Mühendislik
Engineering
Mühendislik

Mühendislik

Uyarı
Yükselen gökdelenlerden kilometrelerce uzanan asma köprülere, mühendislikte son teknolojinin avantajları sınırları zorlamaya devam ediyor.
Yükselen gökdelenlerden kilometrelerce uzanan asma köprülere, mühendislikte son teknolojinin avantajları sınırları zorlamaya devam ediyor.

Yükselen gökdelenlerden kilometrelerce uzanan asma köprülere, mühendislikte son teknolojinin avantajları sınırları zorlamaya devam ediyor. Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Boeing 747

Yaklaşık 40 yıldır, jumbo Boeing 747, gökyüzünün tartışmasız kraliçesiydi. Fakat, 2007'de, bu dev uçak tacını çıkararak daha büyük Airbus A380'e kaptırır. Devamını oku Gezegenin en büyük binasında yorulmadan çalışan, Boeing ekibi, uçan ikonu yeniden tasarlayarak, dünyanın en gelişmiş jumbo jetine dönüştürerek kayıp unvanını telafi etme görevini üstlenir.

2. Bölüm - Williams F1

Seçkin Formula 1 ekibi olan Williams F1'in, yalnızca birkaç dakika uzaklıktaki eşi benzeri görülmemiş iç işleyişine kabul edildik. Devamını oku Avrupa'daki en son yarışlarından geri dönen takımın, İngiltere merkezinde, aylar geçirecekleri dünyanın diğer tarafına gitmeden önce arabayı şekle sokmak için ekibin sadece bir haftası var. En son teknolojiye sahip tesiste, en yeni tasarım ve yenilikçi teknolojiyi kullanarak en ideal performans için tamamen yeniden araba üreten ekibe katılın.

3. Bölüm - Olağanüstü Lunapark Treni

200 metreden fazla çelikten yapılmış ve 360 metre uzunluğa sahip olan Vekoma Rides'de yapılan lunapark trenleri dünyanın en korkunçları arasında yer alır. Devamını oku Dünyada sadece dört adet olan Dev Ters Çevrilmiş Bumerang, adrenalin pompalama makinelerinin modern bir harikasıdır. Vekoma ekibinin, Şangay için tasarladığı ölüme meydan okuyan trenlerin sahne arkasına geçin.

4. Bölüm - Tata Nano

Hindistan'da, bir motosiklet üzerinde birlikte dört kişilik bir görmek yaygındır, ama muson yağmuru sırasında, bu gidip gelmek için öldürücü bir yoldur. Devamını oku Sör Ratan Tata'ya, Hindistan'ın yollarını daha güvenli hale getirmek için insanları motosikletten indirerek, dünyanın en ucuz arabası olan Tata Nano’nun içine soktuğu tek kişilik görevine katılıyoruz.

5. Bölüm - İsviçre Çakısı

İzci gruplarından dünya liderine kadar herkes tarafından kullanılan İsviçre Çakısı, şimdiye kadar keşfedilmiş en marifetli ve en bilinen alet olabilir. Devamını oku 1891'den beri, İsviçre'deki Victorinox fabrikası, ham çeliği dünya çapında kullanılan parıltılı araçlara dönüştürdü. Burada her şey saat saat mekanizması gibi işliyor - İsviçre saat mekanizması. Sonra 9/11 geldi.

6. Bölüm - Learjet

50 yıl boyunca, Learjet, gözü yükseklerde lüks ve yüksek sosyete ünlüleri ile eşanlamlıydı. Devamını oku Ancak bu yenilikçi jetleri arkasındaki tasarım aşırı karmaşık ve son derece teknik bir süreç içerir. Yıllar geçtikçe, Lichjet 60XR'nin üretimini gerçekleştiren Wichita merkezli fabrika, hiçbir detayı şansa bırakmayan, ultra verimli bir üretim harikasına dönüştürüldü.

7. Bölüm - Michelin

Milyonlarca otomobil, kamyon ve motosikletten, dünyanın herhangi bir yerindeki uzay aracına Michelin lastikleri dünyaya hükmediyor. Devamını oku Bu lastikleri yollara koymak için büyük bir operasyon gerektiren gizli Michelin fabrikaları ve Ar-Ge tesislerine göz atın.

8. Bölüm - Lotus Evora

Birleşik Krallık’taki Lotus mega fabrikası, mükemmel çevikliği ve sorunsuz kullanımıyla bilinen yüksek performanslı spor otomobilleri üretmesiyle dünyaca ünlüdür. Devamını oku Bir sonraki süper arabası Evo için planlarını ortaya çıkarırken, Norfolk'daki karizmatik CEO Dany Bahar'a katılın.

