Sudaki İzler: Marmara Seferi
Sudaki İzler
Sudaki İzler: Marmara Seferi

Sudaki İzler: Marmara Seferi

Sudaki İzler 1. Sezon 89. Bölüm

Uyarı
Deneyimli dalgıç Savaş Karakaş, suyun bizden gizlediklerinin izini sürüyor..
Deneyimli dalgıç Savaş Karakaş, suyun bizden gizlediklerinin izini sürüyor..

Deneyimli dalgıç Savaş Karakaş, suyun bizden gizlediklerinin izini sürüyor..Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

143. Bölüm - Sudaki İzler: Moalboal

Büyük balık küçük balığı yutar; denizlerdeki muhteşem denge bunun üzerine kurulu. Devamını oku Peki ama ya insanoğlu vahşi yaşama müdahale ederse? Savaş Karakaş, Filipinler Moalboal'da sardalya sürüsüyle başlayıp, dünyanın en büyük balığı dev balina köpekbalıklarıyla deniz yaşamının nabzını tutuyor.

142. Bölüm - Sudaki İzler: Malapascua’nın Yıldızı

Savaş Karakaş Malapascua’nın yıldızıyla buluşmak için Filipinler’de yola çıkıyor, mavi derinliklere kırmızı halı serip bekliyor. Devamını oku Malapascua’nın yıldızı, Sapankuyruk köpekbalıkları ekrana geliyor.

141. Bölüm - Sudaki İzler : Coron Batıkları

2. Dünya Savaşı'nda Amerikalılar Pearl Harbour’ın intikamını Filipinler’de aldı. Devamını oku Japon donanması Coron’da uğradığı hava saldırısına boyun eğdi.Olympia Maru ve Okikawa Maru’yu derinlerde ziyaret ediyoruz.

140. Bölüm - Sudaki İzler: Apo Macerası

Sudaki İzler, dünyanın en büyük ikinci, Filipinler’inse en büyük mercan resifini derinlerde ziyaret ediyor. Devamını oku 34 kilometrekarelik Apo Mercan Kayalığı Malezya, Papua-Yeni Gine, Filipinler, Endonezya, Timor-Leste, ve Solomon Adaları dahil dünyanın 6 ülkesinin deniz alanlarıyla kuşatılmış sıcak bir nokta. Savaş Karakaş’ın aradığı deniz kızına nihayet kavuştuğu ‘Apo Macerası’ ekranlara geliyor.

139. Bölüm - Sudaki İzler : Denizin Dişleri

Köpekbalıkları, kimilerinin korkulu rüyası, kimilerininse ekmek parası. Her yıl yüz milyondan fazla köpekbalığı sırf yüzgeçleri için öldürülüyor. Devamını oku Oysa, insanların inanç ve alışkanlıklarındaki küçük bir değişimle köpekbalıkları turist ve gelir sağlayan bir cazibe yaratabilir. Savaş Karakaş, bu örneklerden birini Maldivler’de yerinde inceliyor ve sualtında kaplan köpekbalıklarıyla buluşuyor.

138. Bölüm - Sudaki İzler: Mavi Ufuk

Masmavi bir okyanusta, bembeyaz kumsalları olan mercan adacıklarında takılıp kalmak ya da dalmak desek siz hangisini seçerdiniz? Devamını oku Sudaki İzler‘in tercihi elbette mavi ufkun ötesine kadar dalmak oldu. Teknemiz Horizon III ile 1200 adacığın en ücra olanlarına eriştik, Hint Okyanusu’nun bereketli suyuna da billur tuzuna da bulandık. İnsan canlısı manta vatozları, balina köpekbalıkları bu yeryüzü cennetine bizi kabul etti.

137. Bölüm - Sudaki İzler: Dominik

Savaş Karakaş, Survivor Adası Dominik’i keşfe gidiyor. Karayip korsanlarıyla başlayan yolculuk Dominik’in mavi derinliklerinde devam ediyor. Devamını oku Muhteşem batıklar ve nefes kesen mağaralarıyla ‘Dominik’ Sudaki İzler’de. Önce Acun Ilıcalı kaptanlığında deniz üzerinde hız rekoru denemesi, ardından Uwe Rath rehberliğinde iki güzel batık ve bir tatlı su mağarasında teknik dalış. Dominik ve ada hayatına bir de ‘Sudaki İzler’ gözünden bakın.

