Özel Gösterim : Milas'ın Halıları

Özel Gösterim : Milas'ın Halıları

Özel Gösterim

Uyarı
GİRİŞ YAP ÜYE OL
473. Bölüm - Özel Gösterim : Kapı Komşum Midilli Detay

Karanın içine kadar sokulan denizi, ormanlarla kaplı dağları, hayat dolu kasabalarıyla Midilli, yıl boyu Türk misafirlerini ağırlıyor.

472. Bölüm - Özel Gösterim: Toroslarda Bir Köy/ Ormana Detay

Ormana, Antalya ili, Akseki İlçesi'ne bağlı bir köydür. Köyün geleneksel konut mimarlığı, yörenin kendine özgü yaşama biçimi, sanat ve tekniğini yansıtmaktadır. Yolculuğumuz çağlar içinde bir dağ köyü olan; Ormana’da…

467. Bölüm - Özel Gösterim: Suya Düşen Işık: Ebru Detay

Bir usta bin usta atölyesinde, ebru ustası Uğur Taşatan, geleneği 20 öğrencisine aktarıyor.

466. Bölüm - Özel Gösterim : Samsun 19 Mayıs 2019 Detay

19 Mayıs 1919'da kurtuluş mücadelesinin başlamasının 100. yıl etkinlikleri kapsamında çağdaş fotoğrafçılar üyesi 50 fotoğraf sanatçısı Samsun'a adım atıyor. Milli mücadelenin bellekte saklı izleri, bu kez fotoğraf sanatçılarının karelerine yansıyor.

465. Bölüm - Özel Gösterim: Somut Olmayan Kültürel Miras Detay

Sema töreninden Karagöz oyununa, Nevruz’dan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne, tören keşkeğinden çiniye somut olmayan kültürel mirasımızı mercek altına alıyoruz. Her birini tanımak, korumak, yarına bırakmak için...

464. Bölüm - Özel Gösterim: Zamanın Aynası/Selçuk Detay

İzmir'e bağlı bir kale görünümde olan Selçuk, tarihi, renkleri, kıyıları ve köyleriyle ekrana geliyor.

463. Bölüm - Özel Gösterim: Zamanın Aynası / Selçuk Detay

İzmir'e bağlı bir kale görünümde olan Selçuk, tarihi, renkleri, kıyıları ve köyleriyle ekrana geliyor.

462. Bölüm - Özel Gösterim : Son Göçerler: Sarıkeçeli Yörükler Detay

Kışın Mersin civarında 4 ay kadar kalan göçerler baharın gelmesiyle birlikte yaklaşık 2 aylık göç yolculuklarına başlarlar. Yazı Karaman çevresinde tamamlayan Sarıkeçeliler sonbahar ile birlikte tekrar 2 aylık göçleri için yollara düşüyorlar. Tüm bu zahmetli yaşam keçileri ekranlara geliyor.

461. Bölüm - Özel Gösterim : Çin Sanatının İzinde Detay

Çinili Köşk’ten, Hürrem Sultan ve Kanuni Türbeleri ’ne, İznik’ten Kütahya’ya, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemimin en güzel çini örnekleri, hikâyeleriyle ekrana geliyor.

460. Bölüm - Özel Gösterim: Kayıp Uygarlık: İndus Vadisi Detay

İndus Vadisi’nin kayıp uygarlığı, bir grup gezgin eşliğinde keşfediliyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Takşaşila Antik Kenti, Lahor Kalesi ve Şalimar Bahçeleri, Mohenco Daro Antik Kenti ile Makli Tarihi Anıtları, uygarlığın görkemini gözler önüne seriyor.

459. Bölüm - Özel Gösterim : Klasiğin Uzakdoğu Yolculuğu Detay

Türk orkestrası Çin Halk Cumhuriyeti'nde 18 bin dinyeyiciyle buluşurken, kadim kültürün izlerini sürüyor. Klasik Batı Müziği’nin Uzak Doğu'ya yolculuğu ekranlara geliyor.

458. Bölüm - Özel Gösterim: Sulak Alanlar Detay

Suyun engel tanımaz yolculuğuna tanık olup, sesine kulak verin! Türkiye'nin dört bir yanında doludizgin yoluna devam eden su kaynakları, büyüleyici manzaraları ve karşı konulmaz gücüyle ekrana geliyor.

457. Bölüm - Özel Gösterim: Küba Sağlık Devrimi Detay

Her alanda olduğu gibi sağlık hizmetinde ve sağlık eğitiminde eşitlik mottosunun ön planda tutulduğu Küba’ da sağlık üzerine yapılan devrimi ele alıyoruz.

456. Bölüm - Özel Gösterim: Bir Zamanların Beyaz Gelini Siirt Detay

Evliyalar şehri olarak anılan şehir, sınırlarını aşan üne sahip fıstığıyla ve önemli arkeolojik keşiflerin yapıldığı Gusir Höyük’le turizme kucak açıyor. Eşsiz doğal güzellikleri, İbrahim Hakkı’nın mirası ve babadan oğula geçen el sanatları Siirt’i keşfetmeye çağırıyor.

455. Bölüm - Özel Gösterim: Klasiğin Uzakdoğu Yolculuğu 1.Bölüm Detay

İstikâmet Çin Halk Cumhuriyeti! Uzun seyahatler, zorlu iklim koşulları ve ülkenin farklı köşelerine uzanan toplam 8 temsil. Batı müziğinin Uzak Doğu'ya yolculuğu ekranlara geliyor.

454. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Sınır Kenti Detay

Mimar Sinan'ın ' ustalık eserim' diyerek, dönemin ve ondan sonraki tüm dönemlerin en muhteşem eseri olan Selimiye Cami’den en sevilen lezzetlerinden biri olan tarihi tava ciğerine kadar yolculuk ekrana geliyor.

453. Bölüm - Özel Gösterim: Macahel'de Bir Kış Günü Detay

“Avrupa Ormanlarının Sıcak Noktaları” olarak adlandırılan bu alanlardan 9’u Türkiye’de... Bunlardan biri de, Türkiye’nin kuzeydoğu sınırında, Karçal Dağları'nın eteklerinde bulunan Macahel bölgesi. Kışın dünyanın geri kalanından soyutlanan bu doğa cennetine içeriden bakmaya ne dersiniz?

452. Bölüm - Özel Gösterim: Anadolu'nun Gözleri Detay

Kimi yükseltilerin arasına yerleşmiş bazıları ise il sınırlarına yayılmış... Ülkemizin doğal güzellikleri arasında yer alan göller aynı zamanda birçok canlının yaşamına dokunuyor. Her biri kendi karakteriyle var olan göller Bafa’dan Van'a, Artvin Karagöl'den Sapanca'ya kadar ekrana geliyor.

451. Bölüm - Özel Gösterim: Bir Dünya Mirası: Kapadokya Detay

Kapadokya, sönmüş volkanlar olan, Hasan ve Erciyes dağlarının püskürmesiyle oluşan emsalsiz bir doğa harikası. Kapadokya bölgesinde yer alan Göreme Milli Parkı ise UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde bulunuyor.

450. Bölüm - Özel Gösterim : Zirve Yolu : Aladağlar Detay

Hedef 3723 metre yüksekliğindeki Emler zirvesi... Zor bir coğrafyada, sıradışı bir tırmanış öyküsü.

