Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika
Kuş Gözlemcisi
Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika

Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika

Kuş Gözlemcisi 1. Sezon 6. Bölüm

Uyarı
Dünyada sayısı oldukça artan, artık meslekten çok tutkuya dönüşmüş bir uğraş kuş gözlemciliği. Devamını oku
Dünyada sayısı oldukça artan, artık meslekten çok tutkuya dönüşmüş bir uğraş kuş gözlemciliği.Gözlem yapılan alanda yaşayan, göç yolu üzerinde olduğu için o bölgede konaklayan ya da yolunu kaybetmiş onlarca kuş ve kuş türü, kuş gözlemcilerinin gözünden ekranlarda.

Dünyada sayısı oldukça artan, artık meslekten çok tutkuya dönüşmüş bir uğraş kuş gözlemciliği.Gözlem yapılan alanda yaşayan, göç yolu üzerinde olduğu için o bölgede konaklayan ya da yolunu kaybetmiş onlarca kuş ve kuş türü, kuş gözlemcilerinin gözünden ekranlarda.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

6. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Bir Tutkunun Peşinde Afrika

Bu bölümde, kendilerini “Dörtçeker” grubu olarak tanımlayan kuş fotoğrafçıları; Kadir Dabak, Ayhan Öztürk, Ercan Üç, Alper Varon, Kayhan Öztürk ve Ahmet Erol... Devamını oku Amatör olarak başladıkları kuş fotoğrafçılığında hayli yol kat etmiş bu isimler, Türkiye'nin dört bir yanında farklı kuş türlerini fotoğraflamışlar. Son yolculuklarını ise yine aynı tutkunun izinde Afrika'ya yaptılar... "Bir Tutkunun Peşinde Afrika" ekranlarda.

7. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Sultan Sazlığı'ndan Aladağlar'a

Kuş gözlemcilerinin rotası bu kez, Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan Kayseri Sultan Sazlığı'ndan Aladağlar'a uzanıyor... Devamını oku Kuş gözlemcilerini ve kuş fotoğrafçılarını bir araya getiren Türkiye'nin anonim kuşları oluşumunun üyeleri bu göz alıcı coğrafyayı göç mevsiminde ziyaret ederek, Aladağlar'ın gizemli kuşu Urkeklikten Çulha kuşuna, Tepeli Guguktan Duvar Tırmaşık kuşuna yine kanatların izini sürüyor.

8. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Peru

Vahşi yaşamın kıyısında bir iz... Kuş gözlemcilerinin yolu bu kez Peru'ya düşüyor. Devamını oku Yaklaşık 10 bin kuş türünün bulunduğu bölgeyi kuş gözlemcisi ve fotoğrafçı Serhat Tigrel ve arkadaşları ile keşfe çıkmaya hazır olun!

9. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Su Kuşlarının İzinde

Akdeniz'de göllerle çevrili bir bölge; Burdur... Devamını oku Ormanlarla kaplı tepeler, kayalık araziler ve karstik gölleriyle bu bölgede yaşayan kuşları, araştırmacı-yazar Asaf Ertan ile beraber keşfe çıkıyoruz. Uzunbacak,angıt ve flamingoların izini sürüyoruz.

10. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Odtü'lü Kuşlar

Ankara'nın orta yerinde, yaban hayvanlarının uğrak yeri: Odtü Ormanları... Kuşların izini bu kez bir okulun bahçesinde sürüyoruz. Devamını oku Gözlem yapılan alanda yaşayan, göç yolu üzerinde olduğu için o bölgede konaklayan ya da yolunu kaybetmiş onlarca kuş ve kuş türü, kuş gözlemcilerinin gözünden ekranlarda.

11. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Kızılırmak

Kuş gözlem ekibinin yolu bu kez Kızılırmak Deltası'na doğru ilerliyor. Devamını oku Sınırlı yayılımı ve sayısı nedeniyle 'hassas tür' kategorisinde yer alan saz horozu, rengarenk tonlarıyla muhteşem görüntüler sunuyor.

12. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Orta Afrika

Kuş gözlemcileri bu defa Orta Afrika'nın vahşi doğasında. Bölgenin özel kuş türleri ve doğası ekrana geliyor.

13. Bölüm - Kuş Gözlemcisi: Trakuş

Türkiye'nin en büyük kuş gözlem topluluğu olan Trakuş tarafından Burdur'da düzenlenen Kuş Gözlem ve Eğitim Kampı ekranlara geliyor. Devamını oku Farklı etkinliklerin yapıldığı kamp sırasında Türkiye’nin kuşlarına yakından bakmaya ve kuş gözlemciliği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya devam ediyoruz.

14. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : İzlanda'nın Kuşları

Coğrafyası, iklimi ve doğasıyla özel ve farklı bir ülke olan İzlanda, özgün kuş türlerinin de evi. Devamını oku Yaz aylarında havanın hiç kararmadığı ülkede, fiyordlar, yüksek dağlar, gayzerler ve irili ufaklı göller, farklı kuş türleri için de yaşam alanları yaratıyor. İzlanda, barındırdığı ya da göç sırasında konuk ettiği sayısız kuş türünün yanında, el değmemiş doğasıyla da büyülüyor.

15. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Galapagos Kuşları

Kuş Gözlemcisi, Ekvator üzerinde, Güney Amerika’dan 800 kilometre doğuda bulunan Galapagos’ta 5 ada keşfediliyor. Devamını oku 28’i sadece bu takımadada görülen endemik türlerden oluşan 152 kuş türü, gözlemcilerin rehberliğinde izleniyor. Alaycı kuşları, uçamayan karabatakları, firkateyn kuşlarını, fırtına kırlangıçlarını, galapagos penguenleri ekranlara geliyor.

16. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Leylek Dedektifi

İstanbul Arnavutköy ilçesi Sazlıbosna köyünde sıradışı bir komşuluk yaşanır. Devamını oku Hüseyin Karacaoğlu’nun leyleklerin izindeki sıradışı yolculuğu ekranlara geliyor.

17. Bölüm - Kuş Gözlemcisi : Etiyopya'nın Kanatları

Yeryüzüne kuşbakışı bakanların vazgeçilmez rotasıdır Afrika. Farklı kuş türünü barındıran Etiyopya ise, adeta Afrika kıtasının en önemli noktalarındandır. Devamını oku Haber bültenlerine açlıkla, kıtlıkla konu olan Etiyopya, bu kez nefes kesici doğası ve zengin kuş varlığıyla ekrana geliyor.

101

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.