Naziler
Nazis
Naziler

Naziler

Uyarı
Nazilerin en tüyler ürpertici suçları, nefrete duyulan derin bir bağlılıkla yönlendirildi. Devamını oku
Nazilerin en tüyler ürpertici suçları, nefrete duyulan derin bir bağlılıkla yönlendirildi. İnsanlık dışı deneylerden, uğursuz amaçlar için inşa edilmiş mega yapılara, acımasızlıkların ardındaki detayları keşfedin.

Nazilerin en tüyler ürpertici suçları, nefrete duyulan derin bir bağlılıkla yönlendirildi. İnsanlık dışı deneylerden, uğursuz amaçlar için inşa edilmiş mega yapılara, acımasızlıkların ardındaki detayları keşfedin.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Hitler Olmak

Adolf Hitler hiç şüphesiz tarihteki en küçümsenmiş adamlardan biridir. Devamını oku Vasat bir öğrenci ve başarısız bir sanatçı olan Hitler’in Alman diktatörlüğünde yükselmesine yol açan olayları takip edin.

2. Bölüm - Savaşa Yürümek

1929'da, Almanya dünya çapındaki ekonomik krizle boğuluyor ve hızla umutsuzluğa batıyor. Naziler ve Komünistler arasındaki kanlı sokak savaşı azalıyor. Devamını oku ‘Kırmızı Tehlike’ milyonlarca seçmeni Hitler'in kollarına itecek. 1933'te Şansölye (Başbakan) olarak adlandırılır ve Nazi diktatörlüğünün kötü gölgesini Almanya'ya doğru uzatmaya başlar. Hitler şimdi Führer. Barış çağrısında bulunurken, savaşa hazırlanır – Kıyamet.

3. Bölüm - Atlantik Duvarı

Üçüncü Reich tarafından müttefik işgalinden korumak için yapılan, binlerce kilometre boyunca uzanan savunma duvarının arkasındaki hikayesini keşfedin.

4. Bölüm - Denizaltı Üssü

Ölümcül U-boat denizaltılarına limanda güvenli bir sığınak yaratmak için, Naziler dev, geçirimsiz beton denizaltı kafesleri inşa etti. Devamını oku Yapılar gizlenemeyecek kadar muazzam, en büyük Müttefik bombalarından gelece doğrudan isabetlerine bile dayanacak şekilde inşa edildi. Bu kafeslerin büyüklükleri ve güçleri bugün hala mühendisliklerinin bir kanıtı olarak hayatta kalır.

5. Bölüm - V2 Roket Rampaları

Nazi bilim adamı Wernher von Braun'un balistik füzelerin doğumunu nasıl müjdelediğini ve uzay yarışı için teknolojik temelleri nasıl attığını keşfedin.

6. Bölüm - "Hitler'in Sağ Kolu"

Heinrich Himmler. SS ulusal lideri, polis şefi, içişleri bakanı ve komutan şefi. Hitler'in en güçlü öğrencisi, bugün bile bir bilmece olmaya devam ediyor. Devamını oku İnsanı çevreleyen birçok gizemi çözme girişiminde, Himmler'in kişisel yaşamına yeni bakış açılarını araştırıyoruz.

7. Bölüm - "Hitler'in Çöl Tilkisi"

Erwin Rommel, 'Çöl Tilkisi', hizmet ettiği rejimin ötesinde bir efsane olarak yaşadı. Devamını oku Başarılarının doruk noktasında, tek başına şöhreti tüm bölümlerin yerini değiştirmek için yeterli görünüyordu. Ama sonunda şaşırtıcı askeri başarıları ezici yenilgilerle takip edildi. Savaşın sonuna doğru, Führer ile aralarında bir sürtüşme ortaya çıktı, sonuçta bir devlet gömü tarafından üstü örtülmüş, zoraki bir intiharla sonuçlandı.

8. Bölüm - "Hitler'in Kadınları"

Hitler'in kadınlarla olan kişisel ilişkileri ve hayatındaki rolleri ile ilgili inanılmaz yeni bilgiler bu filmde inceleniyor. Devamını oku Şaşırtıcı, şok edici ve anlayışlı Hitler’in hayatının büyük ölçüde bilinmeyen bir yönünü öğreniyoruz.

9. Bölüm - "Hitler'in Mimarı"

Albert Speer, dünyayı Holokost’un masumiyetine ikna etmeyi başaran Hitler'in kişisel mimarı ve silahlı kuvvetler bakanıydı. Devamını oku Ölümünden 30 yıl sonra tarihçiler sadece Holokost ile ilgili belgeleri saklamadığı aynı zamanda sanat hırsızlığına katıldığını da açığa çıkarmışlardır.

10. Bölüm - "Hitler'in Serveti"

İktidardaki zamanının çoğunda, Hitler kendisini halkın alçakgönüllü bir adamı olarak propaganda etti. Devamını oku Gerçekte, çoğu zaman Alman halkının masrafıyla büyük bir servet biriktirdi. Yüksek profilli sanayicilerin cömert bağışlarından mı yoksa vergi ödemekten muaf olup olmadığına bakılmaksızın, Adolf Hitler'in iktidara yükselişi onun muazzam serveti olmadan mümkün olmazdı.

11. Bölüm - "Hitler'in Ailesi"

Hitler, renkli aile geçmişini gizlemek için elinden geleni yaptı. Devamını oku Yine de onun saltanatı, öngördüğü Aryan toplumuna ait olmayan tarihinin ortaya çıkmasıyla sürekli tehdit altındadır.