449. Bölüm - Özel Gösterim : Katharlar Detay

Ortaçağdan eserlere ev sahipliği yapan Augustinyen müzesi, Capitole meydanı, Fransa’nın mucizeler diyarı Lourdes şehri, katharların izlerini taşıyan Foix kalesi, 11. yüzyıldan günümüze kalan Aziz Nazaire bazilikası, 17. yüzyılda inşa edilmiş şehir surları, prienelerin olağanüstü manzaraları...

448. Bölüm - Özel Gösterim : Fotoğrafın Peşinde 2.Bölüm Detay

Fotoğraf sanatçısı Nuri Çorbacıoğlu ile beraber Kapadokya'nın büyüleyici coğrafyasında bir fotoğraf macerasına çıkıyoruz.

447. Bölüm - Özel Gösterim : Akdeniz Efsanesi Detay

Antalya Körfezi’nin batısına konuşlanan Kemer, 52 kilometrelik sahil şeridiyle, bugün güneşin ülkesinin en önemli mirasçılarından biri. Az bilinen hikayeleriyle Kemer, ekrana geliyor.

446. Bölüm - Özel Gösterim : Fotoğrafın Peşinde 1.Bölüm Detay

Yeri göğü sarsan adımları ile size doğru koşan 300'den fazla vahşi yılkı atı, Anadolu'nun tam ortasında bir nevi Orta Asya hayatı yaşayan Kırgız köyü, el değmemiş doğası ile Sultan sazlığı, ve ardından Kayseri mutfağı...

445. Bölüm - Özel Gösterim: Leyla Gencer Şan Yarışması Detay

Leyla Gencer'in onuruna dokuzuncusu düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması, Uzakdoğu'dan Amerika'ya farklı ülkelerden gelen şancıları, performansları ve sahne arkasında yaşanan hikayeleriyle ekrana geliyor.

444. Bölüm - Özel Gösterim : Bohemya ve Prag'da Nostalji Detay

Çok sayıda bitki türünü barındıran Bohemya florasının keşfi ve tarihi dokusu ile Prag kentini keşfe çıkıyoruz. Doğa ve tarihi ile bu eşsiz coğrafya ekranlara geliyor.

443. Bölüm - Özel Gösterim : Dört Rengin Diyarı Kars Detay

Doğa, yaban hayatı ve insan yaşamının iç içe geçtiği bir açık hava laboratuvarı. Plato, doğal zenginliğinden hayvan arlığına, ekoturizm olanaklarından gastronomik değerlerine tüm yönleriyle mercek altında.

441. Bölüm - Özel Gösterim : Milas'ın Halıları Detay

Güneybatı Anadolu'nun en önemli halıcılık merkezi Milas, ilmek ilmek dokunan geçmişini anlatıyor.

440. Bölüm - Özel Gösterim: Divriği Ulu Detay

Sivas’ın Divriği ilçesi, 800 yaşındaki benzersiz hazinesiyle ekrana geliyor. Türklerin Anadolu’daki en eski ibadet yapılarından biri olan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, kapılarını açıyor.

439. Bölüm - Özel Gösterim: Gökyüzünden Yeryüzü Detay

Dağları, dereleri, ovaları ve şehirleri bir kuşun gözünden anlamak... Doğu'dan batı'ya, kuzey'den güney'e Türkiye'nin zengin coğrafyası havadan görüntüler ile ekranlara geliyor.

438. Bölüm - Özel Gösterim: Kilikya Detay

Tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanan bu bölge, birçok uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmış. Kilikya topraklarında adım başı karşılaşılan antik kalıntılar, insanı şimdiki zamandan alıp, tarihin derinliklerine götürüyor.

437. Bölüm - Özel Gösterim: İki Eyalet Bir Ülke Detay

Balkanların üç güzel komşu kenti ekranlara geliyor.

436. Bölüm - Özel Gösterim: Karanlık Çağın Kapısı/Kalehöyük Detay

Tarihi bir göç ve ticaret yolu üzerinde bulunan Kaman, Anadolu’nun merkezi; doğuyla batının, kuzeyle güneyin kesişim noktası. Kalehöyük’te dünyanın belleği yatıyor. Burada yapılan çalışmalar, tarih cetvelini, kültür ve uygarlık kronolojisini de etkileyecek.

435. Bölüm - Özel Gösterim : Esin Perileri Detay

Kommagene Krallığı’nın dört büyük kentinden biri... Roma İmpartorluğu’nun doğu sınırı... Görkemli mozaikleri, heykelleri, villaları, 100 bine yakın mühür baskısı ile Zeugma, doğunun batıya açılan uygarlık kapısı.

433. Bölüm - Özel Gösterim: Nazarköy’ün Boncuğu Detay

Nazarköylü Mahmut Sür de bugüne kadar pek çok çırak yetiştirmiş. 2012 yılında, Unesco tarafından yaşayan insan hazinesi ilan edilen Mahmut Usta, Nazarköy ile özdeşleşmiş bu geleneksel sanatın yaşatılması için, usta adaylarına el veriyor.

432. Bölüm - Özel Gösterim : Zamanın Renkleri Çini Detay

Toprağın en güzel hali çini, ölümsüzlüğünü ilan eder. Kütahya çinisi ustası Emine Arabacı, mesleğini bir usta bin usta atölyesindeki öğrencilerine aktarıyor.

431. Bölüm - Özel Gösterim: Sarıkıvrak Kastamonu Detay

Dokuma tezgahının sesi, Kastamonu’nda zamanın ritmini tutar. O tezgahlardan çıkan sarıkıvrak çarşaflar, çeyiz sandıklarında gün sayar.

430. Bölüm - Özel Gösterim : Karadeniz'in Nefesi Tulum Detay

Geçit vermez dağların, yemyeşil yaylaların, yerinde duramayan insanların sesidir. Arhavi’deki son tulum ustası Fatih Arslan, bir usta bin usta atölyesinde yeni çıraklarına tulum yapımının sırlarını veriyor.

428. Bölüm - Özel Gösterim : Mağusa'dan Zaferburnu'na Detay

Adanın Antik Yüzü: Salamis. Hristiyanlık sonrası dönemi aydınlatan bir müze: St. Barnabas. Ve adanın iki ucunu birleştiren bir kültür mirası: Apostolos Andreas Kilisesi. Mağusa’dan Zaferburnu’na Kuzey Kıbrıs ekranlara geliyor.

427. Bölüm - Özel Gösterim : Zamana Zırh Biçmek - Ciltçilik Detay

Bir usta bin usta atölyesinde, asırları devirmiş bir geleneksel sanat, yeni ustalarını arıyor. Mücellit Rafet Güngör, ciltçilik mesleğinin sırlarını öğrencilerine aktarıyor.

426. Bölüm - Turunçgillerin Memleketi Lefke Güzelyurt Detay

Soli Harabeleri'nden Vuni Sarayı'na, Aziz Mamas Kilisesi'nden Pavlides'in Mavi Köşkü'ne, tarih ve doğayla iç içe bir öykü sizi bekliyor.

425. Bölüm - Özel Gösterim: Zamanın Gölgesinde Göynük Detay

Yüksek tepeler arasında, akarsuların geçtiği vadilerde, karşılıklı yamaçların tabanına ve eteklerine kurulmuş bir Osmanlı kasabası. Zamanın gölgesinde kalan kentin bozulmayan mimarisi geçmişe bir yolculuk. Sit alanı ilan edilen bu kenti beraber keşfetmeye hazır mısınız?

