Kesişen Kültürler
Kesişen Kültürler
Kesişen Kültürler

Kesişen Kültürler

Uyarı
Geçmişten bugüne coğrafik kültürlerin modadan yemeye, tarihinden mimarisine bugüne gelen ve devam eden alışkanlıklarına değiniliyor...
Geçmişten bugüne coğrafik kültürlerin modadan yemeye, tarihinden mimarisine bugüne gelen ve devam eden alışkanlıklarına değiniliyor...

Geçmişten bugüne coğrafik kültürlerin modadan yemeye, tarihinden mimarisine bugüne gelen ve devam eden alışkanlıklarına değiniliyor...Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Kesişen Kültürler: Hatay

Aynaz Deedra dünyanın en eski şehirlerinden birine, Antakya'ya konuk oluyor. Devamını oku Aynaz Deedra, zengin tarihi, lezzet dolu yemek kültürü, dar sokakları ile bu kadim şehri keşfe çıkıyor.

2. Bölüm - Kesişen Kültürler: Granada

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, avrupa'ya Arap kültürünü tanıtan, Endülüs bölgesi ve onun en güzel şehirlerinden biri Granada... Devamını oku Müslüman Endülüs Devleti'nin teslim olan son kalesi olan, dillere destan güzellikteki El Hamra Sarayı'nı ve Flamenko sesleriyle dolu tarihi dar sokaklarını dolaşan Aynaz, Granada'nın farklı yüzlerini de bize anlatıyor.

3. Bölüm - Kesişen Kültürler: Cordoba

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, İspanya'nın Endülüs bölgesinin tarihi dokusu en az bozulmuş şehri Cordoba... Devamını oku Endülüs mimarisinin en görkemli camisi olan, günümüzde katedral olarak hizmet veren Cordoba Mescit Katedrali, dar sokakları, sokak lezzetleri, İspanya'nın ünlü tapas yemekleri ve İspanya Kraliyet Ahırlarında düzenlenen atlı Flamenko gösterisi ile unutulmaz bir gezi ekranlara geliyor.

4. Bölüm - Kesişen Kültürler: Sevilla

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, Avrupa'ya Arap kültürünü tanıtan, İspanya'nın Endülüs bölgesinin en hareketli ve büyük şehri Sevilla... Devamını oku Flamenko'nun doğduğu kent olan Sevilla'da usta dansçılar ile görüşecek ve muhteşem bir dans gösterisine tanık olacak. İspanya'nın en ünlü şeflerinden biriyle sohbet edecek, dar sokaklarında küçük kafelerde kahvesini yudumlayacak.

5. Bölüm - Kesişen Kültürler: Katar

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, Arap dünyasının yükselen yıldızı Doha. Devamını oku Katar başkenti Doha, farklı kültürün bir arada yaşadığı gökyüzüne uzanan futuristik binalarıyla, geleneksel yaşamıyla, maddi ve manevi zenginliğiyle çölün kalbinde yükselen fantastik bir vaha.

6. Bölüm - Kesişen Kültürler: Amman, Ürdün

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, Arap dünyasının yükselen yıldızı Amman, Ürdün.

7. Bölüm - Kesişen Kültürler: Petra, Ürdün

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, Arap dünyasının yükselen yıldızı Petra, Ürdün.

8. Bölüm - Kesişen Kültürler: Kazablanka

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, Kazablanka ve Varzazat, Fas.

9. Bölüm - Kesişen Kültürler: Marakes

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, Marakes.

10. Bölüm - Kesişen Kültürler: Sicilya

Aynaz Deedra'nın farklı kültürlere yaptığı yolculukta bu kez rota, Sicilya, Katanya.

131

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.