Büyük Kediler
Big Cats
Büyük Kediler

Büyük Kediler

Uyarı
Doğanın en vahşi kedileri inanılmaz derecede güce ve güzelliğe sahip yaratıklarken aynı zamanda acımasız yırtıcılardır. Devamını oku
Doğanın en vahşi kedileri inanılmaz derecede güce ve güzelliğe sahip yaratıklarken aynı zamanda acımasız yırtıcılardır.Aslanlardan çitalara, bu kediler avlarına neredeyse hiç merhamet etmeden hayvanlar alemine hükmederler.

Doğanın en vahşi kedileri inanılmaz derecede güce ve güzelliğe sahip yaratıklarken aynı zamanda acımasız yırtıcılardır.Aslanlardan çitalara, bu kediler avlarına neredeyse hiç merhamet etmeden hayvanlar alemine hükmederler.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Kedi Savaşı

Hayvanlar Aleminin en vahşi kedi dövüşçülerinin gizli taktiklerini ortaya çıkartıyoruz. Devamını oku Afrika, Amerika kıtası ve ötesinde yer alan adrenalin dolu dövüşlere hiç olmadığı kadar yaklaşıyoruz.

2. Bölüm - Büyük Kedi Saldırısı

Dünya üzerinde yaklaşık 40 farklı kedi türü varken bunlardan sadece dört tanesi büyük kediler kulübüne üyedir - aslan, kaplan, leopar ve jaguar. Devamını oku Bu vahşi kediler, sahip oldukları sert tavrı destekleyen bir yığın silaha ve cüsseye sahiptirler. Onların dünyasında hiçbir şey küçük değildir. O halde, büyük bir kediyi, nelerin gerçekten büyük bir kedi yaptığını bulmaya hazır olun. Biliyorsunuz ki, mesele her zaman boyu değildir.

3. Bölüm - "Büyük Kedilerin Geleceği"

Uzmanlar, son teknoloji görsel efektlerle, gelecekteki oluşabilecek ekstrem senaryolara, büyük kedilerin nasıl uyum göstereceklerini tartışacaklar.

4. Bölüm - Kralların Savaşı

Ödüllü film yapımcıları ve konuk National Geographic kaşifleri Dereck ve Beverly Joubert’den: ‘Kralların Savaşı’. Dereck Joubert’e göre dünyada 20,000 aslan kaldı. Devamını oku Bunların sadece 3,500’ü erkek. Afrika çalılarındaki genç erkeklerin kral olabilme potansiyellerine ve yaşam yolculuklarına eşlik ediyoruz. Doğumlarından, sürülerinden sürgün edilmelerine kadar, krallık boyunca nesillerini yaymak amacıyla ormanın derinliklerinde dolaşmalarına tanıklık ediyoruz.

5. Bölüm - İnsan Aslana Karşı

Vahşi yaşam film yapımcıları için, ürkütücü Afrika aslanını güvenle incelemenin tek yolu uzun bir lensin ucundaydı – şimdiye kadar. Devamını oku Kıdemli kedi eksperi Boone Smith’i Nambiti Game Reserve’de üç erkek aslanın açık Afrika çalılıklarında izini sürerken takip ediyoruz. Ama bu üç erkek kardeşi anlamak için, Boone onlarla yüz yüze geliyor. Aslanların eşsiz fiziksel özelliklerine, karmaşık hiyerarşilerine ve kompleks avlanma stratejilerine yakından bakıyoruz.

6. Bölüm - Fırtına Kedileri

Doğanın en vahşi kedileri inanılmaz derecede güce ve güzelliğe sahip yaratıklarken aynı zamanda acımasız yırtıcılardır.

7. Bölüm - Bataklık Aslanları

Aslan sürüsü zor durumda. Güçlü erkeği bir avcı tarafından öldürüldü ve Afrika’nın en zorlu bölgelerinden birinde üç anneyi ve yavrularını savunmasız bıraktı. Devamını oku Omuz derinliğindeki Busanga Bataklığında avlanmak neredeyse imkansız ve ölümcül suaygırları ve timsahlar devriye gezmektedir. Yavru aslanları korurken avlanmak ürkütücü bir mücadele ama şimdi tehditler daha da fazla. İki çok büyük aslan dişiler üzerinde egemenlik kurmak ve bölgeye sahip olmak istiyorlar.

8. Bölüm - "Hayalet Kedi"

Film yapımcısı Christian Baumeister, Pantanal’a seyahat ederek Güney Amerika’nın en büyük ve en yakalanması zor kedisini arıyor: Jaguar.

