Özel Gösterim : Dijitalleşmenin 10 Yılı
  Özel Gösterim : Dijitalleşmenin 10 Yılı

  Özel Gösterim : Dijitalleşmenin 10 Yılı

  Özel Gösterim

  BÖLÜMLER
  463. Bölüm - Özel Gösterim: Zamanın Ayn..

  463. Bölüm - Özel Gösterim: Zamanın Aynası / Selçuk

  İzmir'e bağlı bir kale görünümde olan Selçuk, tarihi, renkleri, kıyıları ve köyleriyle ekrana geliyor.

  462. Bölüm - Özel Gösterim : Son Göçerl..

  462. Bölüm - Özel Gösterim : Son Göçerler: Sarıkeçeli Yörükler

  Kışın Mersin civarında 4 ay kadar kalan göçerler baharın gelmesiyle birlikte yaklaşık 2 aylık göç yolculuklarına başlarlar. Yazı Karaman çevresinde tamamlayan Sarıkeçeliler sonbahar ile birlikte tekrar 2 aylık göçleri için yollara düşüyorlar. Tüm bu zahmetli yaşam keçileri ekranlara geliyor.

  461. Bölüm - Özel Gösterim : Çin Sanatı..

  461. Bölüm - Özel Gösterim : Çin Sanatının İzinde

  Çinili Köşk’ten, Hürrem Sultan ve Kanuni Türbeleri ’ne, İznik’ten Kütahya’ya, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemimin en güzel çini örnekleri, hikâyeleriyle ekrana geliyor.

  460. Bölüm - Özel Gösterim: Kayıp Uygar..

  460. Bölüm - Özel Gösterim: Kayıp Uygarlık: İndus Vadisi

  İndus Vadisi’nin kayıp uygarlığı, bir grup gezgin eşliğinde keşfediliyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Takşaşila Antik Kenti, Lahor Kalesi ve Şalimar Bahçeleri, Mohenco Daro Antik Kenti ile Makli Tarihi Anıtları, uygarlığın görkemini gözler önüne seriyor.

  459. Bölüm - Özel Gösterim : Klasiğin U..

  459. Bölüm - Özel Gösterim : Klasiğin Uzakdoğu Yolculuğu

  Türk orkestrası Çin Halk Cumhuriyeti'nde 18 bin dinyeyiciyle buluşurken, kadim kültürün izlerini sürüyor. Klasik Batı Müziği’nin Uzak Doğu'ya yolculuğu ekranlara geliyor.

  458. Bölüm - Özel Gösterim: Sulak Alanl..

  458. Bölüm - Özel Gösterim: Sulak Alanlar

  Suyun engel tanımaz yolculuğuna tanık olup, sesine kulak verin! Türkiye'nin dört bir yanında doludizgin yoluna devam eden su kaynakları, büyüleyici manzaraları ve karşı konulmaz gücüyle ekrana geliyor.

  457. Bölüm - Özel Gösterim: Küba Sağlık..

  457. Bölüm - Özel Gösterim: Küba Sağlık Devrimi

  Her alanda olduğu gibi sağlık hizmetinde ve sağlık eğitiminde eşitlik mottosunun ön planda tutulduğu Küba’ da sağlık üzerine yapılan devrimi ele alıyoruz.

  456. Bölüm - Özel Gösterim: Bir Zamanla..

  456. Bölüm - Özel Gösterim: Bir Zamanların Beyaz Gelini Siirt

  Evliyalar şehri olarak anılan şehir, sınırlarını aşan üne sahip fıstığıyla ve önemli arkeolojik keşiflerin yapıldığı Gusir Höyük’le turizme kucak açıyor. Eşsiz doğal güzellikleri, İbrahim Hakkı’nın mirası ve babadan oğula geçen el sanatları Siirt’i keşfetmeye çağırıyor.

  455. Bölüm - Özel Gösterim: Klasiğin Uz..

  455. Bölüm - Özel Gösterim: Klasiğin Uzakdoğu Yolculuğu 1.Bölüm

  İstikâmet Çin Halk Cumhuriyeti! Uzun seyahatler, zorlu iklim koşulları ve ülkenin farklı köşelerine uzanan toplam 8 temsil. Batı müziğinin Uzak Doğu'ya yolculuğu ekranlara geliyor.

  454. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Sınır ..

  454. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Sınır Kenti

  Mimar Sinan'ın ' ustalık eserim' diyerek, dönemin ve ondan sonraki tüm dönemlerin en muhteşem eseri olan Selimiye Cami’den en sevilen lezzetlerinden biri olan tarihi tava ciğerine kadar yolculuk ekrana geliyor.

  453. Bölüm - Özel Gösterim: Macahel'de ..

  453. Bölüm - Özel Gösterim: Macahel'de Bir Kış Günü

  “Avrupa Ormanlarının Sıcak Noktaları” olarak adlandırılan bu alanlardan 9’u Türkiye’de... Bunlardan biri de, Türkiye’nin kuzeydoğu sınırında, Karçal Dağları'nın eteklerinde bulunan Macahel bölgesi. Kışın dünyanın geri kalanından soyutlanan bu doğa cennetine içeriden bakmaya ne dersiniz?

  452. Bölüm - Özel Gösterim: Anadolu'nun..

  452. Bölüm - Özel Gösterim: Anadolu'nun Gözleri

  Kimi yükseltilerin arasına yerleşmiş bazıları ise il sınırlarına yayılmış... Ülkemizin doğal güzellikleri arasında yer alan göller aynı zamanda birçok canlının yaşamına dokunuyor. Her biri kendi karakteriyle var olan göller Bafa’dan Van'a, Artvin Karagöl'den Sapanca'ya kadar ekrana geliyor.

  451. Bölüm - Özel Gösterim: Bir Dünya M..

  451. Bölüm - Özel Gösterim: Bir Dünya Mirası: Kapadokya

  Kapadokya, sönmüş volkanlar olan, Hasan ve Erciyes dağlarının püskürmesiyle oluşan emsalsiz bir doğa harikası. Kapadokya bölgesinde yer alan Göreme Milli Parkı ise UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde bulunuyor.

  450. Bölüm - Özel Gösterim : Zirve Yolu..

  450. Bölüm - Özel Gösterim : Zirve Yolu : Aladağlar

  Hedef 3723 metre yüksekliğindeki Emler zirvesi... Zor bir coğrafyada, sıradışı bir tırmanış öyküsü.

  449. Bölüm - Özel Gösterim : Katharlar

  449. Bölüm - Özel Gösterim : Katharlar

  Ortaçağdan eserlere ev sahipliği yapan Augustinyen müzesi, Capitole meydanı, Fransa’nın mucizeler diyarı Lourdes şehri, katharların izlerini taşıyan Foix kalesi, 11. yüzyıldan günümüze kalan Aziz Nazaire bazilikası, 17. yüzyılda inşa edilmiş şehir surları, prienelerin olağanüstü manzaraları...

  448. Bölüm - Özel Gösterim : Fotoğrafın..

  448. Bölüm - Özel Gösterim : Fotoğrafın Peşinde 2.Bölüm

  Fotoğraf sanatçısı Nuri Çorbacıoğlu ile beraber Kapadokya'nın büyüleyici coğrafyasında bir fotoğraf macerasına çıkıyoruz.

  447. Bölüm - Özel Gösterim : Akdeniz Ef..

  447. Bölüm - Özel Gösterim : Akdeniz Efsanesi

  Antalya Körfezi’nin batısına konuşlanan Kemer, 52 kilometrelik sahil şeridiyle, bugün güneşin ülkesinin en önemli mirasçılarından biri. Az bilinen hikayeleriyle Kemer, ekrana geliyor.

  446. Bölüm - Özel Gösterim : Fotoğrafın..

  446. Bölüm - Özel Gösterim : Fotoğrafın Peşinde 1.Bölüm

  Yeri göğü sarsan adımları ile size doğru koşan 300'den fazla vahşi yılkı atı, Anadolu'nun tam ortasında bir nevi Orta Asya hayatı yaşayan Kırgız köyü, el değmemiş doğası ile Sultan sazlığı, ve ardından Kayseri mutfağı...

  445. Bölüm - Özel Gösterim: Leyla Gence..

  445. Bölüm - Özel Gösterim: Leyla Gencer Şan Yarışması

  Leyla Gencer'in onuruna dokuzuncusu düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması, Uzakdoğu'dan Amerika'ya farklı ülkelerden gelen şancıları, performansları ve sahne arkasında yaşanan hikayeleriyle ekrana geliyor.

  444. Bölüm - Özel Gösterim : Bohemya ve..

  444. Bölüm - Özel Gösterim : Bohemya ve Prag'da Nostalji

  Çok sayıda bitki türünü barındıran Bohemya florasının keşfi ve tarihi dokusu ile Prag kentini keşfe çıkıyoruz. Doğa ve tarihi ile bu eşsiz coğrafya ekranlara geliyor.

  443. Bölüm - Özel Gösterim : Dört Rengi..

  443. Bölüm - Özel Gösterim : Dört Rengin Diyarı Kars

  Doğa, yaban hayatı ve insan yaşamının iç içe geçtiği bir açık hava laboratuvarı. Plato, doğal zenginliğinden hayvan arlığına, ekoturizm olanaklarından gastronomik değerlerine tüm yönleriyle mercek altında.

  441. Bölüm - Özel Gösterim : Milas'ın H..

  441. Bölüm - Özel Gösterim : Milas'ın Halıları

  Güneybatı Anadolu'nun en önemli halıcılık merkezi Milas, ilmek ilmek dokunan geçmişini anlatıyor.

  440. Bölüm - Özel Gösterim: Divriği Ulu

  440. Bölüm - Özel Gösterim: Divriği Ulu

  Sivas’ın Divriği ilçesi, 800 yaşındaki benzersiz hazinesiyle ekrana geliyor. Türklerin Anadolu’daki en eski ibadet yapılarından biri olan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, kapılarını açıyor.