424. Bölüm - Özel Gösterim : Kıbrıs’ın Ruhu Mağusa Detay

Othello Kalesi, Namık Kemal Zindanı, Salamis Antik Kenti ve daha niceleri.

423. Bölüm - Özel Gösterim : Yanık Ülke Kula Detay

İki katlı ahşap tarihi yapılar burayı sanat eserine çevirirken, yanı başında uzanan sönmüş lav platosu ise bu "Yanık Ülke"ye başka bir ihtişam katıyor. Koruma altına alınan tarihi evleri ve 12 bin yıllık insan ayak izleriyle adeta doğal ve kültürel bir miras.

422. Bölüm - Özel Gösterim: Yer Altında, Suyun İzinde Gaziantep Detay

Bastığımız yerin altında ne olduğunu ise hiç düşünmeyiz. Oysa Antep’in lezzetli yemekleri, baklavası, fıstığı, Zeugma Ören Yeri ve Müzesi’nin yanında bir de tarihi önemine rağmen pek bilinmeyen yer altı su yapıları var. Yüzyıllar öncesinden günümüze suyun ne denli önem taşıdığı ekranlara geliyor.

421. Bölüm - Özel Gösterim : Kıbrıs'ın Kuzeye Bakan Yüzü: Girne Detay

Kıbrıs'ın liman şehri Girne'yi Ali Düşenkalkar ile beraber geziyor; güneş ışıklarının aydınlattığı şehri keşfe çıkıyoruz.

419. Bölüm - Özel Gösterim : Harika Çocuklar Detay

Onları tanımanın ve alkışlamanın tam zamanı! 2010 yılında, Güher ve Süher Pekinel tarafından hayata geçirilen “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesinin Harika Çocuklar’ı ekranlara geliyor.

418. Bölüm - Özel Gösterim : Gülsin Onay Detay

Tutkulu, kararlı ve güçlü ellerle beş kıtaya uzanan bir müzik kariyerine erişmek, harika çocuk olarak başladığı müzik yolculuğunu dünyanın önemli orkestralarına taşıyan Gülsin Onay, klasik müzik alanındaki eşsiz yorumları, deneyimleri, sanat geçmişi ve sahne arkasındaki hikâyesiyle ekrana geliyor.

417. Bölüm - Özel Gösterim: Eskişehir Detay

Kentin en eski yerleşim bölgesi olan tarihi Odunpazarı Evleri, şehrin yemyeşil doğası ve parkları, turistik mekanları ekranlara geliyor.

416. Bölüm - İmkansız Aşkın Öyküsü: "Ninatta" Operası Detay

Kanla yazılan bir tarihin içinde filizlenen umarsız bir sevda... Ahmet Ümit yazdı, Evrim Demirel besteledi. Ninatta'nın romandan operaya uzanan öyküsü sizinle...

415. Bölüm - Özel Gösterim : Longimanus Detay

Dalış arkadaşı ise akyüzgeçli köpekbalığı Longimanus... Bu sualtı cennetini bir de onların gözünden keşfedin.

414. Bölüm - Özel Gösterim: İçinden Sınır Geçen Şehir/ Lefkoşa Detay

Dünyanın bölünmüş son başkenti. Bu şehrin dar sokaklarını Ali Düşenkalkar ile beraber geziyor, geçmişe kısa bir yolculuk yapıyoruz.

413. Bölüm - Özel Gösterim : Doğanın Renkleri: Ordu Detay

Her bir köşesinde karşınıza çıkan gölleri, yaylaları, şelaleri ve tepeleriyle sizi büyüleyen bu şehri keşfetmeye hazır olun.

410. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Günde 5000 Yıl Detay

Yalvaç, 5 bin yıllık tarihi ile geçmişten günümüze birçok medeniyetin beşiği. Geçmişin izlerini Yalvaç'ta sürüyor, ovaların arasında konumlanmış bu kenti ve kent insanını yakından tanıyoruz.

409. Bölüm - Özel Gösterim : Eğirdir'de Göl İnsanları Detay

Her mevsim, günün her saati renk değiştiren göl, göle uzanan bir yarımada... Eğirdir'in geçmişine tanıklık ediyor, ustalardan geçmiş zamanı dinliyor, göl insanlarının hayatlarına tanıklık ediyoruz.

408. Bölüm - Özel Gösterim : Marmaris Detay

Akdeniz'le Ege'nin mavi sularının buluştuğu noktada yer alan Marmaris; doğal güzellikleri, sakin köyleri, Karia kentlerinin zengin tarihi mirası, bisiklet yolları ve mavi yolculuklarıyla eşsiz bir rota sunuyor.

406. Bölüm - Özel Gösterim : Akyaka Detay

Sığ denizi ve rüzgârıyla sörf tutkunlarının vazgeçilmez mekânı, sürdürülebilir balıkçılık projelerinin uygulama alanı Akyaka'da, keyifli bir serüven sizi bekliyor.

405. Bölüm - Özel Gösterim : Sözler Barış Manço Detay

Ressam, illüstratör, kaligraf, fotoğraf sanatçısı, heykeltraş ve tasarımcı... Sanatın farklı disiplinlerinden 80 sanatçı, Barış Manço'nun 80 şarkı sözünü yorumluyor.

404. Bölüm - Özel Gösterim: Şavşat Detay

El değmemiş doğası ve barındırdığı tüm güzelliklerle sakin ve huzurlu Şavşat sizinle.

403. Bölüm - Özel Gösterim: Sinop / Gerze Detay

2017 yılında, sakin şehir ünvanını alan; Karadeniz bölgesinin bu şirin kasabası ekranlarda…

400. Bölüm - Özel Gösterim: Sinemanın 10 Yılı Detay

Bedia Ceylan Güzelce'nin sunumu, Mehmet Açar ve Serkan Keskin'in röportajlarıyla Türkiye'de sinemanın 10 yılı, ekranlarda...

398. Bölüm - Özel Gösterim : Dijitalleşmenin 10 Yılı Detay

Peki biz bu dünyaya uyum sağlayabiliyor muyuz? Bedia Ceylan Güzelce'nin sunumu ile Serdar Kuzuloğlu ve Levent Erden'in özel röportajları dijitalleşmenin on yılı belgeselinde.

397. Bölüm - Özel Gösterim: Moskova Detay

Moskova'dan St.Petersburg'a iki şehir arasında kültürel yaşamın izleri dile geliyor.

396. Bölüm - Özel Gösterim : Gökçeada Detay

Nostaljik Rum köyleri, el değmemiş koyları, sualtı milli parkı, organik ürünleri ve daha pek çok güzelliğiyle dünyanın ilk sakin adası Gökçeada, sizinle.

394. Bölüm - Özel Gösterim: Fidel'in Adası/Küba Detay

Tüm imkansızlıklara rağmen, eğitim ve tıpta en başarılı ülkeler arasında bulunan Küba, seyahat yazarı Fatoş Pur rehberliğinde ekrana geliyor.

393. Bölüm - Özel Gösterim:Kabuğunda Büyüyen Şehir: Seferihisar Detay

Yöresel ürünlerin satıldığı semt pazarı, usta-çırak usulü öğrenim yeri olan doğa okulu,Sığacık'taki sevimli evleri,Teos Antik Kenti ve daha fazlası ile Türkiye'nin ilk yavaş şehri olan Seferihisar'ı ziyaret ediyoruz.

