Kuzey Amerika
North America
Kuzey Amerika

Kuzey Amerika

Uyarı
Kuzey Amerika’yı oluşturan kara parçaları,  inanılmaz çeşitlilik gösteren arazilerle ile kaplıdır. Devamını oku
Kuzey Amerika’yı oluşturan kara parçaları,  inanılmaz çeşitlilik gösteren arazilerle ile kaplıdır. Daha önce hiç olmadığı gibi sergilenen, kıtanın heybetli doğal güzelliğine tanık olun.

Kuzey Amerika’yı oluşturan kara parçaları,  inanılmaz çeşitlilik gösteren arazilerle ile kaplıdır. Daha önce hiç olmadığı gibi sergilenen, kıtanın heybetli doğal güzelliğine tanık olun.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Vahşi Yolculuk: Alaska

Alaska'nın engebeli sahili, Amerika'nın en inanılmaz vahşi yaşamını barındırır. Devamını oku Kış geldiğinde, hayvanlar bu dünya karanlıkla tekrar kapanmadan, sonsuz güneş ışığından en iyi şekilde yararlanırlar. Yeryüzündeki en dirençli canlıların bazılarının Alaska kıyı şeridindeki sert gerçekliğe nasıl dayanacağına yakından bakın.

2. Bölüm - Soğuk Sınır

Dev Güney Amerika nehir kaplumbağası bir zamanlar olduğu kadar bol değil, bu yüzden Brezilya’dali sağlıklı nüfusu korumak adına silahlı muhafızlar devreye giriyor.

3. Bölüm - Bozayılarının Yazı

İlkbahardaki sağanak sellerden Ağustos'taki rahatsız edici sıcağa kadar, Yellowstone’un yaz sezonu yerli yaban hayatı sınırlarını zorlayan çeşitli zorluklar sunuyor. Devamını oku Boz ayılar, kurtlar ve minik sinekkuşlarının bile Yellowstone’un uzun yaz aylarının sert koşullarında hayatta kalabilmek için saldırıya devam ettiğinde gözler önüne serilen dramayı izleyin.

4. Bölüm - Yellowstone Spring

Yellowstone’un buzlu peyzajı, erken bahar mevsiminde gür yeşilliklere ve canlı yaban hayatına boyun eğer. Devamını oku Yerel hayvanlar koruyucu kış ortamlarından çıktıkça yerli floralar çiçek açar. En canlı dönemine girerken Yellowstone'un güzel dönüşümünü izleyin.

5. Bölüm - Vahşi Keşif: Yellowstone'da Kış

Sıcaklıklar düşük eksi derecelere ulaştıkça, Yellowstone'daki kış, parkı ıssız bir bölgeye dönüştürür ancak bazı hayvanlar bu aşırı sıcaklıklarda gelişir. Devamını oku Parkın şaşırtıcı vahşi yaşam çeşitliliğinin, bu affetmez koşullarda nasıl ayakta kaldığına bir göz atın.

6. Bölüm - Deniz ve Kurtlar Arasında

Güneydoğu Alaska'nın dondurucu sularında bulunan sisle örtülü adada, Port Protection sakinleri toprak ve denizden geçimlerini sağlamak için birlikte mücadele ediyorlar. Devamını oku Sam botlarını su geçirmez yapma görevini üstlenir. Hans ve Timbi’nin, ormanın dışında bir çiftliği bölmek için büyük planları vardır, ancak son yaralanmaları nedeniyle, yardım için topluluktakilere güvenmek zorundadırlar. Son derece düşük bir gelgit, kıyı şeridinin bazı kısımlarını açıkta bırakır ve Gary'ye erzak araması için izin verir.

7. Bölüm - Talihsiz

Port Protection sakinleri doğa güçleriyle uğraşıyorlar, bir kez daha. Curly Leach, sinir bozucu kunduzları haklayarak topluma destek olmaya karar verir. Devamını oku Sam Carlson, bahçesine başlamanın ve kötü topraklarla karşılaşmanın zamanı geldiğini ve onu yumuşatmak için çevredeki gerekli malzemeleri bulmaya zorlar. Hans ve Timbi ile, sert hava ve yüksek rüzgârlar, hayati tehlikesi olan bir kan pıhtısı olduğundan şüphelendiğinde ve adanın dışına çıkamayacağını anladığında Timbi’nin durumunu zorlaştırır.

8. Bölüm - Mevsim Değişiyor

Port Protection sakinleri için kış sonu yaklaşıyor ve mevsim değişikliği başkalarının kapısını kapatırken yeni fırsatlar getiriyor. Devamını oku Dondurulmuş yiyeceklerle geçen aylardan sonra Sam, bölgede yakalanmış söylentisi çıkan pisi balığını yakalamaya heveslidir. Bu arada, tuzak mevsimi sona yaklaşıyor ve bu da Gary'nin ana gelir kaynaklarından birini kaybediyor olduğunu anlamına geliyor.

