Beş Şehir
Beş Şehir
Beş Şehir

Beş Şehir

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
1. Bölüm - Beş Şehir: Ankara Detay

Yiğit Tahtalıoğlu, Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın “Beş Şehir” romanının peşi sıra, Ankara'da zamanın izini sürüyor. Şehrin eski sokakları, dönüşümü ve tükenmeyen hikâyeleri ekranlara geliyor.

2. Bölüm - Beş Şehir : Erzurum Detay

Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kaleme aldığı bu “Beş Şehir” profesyonel turist rehberi Yiğit Tahtalıoğlu'nun sunumuyla ekrana geliyor. Bu bölümde Erzurum'dayız.

3. Bölüm - Beş Şehir: Konya Detay

Konya'nın 42 kilometre güneydoğusunda bulunan Çatalhöyük'e de uzanan belgeselde, Tanpınar'ın eserine konu olmasa da, tarihi önemi çok yüksek olan Sille de ziyaret ediliyor. Belgeselde, Tanpınar'ın görev aldığı Konya Lisesi ve Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi de yerini alıyor.

4. Bölüm - Beş Şehir: Bursa Detay

Yiğit Tahtalıoğlu, Tanpınar'ın ''Beş Şehir'' eserinin yazınsal kılavuzluğunda aynı şehirlere giderek izlenimlerinin, anılarının ve zamanın izini sürüyor. Bu bölümde Bursa'dayız.

5. Bölüm - Beş Şehir: İstanbul Detay

Yiğit Tahtalıoğlu Beş Şehir'in rehberliğinde Boğaziçi'ne uzanan ışıkların, altın sarayların, surların ve kahvehanelerin izini sürüyor. Beş Şehir, geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurarak İstanbul'un benliğini anlatıyor.

56

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.