392. Bölüm - Özel Gösterim : Yeni Side Detay

Geçmişi koruyup, yarına bırakmak üzere geliştirilen yeni turizm anlayışı ile "Side'nin Değişen Yüzü" ekranlara geliyor.

390. Bölüm - Özel Gösterim : Küba'nın Şehirleri Detay

Doğasıyla insana huzur veren, melodileriyle insanın içini ısıtan, tarihle müziği buluşturan Küba'da büyüleyici bir yolculuk sizi bekliyor.

388. Bölüm - Özel Gösterim: Sinop Model Gemi Yapımı Detay

Şairlerin, yazarların ve teknelerin sığınağı Sinop, Karadeniz'den aldığı ilhamla ağaçtan model gemi yapımına uzanan bir geleneği yaşatıyor. Usta Doğan Ülgen, bir usta bin usta atölyesinde model gemi yapımını öğretiyor.

386. Bölüm - Özel Gösterim: Mis Kokulu Gelenek Detay

Edremit Meslek Yüksekokulu'nda açılan el yapımı sabun atölyesi, usta adaylarını zeytinyağının sabuna dönüşme serüvenine dahil ediyor. Sabun ustası Yusuf Kaya, geleneksel zeytinyağı sabunu yapımının inceliklerini öğrencilerine aktarıyor.

384. Bölüm - Özel Gösterim: El İşi, Şile Bezi Detay

Usta Yasemin Selak, saray süpürgesi, gazi sofrası, zülüf tarağı, bonbon şekeri gibi farklı adlarla anılan yaklaşık 200 farklı geleneksel motifi bir usta bin usta atölyesindeki usta adaylarına anlatıyor. Şile bezi, yüzyıllardır olduğu gibi elden ele, nesilden nesile aktarılıyor.

383. Bölüm - Özel Gösterim: Zamana Karşı/Mudurnu Detay

Özgün kimliği, tarihi ve doğal değerleriyle bir kültür mirası olan Mudurnu, korunmuş kent dokusu, hoşgörü felsefesine dayanan ahilik geleneğiyle gezginlere kollarını açıyor. Unutulmaya yüz tutan mesleklerin ustaları, dedelerin mirasına sahip çıkıyor.

382. Bölüm - Özel Gösterim: Gizli Hazine Bafa Gölü Detay

Beşparmak dağlarının eteklerinde, Türkiye'nin en önemli tabiat parklarından birinde, Ege'nin en büyük gölü Bafa'da keyifli bir keşif yolculuk sizi bekliyor.

380. Bölüm - Özel Gösterim:Bir Ormana En Çok Hangi Renk Yakışır Detay

Batı Karadeniz’in incisi Yenice ormanları, sahip olduğu güzelliği sonsuz bir döngüde sürdürebilen ender yerlerden biri.Burada doğa,ziyaretçilerine her mevsim farklı renklerde bir şölen sunar...Bu rengarenk şölen aslında renklerin yolculuğudur.Yenice ormanlarında kendi renginizi bulun.

379. Bölüm - Özel Gösterim: Her Dem Banyo Detay

Türkolog Ali Canip Olgunlu unutulmaya yüz tutan hamam kültürünün tarihsel izlerini anlatıyor. Anadolu kültürünün en renkli öğelerinden hamamlar, Mevlana'nın şehri Konya'dan başlayan ve Doğu'nun incisi Kars'a uzanan bir yolculukla ekrana geliyor.

378. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Ses Bin Emek Detay

Usta Muharrem Aktaş, Bir Usta Bin Usta atölyesinde öğrencilerine geleneksel kemençe yapım sanatını öğretiyor.

377. Bölüm - Özel Gösterim:Topraktan Çömleğe,Çömlekten Dünyaya Detay

Anadolu’nun orta yerinde bir köy ise, bu çok çeşitli kültür atlasında çömlekleriyle öne çıkıyor.Bilecik’in Pazaryeri İlçesi’ne bağlı bir köy olan Kınık, toprağı sanata çevirenlere ev sahipliği yapıyor…

376. Bölüm - Özel Gösterim: Dibeklihan Detay

Dibeklihan kültür ve sanat köyü kapılarını aralıyor, Ege’nin incisi bambaşka yüzüyle ekrana geliyor.

375. Bölüm - Özel Gösterim: Kültürün Yayın Evi Detay

Ve kitap sayfalarından Cumhuriyet Türkiyesi’nin hikayesini okuyor.

374. Bölüm - Özel Gösterim : Suya Düşen Işık Detay

Geçtiği coğrafya, dokunduğu yer can bulur. O, varlığın kendisi, yokluğun nedeni; Su… Burası İznik Gölü... Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan Anadolu'nun bereketinden payına düşeni çokça almış, çevresini saran dağları, ormanları, bitkileri, kuşları ile hayallerin diyarı...

373. Bölüm - Özel Gösterim : Sadağı Kanyonu Detay

İlk adım için fark etmek yeterli. Türkiye'nin önde gelen sanayi şehirlerinden Bursa’ya 58 km mesafede bulunan Sadağı Kanyonu bu yerlerden biri...

372. Bölüm - Özel Gösterim: Pazaryeri Detay

Bir yanında antik eserleri, diğer yanında doğanın binbir rengiyle Bilecik/Pazaryeri... Değişen her devirden, biriktirdiği onlarca izle, ekranlarda.

371. Bölüm - Özel Gösterim : Tadı Hep Damakta: Çikolata Detay

Çikolatanın Osmanlı topraklarına gelişi ve bugüne ulaşmasını anlatan, tarih içinde İstanbul'daki çikolata üretimini mercek altına alan, iyi çikolatanın sırlarını paylaşan tatlı bir öykü…

370. Bölüm - Özel Gösterim: Cumhuriyetin İktisat Tarihinde... Detay

Bedia Ceylan Güzelce, Cumhuriyet’in ilk bankasının müzesinde, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal tarihinin içinden geçen bir zaman yolculuğuna çıkıyor.

369. Bölüm - Özel Gösterim: Lezzet Ötesi Antep Detay

Kebapları ve o meşhur Antep fıstıklı baklava çeşitlerini önceliği yapan Yiğit, bu yolda keyifli bir seyahate çıkıyor. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara, kültürlere ve inançlara ev sahipliği yapmış Gaziantep, lezzeti ön planda tutan bir bölümle ekranlara geliyor.

368. Bölüm - Özel Gösterim : Sedef Hikayeleri Detay

Farklı şehirlerden, farklı yaşam öyküleri... Onlar umut vermek için yaşadıklarını paylaştı. Hikayelerine kulak vermeye hazır mısınız?

367. Bölüm - Özel Gösterim : Keçenin Mistik Yolculuğu Detay

Keçe ustası Celaleddin Berberoğlu keçe yapımıyla birlikte sabrı öğretiyor. Öğrencilerin hayal dünyalarından dışarıya çıkan güzellikler ekrana geliyor.

366. Bölüm - Özel Gösterim: Ahşabın Sesi Detay

Bir usta bin usta atölyesi ile ahşabın kokusu şehre yayılırken, sesi şehrin tarihi sokaklarında yankılanıyor.

