Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika
Kuş Gözlemcisi
Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika

Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika

Kuş Gözlemcisi

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
0. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Galapagos Kuşları Detay

28’i sadece bu takımadada görülen endemik türlerden oluşan 152 kuş türü, gözlemcilerin rehberliğinde izleniyor. Alaycı kuşları, uçamayan karabatakları, firkateyn kuşlarını, fırtına kırlangıçlarını, galapagos penguenleri ekranlara geliyor.

6. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika Detay

Amatör olarak başladıkları kuş fotoğrafçılığında hayli yol kat etmiş bu isimler, Türkiye'nin dört bir yanında farklı kuş türlerini fotoğraflamışlar. Son yolculuklarını ise yine aynı tutkunun izinde Afrika'ya yaptılar... "Bir Tutkunun Peşinde Afrika" ekranlarda.

7. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Sultan Sazlığı'ndan Aladağlar'a Detay

Kuş gözlemcilerini ve kuş fotoğrafçılarını bir araya getiren Türkiye'nin anonim kuşları oluşumunun üyeleri bu göz alıcı coğrafyayı göç mevsiminde ziyaret ederek, Aladağlar'ın gizemli kuşu Urkeklikten Çulha kuşuna, Tepeli Guguktan Duvar Tırmaşık kuşuna yine kanatların izini sürüyor.

8. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Peru Detay

Yaklaşık 10 bin kuş türünün bulunduğu bölgeyi kuş gözlemcisi ve fotoğrafçı Serhat Tigrel ve arkadaşları ile keşfe çıkmaya hazır olun!

9. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Su Kuşlarının İzinde Detay

Ormanlarla kaplı tepeler, kayalık araziler ve karstik gölleriyle bu bölgede yaşayan kuşları, araştırmacı-yazar Asaf Ertan ile beraber keşfe çıkıyoruz. Uzunbacak,angıt ve flamingoların izini sürüyoruz.

10. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Odtü'lü Kuşlar Detay

Gözlem yapılan alanda yaşayan, göç yolu üzerinde olduğu için o bölgede konaklayan ya da yolunu kaybetmiş onlarca kuş ve kuş türü, kuş gözlemcilerinin gözünden ekranlarda.

11. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Kızılırmak Detay

Sınırlı yayılımı ve sayısı nedeniyle 'hassas tür' kategorisinde yer alan saz horozu, rengarenk tonlarıyla muhteşem görüntüler sunuyor.

12. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Orta Afrika Detay

Kuş gözlemcileri bu defa Orta Afrika'nın vahşi doğasında. Bölgenin özel kuş türleri ve doğası ekrana geliyor.

13. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Trakuş Detay

Farklı etkinliklerin yapıldığı kamp sırasında Türkiye’nin kuşlarına yakından bakmaya ve kuş gözlemciliği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya devam ediyoruz.

14. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : İzlanda'nın Kuşları Detay

Yaz aylarında havanın hiç kararmadığı ülkede, fiyordlar, yüksek dağlar, gayzerler ve irili ufaklı göller, farklı kuş türleri için de yaşam alanları yaratıyor. İzlanda, barındırdığı ya da göç sırasında konuk ettiği sayısız kuş türünün yanında, el değmemiş doğasıyla da büyülüyor.

16. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Leylek Dedektifi Detay

Hüseyin Karacaoğlu’nun leyleklerin izindeki sıradışı yolculuğu ekranlara geliyor.

17. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Etiyopya'nın Kanatları Detay

Haber bültenlerine açlıkla, kıtlıkla konu olan Etiyopya, bu kez nefes kesici doğası ve zengin kuş varlığıyla ekrana geliyor.

Sayfa Başına Dön

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.