  439. Bölüm - Özel Gösterim: Gökyüzünden..

  439. Bölüm - Özel Gösterim: Gökyüzünden Yeryüzü

  Dağları, dereleri, ovaları ve şehirleri bir kuşun gözünden anlamak... Doğu'dan batı'ya, kuzey'den güney'e Türkiye'nin zengin coğrafyası havadan görüntüler ile ekranlara geliyor.

  438. Bölüm - Özel Gösterim: Kilikya

  438. Bölüm - Özel Gösterim: Kilikya

  Tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanan bu bölge, birçok uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmış. Kilikya topraklarında adım başı karşılaşılan antik kalıntılar, insanı şimdiki zamandan alıp, tarihin derinliklerine götürüyor.

  437. Bölüm - Özel Gösterim: İki Eyalet ..

  437. Bölüm - Özel Gösterim: İki Eyalet Bir Ülke

  Balkanların üç güzel komşu kenti ekranlara geliyor.

  436. Bölüm - Özel Gösterim: Karanlık Ça..

  436. Bölüm - Özel Gösterim: Karanlık Çağın Kapısı/Kalehöyük

  Tarihi bir göç ve ticaret yolu üzerinde bulunan Kaman, Anadolu’nun merkezi; doğuyla batının, kuzeyle güneyin kesişim noktası. Kalehöyük’te dünyanın belleği yatıyor. Burada yapılan çalışmalar, tarih cetvelini, kültür ve uygarlık kronolojisini de etkileyecek.

  435. Bölüm - Özel Gösterim : Esin Peril..

  435. Bölüm - Özel Gösterim : Esin Perileri

  Kommagene Krallığı’nın dört büyük kentinden biri... Roma İmpartorluğu’nun doğu sınırı... Görkemli mozaikleri, heykelleri, villaları, 100 bine yakın mühür baskısı ile Zeugma, doğunun batıya açılan uygarlık kapısı.

  433. Bölüm - Özel Gösterim: Nazarköy’ün..

  433. Bölüm - Özel Gösterim: Nazarköy’ün Boncuğu

  Nazarköylü Mahmut Sür de bugüne kadar pek çok çırak yetiştirmiş. 2012 yılında, Unesco tarafından yaşayan insan hazinesi ilan edilen Mahmut Usta, Nazarköy ile özdeşleşmiş bu geleneksel sanatın yaşatılması için, usta adaylarına el veriyor.

  432. Bölüm - Özel Gösterim : Zamanın Re..

  432. Bölüm - Özel Gösterim : Zamanın Renkleri Çini

  Toprağın en güzel hali çini, ölümsüzlüğünü ilan eder. Kütahya çinisi ustası Emine Arabacı, mesleğini bir usta bin usta atölyesindeki öğrencilerine aktarıyor.

  431. Bölüm - Özel Gösterim: Sarıkıvrak ..

  431. Bölüm - Özel Gösterim: Sarıkıvrak Kastamonu

  Dokuma tezgahının sesi, Kastamonu’nda zamanın ritmini tutar. O tezgahlardan çıkan sarıkıvrak çarşaflar, çeyiz sandıklarında gün sayar.

  430. Bölüm - Özel Gösterim : Karadeniz'..

  430. Bölüm - Özel Gösterim : Karadeniz'in Nefesi Tulum

  Geçit vermez dağların, yemyeşil yaylaların, yerinde duramayan insanların sesidir. Arhavi’deki son tulum ustası Fatih Arslan, bir usta bin usta atölyesinde yeni çıraklarına tulum yapımının sırlarını veriyor.

  428. Bölüm - Özel Gösterim : Mağusa'dan..

  428. Bölüm - Özel Gösterim : Mağusa'dan Zaferburnu'na

  Adanın Antik Yüzü: Salamis. Hristiyanlık sonrası dönemi aydınlatan bir müze: St. Barnabas. Ve adanın iki ucunu birleştiren bir kültür mirası: Apostolos Andreas Kilisesi. Mağusa’dan Zaferburnu’na Kuzey Kıbrıs ekranlara geliyor.

  427. Bölüm - Özel Gösterim : Zamana Zır..

  427. Bölüm - Özel Gösterim : Zamana Zırh Biçmek - Ciltçilik

  Bir usta bin usta atölyesinde, asırları devirmiş bir geleneksel sanat, yeni ustalarını arıyor. Mücellit Rafet Güngör, ciltçilik mesleğinin sırlarını öğrencilerine aktarıyor.

  426. Bölüm - Turunçgillerin Memleketi L..

  426. Bölüm - Turunçgillerin Memleketi Lefke Güzelyurt

  Soli Harabeleri'nden Vuni Sarayı'na, Aziz Mamas Kilisesi'nden Pavlides'in Mavi Köşkü'ne, tarih ve doğayla iç içe bir öykü sizi bekliyor.

  425. Bölüm - Özel Gösterim: Zamanın Göl..

  425. Bölüm - Özel Gösterim: Zamanın Gölgesinde Göynük

  Yüksek tepeler arasında, akarsuların geçtiği vadilerde, karşılıklı yamaçların tabanına ve eteklerine kurulmuş bir Osmanlı kasabası. Zamanın gölgesinde kalan kentin bozulmayan mimarisi geçmişe bir yolculuk. Sit alanı ilan edilen bu kenti beraber keşfetmeye hazır mısınız?

  424. Bölüm - Özel Gösterim : Kıbrıs’ın ..

  424. Bölüm - Özel Gösterim : Kıbrıs’ın Ruhu Mağusa

  Othello Kalesi, Namık Kemal Zindanı, Salamis Antik Kenti ve daha niceleri.

  423. Bölüm - Özel Gösterim : Yanık Ülke..

  423. Bölüm - Özel Gösterim : Yanık Ülke Kula

  İki katlı ahşap tarihi yapılar burayı sanat eserine çevirirken, yanı başında uzanan sönmüş lav platosu ise bu "Yanık Ülke"ye başka bir ihtişam katıyor. Koruma altına alınan tarihi evleri ve 12 bin yıllık insan ayak izleriyle adeta doğal ve kültürel bir miras.

  422. Bölüm - Özel Gösterim: Yer Altında..

  422. Bölüm - Özel Gösterim: Yer Altında, Suyun İzinde Gaziantep

  Bastığımız yerin altında ne olduğunu ise hiç düşünmeyiz. Oysa Antep’in lezzetli yemekleri, baklavası, fıstığı, Zeugma Ören Yeri ve Müzesi’nin yanında bir de tarihi önemine rağmen pek bilinmeyen yer altı su yapıları var. Yüzyıllar öncesinden günümüze suyun ne denli önem taşıdığı ekranlara geliyor.

  421. Bölüm - Özel Gösterim : Kıbrıs'ın ..

  421. Bölüm - Özel Gösterim : Kıbrıs'ın Kuzeye Bakan Yüzü: Girne

  Kıbrıs'ın liman şehri Girne'yi Ali Düşenkalkar ile beraber geziyor; güneş ışıklarının aydınlattığı şehri keşfe çıkıyoruz.

  419. Bölüm - Özel Gösterim : Harika Çoc..

  419. Bölüm - Özel Gösterim : Harika Çocuklar

  Onları tanımanın ve alkışlamanın tam zamanı! 2010 yılında, Güher ve Süher Pekinel tarafından hayata geçirilen “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesinin Harika Çocuklar’ı ekranlara geliyor.

  418. Bölüm - Özel Gösterim : Gülsin Onay

  418. Bölüm - Özel Gösterim : Gülsin Onay

  Tutkulu, kararlı ve güçlü ellerle beş kıtaya uzanan bir müzik kariyerine erişmek, harika çocuk olarak başladığı müzik yolculuğunu dünyanın önemli orkestralarına taşıyan Gülsin Onay, klasik müzik alanındaki eşsiz yorumları, deneyimleri, sanat geçmişi ve sahne arkasındaki hikâyesiyle ekrana geliyor.

  417. Bölüm - Özel Gösterim: Eskişehir

  417. Bölüm - Özel Gösterim: Eskişehir

  Kentin en eski yerleşim bölgesi olan tarihi Odunpazarı Evleri, şehrin yemyeşil doğası ve parkları, turistik mekanları ekranlara geliyor.

  416. Bölüm - İmkansız Aşkın Öyküsü: "Ni..

  416. Bölüm - İmkansız Aşkın Öyküsü: "Ninatta" Operası

  Kanla yazılan bir tarihin içinde filizlenen umarsız bir sevda... Ahmet Ümit yazdı, Evrim Demirel besteledi. Ninatta'nın romandan operaya uzanan öyküsü sizinle...

  415. Bölüm - Özel Gösterim : Longimanus

  415. Bölüm - Özel Gösterim : Longimanus

  Dalış arkadaşı ise akyüzgeçli köpekbalığı Longimanus... Bu sualtı cennetini bir de onların gözünden keşfedin.

  414. Bölüm - Özel Gösterim: İçinden Sın..

  414. Bölüm - Özel Gösterim: İçinden Sınır Geçen Şehir/ Lefkoşa

  Dünyanın bölünmüş son başkenti. Bu şehrin dar sokaklarını Ali Düşenkalkar ile beraber geziyor, geçmişe kısa bir yolculuk yapıyoruz.

  413. Bölüm - Özel Gösterim : Doğanın Re..

  413. Bölüm - Özel Gösterim : Doğanın Renkleri: Ordu

  Her bir köşesinde karşınıza çıkan gölleri, yaylaları, şelaleri ve tepeleriyle sizi büyüleyen bu şehri keşfetmeye hazır olun.

  410. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Günde ..

  410. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Günde 5000 Yıl

  Yalvaç, 5 bin yıllık tarihi ile geçmişten günümüze birçok medeniyetin beşiği. Geçmişin izlerini Yalvaç'ta sürüyor, ovaların arasında konumlanmış bu kenti ve kent insanını yakından tanıyoruz.

  409. Bölüm - Özel Gösterim : Eğirdir'de..

  409. Bölüm - Özel Gösterim : Eğirdir'de Göl İnsanları

  Her mevsim, günün her saati renk değiştiren göl, göle uzanan bir yarımada... Eğirdir'in geçmişine tanıklık ediyor, ustalardan geçmiş zamanı dinliyor, göl insanlarının hayatlarına tanıklık ediyoruz.