365. Bölüm - Özel Gösterim: Ölümsüz Desenler Detay

Üç ay süren bir kurs sonunda, Ertuğrul Köyü’ndeki kadınlara dokumayı öğretiyor. Dokunan seccadeler, torbalar ve kilimlerin renk renk desenleri hem köyü renklendiriyor, hem de köy halkının geçmişi hatırlayıp tekrar yaşatmasını sağlıyor.

364. Bölüm - Özel Gösterim : Enerjinin Kara Altını: Petrol Detay

Ülkelerin ekonomilerini, stratejilerini belirleyen petrol, değişen dünya koşullarında yine yaşamın içinde. Enerjinin kara altını petrolün hikâyesi sizinle.

363. Bölüm - Özel Gösterim : Ateşin Dansı:Cam Detay

Vakıfta açılan sıcak cam yapımı atölyesinde, üç aylık sürede öğrencilerin sıcak cam ile gerçekleştirdikleri çalışmalar ekranlara geliyor. Sıcak cam ustası Mehmet Kömürcü, yüzlerce yıllık bu sanatı, öğrencilerine aktarıyor.

362. Bölüm - Özel Gösterim : Tekerleğin Milyon Yılı Detay

Uygarlık bugün geldiği noktayı,5000 yıl önce yapılan bir devrime borçludur.Atlarla başlayıp en son otomobil üretimiyle devam eden tekerleğin hikayesi sizlerle...

361. Bölüm - Özel Gösterim: Kerem Görsev'le Balkanlarda Caz Detay

Balkanların iki güzel şehri…Başkent Üsküp ve Bitola'da caz keyfine ne dersiniz?Piyanist - müzisyen Kerem Görsev sizleri Balkanlarda yaptığı caz konserlerine davet ediyor.

360. Bölüm - Özel Gösterim : Ege'den Karadeniz'e Detay

Güzel kokulu Sakız Adası'ndan Varna'ya,Romanya'nın en büyük liman kenti Köstence'den,iki kıtayı birleştiren dünyanın tek şehri İstanbul'a benzersiz bu yolculuk sizlerle.

359. Bölüm - Özel Gösterim: Zeytin Ağacı Detay

İz, kuzeyden güneye, dünden bugüne ölümsüz ağacın izini sürüyor. Meyvesinden yağına, zeytin ağacının mucizesi ekrana geliyor.

358. Bölüm - Özel Gösterim : İstanbul'un Eski Sakinleri Detay

İstanbul,efsanelerin tarih kabul edildiği,tılsımlı şehir...Bedia Ceylan Güzelce,Eski Çağ,Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nde şehrin eski sakinlerinin izini sürüyor.

357. Bölüm - Özel Gösterim : Gümüşe Yansıyan Anılar Detay

Anadolu'nun öyküleri,gümüşlerle,tüllerle işleniyor...Tel kırma ustası Sönmez Tığ,bu özel el sanatını Bartın'da yöre halkınına kazandıyor.

356. Bölüm - Özel Gösterim : Kara Orman Detay

Kara Orman bölgesinde, Ortaçağı en gerçek hali ile hissedebileceğiniz bir atmosferin Avrupa'daki durağı olan geleneksel Almanya'nın tarihi, doğası ve kültürü...Güneşi bol bir şehir Freiburg... Alsace-Lauren'in masal diyarı Kolmar... Kara Orman bölgesinde, tabiatla içiçe süren bir yürüyüş turu... Ortaçağı en gerçek hali ile hissedebileceğiniz bir atmosferin Avrupa'daki durağı... Geleneksel Almanya'nın tarihi, doğası ve kültürü...

355. Bölüm - Özel Gösterim : Ben Giderim O Gider Detay

Baston ustası Tansel Işık, Zonguldak Devrek'te yöre halkına, bölgenin en büyük değeri, Devrek bastonunun yapımını öğretiyor.

354. Bölüm - Özel Gösterim : Aklınla Çok Yaşa Detay

Bilimsel gerçekler, kişisel tecrübeler, yaşamın içinden gerçek öyküler dile geliyor. Hayat, aslında bir an meselesi... Kum saati, herkes için işliyor...Her saniye her insan için farklı olsa da,yaşlanma, herkese göre farklı yaşta başlıyor.Bilimsel gerçekler,kişisel tecrübeler,yaşamın içinden gerçek öyküler dile geliyor.

353. Bölüm - Özel Gösterim:Gökkuşağının Kadınları Detay

Ardahan'ın Damal ilçesine bir yolculuk... Damal'ın renkli coğrafyasıyla bezenen el emeği Damal bebeklerinin yapımı, yörenin güleryüzlü cesur kadınları eşliğinde sizlerle...

348. Bölüm - Özel Gösterim : Sokak Detay

Sahiplendirilen köpeklerin hikayeleri dile geliyor...İstanbul sokakları ve barınakları aracılığıyla, yanıbaşımızdaki dostlarımızın öyküleri ekrana yansıyor.

346. Bölüm - Özel Gösterim : Kapadokya'nın Gizemi Detay

Bir masal ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya, dünyanın eşsiz bir bölgesi, doğa ve insan etkinliklerinin büyüleyici bir uyumu, bir yontu şölenidir...

345. Bölüm - Özel Gösterim : Cam Yeniden Cam Detay

Maris Serçe Limanı’nda günümüzden bin yıl önce batan teknedeki buluntular, ona “Cam Batığı” ünvanını kazandırdı.

344. Bölüm - Özel Gösterim: Şehrin Güzellikler Evi/Darülbedayi Detay

Darülbedayi, perdelerini aralıyor. Darülbedayi'den şehir tiyatrolarına uzanan asırlık yolculuk ekrana geliyor.

343. Bölüm - Özel Gösterim: İki Kıta Arasında Detay

Yedi tepeli şehir büyülü güzelliği ile ekranlara geliyor. İstanbul, yaşadıklarını an be an izleyiciler ile buluşturuyor.

341. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Orman Yedi Göl Detay

Batı Karadeniz ormanlarının sarp yamaçlarına gizli Yedi Göller'de keyifli bir yolculuğa hazır olun. Sonbaharın tüm renklerini izleyin.

340. Bölüm - Özel Gösterim : Üç Devir Bir Mabed Detay

Geçmişte kilise ve cami olarak kullanılan, bugün müze olarak hizmet veren Ayasofya’nın görkemli tarihi ekrana yansıyor.

338. Bölüm - Özel Gösterim : Cunda'da Yaşam Detay

Eski evleri, değirmenleri ve kilise yapılarıyla geçmişe tanıklık eden cennetten bir köşe... Cunda Adası'nda yaşam tüm renkleriyle ekrana geliyor.

337. Bölüm - Özel Gösterim : Düşlerdeki Halikarnassos Detay

Geçmişten günümüze taşıdığı mirasla dünyanın yedi harikasından biri sayılan Mausoleion, Bodrum'un simgesi haline gelen Bodrum Kalesi ve Anıtsal Antik Tiyatro'nun aydınlık geçmişini takip edin.

336. Bölüm - Özel Gösterim : Geçmişten Geleceğe Antep Detay

Renklerin, desenlerin gücü onların ellerinde hayat buldu. Geçmişten günümüze gelen Zeugma mozaiklerinden, yaşamın sanatla bütünleştiği Gaziantep çarşılarına tarihi bir yolculuk sizi bekliyor.

