Kent Hikayeleri
Kent Hikayeleri
Kent Hikayeleri

Kent Hikayeleri

Uyarı
Tarihi ve kültürel zenginlikleri açısından Türkiye'nin önde gelen şehirleri çok özel röportajlarla ekranlara geliyor. Devamını oku
Tarihi ve kültürel zenginlikleri açısından Türkiye'nin önde gelen şehirleri çok özel röportajlarla ekranlara geliyor. Bedia Ceylan Güzelce'nin sunduğu Kent Hikayeleri,geçmişin ve şimdiki zamanın hikayelerinin peşine düşüyor.

Tarihi ve kültürel zenginlikleri açısından Türkiye'nin önde gelen şehirleri çok özel röportajlarla ekranlara geliyor. Bedia Ceylan Güzelce'nin sunduğu Kent Hikayeleri,geçmişin ve şimdiki zamanın hikayelerinin peşine düşüyor. Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Kent Hikayeleri : Küçük Mezopotamya:Adana

Anadolu'nun en eski kentlerinden, bereketin simgesi, Adana... Devamını oku Yeşilini bereket ovası Çukurova'dan, sarısını batmayan güneşinden alan kenti, tarihten edebiyata, sinema dünyasından görsel sanatlara, dününü ve bugününü yaşayan kahramanlarıyla birlikte, Bedia Ceylan Güzelce'nin sunumu ile ekrana geliyor.

2. Bölüm - Kent Hikayeleri : Hayalle Gerçek Arasında:Bursa

Kent Hikayeleri, su ile yeşilin gökyüzü ile buluştuğu yerde, geçmiş ve şimdiki zamanın hikayelerinin peşine düşüyor. Devamını oku Evliya Çelebi'nin ilk seyahatini yaptığı, Karagöz ve Hacivat'ın şehri, Osmanlı İmparatorluğu'nun görkemli başkenti Bursa'da gündelik yaşamın ritmi ekrana geliyor.

3. Bölüm - Kent Hikayeleri : Homeros'un Şehri İzmir

Burası şairlerin atası Homeros'un İlyada'ya anlattığı, tarihteki adıyla Smyrna... Devamını oku Bedia Ceylan Güzelce, antik çağdan bugüne bir liman ve ticaret kenti İzmir'de, geçmişin ve şimdiki zamanın hikâyelerinin izini sürüyor. Kentin tarih, kültür, mimari ve sosyal hayatı ekranlara geliyor.

4. Bölüm - Kent Hikayeleri : Bir Bozkır Rüyası

Geçmişle geleceğin arasında duran, ödüllü kent Eskişehir, bir bozkır rüyası adeta. Devamını oku Bozkırın ortasında kumsalı, bahçeleri, fabrikaları, çok kültürlü sosyal hayatı, dinmeyen enerjisiyle Eskişehir, Kent Hikayeleri'nde Bedia Ceylan Güzelce'nin yeni durağı...

5. Bölüm - Kent Hikayeleri: Mavi Yolculuk

Kent Hikayeleri’nin bu bölümünde mavi yolculuğa çıkıyoruz. Devamını oku Bedia Ceylan Güzelce dostları Mehveş Sırdar ve Ebru Cündübeyoğlu ile birlikte Amos antik kentini arıyor, Kız Kumu'nda efsanelere kulak veriyor ve Selimiye'de farklı tatları keşfediyorlar.

6. Bölüm - Kent Hikayeleri: Bodrum

Bedia Ceylan Güzelce ile Kent Hikayeleri devam ediyor. Devamını oku Bodrum'un mandalina kokulu bahçelerinden mavi koylarına edebiyat ve kültürün izini süreceğimiz bir program bizleri bekliyor.

7. Bölüm - Kent Hikayeleri: Mavi Yolculuk

Kent hikayelerinin bu bölümünde mavi yolculuğun ikinci bölümü ile devam ediyoruz.

8. Bölüm - Kent Hikayeleri : Bolu Yeşil Şehir

Doğal güzellikleri ile görenleri kendisine hayran bırakan Bolu; Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alan, coğrafi açıdan ülkemizin en önemli şehirlerinden biridir. Devamını oku Bolu ormanları, dağları, akarsuları ve sessizliği ile yeşilin binbir renkleri ekranlara geliyor.

145

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.