  408. Bölüm - Özel Gösterim : Marmaris

  408. Bölüm - Özel Gösterim : Marmaris

  Akdeniz'le Ege'nin mavi sularının buluştuğu noktada yer alan Marmaris; doğal güzellikleri, sakin köyleri, Karia kentlerinin zengin tarihi mirası, bisiklet yolları ve mavi yolculuklarıyla eşsiz bir rota sunuyor.

  406. Bölüm - Özel Gösterim : Sivil Topl..

  406. Bölüm - Özel Gösterim : Sivil Toplum Diyaloğu

  Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen 350'nin üzerindeki Sivil Toplum Diyaloğu projesinden yalnızca birkaçı... Sivil Toplum Diyaloğu ile Türkiye ve Avrupa’daki sivil toplum kuruluşları bir araya geliyor, daha iyi bir gelecek birlikte ele ele kuruluyor.

  405. Bölüm - Özel Gösterim : Sözler Bar..

  405. Bölüm - Özel Gösterim : Sözler Barış Manço

  Ressam, illüstratör, kaligraf, fotoğraf sanatçısı, heykeltraş ve tasarımcı... Sanatın farklı disiplinlerinden 80 sanatçı, Barış Manço'nun 80 şarkı sözünü yorumluyor.

  404. Bölüm - Özel Gösterim: Şavşat

  404. Bölüm - Özel Gösterim: Şavşat

  El değmemiş doğası ve barındırdığı tüm güzelliklerle sakin ve huzurlu Şavşat sizinle.

  403. Bölüm - Özel Gösterim: Sinop / Ger..

  403. Bölüm - Özel Gösterim: Sinop / Gerze

  2017 yılında, sakin şehir ünvanını alan; Karadeniz bölgesinin bu şirin kasabası ekranlarda…

  402. Bölüm - Özel Gösterim: Konuşan Kent

  402. Bölüm - Özel Gösterim: Konuşan Kent

  Bazen yüzümüzü güldürür, bazen bize tatlı-sert parmak sallar. İnsanlık tarihindeki en eski mecrayı, açıkhavayı mercek altına alıyoruz.

  400. Bölüm - Özel Gösterim: Sinemanın 1..

  400. Bölüm - Özel Gösterim: Sinemanın 10 Yılı

  Bedia Ceylan Güzelce'nin sunumu, Mehmet Açar ve Serkan Keskin'in röportajlarıyla Türkiye'de sinemanın 10 yılı, ekranlarda...

  398. Bölüm - Özel Gösterim : Dijitalleş..

  398. Bölüm - Özel Gösterim : Dijitalleşmenin 10 Yılı

  Peki biz bu dünyaya uyum sağlayabiliyor muyuz? Bedia Ceylan Güzelce'nin sunumu ile Serdar Kuzuloğlu ve Levent Erden'in özel röportajları dijitalleşmenin on yılı belgeselinde.

  397. Bölüm - Özel Gösterim: Moskova

  397. Bölüm - Özel Gösterim: Moskova

  Moskova'dan St.Petersburg'a iki şehir arasında kültürel yaşamın izleri dile geliyor.

  394. Bölüm - Özel Gösterim: Fidel'in Ad..

  394. Bölüm - Özel Gösterim: Fidel'in Adası/Küba

  Tüm imkansızlıklara rağmen, eğitim ve tıpta en başarılı ülkeler arasında bulunan Küba, seyahat yazarı Fatoş Pur rehberliğinde ekrana geliyor.

  393. Bölüm - Özel Gösterim:Kabuğunda Bü..

  393. Bölüm - Özel Gösterim:Kabuğunda Büyüyen Şehir: Seferihisar

  Yöresel ürünlerin satıldığı semt pazarı, usta-çırak usulü öğrenim yeri olan doğa okulu,Sığacık'taki sevimli evleri,Teos Antik Kenti ve daha fazlası ile Türkiye'nin ilk yavaş şehri olan Seferihisar'ı ziyaret ediyoruz.

  392. Bölüm - Özel Gösterim : Yeni Side

  392. Bölüm - Özel Gösterim : Yeni Side

  Geçmişi koruyup, yarına bırakmak üzere geliştirilen yeni turizm anlayışı ile "Side'nin Değişen Yüzü" ekranlara geliyor.

  390. Bölüm - Özel Gösterim : Küba'nın Ş..

  390. Bölüm - Özel Gösterim : Küba'nın Şehirleri

  Doğasıyla insana huzur veren, melodileriyle insanın içini ısıtan, tarihle müziği buluşturan Küba'da büyüleyici bir yolculuk sizi bekliyor.

  388. Bölüm - Özel Gösterim: Sinop Model..

  388. Bölüm - Özel Gösterim: Sinop Model Gemi Yapımı

  Şairlerin, yazarların ve teknelerin sığınağı Sinop, Karadeniz'den aldığı ilhamla ağaçtan model gemi yapımına uzanan bir geleneği yaşatıyor. Usta Doğan Ülgen, bir usta bin usta atölyesinde model gemi yapımını öğretiyor.

  386. Bölüm - Özel Gösterim: Mis Kokulu ..

  386. Bölüm - Özel Gösterim: Mis Kokulu Gelenek

  Edremit Meslek Yüksekokulu'nda açılan el yapımı sabun atölyesi, usta adaylarını zeytinyağının sabuna dönüşme serüvenine dahil ediyor. Sabun ustası Yusuf Kaya, geleneksel zeytinyağı sabunu yapımının inceliklerini öğrencilerine aktarıyor.

  384. Bölüm - Özel Gösterim: El İşi, Şil..

  384. Bölüm - Özel Gösterim: El İşi, Şile Bezi

  Usta Yasemin Selak, saray süpürgesi, gazi sofrası, zülüf tarağı, bonbon şekeri gibi farklı adlarla anılan yaklaşık 200 farklı geleneksel motifi bir usta bin usta atölyesindeki usta adaylarına anlatıyor. Şile bezi, yüzyıllardır olduğu gibi elden ele, nesilden nesile aktarılıyor.

  383. Bölüm - Özel Gösterim: Zamana Karş..

  383. Bölüm - Özel Gösterim: Zamana Karşı/Mudurnu

  Özgün kimliği, tarihi ve doğal değerleriyle bir kültür mirası olan Mudurnu, korunmuş kent dokusu, hoşgörü felsefesine dayanan ahilik geleneğiyle gezginlere kollarını açıyor. Unutulmaya yüz tutan mesleklerin ustaları, dedelerin mirasına sahip çıkıyor.

  382. Bölüm - Özel Gösterim: Gizli Hazin..

  382. Bölüm - Özel Gösterim: Gizli Hazine Bafa Gölü

  Beşparmak dağlarının eteklerinde, Türkiye'nin en önemli tabiat parklarından birinde, Ege'nin en büyük gölü Bafa'da keyifli bir keşif yolculuk sizi bekliyor.

  380. Bölüm - Özel Gösterim:Bir Ormana E..

  380. Bölüm - Özel Gösterim:Bir Ormana En Çok Hangi Renk Yakışır

  Batı Karadeniz’in incisi Yenice ormanları, sahip olduğu güzelliği sonsuz bir döngüde sürdürebilen ender yerlerden biri.Burada doğa,ziyaretçilerine her mevsim farklı renklerde bir şölen sunar...Bu rengarenk şölen aslında renklerin yolculuğudur.Yenice ormanlarında kendi renginizi bulun.

  379. Bölüm - Özel Gösterim: Her Dem Ban..

  379. Bölüm - Özel Gösterim: Her Dem Banyo

  Türkolog Ali Canip Olgunlu unutulmaya yüz tutan hamam kültürünün tarihsel izlerini anlatıyor. Anadolu kültürünün en renkli öğelerinden hamamlar, Mevlana'nın şehri Konya'dan başlayan ve Doğu'nun incisi Kars'a uzanan bir yolculukla ekrana geliyor.

  378. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Ses Bi..

  378. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Ses Bin Emek

  Usta Muharrem Aktaş, Bir Usta Bin Usta atölyesinde öğrencilerine geleneksel kemençe yapım sanatını öğretiyor.

  377. Bölüm - Özel Gösterim:Topraktan Çö..

  377. Bölüm - Özel Gösterim:Topraktan Çömleğe,Çömlekten Dünyaya

  Anadolu’nun orta yerinde bir köy ise, bu çok çeşitli kültür atlasında çömlekleriyle öne çıkıyor.Bilecik’in Pazaryeri İlçesi’ne bağlı bir köy olan Kınık, toprağı sanata çevirenlere ev sahipliği yapıyor…

  376. Bölüm - Özel Gösterim: Dibeklihan

  376. Bölüm - Özel Gösterim: Dibeklihan

  Dibeklihan kültür ve sanat köyü kapılarını aralıyor, Ege’nin incisi bambaşka yüzüyle ekrana geliyor.

  375. Bölüm - Özel Gösterim: Kültürün Ya..

  375. Bölüm - Özel Gösterim: Kültürün Yayın Evi

  Ve kitap sayfalarından Cumhuriyet Türkiyesi’nin hikayesini okuyor.

  374. Bölüm - Özel Gösterim : Suya Düşen..

  374. Bölüm - Özel Gösterim : Suya Düşen Işık

  Geçtiği coğrafya, dokunduğu yer can bulur. O, varlığın kendisi, yokluğun nedeni; Su… Burası İznik Gölü... Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan Anadolu'nun bereketinden payına düşeni çokça almış, çevresini saran dağları, ormanları, bitkileri, kuşları ile hayallerin diyarı...

  373. Bölüm - Özel Gösterim : Sadağı Kan..

  373. Bölüm - Özel Gösterim : Sadağı Kanyonu

  İlk adım için fark etmek yeterli. Türkiye'nin önde gelen sanayi şehirlerinden Bursa’ya 58 km mesafede bulunan Sadağı Kanyonu bu yerlerden biri...

  372. Bölüm - Özel Gösterim: Pazaryeri

  372. Bölüm - Özel Gösterim: Pazaryeri

  Bir yanında antik eserleri, diğer yanında doğanın binbir rengiyle Bilecik/Pazaryeri... Değişen her devirden, biriktirdiği onlarca izle, ekranlarda.

