Şehrin Sırları
Şehrin Sırları
Şehrin Sırları

Şehrin Sırları

Uyarı
Sunuculuğunu Faruk Pekin’in yaptığı ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kadın sultanları Hürrem Sultan,Kösem Sultan ve Hatice Turhan Sultan’ın anlatılacağı belgesel kuşağı...
Sunuculuğunu Faruk Pekin’in yaptığı ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kadın sultanları Hürrem Sultan,Kösem Sultan ve Hatice Turhan Sultan’ın anlatılacağı belgesel kuşağı...

Sunuculuğunu Faruk Pekin’in yaptığı ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kadın sultanları Hürrem Sultan,Kösem Sultan ve Hatice Turhan Sultan’ın anlatılacağı belgesel kuşağı... Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Şehrin Sırları: Haseki Hürrem Sultan

Dünya tarihine geçen büyük bir aşk ve o aşkın koca bir imparatorluğa hükmetmiş kadın sultanı.. Devamını oku Kültür turları öncüsü Faruk Pekin rehberliğinde Haseki Hürrem Sultan'ın mücadelelerle dolu öyküsü ekrana taşınıyor.

2. Bölüm - Şehrin Sırları: Mahpeyker Valide Kösem Sultan

Kimilerine göre iktidar tutkunu bir kadın, kimilerine göre devleti ayakta tutmaya çalışan bir saltanat vekili... Devamını oku Kültür turları öncüsü Faruk Pekin rehberliğinde, Mahpeyker Kösem Sultan'ın hırs ve yardımseverlikle iç içe geçen hikayesi ekrana taşınıyor.

3. Bölüm - Şehrin Sırları : Hatice Turan Sultan

Mahpeyker Kösem Sultan'a darbe vuran, devlet idaresinde köprülüler devrini başlatıp,kadınlar saltanatı dönemini kapatan bir sultan... Devamını oku Ve onun esir pazarından, valide sultanlığa uzanan yaşam öyküsü ekrana geliyor.

4. Bölüm - Şehrin Sırları : Fetih Ya Da Düşüş

İstanbul'un fethi nasıl gerçekleşti? Sultan II.Mehmet'in iki kez tahta geçişi ve kuşatmanın ayrıntıları Faruk Pekin'in anlatımıyla dile geliyor. Devamını oku Efsaneler ve gerçekler gün yüzüne çıkıyor.

5. Bölüm - Şehrin Sırları: İstanbul'un Yeniden Kurgulanması

İstanbul'un fethinden sonra, şehir nasıl bir gelişim izledi? Devamını oku Şehirde güvenlik nasıl sağlandı, ticari sorunlar nasıl çözüldü? Fatih Sultan Mehmet'in dünya imparatorluğu vizyonu ve buna uygun payitaht projesi Faruk Pekin'in anlatımıyla ekranlara geliyor.

6. Bölüm - Şehrin Sırları : İstanbul Yatırları

Hangi yatırlara neden gidiliyor? Devamını oku Aziz Mahmud Hüdayı, Akbaba Sultan, Yuşa Türbesi, Şahkulu ve Karaca Ahmet Türbeleri... Türbelerin bilinmeyen öyküleri, Faruk Pekin'ın anlatımıyla dile geliyor.

7. Bölüm - Şehrin Sırları: İstanbul'da Türbe Kültürleri

İstanbul'da bir 'toplumsal gerçeklik' olgusu olarak türbe, yatır ziyaretleri... Devamını oku Telli Baba'dan, Tuzcu Baba'ya, İsmail Maşuki Türbesi'nden Helvacı Baba Türbesi'ne, türbelerin bilinmeyen öyküleri, Faruk Pekin'in anlatımıyla sizinle.

144

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.