Sudaki İzler : Balina

Sudaki İzler : Balina

Sudaki İzler

Uyarı
GİRİŞ YAP ÜYE OL
136. Bölüm - Sudaki İzler: Serbest Dalış Detay

Serbest dalış sadece spor değil bir tutku ve yaşam biçimi. Serbest dalışın sırları Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.

135. Bölüm - Sudaki İzler: U21 Efsanesi Detay

İngiliz savaş gemileri Triumph ve Majestic, Fransız nakliye gemisi Carthage’ı batırarak müttefiklerin denizlerdeki hakimiyetine son verdi. U21 efsanesi Sudaki İzler’de aydınlanıyor.

134. Bölüm - Sudaki İzler: Sualtı Ragbisi Detay

Sualtı ragbisi, 1960’lı yıllarda Fransız deniz komandolarının Kenya sahillerinde Hindistan cevizinin içine kum doldurarak oynadıkları bir oyundu. Sporun; ülkemizde ve dünyada geldiği nokta Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.

133. Bölüm - Sudaki İzler: Paletli Yüzme Detay

İki ayağa takılan büyük bir paletle yunuslara benzeyen yıldız sporcular, monopaletle yüzmenin püf noktalarını Savaş Karakaş’a anlatıyor.

132. Bölüm - Sudaki İzler: Sualtı Hokeyi Detay

Hakemin uyarısıyla nefeslerini tutan iki takım da havuzun dibine dalıyor. Amaç, kauçuk kaplamalı kurşundan bir topu hokey sopası yardımıyla rakip takımın kalesine ulaştırmak. Oynaması kadar seyretmesi de zor olan sualtı hokeyi Sudaki İzler’de.

131. Bölüm - Sudaki İzler : Aldebaran Detay

Teknemiz adını, gökyüzündeki kırmızı dev yıldız Aldebaran’dan alıyor. Aldebaran, Arapça 'takip eden' veya 'izleyen' demek. Sanırım Kızıldeniz’de adının hakkını verdik!

130. Bölüm - Sudaki İzler : Son Savaşçı-3.Bölüm : İmroz Detay

20 Ocak 1918 tarihinde üçüncü bombardıman görevi için Ege’ye açılır. İmroz harekatını başarıyla tamamlamayan Midilli, aldığı beş mayın yarasıyla son nefesini verir.

129. Bölüm - Son Savaşçı-2. Bölüm: Karadeniz Taarruzu Detay

Yakılıp yıkılan Rus liman ve depoları, batırılan Rus gemilerinin girdabı Osmanlı İmparatorluğu’nu 1. Dünya Savaşı’nın içine çeker.

128. Bölüm - Sudaki İzler: Son Savaşçı/ 1. Bölüm- İttifak Detay

Türk ve Alman deniz araştırmacılarını, en deneyimli dalgıçları ve gelişmiş sualtı görüntüleme teknolojilerini bir araya getiren “Son Savaşçı” belgeseli, izleyenleri I. Dünya Savaşı yıllarına götürüyor.

127. Bölüm - Sudaki İzler : Koyun Adası Detay

Osmanlı İmparatorluğu’nun denizlerdeki parlak zaferlerinden biri olan koyun adaları savaşına ait kalıntılar tespit edilerek bilimsel incelemeleri yapıldı. Ülkemiz karasularında ilk kez bu derinlikte yapılan arkeolojik çalışmanın belgeseli ekranlara geliyor.

126. Bölüm - Sudaki İzler: Kapalai Detay

Malezya’da Kapalai dalış merkezinden memnun olmadan dönen dalıcı hiç duymadım. İşin sırrını yerinde görmeye karar verdim. Dikkat suyun altında size büyü yapıyorlar!

125. Bölüm - Sudaki İzler : Sipadan Detay

1984 yılında deniz koruma alanı ilan edilen tropik adayı her gün sadece belirli sayıda dalıcının ziyaret etmesine izin veriliyor. Baraküda ve akya sürülerinin,yüzlerce kaplumbağa, toskafa papağan ve köpekbalığının yuvası olan Sipadan deniz parkını Savaş Karakaş sizin için ziyaret ediyor.

124. Bölüm - Sudaki İzler: Pas Tutkusu Detay

Savaş Karakaş, Malezya’da dünyanın turistik dalış yapılabilir tek petrol platformu Seaventures ve dev ofrozların yuvası Blue Liberty ‘de Sudaki İzler ’i sürüyor.

123. Bölüm - Sudaki İzler : Tioman Detay

Tioman adası 39 km uzunluğunda 12 km genişliğinde Malezya'nın doğu kıyısında yer alan küçük bir adadır. Yoğun bitki örtüsü, az tahrip edilmiş ormanları, mercan kayalıkları ile ünlü ada özellikle dalış yapanlar için mükemmel bir seçimdir. En iyi tropikal ada Tioman ekranlara geliyor.