335. Bölüm - Özel Gösterim : Tarihten Doğaya Alanya Detay

Selçukluların Akdeniz'de yaptırdığı ilk tersane olan Alanya Tersanesi'nden, tersaneyi korumak için yaptırılan Tophane'ye, Alanya Kalesi'nden, Kızılkale'ye Alanya'nın tarihi güzellikleri ekrana geliyor.

334. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Kültür Mozaiği: Mardin Detay

Güneydoğu'nun büyülü kenti... Fırat ve Dicle nehri arasındaki topraklarda yer alan, Yukarı Mezepotamya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri...

333. Bölüm - Özel Gösterim:Beyaz Perdenin Gülen Yüzleri Detay

Türk komedi sinemasına damgasını vuran filmler, yönetmenler ve oyuncular bir araya geliyor. Komedi sinemasının unutulmaz ustalarıyla, dünden bugüne gülümseten bir yolculuk ekrana yansıyor.

332. Bölüm - Özel Gösterim : Sarıkamış'ta Bir Gölge:Kurt Detay

Kars Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı'nda yaşayan kurtların hayatı, mercek altına alınıyor. Uzmanlar eşliğinde yapılan bilimsel araştırmalar, iz ekranına yansıyor.

331. Bölüm - Özel Gösterim : Kamilet Vadisi Detay

Biyolojik çeşitliliğiyle, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli havzalarından olan Kamilet Vadisi, yörede yaşayanların anlatımıyla ekrana geliyor.

330. Bölüm - Özel Gösterim : Yünden Renkler: Keçe Detay

Keçe, yünün renkli yüzünü yansıtırken, yüzyıllardan bu yana ortaya konan birbirinden farklı ürünlerde emeğin ve sanatın izlerini taşıyor.

329. Bölüm - Özel Gösterim: Toprağa Düşen Mavi Detay

Çanakkaleli ustalar, yüzyıllardır bunu yapıyor. Çinicilik geleneği, yeni ustalarını arıyor...

328. Bölüm - Özel Gösterim: Oltu'nun Siyah İncisi Detay

Kaybolmakta olan "Oltu Taşı İşlemeciliği" elden ele uzanıyor. Yeni nesiller ekranlarda Oltu'nun Siyah İncisi ile tanışıyor.

327. Bölüm - Özel Gösterim : Sabrın Taneleri:Kehribar Detay

İz,merceğini antik çağlardan bu yana tıpta, kozmetikte ve aksesuar imalatında kullanılan Kehribar taşına çeviriyor.Urfa'nın büyülü atmosferiyle harmanlanan Kehribar taşı, usta ellerden çıraklarına aktarılan bir zanaate dönüşüyor.

326. Bölüm - Özel Gösterim : Ateşten Desenler Detay

Geleneksel motifler, binlerce yıllık ateşle buluşuyor. Isparta'da kök salan deri sanatı, zamana yenik düşmemek için yeni ustalarını arıyor.

325. Bölüm - Özel Gösterim: Beyaz Masal Diyarı/Pamukkale Detay

Doğa harikası travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti'yle benzersiz bir yolculuk sizi bekliyor.

323. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un Simgesi Lale Detay

Gök kubbeye uzanan biçimi ve benzersiz renkleriyle yalnızca şehrin değil, bir kültürün simgesidir. Günlük yaşamda kullanımından sanattaki görünümüne, lale, tarih boyunca yüklenen farklı anlamlarıyla ekranlarda.

322. Bölüm - Özel Gösterim: Keşfetmek İçin Bak Detay

Bugüne kadar sayısız makale, araştırma konusu ve binlerce fotoğrafa ev sahipliği yapan Atlas Dergisi, bu köklü birikimiyle ekranlarda...

319. Bölüm - Özel Gösterim: Haliç'in Zincirleri Detay

Sarayburnu ve Karaköy arasına çekilen Haliç zincirinin sırrı uzmanlar eşliğinde gün yüzüne çıkıyor.

317. Bölüm - Özel Gösterim: Ahşabın Büyüsü Detay

Yok olmaya yüz tutmuş ahşap oymacılığı,yeni ustalarını arıyor. Kahramanmaraş'ın ceviz ağaçlarından ahşap oymacılığına uzanan öyküsü ekranlara yansıyor.

316. Bölüm - Özel Gösterim: Gördes Düğümü Detay

Yok olmaya yüz tutmuş bir gelenek,Manisa Cezaevi'nde,yeni ustaların ellerinde canlanıyor.

315. Bölüm - Özel Gösterim : Yeraltında 50 Yıl Detay

50 yıl önce bir dernekle başlayıp günümüzde Mağaracılık Federasyonu ile devam eden mağaracılığın bilinmeyenleri,uzmanlar ve mağara gönüllülerinin anlatımıyla dile geliyor

314. Bölüm - Özel Gösterim: Kavşaktaki Bahçe Detay

Bir zamanların çayırı;bugün ise Türkiye'nin en önemli botanik bahçesi olan,şehrin içine saklanmış "Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi" ekranlara geliyor.

313. Bölüm - Özel Gösterim: Gilindire Mağarası Detay

Bilimsel açıdan tek kabul edilen Gilindere Mağarası'nda su altı dalışları ile tarihin izleri sürülüyor.

312. Bölüm - Özel Gösterim: Bisiklet Şehri Detay

Şehrin ormanlarından, boğaz hattına,parklara ve sahillere uzanan bu sessiz dönüşüm ekrana geliyor.

309. Bölüm - Özel Gösterim: Balın İzinde Detay

Coşkun Aral Anadolu'nun uzak köşelerinde bal toplayan gezginci arıcılar ile birlikte balın peşinde koşuyor.

308. Bölüm - Özel Gösterim : Yönünü Bul Detay

Yalnızca bir pusula ve harita yardımıyla,önceden belirlenen hedeflere koşulan 10.istanbul Oryantiring Turnuvası ve bu ilginç spor için ekran başına davetlisiniz.

307. Bölüm - Özel Gösterim : Edebiyatın Amiral Gemisi Detay

Türkiye'de edebiyat ve kültürün köklü dergisi Varlık ekrana geliyor.

305. Bölüm - Özel Gösterim : İznik Çinileri Detay

Yeşil Cami'nin tarihi çinilerinden,ünlü çini ustası Turgut Tuna'nın anlatımlarına,topraktan fırına İznik Çinileri ekrana yansıyor.

303. Bölüm - Özel Gösterim: Safranbolu Evleri Detay

Küre Dağları'nın eteklerinde kurulu Safranbolu ve konakları ekrana geliyor!

301. Bölüm - Özel Gösterim: Anıtkabir Detay

Yine de pek azımız bu görkemli anıtın çarpıcı özelliklerini yakından tanır. Atatürk'ün 76.ölüm yıldönümünde, İz Tv merceğini Anıtkabir'e çeviriyor ve bu özel mekanı ölümsüzleştiriyor.

299. Bölüm - Özel Gösterim: Yenice Ormanları Detay

Bir çok canlıya ev sahipliği yapan, dünyanın sayılı doğal alanlarından Yenice Ormanları ekrana geliyor.

298. Bölüm - Özel Gösterim: Afyon Ulu Camii Detay

13.yüzyıl Selçuklu mimarisi yapılarından,özellikle ahşap işçiliği ile dikkat çeken Afyon Ulu Camii ekranlara geliyor.

