Romanların İzinde
Romanların İzinde
Romanların İzinde

Romanların İzinde

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
39. Bölüm - Romanların İzinde : Ağır Roman - Metin Kaçan

Romanların İzi’nde öğrendiğimiz, okuduğumuz her öyküde biraz da kendimizden bir şeyler buluruz. Devamını oku Metin Kaçan’ın İstanbul’un arka sokaklarını, başka hayatları anlattığı Ağır Roman ekranlara geliyor.

38. Bölüm - Bizim Büyük Çaresizliğimiz - Barış Bıçakçı

Romanların İzinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Barış Bıçakçı’nın “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı romanı ekranlara geliyor.

37. Bölüm - Romanların İzinde : Gölgesizler – Hasan Ali Toptaş

Romanların izinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Hasan Ali Toptaş’ın Gölgesizler adlı romanı ekranlara geliyor.

36. Bölüm - Romanların İzinde: Kirpi – Sulhi Dölek

Romanların izinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Sulhi Dölek’in Kirpi adlı romanı ekranlara geliyor.

35. Bölüm - Bay Muannit Sahtegi’nin Notları – Vüsat O. Bener

Romanların İzinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Vüs’at O. Bener’in garip karakteri Bay Muannit Sahtegi’nin notları ekranlara geliyor.

34. Bölüm - Romanların İzinde: Melih Cevdet Anday

Romanların İzi’nde sıradışı hikâyeler öğrenmeye hazır mısınız? Devamını oku Melih Cevdet Anday’ın çevresindeki herkes tarafından yalnız bırakılmış İsa’yı anlattığı İsa’nın Güncesi ekranlara geliyor.

33. Bölüm - Romanların İzinde : Yılanı Öldürseler–Yaşar Kemal

Romanların İzi’nde farklı hayatları tanımaya, yeni hikâyeler öğrenmeye hazır mısınız? Devamını oku Yaşar Kemal’in toplumsal cinnetin bir çocuğu katil olmaya iten sebepleri anlattığı yılanı öldürseler romanı ekranlarınıza geliyor.

32. Bölüm - Sahnenin Dışındakiler – Ahmet Hamdi Tanpınar

Romanların İzi’nde hem kendi geçmişimize hem de ülkemizin geçmişine doğru bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Devamını oku Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Kurtuluş Savaşı zamanında İstanbul’un durumunu anlattığı sahnenin dışındakiler isimli romanı ekranlara geliyor.

31. Bölüm - Romanların İzinde : Ölmeye Yatmak – Adalet Ağaoğlu

Romanların İzinde sizi farklı hayatlar tanımaya, yeni hikâyeler öğrenmeye davet ediyor. Devamını oku Adalet Ağaoğlu’nun Ölmeye Yatmak romanında, Aysel karakteri üzerinden Cumhuriyet kadınının özgürleşme serüveni anlatılıyor.

30. Bölüm - Romanların İzinde: Ruh Adam - Nihal Atsız

Nihal Atsız’ın Ruh Adam’ı insanın kendisiyle hesaplaşmasının ve yalnızlığın romanıdır. Devamını oku Edebiyatımızın en başarılı psikolojik romanlarından olan kitapla, Türk tarihine dair bir yolculuğa çıkabilir, eski masalların dünyasına kaçabilirsiniz.

29. Bölüm - Romanların İzinde : Yılkı Atı - Abbas Sayar

1970 yılında yayımlanan yılkı atı romanda farklı hayatları tanımaya, yeni hikâyeler öğrenmeye hazır mısınız? Devamını oku Abbas Sayar insanoğlunun içine düştüğü hırs, öfke ve sevgisizlik gibi kavramları Yılkı Atı’nda eşsiz bir hikâyeyle ince ince işliyor.

28. Bölüm - Romanların İzinde : Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan

1973 yılında yayımlanan Anayurt Oteli kitabında farklı hayatları tanımaya, yeni hikâyeler öğrenmeye hazır mısınız? Devamını oku Taşrada bir otel. Yalnızlığıyla arkadaşlığı seçmiş bir otel görevlisi, Zebercet. Bir gün otele bir kadın geliyor ve Zebercet’in dünyası altüst oluyor.

27. Bölüm - Romanların İzinde: Tehlikeli Oyunlar / Oğuz Atay

1973 yılında yayımlanan Tehlikeli Oyunlar’da farklı hayatları tanımaya, yeni hikâyeler öğrenmeye hazır mısınız? Devamını oku Oğuz Atay'ın ikinci romanı Tehlikeli Oyunlar'la modern romanımızın bu eşsiz dünyasına doğru yeni bir keşfe çıkıyoruz.

95

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.