İki Göz Bir Şehir
İki Göz Bir Şehir
İki Göz Bir Şehir

İki Göz Bir Şehir

Uyarı
İki Göz Bir Şehir’in her bölümüne alanında önde gelen bir fotoğrafçı konuk oluyor. Wilco Van Herpen, fotoğrafçının çalışmalarını yerinde ve zamanında gözlemliyor. Devamını oku
İki Göz Bir Şehir’in her bölümüne alanında önde gelen bir fotoğrafçı konuk oluyor. Wilco Van Herpen, fotoğrafçının çalışmalarını yerinde ve zamanında gözlemliyor.Daha sonra iki fotoğrafçı, şehir ve onun doğal ışığını yakalamak için dışarı çıkıyor. İki farklı fotoğrafçının, iki farklı bakış açısı ortak bir dille ekrana taşınıyor.

İki Göz Bir Şehir’in her bölümüne alanında önde gelen bir fotoğrafçı konuk oluyor. Wilco Van Herpen, fotoğrafçının çalışmalarını yerinde ve zamanında gözlemliyor.Daha sonra iki fotoğrafçı, şehir ve onun doğal ışığını yakalamak için dışarı çıkıyor. İki farklı fotoğrafçının, iki farklı bakış açısı ortak bir dille ekrana taşınıyor. Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : İzzet Keribar

Wilco Van Herpen,İzzet Keribar'la fotoğraf dünyasında yolculuğa çıkıyor.

2. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Koray Birand

Wilco Van Herpen, Koray Birand'la fotoğraf dünyasında bir yolculuğa çıkıyor.

3. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Sebati Karakurt

Basın fotoğrafçısı Sebati Karakurt, 15 yılı aşan mesleki tecrübesini anlatıyor.

4. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Ahmet Ağaoğlu

Wilco, Ahmet Ağaoğlu ile hem lezzetli hem de görselliğiyle büyüleyen yemekleri fotoğraflamak için yola çıkıyor.

5. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Ebru Ceylan

Wilco fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan'ın sanata ve fotoğrafa bakış öyküsünü ekrana taşıyor.

6. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Koray Erkaya

Mimariden reklam fotoğraflarına, Koray Erkaya'nın gerçekleştirdiği fotoğraf projeleri ekrana yansıyor.

7. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Murat Kıray

Çanakkale'de, şehrin fotoğraflarını çeken Murat Kıray, yaşadığı deneyimi Wilco'yla paylaşıyor.

8. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Timurtaş Onan

Fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan ile belgeselden, turizm fotoğraflarına kadar uzanan bir yolculuk...

9. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Ahmet Polat

Wilco ve fotoğraf sanatçısı Ahmet Polat eşliğinde, fotoğraf kareleri ekrana yansıyor.

10. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Gökhan Palas

Moda fotoğrafçısı Gökhan Palas, renkli çekimlerine Wilco'yu konuk ediyor, dışarıda ise Tarlabaşı'ndan kış manzaraları iki fotoğrafçıyı bekliyor.

11. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Fikret Özkaplan

Siyasetin merkezi, toplumsal muhalefetin ana adresi; Ankara... Ve 20 yıldır başkentin görsel hafızasını tutan bir fotoğrafçı Fikret Özkaplan... Devamını oku Wilco Ankara'nın simge mekanları Kızılay Meydanı, Yüksel Caddesi ve Sıhhiye'yi Fikret Özkaplan'ın gözüyle keşfediyor.

12. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Merih Akoğul

Hollandalı fotoğrafçı Wilco Van Herpen'in sunumuyla gerçekleştirilen, İki Göz Bir Şehir'in konuğu Merih Akoğul. İstikamet tarihi şehir, nam-ı diğer yeşil Bursa. Devamını oku Bursa'nın tarihi hanlarına,çarşısına,sokaklarına,beyazlarla örtülü Uludağ'a bu kez fotoğraf kareleriyle, bambaşka bir açıdan tanık olmanın keyfi yaşanıyor.

13. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Orhan Cem Çetin

Çağdaş fotoğraf sanatının önemli temsilcilerinden Orhan Cem Çetin, İki Göz Bir Şehir'in yeni konuğu... Devamını oku Kapılarını eski dostu Wilco'ya açan Çetin, sergilerinden yeni fotoğraf çalışmalarına fotoğrafla iç içe geçen yolculuğunu anlatıyor.

14. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Gülbin Özdamar Akarçay

Hollandalı fotoğrafçı Wilco Van Herpen'in sunumuyla ekrana gelen "İki Göz Bir Şehir" Eskişehir'e yol alıyor. Devamını oku Wilco'nun Eskişehir'deki konuğu fotoğraf sanatçısı Gülbin Özdamar. Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi Gülbin Özdamar Akarçay ile Eskişehir'de sürecek fotoğraf öyküsünde, şehrin fotoğrafik yüzü ekrana yansıyor.

15. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Aydın Çetinbostanoğlu

Wilco, bu kez belgesel fotoğrafçılığının Türkiye'deki temsilcilerinden Aydın Çetinbostanoğlu ile buluşuyor! İstikamet İzmir Karaburun.

17. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Aslıhan Güçlü

Wilco Van Herpen'in fotoğraf yolculuğunda yeni durak İzmir...İzmirli fotoğrafçı Aslıhan Güçlü ise Wilco'nun yeni konuğu.

18. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Kerim Sabuncuoğlu

Wilco'nun fotoğraf yolculuğundaki uğrağı Kaş,konuğu sualtı fotoğrafçısı Kerim Sabuncuoğlu.

19. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Şafak Tortu

Wilco'nun bu sefer ki durağı Zonguldak ve fotoğrafların dilini konuşacağı fotoğrafçı Şafak Tortu.

20. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Tahsin Aydoğmuş

Kuzeyli kahramanımız Wilco'nun fotoğraf yolculuğunda istikamet bu kez güneyi gösteriyor.Uzun yıllardır Şanlıurfa'yı fotoğraflayan Tahsin Aydoğmuş Wilco'nun konuğu!

21. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Kemal Nuraydın

Fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen bu kez çok kültürlü şehir Hatay'ın yolunu tutuyor.Hatay'lı fotoğrafçı Kemal Nuraydın'la buluşuyor.

22. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Sena Ok

Wilco,fotoğrafçı ve fotoğraf dükkanı işletmecisi Sena Ok ile birlikte Safranbolu'ya fotoğraf çekmeye gidiyor.

23. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Muammer Yanmaz

Fotoğraf dünyasının Ali Baba ve 40 Haramileriyle tanışmaya hazır mısınız? Devamını oku Wilco,fotoğrafçı Muammer Yanmazla buluşuyor."40 Haramiler"adlı fotoğraf grubunun hikayesi Burgazada'dan karelerle ekrana yansıyor..

24. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Emre Oktay

Fotoğraf, zamanı dondurur ve en önemli anları kaydeder. Peki, ya bu an binlerce seyircinin gözü önünde gerçekleşiyorsa? Devamını oku Wilco bu defa ödüllü spor fotoğrafçısı Emre Oktay ile buluşuyor.

25. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Salih Güler

Bembeyaz bir örtü, doğal bir stüdyo... Fotoğrafçıları en çok heyecanlandıran sahnelerden biri... Kar... Devamını oku Kuzeyli kahramanımız Wilco Van Herpen, bu kez karlı göl manzaralarının izini fotoğrafçı Salih Güler'le birlikte sürüyor.

26. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Murat Germen

Fotoğraf tutkunu Wilco,fotoğrafçı ve akademisyen Murat Germen'le birlikte İstanbul'daki kentsel dönüşüm fırtınasının izini sürüyor.

27. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Şevket Şahintaş

Gündüz şehrin kalabalığına karışan, gece ise kuytularda gözden kaybolan insanlar. Şehirdeki ötekiler ve onların sesini duyurmak için fotoğraf çeken bir taksi şoförü. Devamını oku Wilco Van Herpen ve fotoğrafçı Şevket Şahintaş'la İstanbul'un öteki yüzünü keşfetmeye hazır olun!

28. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Ahmet Özyurt

Kapadokya...Büyüleyici doğası, kayalara oyulan evleri ve kiliseleri ile tarihle bütünleşen bir bölge. Devamını oku Wilco, fotoğraf sanatçısı Ahmet Özyurt ile birlikte bu zengin coğrafyayı keşfe çıkıyor.

29. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Ali Öz

Wilco Van Herpen ile Düzce'nin Ahbaz köyleri ve 150 yıl önce Kafkaslar'dan göçen Çerkes halkının yaşayan kültürüne ait izlerin fotoğraflanacağı bölümde Ali Öz konuğumuz.

30. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Faruk Akbaş

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan terk edilmiş bir köy ve mübadele hikayesi...Fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen, bu kez rotasını Fethiye'ye çeviriyor. Devamını oku Hayalet bir şehrin izlerini, gezi fotoğrafçısı Faruk Akbaş ile birlikte sürüyor.

31. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Niko Guido

Avrupa'nın bisiklet şehri Amsterdam'ı, Wilco Van Herpen'le keşfetmeye hazır mısınız? Fotoğraf tutkunu Wilco, bu kez kendi ülkesinde yolculuğa çıkıyor. Devamını oku Fotoğrafçı Niko Guido ve fotoğraf gezginleri ile birlikte, Amsterdam sokaklarının izini sürüyor.

32. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Yaratıcı Çocuklar

Osmanlı'dan kalma evleriyle ünlü "Sakin Şehir" Taraklı'yı ve Göynük'ün huzur kaynağı Çubuk Gölü'nü, çocukların objektifinden görmeye ne dersiniz? Devamını oku Fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen, bu kez fotoğraf dünyasına yaratıcı çocukların gözünden bakıyor.

33. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Cengiz Kahraman

Wilco Van Herpen, Türkiye'nin sayılı koleksiyonerlerinden Cengiz Kahraman'la fotoğraf koleksiyonu yapmanın, inceliklerini araştırıyor. Devamını oku İstanbul Fotoğraf Müzesi'nden, tarihi İstanbul fotoğraflarının çekildiği mekanlara tarihle içiçe bir yolculuk sizi bekliyor.

34. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: İlke Veral Coşkuner

Bir fotoğraf karesinden hikaye yaratabilir misiniz? Deklanşörün sesiyle kendinizi fantastik bir dünyada bulabilir misiniz? Devamını oku Fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen, İzmirli fotoğrafçı İlke Veral Coşkuner'le birlikte dijital fotoğrafın izini sürüyor. Masalsı kareler ekrana yansıyor.

35. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Çiğdem Yurtsever

Deniz, yelken ve mavi yolculuk tutkunu olanlar ekran başına! Devamını oku Wilco Van Herpen, 14 yıl önce profesyonel fotoğraf hayatına başlayan Çiğdem Yurtsever ile buluşuyor; yelken fotoğrafçılığını, deneyerek öğreniyor.

36. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : İlker Kül

Gökyüzüne çevrilen iki objektif... Ve kanatlı uygarlığın fotoğraf karelerine yansıyan rengarenk yüzleri... Devamını oku Hollandalı fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen, bu kez kuş gözlemcisi ve kuş fotoğrafçısı İlker Kül ile birlikte kanatların peşinde Belgrad Ormanı'ndan Gediz Deltası'na uzanan bir yolculuğa çıkıyor.

37. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Tahsin Sezer

Fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen bu kez güneyin yolunu tutuyor ve Adanalı fotoğrafçı Tahsin Sezer'le buluşuyor...

38. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Mustafa Seven

Wilco Van Harpen, fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven'le buluşuyor, sokak fotoğrafına dair her şey ikilinin objektifine yansıyor.

39. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Fethi İzan

Bir ürünün reklamı tek bir karede, en ayrıntılı ve en iyi nasıl anlatılır? Wilco Van Herpen Fethi İzan ile beraber fotoğraf dünyasının kapılarını aralıyor.

40. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Gazi Yüksel

Wilco Van Herpen bu sefer rotasını Kuzey Kıbrıs'a çeviriyor. Lefkoşa'da arkadaşı fotoğrafçı ve ressam Gazi Yüksel'le buluşuyor. Devamını oku Fotoğrafta sanatsal projeler üzerinde çalışan Gazi Yüksel'in bir sonraki projesine dahil olan Wilco, kendini Lefkoşa'nın tarihle dolu sokaklarında bir zaman yolculuğunda buluyor. Wilco ve Gazi Yüksel, adanın en güzel köşelerinde unutamayacakları bir serüvene çıkarıyorlar.

41. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Fotokamp

Wilco Van Herpen, yine yolda! İstikamet bu kez Malatya. Fotoğraf maratonu başlıyor. Devamını oku Malatya Levent Vadisi'nde bir grup fotoğraf tutkunuyla kamp yapan Wilco ile fotoğraf dolu anlar sizi bekliyor.

42. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Varol Uzlu

Wilco'nun fotoğraf macerasına bu kez, Karadenizli fotoğraf sanatçısı Varol Uzlu eşlik ediyor. Devamını oku Karadeniz'in muhteşem coğrafyası eşliğinde benzersiz bir serüven ekrana geliyor.

43. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Nejdet Demirtaş

Wilco Van Herpen, Nejdet Demirtaş'ın Kaş'ta oluşturduğu mavi dünyaya konuk oluyor. Devamını oku Sualtının büyülü dünyasından sarsıcı karelerle çıkan, politik gerçeklere ayna tutan sualtı fotoğrafçısı Nejdet Demirtaş, dünya sorunlarını, memleket meselelerini sualtı fotoğraflarıyla anlatıyor.

44. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Kerem Yücel

Eski Rum evleri, dar sokakları, sevimli kedileri ve cana yakın insanlarıyla İzmir'in huzur dolu sahil kasabası Foça... Devamını oku Burada güneş bir başka doğuyor, bir başka batıyor. Wilco Van Herpen, konuğu Kerem Yücel ile beraber Foça'da harika kareler yakalıyorlar. Bu eşsiz fotoğraf macerasını kaçırmayın!

45. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Sinan Kılıç

İzmir'in bilinmeyen yüzü, Alsancak'ın bittiği yerde başlıyor. Wilco Van Herpen, Sinan Kılıç ile birlikte İzmir'in arka sokaklarını keşfe çıkıyor. Devamını oku Dar sokakları, eski hanları ve yüz yıllık mekanlarıyla İzmir Basmane iki farklı objektiften ekranlara geliyor.

46. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Serdar Uygunoğlu

Wilco Van Herpen, Balıkesir'in Karesi ilçesinde gerçekleştirilen geleneksel Türk okçuluğu ve Atlı Savaş Sanatları Festivali’ne konuk oluyor. Devamını oku Bu sıradışı deneyimde, fotoğrafçı Serdar Uygunoğlu ile fotoğraf dolu anlar sizi bekliyor.

47. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: Kayıhan Güven

Fotoğraf öğrenilebilir mi? Bakmak ve görmek arasındaki fark nedir? Peki fotoğraflar ile hikâye oluşturmak mümkün müdür? Wilco, tüm bu sorulara yanıt arıyor. Devamını oku Fotoğraf eğitmeni Kayıhan Güven ile anı yakalamak için yollara düşüyor.

48. Bölüm - İki Göz Bir Şehir: İsa Çelik

Wilco Van Harpen bu kez, fotoğrafın usta ismi İsa Çelik ile birarada... Dünden kalanlar, bugüne taşınanlar, an ve an yaşananlar fotoğraflara yansıyor Devamını oku Tadına doyulmaz bir fotoğraf sohbeti ekranlarınıza geliyor.

49. Bölüm - İki Göz Bir Şehir : Reyhan Göksel

Çoğu zaman anlam veremediğimiz, hatta bakmaktan kaçındığımız çöpler, Reyhan Göksel ile beraber sanata dönüşüyor. Devamını oku Wilco'nun yolu bu kez fotoğrafı çalışmalarında bir araç olarak kullanan Reyhan Göksel ile kesişiyor. Reyhan Göksel'in eserlerini nasıl ortaya çıkardığına tanık oluyor, bu keyifli serüvene eşlik ediyoruz.

145

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.