Batıya Yolculuk
Batıya Yolculuk
Batıya Yolculuk

Batıya Yolculuk

Uyarı
Bestelediği onca opera, oratoryo, kantantlarla 17. yüzyılın en önemli bestecilerinden biri olan Handel, Serhan Bali ile ekranda...
Bestelediği onca opera, oratoryo, kantantlarla 17. yüzyılın en önemli bestecilerinden biri olan Handel, Serhan Bali ile ekranda...

Bestelediği onca opera, oratoryo, kantantlarla 17. yüzyılın en önemli bestecilerinden biri olan Handel, Serhan Bali ile ekranda...Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

4. Bölüm - Batıya Yolculuk : Handel'in Şehri Halle

Bestelediği onca opera, oratoryo, kantantlarla 17. yüzyılın en önemli bestecilerinden biri olan Handel, Serhan Bali ile ekranda…

5. Bölüm - Batıya Yolculuk : Moskova'nın Melankoliği Çaykovsk

Batı'ya Yolculuk rotasını Moskova'ya çeviriyor. Devamını oku Klasik müzik yazarı Serkan Bali eşliğinde Çaykovski'nin Moskova günlerinden kalan izler sizlerle...

6. Bölüm - Batıya Yolculuk: Schubert'i Yaşatan Festival

Serhan Bali ile, Batıya Yolculuk sürüyor. İstikamet, Schwarzenberg’de, ünlü besteci Franz Schubert adına düzenlenen Schubertiade Festivali… Devamını oku Konserler, sanatçılarla yapılan röportajlar ve Batı Avusturya’nın inanılmaz doğası Schubert’in notalarıyla ekranlarda.

7. Bölüm - Batıya Yolculuk : Chopin'in Sıla Hasreti

Klasik müzik yazarı Serhan Bali, romantik dönemin Polonyalı bestecisi Chopin’in izinde Varşova’ya doğru yola çıkıyor. Devamını oku Konserler ve klasik müzikle dolu bir serüven sizleri bekliyor. Varşova’da Chopin’in ayak izlerini sürmeye hazır olun.

8. Bölüm - Batıya Yolculuk: Viyana Klasikleri

‘Viyana’nın müzik konusunda Avrupa’nın en ünlü kenti olması bir rastlantı değildir' der büyük Avusturyalı yazar Stefan Zweig... Devamını oku Klasik müzik yazarı Serhan Bali eşliğinde, Viyana'nın büyülü dünyasında müzik yolculuğu başlıyor. Tarihi Viyana opera binası, Mozart, Beethoven, Haydn gibi ünlü müzik dehalarının bugün müze haline dönüştürülen evleri, Viyana'nın masallara yaraşır atmosferi ekrana yansıyor.

9. Bölüm - Batıya Yolculuk : Viyana Romantikleri

Klasik müzik yazarı Serhan Bali eşliğinde, Viyana'nın büyülü dünyasında müzik yolculuğu devam ediyor. Devamını oku Kısa süren yaşamına yüzlerce ölümsüz beste sığdıran Franz Schubert, şehirde bıraktığı izler, Viyana Tiyatrosu'nun muhteşem atmosferi, Stephan Katedrali'nin sonsuz güzelliği, ekranlara geliyor.

10. Bölüm - Batıya Yolculuk: Viyana Modernleri

Klasik müzik yazarı Serhan Bali, 18. yüzyıldan bugüne kalan izlerin peşi sıra, Avusturya'nın başkenti Viyana'daki gezisini sürdürüyor. Devamını oku Johann Strauss'dan, Arnold Schönberg ve Viyana Çocuk Korosu'na uzanan müzik geleneğiyle Viyana, ekranlara yansıyor.

11. Bölüm - Batıya Yolculuk: Dresden'in Tınıları

Klasik müzik yazarı Serhan Bali ile Batıya Yolculuk, bu kez Almanya'nın sanat şehri Dresden'de... Devamını oku Weber ve Wagner gibi dünyaca ünlü bestecileri anıyor, Dresden Müzik Festivali'nde müziğin keyfini çıkarıyoruz.

