüp, doğa uyandığı zaman arılar uçmaya başlar. Devamını oku Çiçeklerin nektarını kendi imbiğinde süzüp bal yapan arılar sayesinde Ermenistan’daki Meghrashat’ın çiçeklerinin kokusu Kars’ın sınır köylerinde duyulur. Küçücük bir böcek boyundan büyük bir işe girişmiş ve başarılı olmuştur. Bakıp da dokunamayan sınır köylerini sofralarındaki balda buluşturmuştur.

251. Bölüm - Bağımsız Filmler: Yarık Düdeni

Yeryüzünde keşfedilmeyen bir yer kaldı mı? Gözden ırak bir yer? Ayak izi olmayan, haritalarda yer almayan, zamanın bambaşka hızla aktığı bir yer? Devamını oku Mutlak karanlığa ışık tutuyoruz. Yerin kalbinde... Mağaraların gizemli dünyasını İZ’de keşfedin!

248. Bölüm - Bağımsız Filmler : Sıra Dışı İnsanlar

İmkansızı gerçekleştirmek, kendini aşan sıra dışı bir zekayı gerektirir. Kıvrak zeka ve inatçılık, yaratıcılıkla birleşince insana sıra dışı işler yaptırır. Devamını oku Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan Karadenizliler, gelenekleriyle, kendine has yaşam tarzlarıyla ve hayata dair buldukları pratik çözümlerle bazen düşündürürler, bazen de güldürürler. Sıra dışı Karadeniz insanın zorlu tabiat şartları karşında buldukları pratik çözümler sizlerle…

247. Bölüm - Bağımsız Filmler: Kuzey Işıkları

Bilfen Liseleri robot kulübü öğrencileri, Cern ve Nasa projelerinden sonra rotasını Kuzey Kutbu’na çevirdi. Devamını oku Uluslararası uzay istasyonun gönderdiği Aurora görüntülerini takip eden ve doğa harikası olan kuzey ışıklarını görme fikri ile ilk adımı atan Bilfen Liseleri fizik bölümü Kuzey Kutbu’nda kurulan ve üzerinde Türk bayrağı olan tek istasyon olma özelliği taşıyan projelerini hayata geçirdiler.

246. Bölüm - Bağımsız Filmler : Adım Adım

Onlar adımlarını iyilik için atıyor, iyilik peşinde ilerliyorlar. Her adımın gücünü, dokundukları hayatlardan alıyorlar. Devamını oku Yorulmadan, usanmadan, ihtiyaç sahiplerine koşuyorlar. Gerçek kahramanların hikayesi, Adım Adım'ın hikayesi ekranlarda.

245. Bölüm - Bağımsız Filmler: LED ile Hayatı Aydınlatanlar

Led ile dönüşüme uğrayan Türkiye aydınlatma sektörü mercek altına alanıyor. Devamını oku Üretimden, Ar-Ge'ye, armatür ve aydınlatma tasarimindan,montaj işlemlerine ve yapı fuarına uzanan genişlikteki sektör panoraması oluşturuyor.

244. Bölüm - Bağımsız Filmler : Geçmişten Günümüze Yatak

Hayatımızın üçte birini uyuyarak geçiriyoruz. Uyuduğumuz süre kadar, nerede uyuduğumuz da uyku kalitemızi önemli derecede etkiliyor. Devamını oku Bugün farklı çeşitleriyle yatak, yaşamın vazgeçilmezi. Peki antik kültürlerden bu yana nasıl bir serüven ile bugüne geldi?

243. Bölüm - Bağımsız Filmler: 50 Yıllık Yolculuk/Ali Emre Kiri

Ford transit ile 50 yıllık yolculuk için Coşkun Aral'ın görüştüğü bu sefer ki isim Ali Emre Kiriş oluyor.

242. Bölüm - Bağımsız Filmler : 50 Yıllık Yolculuk:Özgenç Balta

Ford Transit ile 50 yıllık yolculukta Artvin’den İzmir’e uzanan maceranın sonunda hayalindeki araca kavuşan bir lokma ustasının hikayesi var. Devamını oku İzmir Birgi’deki Tarihi Meydan Kahvesi’nde başlayan bu transit yolculuğunun direksiyonunda lokma ustası Özgenç Balta, yan koltuğundaysa usta belgeselci Coşkun Aral var.

241. Bölüm - Bağımsız Filmler: 50 Yıllık Yolculuk/Ahmet Özüm

Karşınızda Bursa’nın Karsak köyünden bir Ford transit hikayesi!

