Limonata
Limonata
Limonata

Limonata

Uyarı
Ayhan Sicimoğlu, dünyadaki ve Türkiye’deki birbirinden renkli ve farklı coğrafyaları, ilginç yaşamları Limonata programı ile ekranlara getiriyor.
Ayhan Sicimoğlu, dünyadaki ve Türkiye’deki birbirinden renkli ve farklı coğrafyaları, ilginç yaşamları Limonata programı ile ekranlara getiriyor.

Ayhan Sicimoğlu, dünyadaki ve Türkiye’deki birbirinden renkli ve farklı coğrafyaları, ilginç yaşamları Limonata programı ile ekranlara getiriyor.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

78. Bölüm - Limonata : Seferihisar

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Seferihisar’dayız. Devamını oku İzmir Gourmet Guide’dan dostlarımız ile buluşup yörenin pazarlarını gezip,lezzetlerini tadıyor,ardından Teos Antik Kent’e geçiyoruz

77. Bölüm - Limonata: Tire

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata'nın bu bölümünde Tire'deyiz. Devamını oku Sabah kahvaltımızı Tire'nin meşhur lezzeti taktak kebabı ile yapıyor, pazar duası için salı pazarına geçiyor ve ardından keyifli bir yöre turu yapıyoruz.

76. Bölüm - Limonata : Bozcaada

Limonata'nın bu bölümünde Bozcaada'dayız. Devamını oku Ayhan Sicimoğlu'nun keyifli anlatımıyla Bozcaada Kalesi ve adanın tarihini öğreniyor ve ardından Bozcaada Yerel Tarih Müzesi'ni geziyoruz.

75. Bölüm - Limonata: Bodrum

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Bodrum’dayız. Devamını oku Bodrum’un ünlü otellerinden birinde mutfağa giriyor,sabahın ilk saatlerinde denizden tutuğumuz kaya levreği ile salata ve frutti di mare yapıyoruz. Ardından muhteşem bir Ayhan Sicimoğlu and Latin All Stars konseriyle başbaşayız!

74. Bölüm - İstanbul Boğazı

Ayhan Sicimoğlu bu bölümde İstanbul Boğazı’nı geziyor ve İstanbul Boğazı’nın şahane saraylarının hikayelerini anlatıyor. Devamını oku Sonrasında İstanbul Boğazı eşliğinde Uzak Doğu restorantındaki egzotik lezzetleri deneyimliyor.

73. Bölüm - Limonata: Kemeraltı

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde İzmir Gourmet Guide rehberliğinde Kemeraltı gezimize devam ediyoruz.

72. Bölüm - Kemeraltı

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde İzmir Kemeraltı’ndayız.İzmir gourmet guide rehberliğinde Kemeraltı’nın geleneksel lezzetlerinin peşine düşüyoruz.

71. Bölüm - Cağaloğlu Hamamı

Ayhan Sicimoğlu bu bölümde İstanbul'un tarihi mekanlarından Cağaloğlu Hamamı’na gidiyor.

70. Bölüm - Doha

Ayhan Sicimoğlu İle Limonata’nın bu bölümünde Doha’dayız. Sicimoğlu’nun keyifli sunumu ile National Museum Of Qatar’ı geziyoruz.

69. Bölüm - Termessos Antik Kenti

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Türkiye'nin en iyi korunmuş antik şehirlerinden biri olan Termessos Antik Kenti’ni geziyoruz.

68. Bölüm - Limonata: Amasya

Ayhan Sicimoğlu İle Limonata’nın bu bölümünde Amasya’dayız. Programa Harşena Kalesi’nde başlıyor, Devamını oku Ayhan Sicimoğlu’nun keyifli anlatımıyla tarihini öğreniyor ardından Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi’ni geziyoruz.

67. Bölüm - Peschiera Del Garda

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Peschiera Del Garda’yı geziyoruz.

66. Bölüm - Limonata : Bodrum

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Bodrum'dayız.

65. Bölüm - Limonata : Pamukkale

Ayhan Sicimoğlu İle Limonata’nın bu bölümünde Pamukkale’deyiz. Devamını oku Dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olan Pamukkale’yi ve tarihini Ayhan Sicimoğlu’ndan dinliyoruz.