12. Bölüm - Batıya Yolculuk: Operanın Halkla Buluşması

Klasik müzik yazarı Serhan Bali ile Batıya Yolculuk, bu kez Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da… Devamını oku Ülkenin ulusal bestecisi ve hayatının büyük kısmını Kopenhag'da geçiren Carl Nielsen'in şehirde bıraktığı izleri keşfediyoruz.

14. Bölüm - Gustav Mahler ile Viyana Romantizmi

Romantizm ile modernizm arasındaki dönemin en büyük bestecisi kabul edilen ve yaşadığı dönemin önde gelen orkestra şeflerinden biri olan Gustav Mahler'in yaşamı.

15. Bölüm - Batıya Yolculuk : Berlin

Serhan Bali Batı'ya yolculuğun bu bölümünde Almanya'nın başkenti ve klasik müzik endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Berlin'i ziyaret ediyor. Devamını oku Berlin'in en önemli opera ve klasik müzik mekanları ekrana geliyor.

17. Bölüm - Batıya Yolculuk : Cremona Müzik Fuarı

Dünyanın en büyük müzik enstrümanları fuarlarından biri olan Cremona müzik fuarındayız. Devamını oku İtalya’nın Cremona şehrinde, hem fuarı mercek altına alacağız hem de şehrin dünyada bir numara olan yaylı çalgılar üretimi geleneğini yerinde inceleyecek, büyük Cremonalı usta Antonio Stradivari’nin bu şehirde geçen yaşamına odaklanacak, şehrin tüm klasik müzik duraklarını keşfedeceğiz.

18. Bölüm - Batıya Yolculuk : Giuseppe Verdi

Opera sanatına 19’uncu yüzyıl boyunca birbirinden değerli başyapıtlar kazandırmış İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin yaşamının izlerini sürmek için Kuzey İtalya’dayız. Devamını oku La Roncole, Teatro Verdi, Teatro Regio, Villa Verdi ve daha fazlası ekranlarda.

19. Bölüm - Son Romantik Besteci: Richard Strauss

Alman besteci Richard Strauss müzikte romantik akımın 20. yüzyıldaki son büyük temsilcisidir. Devamını oku Senfonik eserleri, operaları ve şarkılarıyla repertuvara birçok önemli eser kazandıran Strauss’un izlerini, hayran olup yerleştiği Almanya’nın Garmisch-Partenkirchen yöresinde her yıl onun adına düzenlenen festivali ziyaret ederek süreceğiz.

20. Bölüm - Batıya Yolculuk: Summa Cum Laude

Viyana’da düzenlenen Uluslararası Gençlik Müzik Festivali’ne katılan dünya gençlik koroları ve orkestralarını yakından tanıyoruz.

21. Bölüm - Batıya Yolculuk : Komik Operaların Ustası Rossini

Her yıl sahnelendiği İtalya’nın Pesaro kentindeki opera festivalini ziyaret ederek yakından tanıyoruz. Devamını oku İtalyan operasında güzel söyleyiş sanatının en büyük temsilcilerinden biri sayılan Gioacchino Rossini’yi dünyaya geldiği ve Sevil Berberi, Külkedisi gibi ölümsüz operalarının her yıl sahnelendiği İtalya’nın Pesaro kentindeki opera festivalini ziyaret ederek yakından tanıyoruz.

22. Bölüm - Batıya Yolculuk - Finlandiya'nın Müzik Yaşamı

Uluslararası kabul edilen bu festivalde, Finlandiya'nın ulusal bestecisini takip edenleri Sibelius Hall'ın, arkadaşlarını bir araya getirecek. Devamını oku Görkemli harika bir kutlama ekranlara geliyor.

23. Bölüm - Batıya Yolculuk: Lahti Sibelius Festivali

Klasik müzik yazarı Serhan Bali ile Jean Sibelius'un adını taşıyan Lahti Sibelius Festivali'ne konuk oluyoruz.

103

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.