297. Bölüm - Özel Gösterim:Tarihin Değiştiği Yer Detay

Göbeklitepe'nin hikayesini uzman arkeologlardan dinleyecek ve bu alanın büyüsüne kapılacaksınız.

296. Bölüm - Özel Gösterim: Camili Biyosfer Alanı Detay

Unesco tarafından korumaya alınan,Türkiye'nin ilk ve tek biyosfer alanı camili bölgesi tüm zenginliği ile ekrana taşınıyor.

295. Bölüm - Özel Gösterim : Bajar Detay

Göçlerle birlikte kültürlerin karışıp melezleştiği bir Metropol...Ve onun müzikal dilini anlamaya çalışan bir müzik grubu...

294. Bölüm - Özel Gösterim : Dimili Cicim Dokuma Detay

Yaşatıldığı yörenin adıyla anılan Karacakılavuz dokumaları,köyün sınırlarını aşabilmek için yeni ustalarını arıyor.

293. Bölüm - Özel Gösterim : Rize'nin Sepetleri Detay

Karadeniz'de yakın geçmişte hasatların olmazsa olmazı örgü sepetler,yerlerini yavaş yavaş naylon çuvalların kolaycılığına bırakıyor.

292. Bölüm - Özel Gösterim: İki Bin Yıllık Gizlilik/Sagalassos Detay

Burdur'un Ağlasun dağlarının eteğinde saklı iki bin yıllık antik kent oyuncu Özgür Özgülgün eşliğinde ekranlara geliyor.

291. Bölüm - Özel Gösterim: Fırtına'nın Konakları Detay

Türkiye'nin belgesel ekranı,merceğini bu kez Fırtına Vadisi'nin yamaçlarına kurulu Çamlıhemşin konaklarına ve konak sakinlerine tutuyor.

288. Bölüm - Özel Gösterim: Kırkpınar Güreşleri Detay

Anadolu tarihinde önemli bir yer tutan, Ata sporumuz tarihi Kırkpınar Güreşleri ekranlara geliyor.

287. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un Merdivenleri Detay

İstanbul'un birbirinden farklı karakterlere büründüğü, inişli çıkışlı yolculuğunu izleyin!

286. Bölüm - Özel Gösterim: 100 Milyon Yıllık Yolculuk Detay

İz kapsamlı bir yapımla deniz kaplumbağalarının asırları ve okyanusları aşan 100 milyon yıllık yolculuklarının izini sürüyor.

285. Bölüm - Özel Gösterim: Namrun Oyaları Detay

Dünya literatürüne "Türk Danteli" olarak giren iğne oyalarının Namrun'a özgü motiflerini ve bu küçük ilçedeki geleneği yaşatma çabalarını izleyin!

283. Bölüm - Özel Gösterim: Side Antik Kenti Detay

Side antik tüm muhteşemliği ile ekranlarınıza geliyor.

281. Bölüm - Özel Gösterim: Üç Harfli Büyü:Gül Detay

Her kalbin kapısını aralayan gülün, yetiştirilmesi, kullanımı ve kültürü ekranlara geliyor.

279. Bölüm - Özel Gösterim: Ambarlı Limanı Detay

Vinçlerin, tırların, yük gemilerinin oluşturduğu devler ülkesi, Ambarlı limanı kapılarını sizin için açıyor.

235. Bölüm - Özel Gösterim: Karda Ayak İzleri Detay

Doğa tutkunu İsmail Şahinbaş, Sülüklügöl'den Kapıorman Dağları ve Çubuk Gölü'ne uzanan beyaz cennete derin izler bırakıyor!

233. Bölüm - Özel Gösterim: Barış Çocukları Detay

Nazım Alpman, Van depreminden kurtulan çocuklar için İzmir Dikili Belediyesi'nin organize ettiği dayanışma kampına katılan çocukların hikayesini ekrana getiriyor.

232. Bölüm - Özel Gösterim:Kore'nin Gazileri Detay

Gazeteci Nazım Alpman'ın hazırlayıp sunduğu belgeselde yaşları 80'i aşkın olan Kore gazileri özel anılarıyla ekrana geliyorlar.

230. Bölüm - Özel Gösterim:Avcı Burun Detay

Türkiye'nin yerli av köpeği Çatalburun'un hikayesi.

229. Bölüm - Özel Gösterim: Maestro Detay

Notaların izinde bir yaşam...Melodi yüklü bir zaman...Klasik müziğin Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden şef Cem Mansur ekranlara konuk oluyor!

227. Bölüm - Özel Gösterim: Sesin Ruhu Detay

Türkiye'deki seslendirme serüveninin nasıl başladığı ve sesin toplumsal hafızada ne denli yer ettiğinin izi sürülüyor.

226. Bölüm - Özel Gösterim: Ay Üstünde 28 Gün Detay

Belgesel Kapadokya'da yaşayan üç farklı köyden dokuz kişinin bölgedeki turizmin yaşantıları üzerinde olan etkilerine dair izlenimleri aktarıyor.

225. Bölüm - Özel Gösterim:Kürtün'de Hayat Detay

Her köşesi ayrı bir güzelliğe,farklı anılara sahip olan Anadolu'nun uzakta kalmış ama bu uzaklığa rağmen güzelliğini kaybetmemiş olan Gümüşhane'ye bağlı bir ilçe:Kürtün..

224. Bölüm - Özel Gösterim: Ora Yemendir 2. Bölüm Detay

Yemen'in kültürü, mimarisi ve yaşam serüveni ekrana yansıyor.

223. Bölüm - Özel Gösterim: Ora Yemendir 1. Bölüm Detay

Yemen'de sıra dışı bir yolculuk başlıyor. Mimariden yemeğe, tarımdan cembiye kültürüne Yemen ekrana taşınıyor.

222. Bölüm - Özel Gösterim:Geri Dönüşüm Yolunda Detay

Çöp diye attığımız kağıt,karton,metal,cam,plastik ambalajların ayrıştırılıp tekrar geri kazanım yolculuğu ekranlarda!

221. Bölüm - Özel Gösterim: İstanbul'un Saklı Kovanları Detay

İstanbul ve çevresinde, arıların çalışmalarıyla başlayan ve balın sofraya uzanan öyküsü, Coşkun Aral'ın yönetmenliği ile ekranlarınıza geliyor.

220. Bölüm - Özel Gösterim: Sedefin Zarafeti/ Ankara Detay

Cumhuriyetin simgesi Ankara... Ve imparatorluk mirası bir sanat: Sedefkari...

219. Bölüm - Özel Gösterim:Taşların Tılsımı Detay

İstanbul'u çevreleyen tılsımlı taşlar, yeraltını sarmalayan dehlizler, sarnıçlar, dilden dile anlatılan öyküler ve destanlar Coşkun Aral'la gün yüzüne çıkıyor.

216. Bölüm - Gayrimüslim Mezarları Detay

Çağlar boyu farklı medeniyetleri barındıran, çeşitli kültür ve inanca ev sahipliği yapan İstanbul'daki 65 gayrimüslim mezarlığının izini sürüyoruz.

215. Bölüm - İpek Dokusu: Hayat Detay

İpekböceği yetiştiriciliğinden, kozadan iplik çekmeye, dokumadan boyamaya ipeğin Hatay'daki yolculuğu ekrana geliyor.