64. Bölüm - Ischia Adası

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde İtalya’nın Ischia Adası’ndayız. Ayhan Sicimoğlu’nun sunumuyla adanın meşhur parkı Giardini La Mortella’yı geziyoruz.

63. Bölüm - Limonata : Napoli

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Napoli’deyiz.Ayhan Sicimoğlu’nun keyifli sunumu ile meşhur yeraltı tüneli Galleria Borbonica’yı geziyoruz.

62. Bölüm - Mdina

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Malta’nın kuzeyinde Mdina’dayız.Şehrin tarihi yapılarını Ayhan Sicimoğlu’ndan dinleyerek geziyoruz.

61. Bölüm - Gozo

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Malta’nın Gozo adasındayız. Devamını oku Adanın kalesini, sualtı arkeoloji sergisini, katedralini geziyor, tarihini Ayhan Sicimoğlu’ndan dinliyoruz.

60. Bölüm - Limonata: Milano

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Milano’dayız.Ayhan Sicimoğlu’nun keyifli sunumu ile Leonardo da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi’ni geziyoruz.

59. Bölüm - Puglia

Ayhan Sicimoğlu İle Limonata’nın bu bölümünde İtalya Puglia’dayız. İtalyan asilzade Don Matteo Colucci’nin kurduğu Fasano’da bulunan Zoosafari Fasanolandia’yı geziyoruz.

58. Bölüm - Puglia Taranto

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Güney İtalya’da Puglia Taranto’dayız. Devamını oku Ayhan Sicimoğlu’nun keyifli sunumu ile Jean Franco Giorgio’nun müthiş otomobil koleksiyonunu geziyoruz.

57. Bölüm - Puerto Rico

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Puerto Rico’dayız. Devamını oku Castillo San Christobal’de Ayhan Sicimoğlu’ndan Puerto Rico’nun tarihini dinledikten sonra El Morro olarak bilinen Castillo San Felipe Del Morro’ya geçiyoruz.

56. Bölüm - Nice - Cimiez

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Nice Cimiez’deyiz Devamını oku Musée Matisse’e gidiyor ve fovizm sanat akımını geliştiren Fransız ressam Henri Matisse’in hayatını ve eserlerini Ayhan Sicimoğlu’ndan dinliyoruz.

55. Bölüm - Bra

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’da,İtalya’nın kuzeyinde bulunan Piemonte bölgesinin Bra kasabasındayız. Devamını oku Ayhan Sicimoğlu’nun keyifli sunumu ile önce daktilo müzesini ardından sevimli bisiklet müzesini geziyoruz.

54. Bölüm - Limonata : Sabancı Müzesi

Bu hafta Sabancı Müze’sinde muhteşem bir sergide Rus Avant- Garde Sanatı’nın sergisindeyiz. Olağanüstü sanatçılar ve onların eserlerini gezip bilgi edineceğiz.

53. Bölüm - Limonata : Nice

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Fransa’nın güneyi Nice’deyiz. Devamını oku Yahudi kökenli Rus/Fransız ekspresyonist ressam Marc Chagall’ın eserlerinin sergilendiği muhteşem müzeyi gezeceğiz ve sanatçının hayatını Ayhan Sicimoğlu’ndan dinleyeceğiz.

52. Bölüm - Limonata : Alba

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde İtalya Alba’dayız. Devamını oku Piemonteli devlet adamı Kont Cavour Camillo Benso’yu tanıyor ve kalesini geziyoruz.

51. Bölüm - Limonata: Bologna

Ayhan sicimoğlu ile Limonata’nın bu bölümünde Bologna’da dondurma avına çıkıyoruz.Leziz dondurma tadımları yaptıktan sonra,meşhur Carpigiani Gelato Müzesi’ni geziyoruz.

50. Bölüm - Limonata : Spaleto

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata bu bölümde İtalya Spaleto’da. Devamını oku Spaleto’yu Ayhan Sicimoğlu’nun keyifli anlatımı ile tanıyor, tarihi yapılara göz gezdiriyoruz.

49. Bölüm - Limonata : Okinawa Adası

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata bu bölümde Japonya’da Okinawa adasında. Devamını oku Okinawa’nın merkezi Naha’yı geziyor,Kimono yapımını ve mercan boyama sanatını öğreniyoruz.