240. Bölüm - Bağımsız Filmler: 11 Kadın 1 Kars

Kars ve Ardahan'a gelen 11 kadın fotoğrafçı ve yazar iki kentin tarihi, turistik ve sosyal yaşamını fotoğrafladı. İzlenimlerini bu belgeselde aktardı. İz Tv'de.

239. Bölüm - Bağımsız Filmler:İstanbul'un Edebiyat Haritası 2

Orhan Veli'den Yahya Kemal'e, Ahmet Hamdi Tanpınar'dan, Orhan Kemal'e, İstanbul'u metinlerine taşıyan edebiyat ustalarının izini sürmeye hazır mısınız? Devamını oku Şehre dair yazılan eserler, dünden bugüne İstanbul'a dair yazılan en güzel sözler Bedia Ceylan Güzelce ile ekranlarda.

238. Bölüm - Bağımsız Filmler: İstanbul'un Edebiyat Haritası

Orhan Veli'den Yahya Kemal'e, Ahmet Hamdi Tanpınar'dan, Orhan Kemal'e, İstanbul'u metinlerine taşıyan edebiyat ustalarının izini sürmeye hazır mısınız? Devamını oku Şehre dair yazılan eserler, dünden bugüne İstanbul'a dair yazılan en güzel sözler Bedia Ceylan Güzelce ekranlarda.

237. Bölüm - Bağımsız Filmler : Nerede O Eski Sinemalar

İstanbul'un filmlere yansıyan hikayesi, kamera arkası anıları ve tarihî sinemaları...

234. Bölüm - Bağımsız Filmler : Bretonya Keşif Turu

Yepyeni bir keşif turu! Rota: Avrupa'nın büyüleyici bölgelerinden Bretonya.

233. Bölüm - Bağımsız Filmler: Bizim Çayımız: Budama

Tamamen organik üretime geçirilmeye çalışılan çay üretiminde budamanın önemi anlatılıyor.

232. Bölüm - Bizim Çayımız: Gübreleme

Türkiye'deki çay üretiminin tamamen organik hale getirilmesi için sürdürülen çalışmalar ekrana geliyor.

231. Bölüm - Bağımsız Filmler : Bizim Çayımız:Organik Tarım

Türkiye'nin milli içeceği haline gelen çayın üretiminde çevreci ve yenilikçi yaklaşımlar ele alınıyor. Devamını oku Sürdürülebilir tarım için üretimin organikleştirilmesi ve bunun bölgeye getirileri ekranlara geliyor.

228. Bölüm - Bağımsız Filmler: Fotoğraf Maratonu : Roma

Fotoğraf sanatçısı Niko Guido rehberliğinde çıkılan bir fotoğraf maratonu... Devamını oku 15-19 Mayıs tarihleri arasında Roma'da gerçekleştirilen bu maratonda fotoğrafçılar hem fotoğraf bilgilerini geliştirecek eğitimler aldılar hem de Roma'yı kendi vizörlerinden görüntülediler.

227. Bölüm - Bağımsız Filmler : Akseki Mağaraları

Antalya Akseki’nin yeraltı dünyasını keşfe çıkmaya hazır mısınız? Devamını oku Türkiye’nin en büyük düden mağarasından Bucakalan’a, Altınbeşik Mağarası’ndan Kayaağıl obruklarına, bölgenin yeraltı zenginlikleri ekranlarda.

226. Bölüm - Bağımsız Filmler: Normandiya Keşif Turu

Ekranlarda yepyeni bir keşif turu! Rota: Avrupa'nın büyüleyici bölgelerinden Brötanya ve Normandiya...

225. Bölüm - Bağımsız Filmler: 4 Sanat 1 Adam

Çok yönlü sanat insanı Erhan Bayladı'nın, fotoğrafla, müzikle, resimle ve edebiyatla şekillenen yaşam öyküsü ekranlara taşınıyor.

222. Bölüm - Bağımsız Filmler : Bodrum Türk Film Festivali

Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda Türk sinemasında önemli bir yere sahip olan filmler seyirci karşısına çıkıyor.

142. Bölüm - Bağımsız Filmler:Adada Yankılanan Ses

Sait Faik Abasıyanık'ın ölümünden sonra müze olarak kullanılan evin fısıldadıkları eşliğinde, Sait Faik'in adada yankılanan edebiyatına kulak veriyoruz.

131

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.