  371. Bölüm - Özel Gösterim : Tadı Hep D..

  371. Bölüm - Özel Gösterim : Tadı Hep Damakta: Çikolata

  Çikolatanın Osmanlı topraklarına gelişi ve bugüne ulaşmasını anlatan, tarih içinde İstanbul'daki çikolata üretimini mercek altına alan, iyi çikolatanın sırlarını paylaşan tatlı bir öykü…

  370. Bölüm - Özel Gösterim: Cumhuriyeti..

  370. Bölüm - Özel Gösterim: Cumhuriyetin İktisat Tarihinde...

  Bedia Ceylan Güzelce, Cumhuriyet’in ilk bankasının müzesinde, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal tarihinin içinden geçen bir zaman yolculuğuna çıkıyor.

  369. Bölüm - Özel Gösterim: Lezzet Ötes..

  369. Bölüm - Özel Gösterim: Lezzet Ötesi Antep

  Kebapları ve o meşhur Antep fıstıklı baklava çeşitlerini önceliği yapan Yiğit, bu yolda keyifli bir seyahate çıkıyor. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara, kültürlere ve inançlara ev sahipliği yapmış Gaziantep, lezzeti ön planda tutan bir bölümle ekranlara geliyor.

  368. Bölüm - Özel Gösterim : Sedef Hika..

  368. Bölüm - Özel Gösterim : Sedef Hikayeleri

  Farklı şehirlerden, farklı yaşam öyküleri... Onlar umut vermek için yaşadıklarını paylaştı. Hikayelerine kulak vermeye hazır mısınız?

  367. Bölüm - Özel Gösterim : Keçenin Mi..

  367. Bölüm - Özel Gösterim : Keçenin Mistik Yolculuğu

  Keçe ustası Celaleddin Berberoğlu keçe yapımıyla birlikte sabrı öğretiyor. Öğrencilerin hayal dünyalarından dışarıya çıkan güzellikler ekrana geliyor.

  366. Bölüm - Özel Gösterim: Ahşabın Sesi

  366. Bölüm - Özel Gösterim: Ahşabın Sesi

  Bir usta bin usta atölyesi ile ahşabın kokusu şehre yayılırken, sesi şehrin tarihi sokaklarında yankılanıyor.

  365. Bölüm - Özel Gösterim: Ölümsüz Des..

  365. Bölüm - Özel Gösterim: Ölümsüz Desenler

  Üç ay süren bir kurs sonunda, Ertuğrul Köyü’ndeki kadınlara dokumayı öğretiyor. Dokunan seccadeler, torbalar ve kilimlerin renk renk desenleri hem köyü renklendiriyor, hem de köy halkının geçmişi hatırlayıp tekrar yaşatmasını sağlıyor.

  364. Bölüm - Özel Gösterim : Enerjinin ..

  364. Bölüm - Özel Gösterim : Enerjinin Kara Altını: Petrol

  Ülkelerin ekonomilerini, stratejilerini belirleyen petrol, değişen dünya koşullarında yine yaşamın içinde. Enerjinin kara altını petrolün hikâyesi sizinle.

  363. Bölüm - Özel Gösterim : Ateşin Dan..

  363. Bölüm - Özel Gösterim : Ateşin Dansı:Cam

  Vakıfta açılan sıcak cam yapımı atölyesinde, üç aylık sürede öğrencilerin sıcak cam ile gerçekleştirdikleri çalışmalar ekranlara geliyor. Sıcak cam ustası Mehmet Kömürcü, yüzlerce yıllık bu sanatı, öğrencilerine aktarıyor.

  362. Bölüm - Özel Gösterim : Tekerleğin..

  362. Bölüm - Özel Gösterim : Tekerleğin Milyon Yılı

  Uygarlık bugün geldiği noktayı,5000 yıl önce yapılan bir devrime borçludur.Atlarla başlayıp en son otomobil üretimiyle devam eden tekerleğin hikayesi sizlerle...

  361. Bölüm - Özel Gösterim: Kerem Görse..

  361. Bölüm - Özel Gösterim: Kerem Görsev'le Balkanlarda Caz

  Balkanların iki güzel şehri…Başkent Üsküp ve Bitola'da caz keyfine ne dersiniz?Piyanist - müzisyen Kerem Görsev sizleri Balkanlarda yaptığı caz konserlerine davet ediyor.

  360. Bölüm - Özel Gösterim : Ege'den Ka..

  360. Bölüm - Özel Gösterim : Ege'den Karadeniz'e

  Güzel kokulu Sakız Adası'ndan Varna'ya,Romanya'nın en büyük liman kenti Köstence'den,iki kıtayı birleştiren dünyanın tek şehri İstanbul'a benzersiz bu yolculuk sizlerle.

  359. Bölüm - Özel Gösterim: Zeytin Ağacı

  359. Bölüm - Özel Gösterim: Zeytin Ağacı

  İz, kuzeyden güneye, dünden bugüne ölümsüz ağacın izini sürüyor. Meyvesinden yağına, zeytin ağacının mucizesi ekrana geliyor.

  358. Bölüm - Özel Gösterim : İstanbul'u..

  358. Bölüm - Özel Gösterim : İstanbul'un Eski Sakinleri

  İstanbul,efsanelerin tarih kabul edildiği,tılsımlı şehir...Bedia Ceylan Güzelce,Eski Çağ,Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nde şehrin eski sakinlerinin izini sürüyor.

  357. Bölüm - Özel Gösterim : Gümüşe Yan..

  357. Bölüm - Özel Gösterim : Gümüşe Yansıyan Anılar

  Anadolu'nun öyküleri,gümüşlerle,tüllerle işleniyor...Tel kırma ustası Sönmez Tığ,bu özel el sanatını Bartın'da yöre halkınına kazandıyor.

  356. Bölüm - Özel Gösterim : Kara Orman

  356. Bölüm - Özel Gösterim : Kara Orman

  Kara Orman bölgesinde, Ortaçağı en gerçek hali ile hissedebileceğiniz bir atmosferin Avrupa'daki durağı olan geleneksel Almanya'nın tarihi, doğası ve kültürü...Güneşi bol bir şehir Freiburg... Alsace-Lauren'in masal diyarı Kolmar... Kara Orman bölgesinde, tabiatla içiçe süren bir yürüyüş turu... Ortaçağı en gerçek hali ile hissedebileceğiniz bir atmosferin Avrupa'daki durağı... Geleneksel Almanya'nın tarihi, doğası ve kültürü...

  355. Bölüm - Özel Gösterim : Ben Gideri..

  355. Bölüm - Özel Gösterim : Ben Giderim O Gider

  Baston ustası Tansel Işık, Zonguldak Devrek'te yöre halkına, bölgenin en büyük değeri, Devrek bastonunun yapımını öğretiyor.

  354. Bölüm - Özel Gösterim : Aklınla Ço..

  354. Bölüm - Özel Gösterim : Aklınla Çok Yaşa

  Bilimsel gerçekler, kişisel tecrübeler, yaşamın içinden gerçek öyküler dile geliyor. Hayat, aslında bir an meselesi... Kum saati, herkes için işliyor...Her saniye her insan için farklı olsa da,yaşlanma, herkese göre farklı yaşta başlıyor.Bilimsel gerçekler,kişisel tecrübeler,yaşamın içinden gerçek öyküler dile geliyor.

  353. Bölüm - Özel Gösterim:Gökkuşağının..

  353. Bölüm - Özel Gösterim:Gökkuşağının Kadınları

  Ardahan'ın Damal ilçesine bir yolculuk... Damal'ın renkli coğrafyasıyla bezenen el emeği Damal bebeklerinin yapımı, yörenin güleryüzlü cesur kadınları eşliğinde sizlerle...

  352. Bölüm - Özel Gösterim : Sarı Siyah..

  352. Bölüm - Özel Gösterim : Sarı Siyah Pedallar

  İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri,100 yıl önce Çanakkale'de şehit düşen ağabeylerini anmak için 100 sarı siyah pedal ile Gelibolu'ya doğru yola çıkıyorlar.

  351. Bölüm - Özel Gösterim : Körüklü Çi..

  351. Bölüm - Özel Gösterim : Körüklü Çizmeler

  Efelerin sembolü,efelerin şanı körüklü çizme,yok oluşa direniyor.Aydın'daki bir atölyede yeni usta adayları,körüklü çizme yapmanın inceliklerini ustasından öğreniyor.

  348. Bölüm - Özel Gösterim : Sokak

  348. Bölüm - Özel Gösterim : Sokak

  Sahiplendirilen köpeklerin hikayeleri dile geliyor...İstanbul sokakları ve barınakları aracılığıyla, yanıbaşımızdaki dostlarımızın öyküleri ekrana yansıyor.

  346. Bölüm - Özel Gösterim : Kapadokya'..

  346. Bölüm - Özel Gösterim : Kapadokya'nın Gizemi

  Bir masal ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya, dünyanın eşsiz bir bölgesi, doğa ve insan etkinliklerinin büyüleyici bir uyumu, bir yontu şölenidir...

  345. Bölüm - Özel Gösterim : Cam Yenide..

  345. Bölüm - Özel Gösterim : Cam Yeniden Cam

  Maris Serçe Limanı’nda günümüzden bin yıl önce batan teknedeki buluntular, ona “Cam Batığı” ünvanını kazandırdı.

  344. Bölüm - Özel Gösterim: Şehrin Güze..

  344. Bölüm - Özel Gösterim: Şehrin Güzellikler Evi/Darülbedayi

  Darülbedayi, perdelerini aralıyor. Darülbedayi'den şehir tiyatrolarına uzanan asırlık yolculuk ekrana geliyor.

  343. Bölüm - Özel Gösterim: İki Kıta Ar..

  343. Bölüm - Özel Gösterim: İki Kıta Arasında

  Yedi tepeli şehir büyülü güzelliği ile ekranlara geliyor. İstanbul, yaşadıklarını an be an izleyiciler ile buluşturuyor.

  341. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Orman ..