48. Bölüm - Limonata : Modena

Ayhan Sicimoğlu ile bu bölümde Pavarotti’nin doğum yeri olan Modena’dayız. Devamını oku Luciano Pavarotti’nin son günlerini geçirdiği,sonrasında müze haline getirilen evini geziyor,büyük İtalyan tenorun yaşamına ve sanat hayatına göz gezdiriyoruz.Programımız keyifli bir yemekle son buluyor.

47. Bölüm - Limonata: Okinawa Adası

Ayhan Sicimoğlu, Limonata'nın bu bölümünde, dünyanın en yaşlı ve sağlıklı insanlarının yaşadığı ütopik Okinawa Adası'na gidiyor.

46. Bölüm - Xian

Çin’in ilk tarihi başkenti olan ve aynı zamanda İpek Yolu’nun başlangıç şehri Xian’dayız. Devamını oku Arkeoloji dünyasında büyük heyecan yaratan Terra-Cotta ordusunu ziyaret ediyoruz.

44. Bölüm - Limonata: Tokyo Ulusal Müzesi

Japonya’da Tokyo’da Tokyo’yu her yönüyle anlatan dev gibi bir şehir müzesini geziyoruz.

43. Bölüm - Limonata: Çin Seddi

Çin Seddi’nin yapılışının acıklı hikayesini ve nedenlerini anlatıyoruz.

42. Bölüm - Limonata : Fransa - Nice

Fransa’nın güneyinde Nice’de çok ilginç bir sanatçıya Benjamin’e konuk olup onun birbirinden çılgın çalışmalarını görme şansımız oluyor...

41. Bölüm - Limonata: Halong Körfezi

Bugün dünyanın modern yeni yedinci harikası olan Halong Körfezi’ndeyiz. Yüzen köyler, mağaralar bugün gezip göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.

40. Bölüm - Limonata : Madrid

Madrid’in Avrupa’nın hatta dünyanın en büyük ve özel sanat koleksiyonlarının sergilendiği Thyssen müzesindeyiz. Devamını oku Madrid’e gidip de 3 neslin toplandığı bu paha biçilmez esreleri görmeden dönmek olmaz…

39. Bölüm - Limonata: Vasa Müzesi

Stockholm’de dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Vasa Müzesi’nde batık bir gemiyi ziyarete gidiyoruz. Devamını oku 1628 yılından kalan bu geminin nasıl korunduğunu görünce inanamayacaksınız.

38. Bölüm - Limonata : Patmos

Patmos Adası'nın en önemli manastırı Saint John manastırını geziyoruz. Devamını oku Buranın ve Patmos’un tarihteki önemini öğreniyoruz.

37. Bölüm - Limonata: Amalfi

Limonata’nın bu bölümünde, Ayhan Sicimoğlu, İtayla kıyıların en güzel kasabalarından biri olan Amalfide şehrin koruyucusu olan aziz Andrea Klisesini geziyoruz. Devamını oku Ve bu köye ait bilmediğimiz birçok ilginç şeyleri gezerek öğreniyoruz.

36. Bölüm - Limonata : Amorgos Adası

Limonata'nın bu bölümünde, Ayhan Sicimoğlu, Ege'nin ortasında bulunan, çok fazla turistik olmayan, sakin ve güzel Amorgos Adası'nı sokak sokak dolaşıyor. Devamını oku Ve ada sakinlerini yakından tanıyoruz.

35. Bölüm - Limonata: Ürdün

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata'nın bu bölümünde benzersiz bir maceraya hazır olun! Devamını oku Sicimoğlu, bu bölümde, Unesco tarafından yeni yedinci dünya harikası olarak kabul edilen, Petra vadisini geziyor. Petra Antik Kenti'nin benzersiz atmosferi ekrana geliyor.

34. Bölüm - Limonata : Machupicchu

Ayhan Sicimoğlu ile Limonata'nın bu bölümünde Peru'da, And Dağları'nda benzersiz maceraya hazır olun! Devamını oku Machupicchu'da 3300 metrede, İnka medeniyetlerine ait bu eşsiz coğrafyada ilginç ve keyifli bir deneyime şahit olacaksınız.

