Orman Yolu

Sonraki Bölüm

Orman Yolu
Orman Yolu

Orman Yolu

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
1. Bölüm - Orman Yolu: Küre Dağları

Burası Küre Dağları! Türkiye'de korunması gereken Dokuz Sıcak Nokta'dan biri olan Küre Dağları Milli Parkı, orman yüksek mühendisİ Cihan Erdönmez'in anlatımıyla ekrana geliyor.

3. Bölüm - Orman Yolu : Yeşil Doğa: Bursa

Orman Yüksek Mühendisi Doç.Dr. Cihan Erdönmez, Türkiye ormanlarının izini sürmeye devam ediyor. Bu bölümde Bursa kentinin ormanları ekranlara geliyor.

4. Bölüm - Orman Yolu: Bozkırdan Ormana/Eskişehir

Orman Yolu'nda bu kez Sündiken Dağları'nın yeşil örtüsü Çatacık ormanları, Eskişehir'in bozkır ekosistemiyle buluşuyor. Her dem yeşil kalabilen kara çamlar, asırlık sarıçamlar ve biyolojik mücadelenin yardımcıları kırmızı karıncalar ekrana geliyor.

5. Bölüm - Orman Yolu: Her Dem Yeşil/Muğla

Orman yolu bu kez dört bir yanı yemyeşil orman dokusuyla kaplı Muğla'ya uzanıyor. Yeşil ve mavinin buluştuğu ihtişamlı bir doğa ekrana geliyor.

6. Bölüm - Orman Yolu: Saklı Orman

Orman yolu bu kez Çatalca'nın kumul ekosisteminden Istranca ormanlarının Karadeniz'le buluştuğu kıyılarına uzanıyor. Trakya'nın Karadeniz'le kucaklaşan yeşil öyküsü ekrana geliyor.

7. Bölüm - Orman Yolu: Sınırsız Yeşil/Artvin

Sırada Artvin'in ormanlık alanları var. Yemyeşil doğası ile Artvin Anadolu'nun en yaşlı ormanlarını da barındırıyor. Farklı canlı çeşitliliği ile Artvin orman zenginliği ekranlara geliyor.

8. Bölüm - Orman Yolu: Bir Doğa Cenneti/Antalya

Batı Toroslar’ın eteklerinde, kanyonlar, ormanlar, şelaleler, antik kentler ve deniz kucaklaşıyor. Antalya'nın zengin doğası tüm görkemiyle ekranlara geliyor.

9. Bölüm - Orman Yolu: Kaz Dağları

Orman Yolu Türkiye'nin en temiz havasının peşinde efsanevi İda'da. Bölgenin orman yapısı ve doğal yaşamı ekrana geliyor.

10. Bölüm - Orman Yolu: Yeditepe'nin Yeşili

Orman Yolu bu kez Türkiye'nin kalbi, İstanbul'un yeşil hazinesinin peşine düşüyor. İstanbul'u kuşatan ve sınırları içerisinde bulunan orman dokusu ekrana geliyor.

11. Bölüm - Orman Yolu: Toroslara Sığınmak

Orman Yolu bu kez Akdeniz’in masal coğrafyalarından Mersin’e uzanıyor.

12. Bölüm - Orman Yolu: Ege'nin Bilge Ormanları

İzmir'i çepeçevre saran ormanları, kıvrımları, denizle karanın kenetlendiği yaşam alanları, rengârenk koyları ve el değmemiş yükseltileri Doç Dr. Cihan Erdönmez'in anlatımıyla ekrana geliyor.

13. Bölüm - Orman Yolu : Tabiatın Kalbi Bolu

Yemyeşil ağaçları, irili ufaklı gölleri, yürüyüş yolları, patikaları ve zengin yaban hayatıyla bolu, Orman Yolu'ndan gidenlere nefes kesen manzaralar sunan bir doğa hazinesi. Doç. Dr. Cihan Erdönmez bu kez Bolu'nun binbir renge bürünen ormanlarının izini sürüyor.

14. Bölüm - Orman Yolu: Büyülü Yeşil Ordu

Orman varlığı bakımından da oldukça zengin olan Ordu topraklarının neredeyse yarısı ormanlar ile kaplıdır. Doç. Dr. Cihan Erdönmez’in iziyle Ordu ormanları ekranlara geliyor.

16. Bölüm - Orman Yolu: Bir Yeryüzü Cenneti

Orman Yüksek Mühendisi Doç. Dr. Cihan Erdönmez doğal güzelliklerle bezeli Zonguldak’ın yeşil noktalarını keşfe çıkıyor.

17. Bölüm - Orman Yolu - Kuzey'in Yeşili

Kuzeyi yeşil, güneyi boz dağlar... Orman yüksek mühendisi Cihan Erdönmez, Karadeniz’in orman cenneti Giresun’u adımlıyor.

19. Bölüm - Orman Yolu: Karadeniz'in Yeşil Yüzü

Orman Yolu bu kez Trabzon’da yemyeşil bir bitki örtüsünin arasına dalıyor. Trabzon’un yeşil yüzü ekrana geliyor.

20. Bölüm - Yeşile Yolculuk: Küre Dağları Milli Parkı

Tüm bunların yanı sıra kanyonları, şelaleleri ve mağaraları ile ünlü Küre Dağları Milli Parkı, orman yüksek mühendisi Cihan Erdönmez’in anlatımıyla ekrana geliyor.

124

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.