9. Bölüm - Eurofighter

Eurofighter Typhoon, dünyanın en iyi çoklu rolü olan savaş uçağı olarak kabul edilir. Devamını oku 2000 km / s hıza ulaşabilen ve 0 Gs'ye kadar çekebilen bu jet, öldürmek için inşa edilmiştir. Ancak, 3 farklı ülkede 3 farklı fabrikada parça parça yapılması, sadece dünyanın en iyi mühendislerinin üstesinden gelebileceği büyük bir sorundur. Bu mühendis ordusunun Typhoon'u nasıl akıl almaz bir hassasiyetle yaptığını keşfedeceğiz.

10. Bölüm - Derin Deniz

Derin deniz suyunda 38 tonluk bir itici değişimi, DCV Balder'ın mürettebatı için inanılmaz derecede zorlu bir mücadele sunuyor. Devamını oku En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, itici sistemi için bir yedek parçaya ihtiyacı olan bu büyük okyanus teçhizatına giriyor, ancak tehlikeli koşullar bile görevi başlamadan bitirebilir.

11. Bölüm - Havayolu İlk Yardım

Topraklanmış bir Boeing 767 yolcu jeti, bir akciğer nakline ihtiyaç duyuyor. Devamını oku En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, yaralı basınçlı ciğerini onarmak için jetlinerı görmek için Paris'e gitti, böylece uçmak için güvenli olduğuna emin olmalı.

12. Bölüm - Nükleer

En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, bir nükleer santralde radyoaktif bir düzeltme konusunda yardımcı olarak nükleer hale geliyor. Devamını oku Tesisin yeni bir yüksek teknoloji türbinine ihtiyacı var, ancak görev hassas olduğu kadar riskli ve ekip her zaman Geiger sayacına bir göz atıyor.

13. Bölüm - Operasyon Yolcu Gemisi

En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, Bahamalar'da gezmeye devam ediyor, ancak güneşte eğlenmek için orada değil. Devamını oku Verimlilik için komple bir güç sisteminin elden geçirilmesi için muazzam, 90.000 tonluk bir cruise gemisi gecikmiştir.

14. Bölüm - Yüksek Voltaj

New Jersey'deki yıpranmış bir iletim şebekesinin büyük bir onarım ihtiyacı var. Devamını oku Ancak bu yükselen elektrik kulelerini güncellemek inanılmaz derecede göz korkutucu ve potansiyel olarak ölümcül bir görev. En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, bu yüksek gerilim mücadelesi için deneyimli uzman ekibine katılıyor.

15. Bölüm - 20 Tonluk Göz

En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, Paranal Gözlemevi'ni ziyaret etmek için Şili'nin Atacama Çölü'ndeki dünyadaki en uzak yerlerden birine gidiyor. Devamını oku Riley, 15 milyon dolar değerinde 23 tonluk aynayı temizlemeye çalışırken mühendisler ekibine katılacak.

16. Bölüm - Dev Anten Değişimi

En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, hatalı bir TV antenini değiştirmek için 2000 feet tırmanıyor. Devamını oku Acil durumlarda, iletişim kuleleri genel nüfusu bilgilendirmenin önemli bir parçasıdır. Düzgün çalışmadığında tüm mahalleler riske girebilir. Riley, bu kuleleri çalışır durumda tutmakla görevli, cesur ve tecrübeli bir ekipten yan yana çalışıyor.

17. Bölüm - Boru Hattı Kapanışı

En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, 800 mil uzunluğa yayılan Trans-Alaska Boru Hattı'nı açmak için Alaska'ya gidiyor. Devamını oku Arızalı bir valfı değiştirmek için boru hattının tamamı kapatılmalıdır. Ham petrolle çalışmanın getirdiği koşullarla karşı karşıya kalan Riley, çevreye zarar vermemek için mümkün olan her şeyi yaparak kırılmış valfi dikkatlice onarmak için uzman bir ekiple birlikte çalışacaktır.

18. Bölüm - Üst Geçilt Bakımı

Amerika’nın yaşlanmakta olan altyapısını tamir etmek devam eden bir savaştır ancak bazı projeler kelimenin tam anlamıyla yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir. Devamını oku En Zorlu Tamirler'in sunucusu Sean Riley, binlerce kişinin kentin birçok köprüsünü günlük olarak geçtiği Salt Lake City'ye gidiyor. Ancak, bu yükselen üst geçitlerin çoğu, yıllarca süren trafik ve korozyon nedeniyle dağılıyor.

19. Bölüm - Kanal Taşıma

Minnesota'dan Meksika Körfezi'ne kadar uzanan güçlü Mississippi Nehri, sularında günlük olarak binlerce ton ticari ürün görüyor. Devamını oku Bu suların sorunsuz akmasını sağlamak, yerel ekonomiler için çok önemlidir, ancak Tabiat Ana her zaman kolay değildir. Gustavo Kasırgası bölgeden geçtiğinde fırtına o kadar şiddetliydi ki, kanalın kumsalına 300 tonluk bir hazne mavisi gömdü. Bir sonraki kaçınılmaz fırtına çarptığında, bu parçalanmış mavnadan enkaz ciddi bir tehdit oluşturabilir.

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.