İnancın Hikayesi
The Story of God
İnancın Hikayesi

İnancın Hikayesi

Uyarı
Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, Tanrı'ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli. Devamını oku
Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, Tanrı'ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli. Yaratımın gizeminden, mucizelerin gerçek gücüne ve yeniden dirilmeye kadar, her bölüm büyük bir soruya odaklanıyor. Bu zamansız ve evrensel gizemler her inançtan, herkesi etkileyen konular.

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, Tanrı'ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli. Yaratımın gizeminden, mucizelerin gerçek gücüne ve yeniden dirilmeye kadar, her bölüm büyük bir soruya odaklanıyor. Bu zamansız ve evrensel gizemler her inançtan, herkesi etkileyen konular. Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Yaratılış

Morgan Freeman, Tanrı'nın anlamını ve yaratılışımızın arkasındaki gizemleri araştırmak için dünyayı dolaşır. Devamını oku Bazıları insanoğlunun Tanrı imgesinde yaratıldığına inanır, ama diğerleri için bizler 13,8 milyon yıllık bir tekilliliğin sonucuyuzdur.

2. Bölüm - Tanrı Kimdir?

Morgan Freeman, insanlığın sayısız tanrılarını bulmak için onu dünyanın her yerine götürecek derin bir kişisel araştırmaya başlar. Devamını oku Binlerce insana hizmet eden modern bir Amerikan mega kilisesinden, milyonlarca tanrı ile dolup taşan Hindu tapınaklarına, Morgan dünyanın en tanrısal figürlerinin bazılarının arkasındaki anlamı ve tarihi keşfedecek.

3. Bölüm - Kötülük Neden Var?

Morgan Freeman kötülüğün kökenlerini keşfetmek için dünya çapında bir maceradadır. Devamını oku Bir seri katil, eski bir neo-Nazi ve çeşitli dinsel ve ruhani liderlerle, kötülüğün nereden başladığını ve bazılarının buna karşı koyabilmelerinin neden bu kadar zor olduğunu anlamaya çalışır. Ayrıca, ileri nörobilimin, bazı insanların neden şeytani eylemlere yatkın gibi göründüğünü keşfetmesinde araştırmacılara nasıl yardımcı olduğunu inceler.

4. Bölüm - Mucizeler Gerçekten Var Mı?

Morgan Freeman, mucizelerin gizemli dünyasını ele geçirir. Manhattan'dan Kudüs'e, bir mucizenin hayatlarını kurtardığını iddia eden insanlarla konuşacak. Devamını oku Morgan ayrıca mucizelerin, Yahudi inancından, Çin hayatını binlerce yıldır şekillendiren yerli bir gelenek olan Taoizm'e kadar çeşitli dünya dinlerinde oynadığı derin rollere de bakacaktır.

5. Bölüm - Bizi Bekleyen Bir Son Var Mı?

Kıyamet genellikle şiddetli felaketler ve sert hükümler ile dolu dünyayı sarsacak bir olay olarak tasvir edilir. Devamını oku Morgan Freeman, kıyametin bu her zamanki görüntüsünün nasıl ortaya çıktığını ve hayatlarımıza nasıl rehberlik ettiğini araştırır. Dünyanın sonunun gerçekten destansı oranda gezegensel bir katliam mı yoksa daha az çalkantılı bir şey mi olacağını tartıştığı yolculuk onu dünyanın her yerine götürür.

6. Bölüm - Ölümün Ötesinde

Morgan Freeman, insanoğlunun en ilginç bilinmeyenlerinden birini anlamak için yola çıkar: ölümden sonraki hayat. Devamını oku Diğer tarafı gördüğünü iddia edenlerden bazılarının şaşırtıcı hikayeler duyar. Ayrıca, bir insanın ölümünün insanlığa sonsuz yaşamı nasıl verdiğini ortaya koyan arkeolog Jodi Magness ile de konuşur.

7. Bölüm - Cennet ve Cehennem

Morgan, dünyanın dört bir yanındaki insanların cenneti ve cehennemi hayatlarına dahil etmelerini araştırır. Devamını oku Etiyopya'daki şeytanlara tanıklık etmekten ve antik Mayalılar arasındaki insan kurbanının keşfinden, yakın bir ölüm deneyiminden sonra kendi cennetini deneyimleyen bir kadınla tanışmaya kadar. Cenneti ve cehennemin sadece fikirler değil hepimizin kaçmak istediği ve ne olmasını umduğumu şeyin bir parçası.

8. Bölüm - Seçilmiş Kişi

Morgan, nasıl seçildiklerini ve hangi rolü oynadıklarını öğrenmek için çeşitli dini şahsiyet liderlerini bulur. Devamını oku Bir Tibetli Budist rahibin reenkarnasyonu olan Minnesota’daki 9 yaşındaki bir çocukla tanışmak için Tayland’a gider ve bu yolculuk başkalarının günahları için kendilerini feda etmeye istekli olanların maruz kaldığı olağanüstü piercinglere tanıklık etmek için dünyanın dört bir yanına götürür.

9. Bölüm - Tanrı'nın İspatı

Morgan, Tanrı'nın ispatı olduğuna ikna olmuş insanları bulmak için bir arayışa girer. Devamını oku Morgan, Tanrı'yı İkiz Kuleler'in molozları arasında bulduğunu söyleyen 9 / 11'den kurtulan bir insanla ve kutsal kehanet sanatını kullanan Ifa pratisyenleriyle tanışır.

10. Bölüm - Şeytanın Peşinde

Morgan Freeman, şeytanın çeşitli dinlerde oynadığı rolü araştırıyor. Devamını oku Musevi çölündeki münzevi keşişlerden Nepal Budistlerine kadar şeytanın figürünün hangi amaca hizmet ettiğini anlayamayı amaçlıyor.

11. Bölüm - Aramızdaki Tanrılar

Morgan somut bağlantıların insanların ilahi olanı anlamalarına yardımcı olduğunu keşfedecek.

12. Bölüm - Tanrı'nın Suretleri

İnancın Hikayesi'nin bu bölümünde, Morgan Freeman, cennetten ilahi mesajlar aldığına inanan, dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışıyor.

13. Bölüm - Ölümcül Günahlar

Morgan Freeman, farklı inançlarda günah kavramını anlamak için Kaliforniya'dan İtalya'ya, İtalya'dan Vietnam'a kadar dünyanın dört farklı köşesini dolaşıyor.

14. Bölüm - İlahi Sırlar

Morgan Freeman Nepal'in dağlarında bir manastırdan, Roma sokaklarının altındaki antik bir mabede kadar geziyor. Devamını oku İlahi sırların insanları Tanrı'ya yakınlaştırıp yakınlaştırmadığı sorusunu cevaplamaya çalışıyor.

15. Bölüm - Kutsal Yasalar

Morgan Freeman, neden çoğu dinin bir dizi kutsal yasaya sahip olduğunu ve bu yasaların, inananların hayatlarında nasıl şekillendiğini keşfediyor.

136

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.