  341. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Orman Yedi Göl

  Batı Karadeniz ormanlarının sarp yamaçlarına gizli Yedi Göller'de keyifli bir yolculuğa hazır olun. Sonbaharın tüm renklerini izleyin.

  340. Bölüm - Özel Gösterim : Üç Devir B..

  340. Bölüm - Özel Gösterim : Üç Devir Bir Mabed

  Geçmişte kilise ve cami olarak kullanılan, bugün müze olarak hizmet veren Ayasofya’nın görkemli tarihi ekrana yansıyor.

  338. Bölüm - Özel Gösterim : Cunda'da Y..

  338. Bölüm - Özel Gösterim : Cunda'da Yaşam

  Eski evleri, değirmenleri ve kilise yapılarıyla geçmişe tanıklık eden cennetten bir köşe... Cunda Adası'nda yaşam tüm renkleriyle ekrana geliyor.

  337. Bölüm - Özel Gösterim : Düşlerdeki..

  337. Bölüm - Özel Gösterim : Düşlerdeki Halikarnassos

  Geçmişten günümüze taşıdığı mirasla dünyanın yedi harikasından biri sayılan Mausoleion, Bodrum'un simgesi haline gelen Bodrum Kalesi ve Anıtsal Antik Tiyatro'nun aydınlık geçmişini takip edin.

  336. Bölüm - Özel Gösterim : Geçmişten ..

  336. Bölüm - Özel Gösterim : Geçmişten Geleceğe Antep

  Renklerin, desenlerin gücü onların ellerinde hayat buldu. Geçmişten günümüze gelen Zeugma mozaiklerinden, yaşamın sanatla bütünleştiği Gaziantep çarşılarına tarihi bir yolculuk sizi bekliyor.

  335. Bölüm - Özel Gösterim : Tarihten D..

  335. Bölüm - Özel Gösterim : Tarihten Doğaya Alanya

  Selçukluların Akdeniz'de yaptırdığı ilk tersane olan Alanya Tersanesi'nden, tersaneyi korumak için yaptırılan Tophane'ye, Alanya Kalesi'nden, Kızılkale'ye Alanya'nın tarihi güzellikleri ekrana geliyor.

  334. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Kültür..

  334. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Kültür Mozaiği: Mardin

  Güneydoğu'nun büyülü kenti... Fırat ve Dicle nehri arasındaki topraklarda yer alan, Yukarı Mezepotamya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri...

  332. Bölüm - Özel Gösterim : Sarıkamış'..

  332. Bölüm - Özel Gösterim : Sarıkamış'ta Bir Gölge:Kurt

  Kars Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı'nda yaşayan kurtların hayatı, mercek altına alınıyor. Uzmanlar eşliğinde yapılan bilimsel araştırmalar, iz ekranına yansıyor.

  331. Bölüm - Özel Gösterim : Kamilet Va..

  331. Bölüm - Özel Gösterim : Kamilet Vadisi

  Biyolojik çeşitliliğiyle, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli havzalarından olan Kamilet Vadisi, yörede yaşayanların anlatımıyla ekrana geliyor.

  330. Bölüm - Özel Gösterim : Yünden Ren..

  330. Bölüm - Özel Gösterim : Yünden Renkler: Keçe

  Keçe, yünün renkli yüzünü yansıtırken, yüzyıllardan bu yana ortaya konan birbirinden farklı ürünlerde emeğin ve sanatın izlerini taşıyor.

  329. Bölüm - Özel Gösterim: Toprağa Düş..

  329. Bölüm - Özel Gösterim: Toprağa Düşen Mavi

  Çanakkaleli ustalar, yüzyıllardır bunu yapıyor. Çinicilik geleneği, yeni ustalarını arıyor...

  328. Bölüm - Özel Gösterim: Oltu'nun Si..

  328. Bölüm - Özel Gösterim: Oltu'nun Siyah İncisi

  Kaybolmakta olan "Oltu Taşı İşlemeciliği" elden ele uzanıyor. Yeni nesiller ekranlarda Oltu'nun Siyah İncisi ile tanışıyor.

  327. Bölüm - Özel Gösterim : Sabrın Tan..

  327. Bölüm - Özel Gösterim : Sabrın Taneleri:Kehribar

  İz,merceğini antik çağlardan bu yana tıpta, kozmetikte ve aksesuar imalatında kullanılan Kehribar taşına çeviriyor.Urfa'nın büyülü atmosferiyle harmanlanan Kehribar taşı, usta ellerden çıraklarına aktarılan bir zanaate dönüşüyor.

  326. Bölüm - Özel Gösterim : Ateşten De..

  326. Bölüm - Özel Gösterim : Ateşten Desenler

  Geleneksel motifler, binlerce yıllık ateşle buluşuyor. Isparta'da kök salan deri sanatı, zamana yenik düşmemek için yeni ustalarını arıyor.

  325. Bölüm - Özel Gösterim: Beyaz Masal..

  325. Bölüm - Özel Gösterim: Beyaz Masal Diyarı/Pamukkale

  Doğa harikası travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti'yle benzersiz bir yolculuk sizi bekliyor.

  323. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un..

  323. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un Simgesi Lale

  Gök kubbeye uzanan biçimi ve benzersiz renkleriyle yalnızca şehrin değil, bir kültürün simgesidir. Günlük yaşamda kullanımından sanattaki görünümüne, lale, tarih boyunca yüklenen farklı anlamlarıyla ekranlarda.

  322. Bölüm - Özel Gösterim: Keşfetmek İ..

  322. Bölüm - Özel Gösterim: Keşfetmek İçin Bak

  Bugüne kadar sayısız makale, araştırma konusu ve binlerce fotoğrafa ev sahipliği yapan Atlas Dergisi, bu köklü birikimiyle ekranlarda...

  319. Bölüm - Özel Gösterim: Haliç'in Zi..

  319. Bölüm - Özel Gösterim: Haliç'in Zincirleri

  Sarayburnu ve Karaköy arasına çekilen Haliç zincirinin sırrı uzmanlar eşliğinde gün yüzüne çıkıyor.

  317. Bölüm - Özel Gösterim: Ahşabın Büy..

  317. Bölüm - Özel Gösterim: Ahşabın Büyüsü

  Yok olmaya yüz tutmuş ahşap oymacılığı,yeni ustalarını arıyor. Kahramanmaraş'ın ceviz ağaçlarından ahşap oymacılığına uzanan öyküsü ekranlara yansıyor.

  316. Bölüm - Özel Gösterim: Gördes Düğü..

  316. Bölüm - Özel Gösterim: Gördes Düğümü

  Yok olmaya yüz tutmuş bir gelenek,Manisa Cezaevi'nde,yeni ustaların ellerinde canlanıyor.

  315. Bölüm - Özel Gösterim : Yeraltında..

  315. Bölüm - Özel Gösterim : Yeraltında 50 Yıl

  50 yıl önce bir dernekle başlayıp günümüzde Mağaracılık Federasyonu ile devam eden mağaracılığın bilinmeyenleri,uzmanlar ve mağara gönüllülerinin anlatımıyla dile geliyor

  314. Bölüm - Özel Gösterim: Kavşaktaki ..

  314. Bölüm - Özel Gösterim: Kavşaktaki Bahçe

  Bir zamanların çayırı;bugün ise Türkiye'nin en önemli botanik bahçesi olan,şehrin içine saklanmış "Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi" ekranlara geliyor.

  313. Bölüm - Özel Gösterim: Gilindire M..

  313. Bölüm - Özel Gösterim: Gilindire Mağarası

  Bilimsel açıdan tek kabul edilen Gilindere Mağarası'nda su altı dalışları ile tarihin izleri sürülüyor.

  312. Bölüm - Özel Gösterim: Bisiklet Şe..

  312. Bölüm - Özel Gösterim: Bisiklet Şehri

  Şehrin ormanlarından, boğaz hattına,parklara ve sahillere uzanan bu sessiz dönüşüm ekrana geliyor.

  309. Bölüm - Özel Gösterim: Balın İzinde

  309. Bölüm - Özel Gösterim: Balın İzinde

  Coşkun Aral Anadolu'nun uzak köşelerinde bal toplayan gezginci arıcılar ile birlikte balın peşinde koşuyor.

  308. Bölüm - Özel Gösterim : Yönünü Bul

  308. Bölüm - Özel Gösterim : Yönünü Bul

  Yalnızca bir pusula ve harita yardımıyla,önceden belirlenen hedeflere koşulan 10.istanbul Oryantiring Turnuvası ve bu ilginç spor için ekran başına davetlisiniz.

  307. Bölüm - Özel Gösterim : Edebiyatın..

  307. Bölüm - Özel Gösterim : Edebiyatın Amiral Gemisi

  Türkiye'de edebiyat ve kültürün köklü dergisi Varlık ekrana geliyor.

  305. Bölüm - Özel Gösterim : İznik Çini..

  305. Bölüm - Özel Gösterim : İznik Çinileri

  Yeşil Cami'nin tarihi çinilerinden,ünlü çini ustası Turgut Tuna'nın anlatımlarına,topraktan fırına İznik Çinileri ekrana yansıyor.

  303. Bölüm - Özel Gösterim: Safranbolu ..

  303. Bölüm - Özel Gösterim: Safranbolu Evleri

  Küre Dağları'nın eteklerinde kurulu Safranbolu ve konakları ekrana geliyor!

  301. Bölüm - Özel Gösterim: Anıtkabir

  301. Bölüm - Özel Gösterim: Anıtkabir

  Yine de pek azımız bu görkemli anıtın çarpıcı özelliklerini yakından tanır. Atatürk'ün 76.ölüm yıldönümünde, İz Tv merceğini Anıtkabir'e çeviriyor ve bu özel mekanı ölümsüzleştiriyor.

  299. Bölüm - Özel Gösterim: Yenice Orma..

  299. Bölüm - Özel Gösterim: Yenice Ormanları

  Bir çok canlıya ev sahipliği yapan, dünyanın sayılı doğal alanlarından Yenice Ormanları ekrana geliyor.

