Mars
Mars
Mars

Mars

Uyarı
Yıllarca süren ay keşfinden sonra şimdi marsa doğru dev bir sıçrayış yapıyoruz. Devamını oku
Yıllarca süren ay keşfinden sonra şimdi marsa doğru dev bir sıçrayış yapıyoruz.Yenilikçi teknolojinin gezegenin bir çok gizemini ortaya çıkarmasına rehberlik ettiği fütüristtik bir yolculuğa çıkıyoruz.

Yıllarca süren ay keşfinden sonra şimdi marsa doğru dev bir sıçrayış yapıyoruz.Yenilikçi teknolojinin gezegenin bir çok gizemini ortaya çıkarmasına rehberlik ettiği fütüristtik bir yolculuğa çıkıyoruz.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Yeni Dünya

2033'te, Mars'ın ilk insani görevi gezegenin atmosferine giriyor. Devamını oku Geminin iniş sistemi çevrimdışı hale geldiğinde Daedalus ekibinin hayatı tehdit eden bir acil durumla karşı karşıya kalıyor. Mürettebatın komutanı, Görev Kontrol Dünya'yı izlerken, sorunu çözmek için hayatını tehlikeye atıyor.

2. Bölüm - Yabancı Toprak

2033 yılında Daedalus mürettebatı, zorlu Mars arazisinde önceden inşa edilmiş ana kampının güvenliğini sağlamak için savaşır. Devamını oku Gemi komutanı, iniş sırasında yaralandığını gösterdiğinde saate karşı bir yarış başlar. Gerçekte, NASA Astronotu Scott Kelly, Uluslararası Uzay İstasyonunda, astronotların karşılaştığı fiziksel ve duygusal zorlukları ortaya koyan, bir yıl süren tarihi bir misyondan geçer.

3. Bölüm - Basınç Düşüşü

2033'te, Daedalus misyonu, mürettebatın radyasyondan uzun vadeli koruma sağlayabilecek bir barınma yeri bulma mücadelesi verdiği için tehlikededir. Devamını oku Ekip, görevleri kısa kesilmeden önce yerleşimleri için uygun bir yer bulmalıdır. Gerçekte, Avrupa Uzay Ajansı ve Rusya'nın eski federal uzay ajansı Roscosmos, gelecekteki Mars misyonlarının gelişmiş görüntülerle yerleşimine hazırlanmalarına yardımcı olmak için bir yörünge aracı fırlatmak için ortaklık kurar.

4. Bölüm - Güç

2037: Daedalus ekibinin Mars'a inmesinden dört yıl geçti ve ilk yerleşimi olan Olympus Kasabasını kurdu. Devamını oku Kum fırtınası yerleşkeyi tehdit ederken, genişleme ve yaşam arayışı için planların yürütülmesine yardımcı olmak için yeni bir ekip varır. Gerçekte, Antarktika'daki hareketli McMurdo İstasyonu, bilim adamlarının başka bir gezegende hayatı keşfetmeye çalışırken, insanların Mars’a nasıl yerleşeceğinin modern bir örneği olarak görev görür.

5. Bölüm - En Karanlık Günler

2037'de, kum fırtınası aylarca sürdü ve sakinlerinin sağlığıyla birlikte Olympus Kasabası'nın altyapısı zarar gördü. Devamını oku Mars'taki yaşamın psikolojik baskıları, mürettebat yerleşim içinde hapsolduğunda kendini gösterir. Gerçekte, günümüzün bilim adamları, Mars'a yapılacak gelecekteki insanlı bir misyon için hazırlanmak için çeşitli uzun vadeli analog görevler arasında aşırı izolasyonun etkilerini inceliyorlar.

6. Bölüm - Dönüm Noktası

2037'de, koloni üzerindeki yıkıcı bir trajedi, Mars ve Dünya'daki herkesi misyonu sorgulamaya zorluyor. Devamını oku Olympus Kasabası, Dünya'ya geri dönen kontrol gruplarının görevin bitirilip bitirilmeyeceği konusunda karar vermeye mücadelesiyle azimle başa çıkmaya çalışır. Gerçekte, SpaceX tekrar insanlığın gezegene ulaşmasına yardımcı olacak roket teknolojisine öncülük etmeye çalışır.

7. Bölüm - Mars'a Yolculuk

Uzay Çağı'nın en büyük efsanelerinden birini hayata geçiriyoruz. Devamını oku Sprit ve Opportunity’nin Mars'a güvenli bir şekilde ulaşmasının epik mücadelesi ve nihayet oraya vardıklarındaki şaşırtıcı keşif yolculukları. Ocak 2004'te Mars'a indiklerinde, keşiflerinin en az doksan gün sürmesi bekleniyordu, ama daha fazlası değil. Bunun yerine Spirit 6 yıl sürdü ve Oppurtunity 13 yıl sonra hala devam ediyor.

8. Bölüm - Yalnız Değiliz

Mars'ta yalnız geçen 9 senenin ardından, IMSF'deki bilim adamları, Olympus Town yerleşkesini, Lukrum için çalışan bir grup yetenekli astronotun gelişine hazırlıyorlar.

9. Bölüm - Ayrı Dünyalar

İki Mars kolonisinin bir arada varoluşu yok olma tehdidini de beraberinde getirir. Devamını oku IMSF ve Lukrum, ortak su ve güç kaynaklarını kullanmaktadır ve yeni bir keşif tansiyonun yükselmesine sebep olur.

10. Bölüm - Karanlık Çöktüğünde

Bir güneş patlaması dünyayı vurup, koloniler arasındaki iletişimi tamamen yerle bir edince, Olympus Town ekibi, Marta'yı konumlandırmak için zamana karşı yarışır.

11. Bölüm - Salgın

Gizemli bir hastalık, Olympus Town ve Lukrum kolonisi içinde yayılmaya başlar. Devamını oku IMSF, kendilerinden birinin bu yüzden öldüğünü farkedince, daha fazla can almadan önce bu hastalığın kaynağını bulmak için zamana karşı yarışırlar.

12. Bölüm - Güç Gösterisi

Lukrum, özel madencilik hakları için Rusya ile bir anlaşma imzalar. Devamını oku Mike'ın, Hana'yı yıkması ile Olympus Town etrafında, Lukrum kolonisinin üyelerini tehlikeye atan bir huzursuzluk yayılmaya başlar.

13. Bölüm - Çalkalanma

Lukrum, farkında olmadan iki koloninin de güvenliğini tehlikeye atar. IMSF, suları yatıştırmak için harekete geçer ama bazıları için artık çok geç olmuştur.

136

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.