12. Bölüm - Hess Bilmecesi

17 Ağustos 1987'de Hitler'in eski milletvekili Rudolf Hess hapiste intihar eder. Devamını oku Görünüşe göre 93 yaşındaki Hess, Berlin yakınlarındaki Nazi savaş suçluları için olan Spandau hapishanesinde kendini astı. Gizem ve entrika bir hayatının sonunu işaret ediyor. Hala Hess'i çevreleyen bazı bilmeceleri araştırıyoruz, bunların arasında intihar yerine cinayetine işaret eden birçok söylentiler de var.

13. Bölüm - "Hitler'in Sabrı"

Hitler'in tıbbi kayıtları nihayet bulundu: X-ışınları, tıbbi değerlendirmeler ve kokain kullanımı hakkında bir rapor. Devamını oku 1936'dan itibaren, kişisel doktoru Dr. Theodor Morell Hitler'in tarafında kalır, her zaman şüpheli tedavileri uygulamaya isteklidir – günde biri striknin dahil olmak üzere 8 farklı ilaca kadar. Hitler'in daha önce bilinmeyen bir yönüne, şaşırtıcı yeni bir bakış açısı keşfediyoruz.

14. Bölüm - "Hayalet Denizaltı"

19 Temmuz 1943'te, bir ABD devriye uçağı su yüzeyinde bir Alman U-botunu işaret eder. Geminin dalması için zaman yok: 2 bomba direkt isabettir. Bu U-bot U-513’dir. Devamını oku Mürettebatının 46'sını ölümüne götürür - sadece 7 kişi hayatta kalır. Fakat şimdiye kadar, U-513'ün son dinlenme yeri ve ona tam olarak ne olduğuna bir gizem olarak kaldı.

15. Bölüm - "Nazi Altını"

Üçüncü Reich'in son haftalarında, Alplerde inanılmaz bir geri çekilmeye dair söylentiler dolaşır. Devamını oku Bu eski gizemlerin izlerini takip ediyor ve Üçüncü Reich'in çalkantılı son günlerini araştırıyoruz.

16. Bölüm - "Ölümcül Görev"

II. Dünya Savaşı’nın bir kısmı düşman hattının ardında: cesur misyonlar, tehlikeli görevler ve uzmanların hala kafasını karıştıran gizli operasyonlarla gerçekleşti.

17. Bölüm - Himmler'ın Lanetli Kalesi

Kentsel bir gezgin olan Robert Joe ve tarihçi Sam Willis, Heinrich Himmler'in Wewelsburg Kalesi'nin Almanya'daki sırlarını ortaya çıkarmak için bir görevde. Devamını oku Himmler, Amerikan askerleri ele geçirmeden önce Amerika’nın elinde bulunan kaleyi havaya uçurmak için bir personelinin emrini vermişti, ancak Himmler'in personeli, kaleyi başarıyla yok etmek için yeterli dinamitle donatamamıştı. Kale hayatta kaldı.

18. Bölüm - Enerji Hapları

10 Mayıs 1940'ta Alman askerleri, II. Dünya Savaşı'nın en şaşırtıcı askeri operasyonlarından birini başardı. Devamını oku Yıldırım Savaşı askeri stratejisi, namı diğer blitzkrieg, sayesinde Naziler, 15 dakikadan kısa bir sürede Belçika'nın en devasa ve ele geçirilemez kalesi Fort Eben Emael'i ele geçirdi. Tarihçi Sam Willis ve kentsel araştırmacı Robert Joe, Nazi ordusunun zaferinin ardındaki gerçeği araştırıyor.

19. Bölüm - Esrarengiz Kale

II. Dünya Savaşı'nın kaosu İtalya'yı içine çekerken, bir İngiliz subay şok edici bir buluş yapıyor. Devamını oku Ön cephenin yakınındaki 900 yıllık bir kalede, İtalya'nın en büyük Rönesans ustalarından bazıları tarafından paha biçilemez sanat eserlerinden oluşan geniş bir koleksiyon yer alıyor.

20. Bölüm - Timsah Katliamı

Burma Cephesi, Şubat 1945. Ramree Adası'nın kontrolü için altı haftalık bir savaştan sonra, Japon Ordusu'nun bir birimi Müttefik Kuvvetler’den kaçmaktadır. Devamını oku Ana karaya kaçmak için çaresiz kalan binlerce insan, timsah istilasına uğramış sulara girer ve aç hayvanların çenelerinde yok olurlar. Yetmiş yıl sonra, olay hala dünyanın en kötü timsah felaketi olarak kalır. Tarihçi Sam Willis ve şehir gezgini Robert Joe, olayın arkasındaki durumları ortaya çıkarmak için modern Myanmar'a yönelir.

21. Bölüm - Hitler'in Kayıp Altını

II. Dünya Savaşı'nın son aylarında Nazi Almanya’sı Rus ve Amerikan birliklerinin saldırılarına uğradı, fakat Hitler teslim olmayı reddetti. Devamını oku Tüm Avrupa’da masum kurbanlardan yağmalanmış ve Nazi işgali altındaki devlet bankalarının altınlarıyla dolu Nazi trenlerin kıtayı çaprazlama geçerken kaybolduğu dair söylentiler döndü.

22. Bölüm - Gizli Bomba

Başladıktan iki yıl sonra, Japonya'nın Pearl Harbor'a yönelik sürpriz saldırısı sonunda Amerika'yı II. Dünya Savaşı'na çekiyor. Devamını oku Askerleri seferber ettikçe, ulus başka bir saldırı korkusuyla kavranır. Birlikleri harekete geçtikçe, ulus başka bir saldırı korkusuyla çevrelenir - bu kez sivillere karşı kendi topraklarında.

136

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.