  298. Bölüm - Özel Gösterim: Afyon Ulu C..

  298. Bölüm - Özel Gösterim: Afyon Ulu Camii

  13.yüzyıl Selçuklu mimarisi yapılarından,özellikle ahşap işçiliği ile dikkat çeken Afyon Ulu Camii ekranlara geliyor.

  297. Bölüm - Özel Gösterim:Tarihin Deği..

  297. Bölüm - Özel Gösterim:Tarihin Değiştiği Yer

  Göbeklitepe'nin hikayesini uzman arkeologlardan dinleyecek ve bu alanın büyüsüne kapılacaksınız.

  296. Bölüm - Özel Gösterim: Camili Biyo..

  296. Bölüm - Özel Gösterim: Camili Biyosfer Alanı

  Unesco tarafından korumaya alınan,Türkiye'nin ilk ve tek biyosfer alanı camili bölgesi tüm zenginliği ile ekrana taşınıyor.

  295. Bölüm - Özel Gösterim : Bajar

  295. Bölüm - Özel Gösterim : Bajar

  Göçlerle birlikte kültürlerin karışıp melezleştiği bir Metropol...Ve onun müzikal dilini anlamaya çalışan bir müzik grubu...

  294. Bölüm - Özel Gösterim : Dimili Cic..

  294. Bölüm - Özel Gösterim : Dimili Cicim Dokuma

  Yaşatıldığı yörenin adıyla anılan Karacakılavuz dokumaları,köyün sınırlarını aşabilmek için yeni ustalarını arıyor.

  293. Bölüm - Özel Gösterim : Rize'nin S..

  293. Bölüm - Özel Gösterim : Rize'nin Sepetleri

  Karadeniz'de yakın geçmişte hasatların olmazsa olmazı örgü sepetler,yerlerini yavaş yavaş naylon çuvalların kolaycılığına bırakıyor.

  292. Bölüm - Özel Gösterim: İki Bin Yıl..

  292. Bölüm - Özel Gösterim: İki Bin Yıllık Gizlilik/Sagalassos

  Burdur'un Ağlasun dağlarının eteğinde saklı iki bin yıllık antik kent oyuncu Özgür Özgülgün eşliğinde ekranlara geliyor.

  291. Bölüm - Özel Gösterim: Fırtına'nın..

  291. Bölüm - Özel Gösterim: Fırtına'nın Konakları

  Türkiye'nin belgesel ekranı,merceğini bu kez Fırtına Vadisi'nin yamaçlarına kurulu Çamlıhemşin konaklarına ve konak sakinlerine tutuyor.

  290. Bölüm - Özel Gösterim: Ölüm Yürüşü..

  290. Bölüm - Özel Gösterim: Ölüm Yürüşü/Srebrenitsa

  Srebrenitsa Katliamı'ndan kaçan ve orada hayatlarını kaybedenlerin anısına düzenlenen yürüyüş ekrana taşınıyor.

  288. Bölüm - Özel Gösterim: Kırkpınar G..

  288. Bölüm - Özel Gösterim: Kırkpınar Güreşleri

  Anadolu tarihinde önemli bir yer tutan, Ata sporumuz tarihi Kırkpınar Güreşleri ekranlara geliyor.

  287. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un..

  287. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un Merdivenleri

  İstanbul'un birbirinden farklı karakterlere büründüğü, inişli çıkışlı yolculuğunu izleyin!

  286. Bölüm - Özel Gösterim: 100 Milyon ..

  286. Bölüm - Özel Gösterim: 100 Milyon Yıllık Yolculuk

  İz kapsamlı bir yapımla deniz kaplumbağalarının asırları ve okyanusları aşan 100 milyon yıllık yolculuklarının izini sürüyor.

  285. Bölüm - Özel Gösterim: Namrun Oyal..

  285. Bölüm - Özel Gösterim: Namrun Oyaları

  Dünya literatürüne "Türk Danteli" olarak giren iğne oyalarının Namrun'a özgü motiflerini ve bu küçük ilçedeki geleneği yaşatma çabalarını izleyin!

  283. Bölüm - Özel Gösterim: Side Antik ..

  283. Bölüm - Özel Gösterim: Side Antik Kenti

  Side antik tüm muhteşemliği ile ekranlarınıza geliyor.

  281. Bölüm - Özel Gösterim: Üç Harfli B..

  281. Bölüm - Özel Gösterim: Üç Harfli Büyü:Gül

  Her kalbin kapısını aralayan gülün, yetiştirilmesi, kullanımı ve kültürü ekranlara geliyor.

  279. Bölüm - Özel Gösterim: Ambarlı Lim..

  279. Bölüm - Özel Gösterim: Ambarlı Limanı

  Vinçlerin, tırların, yük gemilerinin oluşturduğu devler ülkesi, Ambarlı limanı kapılarını sizin için açıyor.

  277. Bölüm - Özel Gösterim: Veliefendi ..

  277. Bölüm - Özel Gösterim: Veliefendi Hipodromu

  Nefes kesen yarışları, apranti eğitimi, yarış atları hastanesi, müzesi ve piknik alanıyla ekranlarda!

  275. Bölüm - Özel Gösterim: Mardin'de S..

  275. Bölüm - Özel Gösterim: Mardin'de Sabancı İzi

  Müze kent Mardin ve Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi'nin kente etkileri bu belgeselde ekrana geliyor.

  273. Bölüm - Özel Gösterim: Sesin Aklı

  273. Bölüm - Özel Gösterim: Sesin Aklı

  Türkiye'deki seslendirme tarihine damgasını vuran efsane isimler ekranlarınızda.

  271. Bölüm - Özel Gösterim : Unutulmuş ..

  271. Bölüm - Özel Gösterim : Unutulmuş Bilgelik

  Kanada-Lillooet'de düzenlenen "3.Uluslararası Bilgelerin Buluşma Toplantısı"nın Türkiye'den tek katılımcısı, Fatoş Pur ile gizemli bir yolculuk sizi bekliyor.

  270. Bölüm - Özel Gösterim : Yüz Karası..

  270. Bölüm - Özel Gösterim : Yüz Karası Değil Ekmek Parası

  Yerin metrelerce altında ekmeklerini kazanan Zonguldak maden işçilerinin öyküsü bu belgeselle ekranlara taşınıyor.

  269. Bölüm - Özel Gösterim : Hayalimdek..

  269. Bölüm - Özel Gösterim : Hayalimdeki Yolculuk

  "Diyaloğa olan inanç-paylaştığımız Avrupa" programı çerçevesinde geliştirilen "Hayalimdeki Yolculuk" isimli, yarışmanın ödülü olan avrupa seyahati ekranlarda.

  268. Bölüm - Özel Gösterim: Güvene Açıl..

  268. Bölüm - Özel Gösterim: Güvene Açılan Kapılar ve Kilitler

  İstanbul'da Türkiye'nin ilk yerli kilidini üreten Sadık Özgür'le başlayan hikayemiz, üzerinde hiç düşünmediğimiz ama hayatımızda önemli bir yere sahip kapı ve kilitler üzerine düşünmemizi sağlayacak.

  267. Bölüm - Özel Gösterim: Kaş-Kekova'..

  267. Bölüm - Özel Gösterim: Kaş-Kekova'da Hayat Var

  Turizmle sualtı ekosistemini dengeli bir şekilde yönetmek için, Kaş ve Kekova'da 2009 yılından bu yana WWF Türkiye önderliğinde örnek bir proje yürütülüyor.

  266. Bölüm - Özel Gösterim: Turizmi, Tu..

  266. Bölüm - Özel Gösterim: Turizmi, Turizm Öldürür!

  Türkiye'de turizmin başladığı adres olan Marmaris özelinde, Türkiye'de turizm adına yapılan yanlışlar; uzmanlar, sivil toplum örgütleri ve yöneticiler eşliğinde ekrana taşınıyor.

  261. Bölüm - Özel Gösterim : Birlikten ..

  261. Bölüm - Özel Gösterim : Birlikten Doğan Güç: Fransa

  Şaraplarıyla tanınan Fransa'da şarap üretim aşamaları ile Fransız çiftçilerin Avrupa Birliği ve tarım politikalarına bakışı ekrana yansıyor.

  260. Bölüm - Özel Gösterim : Avrupa'nın..

  260. Bölüm - Özel Gösterim : Avrupa'nın Yeni Yüzü: Polonya

  Polonya'nın Avrupa Birliği ortak tarım politikaları ile geçirdiği dönüşüm belgesel serinin 2.bölümünde ekranlara geliyor.

  259. Bölüm - Tarımda Mucize Ülke: Holla..

  259. Bölüm - Tarımda Mucize Ülke: Hollanda

  Dünyanın en büyük ilk üç tarım ihracatçısı arasında olan Hollanda'nın tarım sistemi anlatılıyor.

  257. Bölüm - Özel Gösterim: Karlar Altı..

  257. Bölüm - Özel Gösterim: Karlar Altında Koloni/Almatı

  Kazakistan'ın eski başkenti ve Orta Asya'nın en gelişmiş şehri Almaata ekranlara yansıyor.

  255. Bölüm - Özel Gösterim:Hititler'den..

  255. Bölüm - Özel Gösterim:Hititler'den Bugüne Hattuşa

  Bin tanrılı Hitit halkının mirası, Alman Arkeoloji Enstitüsü tarafından yürütülen Boğazköy kazıları ile açığa çıkartılıyor. Anadolu'nun karanlık çağı, farklı disiplinleri buluşturan Boğazköy kazıları ile aydınlanıyor.

  254. Bölüm - Özel Gösterim:Doğu'nun Doğ..

  254. Bölüm - Özel Gösterim:Doğu'nun Doğası 2. Bölüm

  Kars ve Iğdır bölgesinin yaban hayatı; insan faktörüyle birlikte, bilim insanlarının gözünden aktarılıyor.

  253. Bölüm - Özel Gösterim:Doğu'nun Doğ..

  253. Bölüm - Özel Gösterim:Doğu'nun Doğası 1. Bölüm

  Kars ve Iğdır bölgesinin yaban hayatı anlatılıyor.