33. Bölüm - Limonata : San Gimignano

Ayhan Sicimoğlu ile bu bölümde, İtalya'nın Toskana bölgesinde bulunan, etrafı surlarla çevrili, masalsı bir ortaçağ kasabasındayız. Devamını oku Toskana’nın göbeğinde bulunan San Gimignano Kasabası'nda bir gezintiye çıkmadan önce, Boboli fırınının nefis ekmek ve pizzalarını tattıktan sonra, bölgenin İtalya için önemini ve tarihçesini gezerek öğreniyoruz.

32. Bölüm - Limonata: Alternatif Atina

Ayhan Sicimoğlu'nun rotası Atina! Bu bölümde Atina'nın genç ve dinamik yüzü ekrana geliyor. Devamını oku Duvardaki grafitileri, tiyatroları, kafeleri ile bambaşka bir Atina'ya hazır olun.

31. Bölüm - Limonata : Kolombiya

Limonata'da Ayhan Sicimoğlu'nun rotası bu kez, Kolombiya! Devamını oku Ayhan Sicimoğlu ile Kolombiya'nın başkenti Bogota'da, Zipaquira kasabasında bir tuz madenine gidiyoruz ve yerin 200 metre altında dünyanın en büyük yer altı katedralini görüyoruz.

30. Bölüm - Limonata: Biot Kasabası

Limonata'da Ayhan Sicimoğlu'nun rotası Biot Kasabası! Devamını oku Ayhan Sicimoğlu ile Fransız modern sanatın en önemli ismi olan 1881 doğumlu Fernand Leger’nin müzesin geziyoruz ve Pablo Picasso, Marc Chagal gibi ünlü isimlerin mentoru olan bu dünya çapındaki sanatçının eserlerini tanıyoruz. Sanat ile dolu olan bu bölümü kaçırmayın!

29. Bölüm - Limonata : Orvieto

Limonata’nın bu bölümünde Ayhan Sicimoğlu, beyaz şaraplarıyla ünlü İtalya’nın sessiz ve turistik kasabası Orvieto’da.

28. Bölüm - Limonata: Roma Dondurması

Ayhan Sicimoğlu, Limonata'nın bu bölümünde Roma'da. Sicimoğlu, şehrin adıyla özdeşleşmiş meşhur dondurmacılarını geziyor. Devamını oku Hepsi doğal ürünlerden yapılmış bu lezzet şöleni ekranlarda...

27. Bölüm - Limonata: Hauterives

Limonata'da Ayhan Sicimoğlu medeniyet testini geçmiş Fransa‘nın Hautrives kasabasında. Devamını oku Bu kasabada kendisi kadar hikayesi de ilginç olan, Le Palais Ideal (İdeal Saray) ekranlara geliyor.

26. Bölüm - Limonata : Batum

Limonata'da, Ayhan Sicimoğlu bu bölümde Gürcistan Batum'da.

25. Bölüm - Limonata: Guggenheim Müzesi

Limonata'da Ayhan Sicimoğlu, İspanya'nın Bask bölgesindeki Bilbao şehrinde görülmeye değer mimari bir yapı olan, Guggenheim Müzesi'nde.

24. Bölüm - Limonata: Maeght Müzesi

Fransa'nın güneyinde Saint-Paul De Vence'da dünyanın en büyük çağdaş sanat müzesi olan Maeght müzesindeyiz. Devamını oku Dünya çapındaki sanatçıların eşsiz eserleri ekranlara geliyor.

23. Bölüm - Limonata - Mougins

Limonata'nın bu bölümünde Ayhan Sicimoğlu, Fransa'nın güneyinde yer alan, doğanın ve sanatın birleştiği Mougins kasabasında. Devamını oku Pablo Picasso, Edith Piaf, Winston Churcill gibi pek çok ünlünün uğrak yeri olan bu huzurlu ve sevimli kasaba Limonata'da ekranlara geliyor.

22. Bölüm - Limonata : Floransa

Ayhan Sicimoğlu,rönesansın doğum yeri olarak bilinen,sanatı,kültürü ve mimarisi ile ünlü,dünyanın en önemli ve güzel şehirlerinden biri olan Floransa'da.

21. Bölüm - Limonata: Atina

Ayhan Sicimoğlu, Limonata'da, eski Yunan medeniyetinin merkezi, Yunanistan'ın başkenti Atina'da...

