Beş Şehir
Beş Şehir
Beş Şehir

Beş Şehir

Uyarı
Büyüleyici yolculukların kelimelerle ölümsüzleştiği şehirler... Ankara, Erzurum, Konya, Bursa ve İstanbul. Devamını oku
Büyüleyici yolculukların kelimelerle ölümsüzleştiği şehirler... Ankara, Erzurum, Konya, Bursa ve İstanbul.Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kaleme aldığı bu “Beş Şehir” Profesyonel Turist Rehberi Yiğit Tahtalıoğlu'nun sunumuyla ekrana geliyor. Yiğit Tahtalıoğlu, Tanpınar'ın ''Beş Şehir'' eserinin yazınsal kılavuzluğunda aynı şehirlere giderek izlenimlerinin, anılarının ve zamanın izini sürüyor.

Büyüleyici yolculukların kelimelerle ölümsüzleştiği şehirler... Ankara, Erzurum, Konya, Bursa ve İstanbul.Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kaleme aldığı bu “Beş Şehir” Profesyonel Turist Rehberi Yiğit Tahtalıoğlu'nun sunumuyla ekrana geliyor. Yiğit Tahtalıoğlu, Tanpınar'ın ''Beş Şehir'' eserinin yazınsal kılavuzluğunda aynı şehirlere giderek izlenimlerinin, anılarının ve zamanın izini sürüyor.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Beş Şehir: Ankara

Büyüleyici yolculukların kelimelerle ölümsüzleştiği bir şehir... Devamını oku Yiğit Tahtalıoğlu, Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın “Beş Şehir” romanının peşi sıra, Ankara'da zamanın izini sürüyor. Şehrin eski sokakları, dönüşümü ve tükenmeyen hikâyeleri ekranlara geliyor.

2. Bölüm - Beş Şehir : Erzurum

Büyüleyici yolculukların kelimelerle ölümsüzleştiği şehirler... Devamını oku Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kaleme aldığı bu “Beş Şehir” profesyonel turist rehberi Yiğit Tahtalıoğlu'nun sunumuyla ekrana geliyor. Bu bölümde Erzurum'dayız.

3. Bölüm - Beş Şehir: Konya

Yiğit Tahtalıoğlu’nun yolu, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın ölümsüz eseri Beş Şehir'in rehberliğinde, Tanpınar'ın 1934'te öğretmen olarak tayin olduğu Konya'ya düşüyor. Devamını oku Konya'nın 42 kilometre güneydoğusunda bulunan Çatalhöyük'e de uzanan belgeselde, Tanpınar'ın eserine konu olmasa da, tarihi önemi çok yüksek olan Sille de ziyaret ediliyor. Belgeselde, Tanpınar'ın görev aldığı Konya Lisesi ve Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi de yerini alıyor.

4. Bölüm - Beş Şehir: Bursa

"Bursa" büyüleyici yolculukların kelimelerle ölümsüzleştiği şehirler... Devamını oku Yiğit Tahtalıoğlu, Tanpınar'ın ''Beş Şehir'' eserinin yazınsal kılavuzluğunda aynı şehirlere giderek izlenimlerinin, anılarının ve zamanın izini sürüyor. Bu bölümde Bursa'dayız.

5. Bölüm - Beş Şehir: İstanbul

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın unutulmaz eseri Beş Şehir bu kez son şehri, İstanbul'a ulaşıyor. Devamını oku Yiğit Tahtalıoğlu Beş Şehir'in rehberliğinde Boğaziçi'ne uzanan ışıkların, altın sarayların, surların ve kahvehanelerin izini sürüyor. Beş Şehir, geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurarak İstanbul'un benliğini anlatıyor.

144

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.