  250. Bölüm - Özel Gösterim: Müziğin Alm..

  250. Bölüm - Özel Gösterim: Müziğin Almanya Yolculuğu

  Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın Beethoven'ın evine yolculuğu ekranlarda…

  245. Bölüm - Özel Gösterim: Yazmanın Ad..

  245. Bölüm - Özel Gösterim: Yazmanın Adı/Tokat

  Tokat'ta 600 yılı aşkın geçmişi olan yazmacılık sanatı,hayatta kalmak için yeni ustalarını arıyor.

  243. Bölüm - Özel Gösterim: Mardin'in S..

  243. Bölüm - Özel Gösterim: Mardin'in Sesi 2.Bölüm

  Mardin'in yerel müziklerini yaşatmak için çabalayan müzisyenlerin hayat serüvenleri ekrana geliyor.

  242. Bölüm - Özel Gösterim: Mardin'in S..

  242. Bölüm - Özel Gösterim: Mardin'in Sesi

  Mardin'de göçlerin,savaşların,kavuşmaların,sabretmenin hikayelerini saklayan; kulaklara Türkçe,Arapça,Kürtçe sözler söyleyen o ses ekrana taşınıyor.

  241. Bölüm - Özel Gösterim: İlmek İlmek..

  241. Bölüm - Özel Gösterim: İlmek İlmek Kars

  İlmek ilmek dokunan umutlar,hayaller,hikayeler...Kars'ın dünyaca ünlü kilimleri ve heybeleri yok oluşa direniyor.

  240. Bölüm - Özel Gösterim: İlmek İlmek..

  240. Bölüm - Özel Gösterim: İlmek İlmek Kars

  Bir usta bin usta projesi, Avanos'ta topraktan bu kez umut üretiyor.

  238. Bölüm - Özel Gösterim: Sanatın Baş..

  238. Bölüm - Özel Gösterim: Sanatın Başkenti Viyana

  Ekip, bu kez sanatın başkenti Viyana'ya doğru yol alıyor.

  237. Bölüm - Özel Gösterim: Salamis

  237. Bölüm - Özel Gösterim: Salamis

  Arkeolog ve gazeteci Mesut Yar, Salamis'e doğru yol alıyor! Antik kentin kültür ve sanata dair izlerini ekrana taşıyor.

  236. Bölüm - Özel Gösterim: Rahvan Adım..

  236. Bölüm - Özel Gösterim: Rahvan Adımlar

  Rahvan yürüyüşleri ile sahiplerinin vazgeçilmezi olan atlar, Mardin yaşamındaki yerleri, beslenme ve bakımları ile ilgili tüm detaylarıyla ekrana geliyor.

  235. Bölüm - Özel Gösterim: Karda Ayak ..

  235. Bölüm - Özel Gösterim: Karda Ayak İzleri

  Doğa tutkunu İsmail Şahinbaş, Sülüklügöl'den Kapıorman Dağları ve Çubuk Gölü'ne uzanan beyaz cennete derin izler bırakıyor!

  233. Bölüm - Özel Gösterim: Barış Çocuk..

  233. Bölüm - Özel Gösterim: Barış Çocukları

  Nazım Alpman, Van depreminden kurtulan çocuklar için İzmir Dikili Belediyesi'nin organize ettiği dayanışma kampına katılan çocukların hikayesini ekrana getiriyor.

  232. Bölüm - Özel Gösterim:Kore'nin Gaz..

  232. Bölüm - Özel Gösterim:Kore'nin Gazileri

  Gazeteci Nazım Alpman'ın hazırlayıp sunduğu belgeselde yaşları 80'i aşkın olan Kore gazileri özel anılarıyla ekrana geliyorlar.

  230. Bölüm - Özel Gösterim:Avcı Burun

  230. Bölüm - Özel Gösterim:Avcı Burun

  Türkiye'nin yerli av köpeği Çatalburun'un hikayesi.

  229. Bölüm - Özel Gösterim: Maestro

  229. Bölüm - Özel Gösterim: Maestro

  Notaların izinde bir yaşam...Melodi yüklü bir zaman...Klasik müziğin Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden şef Cem Mansur ekranlara konuk oluyor!

  226. Bölüm - Özel Gösterim: Ay Üstünde ..

  226. Bölüm - Özel Gösterim: Ay Üstünde 28 Gün

  Belgesel Kapadokya'da yaşayan üç farklı köyden dokuz kişinin bölgedeki turizmin yaşantıları üzerinde olan etkilerine dair izlenimleri aktarıyor.

  225. Bölüm - Özel Gösterim:Kürtün'de Ha..

  225. Bölüm - Özel Gösterim:Kürtün'de Hayat

  Her köşesi ayrı bir güzelliğe,farklı anılara sahip olan Anadolu'nun uzakta kalmış ama bu uzaklığa rağmen güzelliğini kaybetmemiş olan Gümüşhane'ye bağlı bir ilçe:Kürtün..

  224. Bölüm - Özel Gösterim: Ora Yemendi..

  224. Bölüm - Özel Gösterim: Ora Yemendir 2. Bölüm

  Yemen'in kültürü, mimarisi ve yaşam serüveni ekrana yansıyor.

  223. Bölüm - Özel Gösterim: Ora Yemendi..

  223. Bölüm - Özel Gösterim: Ora Yemendir 1. Bölüm

  Yemen'de sıra dışı bir yolculuk başlıyor. Mimariden yemeğe, tarımdan cembiye kültürüne Yemen ekrana taşınıyor.

  222. Bölüm - Özel Gösterim:Geri Dönüşüm..

  222. Bölüm - Özel Gösterim:Geri Dönüşüm Yolunda

  Çöp diye attığımız kağıt,karton,metal,cam,plastik ambalajların ayrıştırılıp tekrar geri kazanım yolculuğu ekranlarda!

  221. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un..

  221. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un Saklı Kovanları

  İstanbul ve çevresinde, arıların çalışmalarıyla başlayan ve balın sofraya uzanan öyküsü, Coşkun Aral'ın yönetmenliği ile ekranlarınıza geliyor.

  220. Bölüm - Özel Gösterim: Sedefin Zar..

  220. Bölüm - Özel Gösterim: Sedefin Zarafeti/ Ankara

  Cumhuriyetin simgesi Ankara... Ve imparatorluk mirası bir sanat: Sedefkari...

  219. Bölüm - Özel Gösterim:Taşların Tıl..

  219. Bölüm - Özel Gösterim:Taşların Tılsımı

  İstanbul'u çevreleyen tılsımlı taşlar, yeraltını sarmalayan dehlizler, sarnıçlar, dilden dile anlatılan öyküler ve destanlar Coşkun Aral'la gün yüzüne çıkıyor.

  216. Bölüm - Gayrimüslim Mezarları

  216. Bölüm - Gayrimüslim Mezarları

  Çağlar boyu farklı medeniyetleri barındıran, çeşitli kültür ve inanca ev sahipliği yapan İstanbul'daki 65 gayrimüslim mezarlığının izini sürüyoruz.

  215. Bölüm - İpek Dokusu: Hayat

  215. Bölüm - İpek Dokusu: Hayat

  İpekböceği yetiştiriciliğinden, kozadan iplik çekmeye, dokumadan boyamaya ipeğin Hatay'daki yolculuğu ekrana geliyor.

  213. Bölüm - Özel Gösterim : Tavşankanı

  213. Bölüm - Özel Gösterim : Tavşankanı

  Karadeniz'in doyumsuz lezzeti çayın sımsıcak öyküsü...

  212. Bölüm - Özel Gösterim : Taşın Dili..

  212. Bölüm - Özel Gösterim : Taşın Dili: Mardin

  Taşın dile geldiği şehirde, taşla çıkılan bir yolculuk... Mardin'de açılan bir usta bin usta atölyesinde, taş ustası Veysi Duva, geleneği 20 öğrencisine aktarıyor...

  210. Bölüm - Özel Gösterim : Genç Kaşif..

  210. Bölüm - Özel Gösterim : Genç Kaşifler

  Coşkun Aral'ın rehberliğinde Hindistan yolculuğuna çıkan iki genç kaşifin öyküsü anlatılıyor.

  209. Bölüm - Özel Gösterim : 50'sinde E..

  209. Bölüm - Özel Gösterim : 50'sinde Erkek

  Tuluhan Tekelioğlu, bu kez erkekler dünyasının mahrem kapılarını aralayarak, erkekliğin en kırılgan yaş dönemine dokunuyor.

  208. Bölüm - Özel Gösterim : Son Yörük:..

  208. Bölüm - Özel Gösterim : Son Yörük: Osman Şahin

  Osman Şahin, 40.sanat yılına yaraşır bir belgeselle ekranlara konuk oluyor.

  207. Bölüm - Özel Gösterim : Körfezde R..

  207. Bölüm - Özel Gösterim : Körfezde Renkler ve Yaşamlar

  Biyolog Rıfat Çığ ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Güzel Yücel ile farklı bir İzmir serüveni...

  204. Bölüm - Özel Gösterim : Ne Orada, ..

  204. Bölüm - Özel Gösterim : Ne Orada, Ne Burada

  İstanbul Karaköy Limanı'nın öyküsü ile kruvaziyer gemi ve yolcu turizmi anlatılıyor.

  203. Bölüm - Özel Gösterim : 40'ında 40..

  203. Bölüm - Özel Gösterim : 40'ında 40 Kadın

  Tuluhan Tekelioğlu'nun hazırladığı belgeselde, 40 yaşındaki 40 kadının hikayelerinden kesitler ekrana yansıyor.

  201. Bölüm - Özel Gösterim : Yolculuk: ..

  201. Bölüm - Özel Gösterim : Yolculuk: Gülen Gözlere

  Symbiosis Sağlık ve Doğa Gönüllüleri Derneği'nin doktorları, "Dünyayı Düşün" sloganı eşliğinde Kars'ın Kuyucuk Köyü'nde sağlık rehberliği yapıyor.

  200. Bölüm - Özel Gösterim : Seyhan Hav..

  200. Bölüm - Özel Gösterim : Seyhan Havzası'na Yolculuk

  Kayseri,Niğde ve Adana'yı kapsayan, Doğu Akdeniz'de Nil'den sonra en büyük havzalardan biri olan Seyhan Havzası'nda değişen coğrafya mercek altına alınıyor.