9. Bölüm - Ayı Sezonu Açıldı

İlkbahar, bir dizi angarya işle ve fırsatlarla Port Protection’a gelir. Mary Miller ayı mevsiminden yararlanır ve ilk kara ayısını avlamak için yakındaki ormana gider. Devamını oku Gary Muehlberger Port Protection'ın en yeni sakini olan Amanda Makar'a nasıl derisini soyacağını ve kürküne nasıl davranacağını öğretme umuduyla bir kunduzu tuzağa düşürüyor. Bu arada, Hans ve Timbi Porter son ameliyatlarının üstesinden gelir ve yakacak odun için yakındaki bir dağa tırmanır.

10. Bölüm - Dul Bırakan

Bahar mevsimi ilerlerken ve Port Protection sakinleri görev ve zorluklarla karşılaşır. Devamını oku Curly, arkadaşı Jiggy’nin evine düşme tehdidi olan çürümüş bir ağaca yardım eden iyi bir komşudur ve deneyimini ve kararlılığını test eder. Mary, bilgi meşalesini Amanda'ya verir ve ona kendi başına hayatta kalma araçları sağlayarak, nasıl avlanacağını ve oyunun nasıl takip edeceğini öğretir.

11. Bölüm - Ağaç Kamyona Karşı

İlkbahar geldi ve Port Protection’da, sulu kar düzensiz yağış ve kar yağmasında rağmen yapılması gereken işler var demektir. Devamını oku Hans ve Timbi Porter, yıl boyunca taze sebze ve otlar yetiştirmek için bir sera kurmak amacıyla yola koyuldu, ancak adada bir araya getirebilecekleri malzemelerle yapmak zorunda kalacaklardır.

12. Bölüm - Kırık Çizgi

Kaynak kıtlığı ile ilgilenen Port Protection sakinleri için, biraz yaratıcılık çok işe yarar. Devamını oku Timothy ‘Curly’ Leech ve Amanda Makar, ödünç alınan bazı ekipmanlarla pisi balığı yakalamak için yola koyulur. Yerleşik mucit Sam Carlson, dikey girişli rüzgar türbinini, hurda ve eski bir tersaneden alınan parça metallerle bir araya getirmeye çalışıyor.

13. Bölüm - Şeytan'ın Kulübü

Gary bir süredir yapmadığı bir şey olan karides avlamaya gittiğinde Port Protection topluluğu görevler ve zorluklarla karşılaşır. Devamını oku Bu arada Timbi, Hans'ın acı ve ağrıları için doğal bir çözüm arar. Curly, ormandan bir ağaç çekmeye çalışır ve Sam, ayı avlamak için adanın vahşi doğasına bir kamp gezisi yapar.

14. Bölüm - Avcılardan Korunma

İlkbahar geldi ve Port Protection sakinleri, ihtiyaç duyulan bazı projeleri tamamlamak için iyi hava koşullarından yararlanıyor. Devamını oku İlk olarak, Hans ve Timbi, büyük bir ördek kafesi inşa ederek çalışan bir çiftliğe sahip olma hayallerini gerçekleştirmede dev bir adım attılar. Topluluk, 5 metre uzunluğundaki yapıyı yükseltmek ve ördeklerin yırtıcılardan korunmasını sağlamak için bir araya gelir.

15. Bölüm - Kan Arayışı

Kötü hava koşulları, hastalık ve acil durumlar sırasında, Port Protection sakinleri topluluğun iyiliği için birbirlerine güvenmeyi öğrenirler.

16. Bölüm - Florida'daki Vahşi Yaşamla Yüz Yüze

National Geographic fotoğrafçısı Carlton Ward,doğal kaynakları korumak adına Florida'nın gizli doğasında 70 günlük ve 1609 kilometrelik büyüleyici bir yürüyüşe çıkar.

17. Bölüm - Florida Harikaları

Herpetologist ve önceden National Geographic bursu alan Bruce Means, Florida Körfezi kıyısındaki ilgi çekici sakinleri öne çıkarıyor.

18. Bölüm - İstilacı Kertenkele Porto Riko İçin Neden Kötü?

Porto Riko yıllardır yükselen bir iguana nüfusu ile uğraşıyor. Aslen adaya evcil hayvan olarak getirilen kertenkeleler artık insanlara saygısızlık ediyor. Devamını oku Ve adada hasara yol açıyor.

144

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.