122. Bölüm - Sudaki İzler : Kızıldeniz'in Şeytan Üçgeni Detay

Kızıldeniz her mevsim, dünyanın her köşesinden dalıcıları kendine çeker. Her daim müdavimlerinden birisi de hiç kuşkusuz Savaş Karakaş'tır.

121. Bölüm - Sudaki İzler : Mantalarla Dans Detay

Okyanus ülkesi Maldivler, balayı cenneti olarak bilinir ama asıl cenneti dalıcılar keşfedebilir.Maldivler’de her dalış adeta bir balayı.

120. Bölüm - Sudaki İzler : Balina Detay

2.Dünya Savaşı'nda, Balina'ya av olan Fransız nakliye gemisi Nantaise ve Alman tankeri Wilhelmsburg sizlerle.

119. Bölüm - Sudaki İzler : Samyeli Detay

Fakat bazılarının kaderinde gizlendikleri derinlikte gömülmek vardı. Sudaki İzler, 1941 yılında İngiliz denizaltısı Perseus’un batırdığı İtalyan tankeri Maya ve 1943 yılında kaybolan İngiliz denizaltısı Simoom’un (Samyeli) keşfine tanıklık ediyor.

118. Bölüm - Sudaki İzler : Maviye Yolculuk Detay

Savaş Karakaş, bu kez ilk yıllardan bugüne değişmeyen mavi yolculuk felsefesinin izinde... Cevat Şakir Kabaağaçlı nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı'ndan, Azra Erhat'a, mavi dünyanın büyülü serüveni ekranlara geliyor.

117. Bölüm - Sudaki İzler : Mantaların İzinde Detay

Savaş Karakaş, köpekbalıkları, yunus ve kaplumbağa kaynayan sularda mantaların izini sürüyor.

116. Bölüm - Sudaki İzler: Dalışın Everest'i Detay

Sudaki İzler Kea'da, dünyanın en ünlü dalgıçlarıyla birlikte dalışın Everest'ine tırmanıyor.

115. Bölüm - Sudaki İzler: Derinlerdeki Hayalet Detay

Kimi balıkların son nefesini verdikleri derinlerde unutulmuş tuzaklar; kimiyse balıkların yuvarlanıp çoğalmaları için bin bir emekle oluşturulmuş yapay resifler. Savaş Karakaş, denizin derinliklerindeki hayalet ağlar ve Kuşadası'nda batırılan Airbus A300'ün izini sürüyor.

114. Bölüm - Sudaki İzler : Denizin Bereketi Detay

Eskiden Hisarönü körfezinde avlanan balıkçılar, 35 metreden balık sürülerini görebilirken, Savaş Karakaş sürüleri görmek için 35 metre daldı. Savaş Karakaş; balık peşinde koştuğu bir mavi yolcukta konuyu uzmanların tartışmasına açıyor, çözüm önerileri arıyor.

113. Bölüm - Sudaki İzler: Üsküdar Vapuru Faciası Detay

Son tanıklar anlatıyor, yıllarca süren mahkeme tutanaklarında, denizin derinliklerinde ve sansür perdesinin ardında gizli kalan bilgi ve belgelerle gerçekler nihayet gün ışığına çıkarılıyor. Savaş Karakaş'ın hazırlayıp sunduğu, Sibel Göloğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Üsküdar Vapuru Faciası" ekranlarda...

112. Bölüm - Sudaki İzler : Çanakkale 100 Detay

Savaş Karakaş ile,100 yıl önce kanla sulanmış Çanakkale topraklarında yitirdiğimiz canları arıyoruz.Barbaros Şehitliği,Anzak Koyu,Kanlısırt,Conkbayırı...

111. Bölüm - Sudaki İzler : Ver Elini Bozcaada Detay

Savaş Karakaş, Eleni'nın sudaki izlerini sürmek için Bozcaada'ya dümen kırıyor.

110. Bölüm - Sudaki İzler : İmkansız Görev Detay

73 metre derinlikte yatan denizaltının içerisine girmek ekranda…

109. Bölüm - Sudaki İzler : Marmara'ya Dönüş Detay

Sudaki İzler, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılına, derinlerinden siperlere imzasını atıyor...

108. Bölüm - Sudaki İzler : Anzakların Bağrında Detay

Birinci Dünya Savaşı'nda kullanılan denizaltılar ve Melbourne' deki savaş anıtı ''Shrine'' ekrana yansıyor.

107. Bölüm - Sudaki İzler : Gelibolu'nun Hayaletleri Detay

Savaş Karakaş,denizlerdeki tarihin izini sürüyor.

73. Bölüm - Sudaki İzler : Dal Çık Ayvalık Detay

El değmemiş doğası,oksijen ve zeytin deposu dağları,pırıl pırıl deniziyle Ayvalık; görücüye çıkıyor.

72. Bölüm - Sudaki İzler : Ölüm Gemisi Detay

Savaş Karakaş,1878 yılı sonlarında İngiltere'de denize indirilen orjinal adı "Lady Olive" olan geminin saklı geçmişinin peşine düşüyor.

Benzer içerikler

Sayfa Başına Dön

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.