Doğal Afetler
Natural Disasters
Doğal Afetler

Doğal Afetler

Uyarı
Konu ne zaman kontrolsüz öfkeye gelse, doğa ana göz ardı edilemez. Depremler, kasırgalar, volkanik patlamalar ve kontrol edilemeyen yangınlar. Devamını oku
Konu ne zaman kontrolsüz öfkeye gelse, doğa ana göz ardı edilemez. Depremler, kasırgalar, volkanik patlamalar ve kontrol edilemeyen yangınlar.İlk el hesaplardan gezegenin en kötü doğal felaketlerini dinleyin.

Konu ne zaman kontrolsüz öfkeye gelse, doğa ana göz ardı edilemez. Depremler, kasırgalar, volkanik patlamalar ve kontrol edilemeyen yangınlar.İlk el hesaplardan gezegenin en kötü doğal felaketlerini dinleyin.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Felaket Gezegeni

"Doğanın depremlerden volkanlara ve aşırı havaya kadar olan tahmin edilemeyen zaman bombaları,manzaraları ve hayatları anında yok edebilecek muhteşem gücü ortaya çıkarır. Devamını oku Bunlar dünyanın en şiddetli felaketlerinden bazılarıdır - ve güvende olmanın tek yolu yoldan uzak kalmaktır."

2. Bölüm - En Kötü Hava?

Garip ve aşırı hava dünyadaki topluluklarda daha yaygın hale geliyor. Devamını oku Tuhaf havalar dünyanın dört bir yanında kaos, ölüm ve yıkıma neden olurken, bilim adamları küresel ısınmanın olası etkilerini keşfetmeye çalışırlar.

3. Bölüm - Yılın Fırtınası

2010 yılı dünyanın her yerinde çok ekstrem havalar gördü. Aslında tarihin en yıkıcı yıllarından biriydi. Bu felaket hava durumu yılının dramatik görüntülerini sunuyoruz.

4. Bölüm - Çarpışma

"Ölümcül depremlerden kıtasal çarpışmalara kadar, Dünya'nın kara kütlelerinin bugün bildiğimiz Avrupa'yı nasıl oluşturduğunu keşfediyoruz. "

5. Bölüm - "Nepal Depremi: Everest"

25 Nisan'da, bir deprem Everest’te terörü serbest bıraktı. Dağ tarihinin en büyük felaketinde 18 kişi öldü, 61 kişi de yaralandı. Devamını oku Şimdi, depremin vurduğu andan itibaren daha önce hiç görülmemiş çekimler, hem Everest'te hem de etrafta 8,500'den fazla insanın öldüğü Nepal'deki ölümcül dakikaların dehşetini ortaya koyuyor.

6. Bölüm - Dev Deprem 1

Depremlere karşı çok yönlü insan mücadelesini keşfedin ve insan uygarlığının ilerlemesiyle birlikte artan deprem hasar riskini öğrenin.

7. Bölüm - Dev Deprem 2

1995 Kobe Depremi'nin çok ciddi sonuçları olan 15 saniyesini, dramatik canlandırmalar ve bilimsel analizlerle yeniden yaşayın.

8. Bölüm - Sonraki Mega Deprem

Gelecek mega depremler, kentsel bölgelere saldıran uzun süreli sismik dalgaları görebilirdi. Devamını oku Dünya çapındaki bilim adamları, vurulacak bir sonraki bölgeyi çok geç olmadan uyarmalarını sağlayacak mega deprem verilerini analiz etmek için yarışıyorlar.

136

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.