9. Bölüm - Diş Aslanların Yumurtlama Dönemleri

Zambiya’da aslanları araştırırken, biyolog Thandiwe Mweetwe, sürünün içindeki dişi aslanların yaklaşık olarak aynı zamanlarda yavruları olduğunu fark eder.

10. Bölüm - Öldürücü Bakışlı Leoparın Fotoğrafı

National Geographic fotoğrafçısı Steve Winter, ona sadece üç metre uzaktan bakan anne leopar ile yüz yüze geliyor.

11. Bölüm - Kaplanları Kovalamak Göründüğü Kadar...

Bir yıl boyunca Endonezya’nın yağmur ormanlarını gezerek kapların izini süren doğal kaynakları koruma biyoloğu, vahşi yaşam ekolojisti Matthew Luskin’i takip ediyoruz.

12. Bölüm - Hindistan'daki Vahşi Aslanlar

Aslanları düşündüğünüzde bir Afrika safarisi canlandırabilirsiniz ama aslanlar Hindistan’da da yaşarlar. Devamını oku 100,000 yıl önce Afrika aslanlarından ayrılan bir alt tür olan Asya aslanı, Asya ve Orta Doğu boyunca sinsice dolaştı. Ne yazık ki, nesilleri tükenene kadar avlanıldılar, 1800’lerin sonlarına doğru neredeyse 10 Asya aslanı kaldı.

13. Bölüm - Yok Olan Krallar: Namib'in Çöl Aslanları

Hayvanlar aleminde birbiriyle şaşırtıcı dostluklar kuran canlıların görüntüleri ekranlarınıza geliyor. Devamını oku Fil yavrusu ve koyun, leopar ve golden retriever ile Eskimo köpekleri ve kutup ayısının inanılmaz dostluklarını izlerken canlıların ne kadar içten ve samimi olabileceğini göreceksiniz.

14. Bölüm - Kaçak Kaplanlar

40’tan fazla korumaya alınmış arazisiyle kaplanlara ev sahipliği yapan Hindistan, hikayemizin başlangıç noktası. Devamını oku Sürü lideri tarafından vatanından sürgün edilen genç erkek kaplan Kumal’ın yolculuğunu takip ediyoruz. Kumal şimdi firarda, yeni bir bölge bulması ve mirasının devamı için çiftleşmesi gerekiyor. Fakat Orta Hindistan’da insanoğlunun kaynak ihtiyaçlarına bağlı olarak istila edilen büyük topraklar nedeniyle, Kumal için zaman ve mekan tükeniyor.

15. Bölüm - Kaplanın İntikamı

Hindistan'ın en ünlü kapanı olan Sundari, Ranthambore Ulusal Parkı'nın en dikkat çeken canlısıdır, ancak neslini sürdürecek yavruları yoktur. Devamını oku National Geographic, kaplanı çoğalması için her şeyi tehlikeye atarken takip ediyor.

16. Bölüm - Dumanlı Pars'ın Dönüşü

Usta fotoğrafçı Sandesh Kadur ve Dr. Bhaskar Choudhury, bulut benekli iki yetim leopar yavrunun doğal ortamlarında serbest kaldıklarında nasıl davrandıklarını izliyorlar.

17. Bölüm - En İyi Kediler

Büyük kediler zarafetin ve ve gücün simgeleri. Fakat aynı zamanda olağanüstü avcılar. Devamını oku Yavru kedilerden Sibirya kaplanlarına kadar, bu özel gösterim belgesel bir çitanın depara kalktığı andan bir jaguar ve timsahın ölüm kalım savaşına kadar kedilerin en özel avlanma görüntülerini biraraya getiriyor.

18. Bölüm - Afganistan Kar Leoparları

Doğal Yaşamı Koruma Derneği ve National Geographic el ele verip, daha önce kimsenin başaramadığını yapıyor. Devamını oku Ekip, Afganistan’ın kar leoparlarını yakalıyor, etiketliyor ve inceliyor.

19. Bölüm - Aslanların Savaş Alanı

National Geographic izleyicileri Afrika'nın en büyük ve en az bilinen milli parklarından bir tanesine götürüyor. Devamını oku Afrika'da, kurak mevsimlerde su bulabilmek için uzun yolculuklara çıkan büyük bufalo sürüleri, aç aslanların hedefi konumundadır. Bu yapım, doğanın hem av hem de avcılar için son derece acımasız olduğu ve hayatta kalmanın mucize sayıldığı bir coğrafyanın hikâyesi...

20. Bölüm - Aslanları Kurtarmak

Zambia'daki Luangwa Vadisi, Afrik'daki aslanlar için son kalelerden biridir. Devamını oku National Geographic Kaşifi Thandiwe Mweetwa'yı bu büyüleyici hayvanları korumaya çalışırken izleyin.

136

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.