  199. Bölüm - Özel Gösterim : Boğaz Dondu

  199. Bölüm - Özel Gösterim : Boğaz Dondu

  1929 yılında İstanbul'un adeta donduğu 55 günün öyküsü ekrana geliyor.

  Kuş Bakışı

  Kuş Bakışı

  Kuş Bakışı
  Belgesel
  Türkiye'nin pek çok etkileyici güzelliği kuş bakışıyla ekranlarınıza geliyor.
  Fındıktan Sonra

  Fındıktan Sonra

  Fındıktan Sonra Fındıktan Sonra
  Belgesel
  1930’lardan 2000’lere kadar gelinen süreçte tarımsal emeğin nasıl değiştiğini, köyün toplumsal yapısının nasıl dönüştüğünü, geçmişin işçi babalarının artık “patron” olmuş çocuklarının kendi mevsimlik işçilerine nasıl baktıklarına ve daha bir çok duruma dair bir belgesel…
  39 dk
  Başka Hayat Mümkün

  Başka Hayat Mümkün

  Başka Hayat Mümkün
  Belgesel
  Varolan alışıla-süren hayatın konforunu bırakıp gitmek "Başka Hayat Mümkün" diyen insanların hikayeleri.
  Farklı Rotalar

  Farklı Rotalar

  Farklı Rotalar
  Belgesel
  Yeni rotalar sevdiğiniz isimlerle keşfediliyor!
  Su'yun Seferi

  Su'yun Seferi

  Su'yun Seferi
  Belgesel
  Hasan Ali Yücel’in torunu,Güler Yücel ile Can Yücel’in kızı,ünlü ressam Su Yücel,Anadolu’nun renklerini toplamak için yollarda.Duygular,hayaller,umutlar,resim oluyor!
  Sualtı Kaşifleri

  Sualtı Kaşifleri

  Sualtı Kaşifleri
  Belgesel
  Sualtı kâşifleri ayrıca mağara, kanyon, batık şehir gibi değerleri de tanıtıyor.
  Sudaki İzler

  Sudaki İzler

  Sudaki İzler
  Belgesel
  Sudaki İzler, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılına, derinlerinden siperlere imzasını atıyor...
  Bağımsız Filmler: Tiyatro Her Yerde

  Bağımsız Filmler: Tiyatro Her Yerde

  Bağımsız Filmler: Tiyatro Her Yerde Bağımsız Filmler: Tiyatro Her Yerde
  Belgesel
  Köy seyirlik oyunlarından ortaoyununa, köy halkı tiyatroyla buluşuyor. Tiyatro sevgisi her yere ulaşıyor.
  37 dk
  Geleceği Yaratanlar

  Geleceği Yaratanlar

  Geleceği Yaratanlar
  Belgesel
  Bilimin ve teknolojinin son hızla ilerlediği günümüz dünyasında, geleceğe ışık tutacak çalışmalar ekrana geliyor.
  Beş Şehir

  Beş Şehir

  Beş Şehir
  Belgesel
  Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kaleme aldığı bu “Beş Şehir” Profesyonel Turist Rehberi Yiğit Tahtalıoğlu'nun sunumuyla ekrana geliyor. Yiğit Tahtalıoğlu, Tanpınar'ın ''Beş Şehir'' eserinin yazınsal kılavuzluğunda aynı şehirlere giderek izlenimlerinin, anılarının ve zamanın izini sürüyor.
  Adım Adım Dünya

  Adım Adım Dünya

  Adım Adım Dünya
  Belgesel
  Dünyanın en renkli coğrafyalarını, adım adım keşfedin.
  İki Göz Bir Şehir

  İki Göz Bir Şehir

  İki Göz Bir Şehir
  Belgesel
  Daha sonra iki fotoğrafçı, şehir ve onun doğal ışığını yakalamak için dışarı çıkıyor. İki farklı fotoğrafçının, iki farklı bakış açısı ortak bir dille ekrana taşınıyor.
  Orman Yolu

  Orman Yolu

  Orman Yolu
  Belgesel
  Orman yüksek mühendisi Doç. Dr. Cihan Erdönmez, Türkiye ormanlarının izini sürüyor. Doğanın kendi örtüsüyle renklendirdiği ormanlar, tabiat parkları ve özel koruma alanları Orman Yolu'nda ekranlara geliyor.
  Durma: Tokat

  Durma: Tokat

  Durma: Tokat Durma: Tokat
  Belgesel
  Yiğit'in keyifli anlatımı, eşsiz sohbetiyle eğlenceli bir Tokat gezisi sizi bekliyor.
  28 dk
  Gezmek İçin Yaşamak : Mayalara Yolculuk

  Gezmek İçin Yaşamak : Mayalara Yolculuk

  Gezmek İçin Yaşamak : Mayalara Yolculuk Gezmek İçin Yaşamak : Mayalara Yolculuk
  Belgesel
  Kolombiya'nın simgesel mekanları, müzeleri, benzersiz lezzetleri... Latin Amerika'daki bu renkli serüvene siz de ortak olun.
  33 dk
  Romanların İzinde

  Romanların İzinde

  Romanların İzinde
  Belgesel
  Türk romanına yeni bir pencereden bakmayı, modernleşme ve batılılaşma maceramızı, hep birlikte bir kez daha, serinkanlılıkla gözden geçirmeyi teklif ediyor.
  Maceranı Yarat : Trans Karadeniz/ Yolun Dışında

  Maceranı Yarat : Trans Karadeniz/ Yolun Dışında

  Maceranı Yarat : Trans Karadeniz/ Yolun Dışında Maceranı Yarat : Trans Karadeniz/ Yolun Dışında
  Belgesel
  Bu macerada otoyollar ve kavşakların yerine yaylalar ve toprak yollar var! Off-Road tutkunları Sedat Açıl ve Mert Kiğılı'yla birlikte Karedeniz'in yeşil yüzünü keşfe çıkın.
  29 dk
  En

  En

  En
  Belgesel
  Mahruki’nin “en”lere yolculuğu hiç bitmiyor. En derin mağaralarda, en uzun kanyonlarda, en soğuk, en ölümcül bölgelerde yine onun ayak izi var...
  Şehrin Sırları

  Şehrin Sırları

  Şehrin Sırları
  Belgesel
  Sunuculuğunu Faruk Pekin’in yaptığı ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kadın sultanları Hürrem Sultan,Kösem Sultan ve Hatice Turhan Sultan’ın anlatılacağı belgesel kuşağı...
  Bir Gün

  Bir Gün

  Bir Gün
  Belgesel
  Bir pilotun bir günü saat kaçta başlar? Bir televizyon kanalı nasıl çalışır? Bir gazeteci günde kaç bardak kahve içer? Onların rutini, bizim için yepyeni... Bütün kapılar kameralara açık. Tek bir şartla: Süre 1 gün.
  Bir Kent Bir Efsane

  Bir Kent Bir Efsane

  Bir Kent Bir Efsane
  Belgesel
  Emre Zeytinoğlu'nun sunduğu Bir Kent Bir Efsane, sizi kayıp kentlerin hikâyeleri ve o hikayelerin baş kahramanlarıyla tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.
  Durma

  Durma

  Durma
  Belgesel
  Yiğit Alpman, yeni rotaların izinde...Keşif tutkusu, gençlik enerjisiyle birleşince, birbirinden renkli öyküler ekrana yansıyor.
  Yaşamın İzinden Portreler

  Yaşamın İzinden Portreler

  Yaşamın İzinden Portreler
  Belgesel
  Canlandırdığı karakterlere ruh katan bir oyuncu, notalarla öyküler anlatan bir bestekar, düşlerindeki rengi arayan bir ressam, siyasi med cezirlerin ortasında düşüncelerinden şaşmayan bir politikacı.
  İzci

  İzci

  İzci
  Belgesel
  Doğaya kucak açma vakti... Doğayla içiçe yaşamı sevenlerin, izcilerin hikayeleri ekrana geliyor.
  Gezmek İçin Yaşamak

  Gezmek İçin Yaşamak

  Gezmek İçin Yaşamak
  Belgesel
  Onlara eşlik eden arkadaşlarıyla birlikte, dünyanın doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine farklı ülkelere yolculuk ediyorlar.
  Şehre Nefes Molası

  Şehre Nefes Molası

  Şehre Nefes Molası
  Belgesel
  Şehre Nefes Molası sizi İstanbul’un dışında, ama bu koca şehre çok yakın yerlerde doğada bol oksijenli, her şeyden uzak yürüyüş parkurlarına davet ediyor.
  Yeraltından Notlar

  Yeraltından Notlar

  Yeraltından Notlar
  Belgesel
  Hiçbir ayak izi olmayan, haritalarda yer almayan, zamanın bambaşka bir hızla aktığı bir sığınak? Öyle bir yer var. Yerin kalbinde...Yüzlerce, binlerce metre derinde.Deneyimli mağaracılar bu saklı dünyayı keşfe çıkıyor, bir grup maceracı mutlak karanlığa ışık tutuyor.
  Kent Hikayeleri

  Kent Hikayeleri

  Kent Hikayeleri
  Belgesel
  Bedia Ceylan Güzelce'nin sunduğu Kent Hikayeleri,geçmişin ve şimdiki zamanın hikayelerinin peşine düşüyor.
  Ayak İzleri

  Ayak İzleri

  Ayak İzleri
  Belgesel
  Küllerinden doğan ormanlardan milyonlarca yıllık fosillere,Nil kaplumbağalarından kaplan kelebeklerine uzanan bir canlı yelpazede,Türkiye’de doğal hayatı seyyar laboratuvarında mercek altına alıyor.Türkiye doğasının anlatılmamış öyküleri, Ayak İzleri kuşağında ekrana geliyor.
  Bağımsız Filmler

  Bağımsız Filmler

  Bağımsız Filmler
  Belgesel
  Bağımsız Filmler perdelerini açıyor.Değişik gösterimlerde seyirciyle buluşan, ilgi çekici konu ve yaklaşımlarıyla benzersiz yapıtlar ekranda...
  Sayfa Başına Dön

  İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.