213. Bölüm - Özel Gösterim : Tavşankanı Detay

Karadeniz'in doyumsuz lezzeti çayın sımsıcak öyküsü...

212. Bölüm - Özel Gösterim : Taşın Dili: Mardin Detay

Taşın dile geldiği şehirde, taşla çıkılan bir yolculuk... Mardin'de açılan bir usta bin usta atölyesinde, taş ustası Veysi Duva, geleneği 20 öğrencisine aktarıyor...

210. Bölüm - Özel Gösterim : Genç Kaşifler Detay

Coşkun Aral'ın rehberliğinde Hindistan yolculuğuna çıkan iki genç kaşifin öyküsü anlatılıyor.

209. Bölüm - Özel Gösterim : 50'sinde Erkek Detay

Tuluhan Tekelioğlu, bu kez erkekler dünyasının mahrem kapılarını aralayarak, erkekliğin en kırılgan yaş dönemine dokunuyor.

208. Bölüm - Özel Gösterim : Son Yörük: Osman Şahin Detay

Osman Şahin, 40.sanat yılına yaraşır bir belgeselle ekranlara konuk oluyor.

207. Bölüm - Özel Gösterim : Körfezde Renkler ve Yaşamlar Detay

Biyolog Rıfat Çığ ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Güzel Yücel ile farklı bir İzmir serüveni...

204. Bölüm - Özel Gösterim : Ne Orada, Ne Burada Detay

İstanbul Karaköy Limanı'nın öyküsü ile kruvaziyer gemi ve yolcu turizmi anlatılıyor.

203. Bölüm - Özel Gösterim : 40'ında 40 Kadın Detay

Tuluhan Tekelioğlu'nun hazırladığı belgeselde, 40 yaşındaki 40 kadının hikayelerinden kesitler ekrana yansıyor.

201. Bölüm - Özel Gösterim : Yolculuk: Gülen Gözlere Detay

Symbiosis Sağlık ve Doğa Gönüllüleri Derneği'nin doktorları, "Dünyayı Düşün" sloganı eşliğinde Kars'ın Kuyucuk Köyü'nde sağlık rehberliği yapıyor.

200. Bölüm - Özel Gösterim : Seyhan Havzası'na Yolculuk Detay

Kayseri,Niğde ve Adana'yı kapsayan, Doğu Akdeniz'de Nil'den sonra en büyük havzalardan biri olan Seyhan Havzası'nda değişen coğrafya mercek altına alınıyor.

199. Bölüm - Özel Gösterim : Boğaz Dondu Detay

1929 yılında İstanbul'un adeta donduğu 55 günün öyküsü ekrana geliyor.

198. Bölüm - Özel Gösterim : Dilek Ağacı Detay

Her yıl farklı bir Anadolu köyünün seçildiği Dilek Ağacı projesi kapsamındaki destekle, Artvin'in Borçka ilçesindeki çocukların gerçekleşen dilekleri ekrana geliyor.

197. Bölüm - Özel Gösterim : Bir Usta Bin Usta Detay

Anadolu Sigorta'nın 100.yıl etkinlikleri kapsamında,10 yılda 1000 usta yetiştirme hedefiyle yola çıkan projenin ilk adımları,ekranlarda!

195. Bölüm - Özel Gösterim : Balkanlarda Evrenos'un İzleri Detay

Balkanları fetheden Osmanlı ordusunun öncü birliklerinin başında yer alan Gazi Evrenos'a dair bilinmeyenler ekrana geliyor.

193. Bölüm - Özel Gösterim : Ramazan'ın Tatlı Anları Detay

Ramazan geleneğinin bir parçası, iftarın tatlı lezzetleri ekrana geliyor.

192. Bölüm - Özel Gösterim : Ramazan'ın Sıcak Tadı Detay

Usta ellerin mahareti "Ramazan Pidesi'nin" öyküsü ekrana geliyor.

191. Bölüm - Özel Gösterim : Ramazan'ın Işığı: Mahya Detay

Mahya metinlerinin seçiminden, mahyaların hazırlanışına kadar olan tüm süreç ekrana geliyor.

190. Bölüm - Özel Gösterim : Çizgiden Üç De' ye Detay

Birbirinden farklı görsel grafik ve dijital efektlerle, Türkiye'de animasyonun öyküsü ekrana geliyor.

189. Bölüm - Özel Gösterim : Dünyanın Çatısına Tırmanış Detay

Everest'e tırmanan ilk Türk ünvanını taşıyan Nasuh Mahruki, dağcı arkadaşı Yılmaz Sevgül'le beraber 15 sene sonra bir kez daha aynı heyecanı paylaşıyor.

188. Bölüm - Özel Gösterim : Perde Arkası Detay

Bulancak Eğitim-Sen Tiyatro Grubu'nun, İstanbul'a uzanan tiyatro yolculuğu ekrana geliyor.

186. Bölüm - Özel Gösterim: Şiirim Nefesine Detay

Genco Erkal, Nazım Hikmet'le 1975'de çıktığı ve halen sürdürdüğü yolculuğunu anlatıyor.

185. Bölüm - Özel Gösterim: Taşla Şekillenen Şehir Detay

Geçmişten bugüne uzanan mimari değişimin, Kars'a yansımaları ekrana geliyor.

184. Bölüm - Özel Gösterim: Bin Söz Bir Ses Detay

Mardin'den Amerika'ya uzanan yolculuklarıyla, yerel müziklerini yaşatmak için çabalayan müzisyenlerin hayat serüvenleri ekrana geliyor.

183. Bölüm - Özel Gösterim: Çöp Adam Detay

Çöp toplayıcılarından geri dönüşüm süreçlerine kadar çöpün ekonomik yolculuğu ekrana geliyor.

182. Bölüm - Özel Gösterim: Kabare Arkası Detay

2010 Yılının iddialı oyunlarında, Yücel Erten yönetmenliğinde sahnelenen "Kabare",sahne öncesi hazırlık süreci ile tam kadro ekrana geliyor.

181. Bölüm - Özel Gösterim: Aklın Mahzeni / Rüyalar Detay

Bilinçaltı,yaratıcılık,uyku,kabuslar ve gece... Rüyalarla ilgili tüm sorular, "aklın mahzeni"nde yanıt buluyor.

180. Bölüm - Özel Gösterim: Tutkunun Dansı Detay

Modern çağın dansı "tango", aşkın adımlarını ekrana taşıyor.

179. Bölüm - Özel Gösterim: Doğa'nın İzinde Detay

Doğayı koruma bilincini yaymaya çalışan doğa derneği ve bu amaçla yaptıkları çalışmalar ekranlarda...

177. Bölüm - Özel Gösterim : Bozkırın Hediyesi Detay

Mağara araştırma derneği üyeleri, Güneysınır'da Güvercinlik mağarasını keşfe çıkıyor.

174. Bölüm - Özel Gösterim : Denge Oyunu Detay

Spor, hobi ve sanatı içinde barındıran, aslında daima keyifli bir oyunun içinde olan jonglörlerin renkli dunyalarının kapıları aralanıyor.

172. Bölüm - Özel Gösterim : Van Gölü'nden Dicle'ye Detay

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden bir grup genç araştırmacıyla, Van Gölü'nden Dicle'ye uzanan bir yolculuk...

Benzer içerikler

Sayfa Başına Dön

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.