20. Bölüm - Limonata: Roma Borcini Vatikan

Ayhan Sicimoğlu'nun yolculuğu büyüleyici tarihi ve kendine has lezzetlerine sahip olan İtalya'nın başkenti Roma'da devam ediyor.

19. Bölüm - Limonata: Sakız Adası

Ayhan Sicimoğlu, Limonata'da, adını sakız ağaçlarından alan ve İzmir'e yakınlığı ile bilinen, Ege'nin sessiz ve sakin adası olan Sakız Adası’nda...

18. Bölüm - Limonata: Zagreb

Ayhan Sicimoğlu bu bölümde, III. Murat döneminde Hırvatistan açıklarında batan Gnalic batığını incelemek üzere Hırvatistan'a gidiyor.

17. Bölüm - Limonata: St. Petersburg

St. Petersburg'un tarihi yapısı, kültürü, yemekleri ve gelenekleri Ayhan Sicimoğlu ile Limonata'da.

16. Bölüm - Limonata: Tayland Ayutaya

Tayland'ın tarihi yapısı, kültürü, yemekleri ve gelenekleri Ayhan Sicimoğlu ile Limonata'da.

15. Bölüm - Limonata: Obidus

Ayhan Sicimoğlu bu kez Portekiz'in küçük bir kasabası olan Obidus'ta çikolata festivali ile karşımıza çıkıyor...

14. Bölüm - Limonata: Antibles

Ayhan Sicimoğlu bu kez Fransa'nın liman kenti olan Antibes'ten izleyici ile buluşuyor.

13. Bölüm - Limonata : Arjantin

Ayhan Sicimoğlu'nun yolculuğu tangolar eşliğinde Arjantin'de devam ediyor.

12. Bölüm - Limonata: Roma

Ayhan Sicimoğlu'nun limonata tadındaki yolculuğu Roma'da devam ediyor.

11. Bölüm - Limonata: Malaga ve Sevilla

Ayhan Sicimoğlu'nun yolculuğu Malaga ve Sevilla'da devam ediyor.

10. Bölüm - Limonata : Sicilya

Ayhan Sicimoğlu, Sicilya Taormina ve Katanya'da yolculuğuna devam ediyor.

9. Bölüm - Limonata

Ayhan Sicimoğlu Limonata'nın bu bölümünde,İtalya'da;Bologna,Dozza ve Ravenna'yı ekranlarınıza getiriyor.

8. Bölüm - Limonata : Koyun Adası (Inoussa Adası)

Ayhan Sicimoğlu Limonata'nın bu bölümünde,büyük armatörlerin doğum yeri olan Inoussa Adası'na gidiyor.

7. Bölüm - Limonata : Sakız Adası

Ayhan Sicimoğlu bu bölümde Sakız Adası'na gidiyor ve Paskalya Şenliklerine katılıyor.

6. Bölüm - Limonata : Güney Afrika

Ayhan Sicimoğlu'nun yolculuğu Güney Afrika'da devam ediyor.

5. Bölüm - Limonata : İtalya

Limonata'nın bu bölümünde Ayhan Sicimoğlu arkadaşı Kont Luigi Deciani'yi evinde villa Gallici Deciani'de ziyaret ediyor.

4. Bölüm - Limonata : Nice

Avrupa'nın en büyüleyici şehirlerinden Nice,800 yıldır müthiş bir karnavala ev sahipliği yapıyor.Bu eğlenceli karnaval Ayhan Sicimoğlu'nun sunumuyla ekranlara yansıyor.

3. Bölüm - Limonata "Almanya"

Ayhan Sicimoğlu ile Almanya'ya davetlisiniz.

2. Bölüm - Limonata "Roma ve Umbria"

Ayhan Sicimoğlu eski arkadaşlarıyla Roma'da buluşup,Umbria bölgesinde Gubbio ve Spoleto kasabaları ile Fabiano bölgesini geziyor.

1. Bölüm - Limonata "Hindistan"

Ayhan Sicimoğlu'yla yeni bir nefes yeni bir ses... Limonata... Vurmalı çalgılar ustası, dünyanın en kalabalık ülkelerinden Hindistan'ın yolunu tutuyor.

200

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.