136. Bölüm - Sudaki İzler: Serbest Dalış

Havasız kalmaktan ya da derinlikten korkuyor musunuz? Beyniniz ciğerlerinizi ne kadar kontrol edebilir? Devamını oku Serbest dalış sadece spor değil bir tutku ve yaşam biçimi. Serbest dalışın sırları Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.

135. Bölüm - Sudaki İzler: U21 Efsanesi

Çanakkale’de denizde başlayıp karada devam eden savaşın kader anlarını o belirledi. Devamını oku İngiliz savaş gemileri Triumph ve Majestic, Fransız nakliye gemisi Carthage’ı batırarak müttefiklerin denizlerdeki hakimiyetine son verdi. U21 efsanesi Sudaki İzler’de aydınlanıyor.

134. Bölüm - Sudaki İzler: Sualtı Ragbisi

Göğüs göğüse muharebeye dayalı bir üstün performans sporu. Devamını oku Sualtı ragbisi, 1960’lı yıllarda Fransız deniz komandolarının Kenya sahillerinde Hindistan cevizinin içine kum doldurarak oynadıkları bir oyundu. Sporun; ülkemizde ve dünyada geldiği nokta Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.

133. Bölüm - Sudaki İzler: Paletli Yüzme

Sudaki İzler, açık su ve havuzlardaki hız, güç ve dayanıklılık rekabetine katılıyor. Devamını oku İki ayağa takılan büyük bir paletle yunuslara benzeyen yıldız sporcular, monopaletle yüzmenin püf noktalarını Savaş Karakaş’a anlatıyor.

132. Bölüm - Sudaki İzler: Sualtı Hokeyi

Palet, Maske, Şnorkel, Eldiven… Devamını oku Hakemin uyarısıyla nefeslerini tutan iki takım da havuzun dibine dalıyor. Amaç, kauçuk kaplamalı kurşundan bir topu hokey sopası yardımıyla rakip takımın kalesine ulaştırmak. Oynaması kadar seyretmesi de zor olan sualtı hokeyi Sudaki İzler’de.

131. Bölüm - Sudaki İzler : Aldebaran

Yunuslar ve köpekbalıklarıyla buluşmak için yine yeniden Kızıldeniz’deyiz. Devamını oku Teknemiz adını, gökyüzündeki kırmızı dev yıldız Aldebaran’dan alıyor. Aldebaran, Arapça 'takip eden' veya 'izleyen' demek. Sanırım Kızıldeniz’de adının hakkını verdik!

130. Bölüm - Sudaki İzler : Son Savaşçı-3.Bölüm : İmroz

Breslau, 4 Ağustos 1914 sabahı Cezayir’in Bone Limanı’nı bombalayarak savaşa başlar. Devamını oku 20 Ocak 1918 tarihinde üçüncü bombardıman görevi için Ege’ye açılır. İmroz harekatını başarıyla tamamlamayan Midilli, aldığı beş mayın yarasıyla son nefesini verir.

129. Bölüm - Son Savaşçı-2. Bölüm: Karadeniz Taarruzu

29 Ekim 1914’te Alman gemileriyle birlikte Karadeniz’e açılan Osmanlı donanması Çarlık Rusya’sına habersiz saldırır. Devamını oku Yakılıp yıkılan Rus liman ve depoları, batırılan Rus gemilerinin girdabı Osmanlı İmparatorluğu’nu 1. Dünya Savaşı’nın içine çeker.

128. Bölüm - Sudaki İzler: Son Savaşçı/ 1. Bölüm- İttifak

1918 yılında Çanakkale'de mayınlara çarparak batan Midilli Kruvazörü ’nün çarpıcı hikâyesi bu belgeselle gün yüzüne çıkarılıyor. Devamını oku Türk ve Alman deniz araştırmacılarını, en deneyimli dalgıçları ve gelişmiş sualtı görüntüleme teknolojilerini bir araya getiren “Son Savaşçı” belgeseli, izleyenleri I. Dünya Savaşı yıllarına götürüyor.

127. Bölüm - Sudaki İzler : Koyun Adası

Zafer Bayramı’nda deniz zaferi belgeseli… Savaş Karakaş ve ekibi, koyun adalarını keşfediyor. Devamını oku Osmanlı İmparatorluğu’nun denizlerdeki parlak zaferlerinden biri olan koyun adaları savaşına ait kalıntılar tespit edilerek bilimsel incelemeleri yapıldı. Ülkemiz karasularında ilk kez bu derinlikte yapılan arkeolojik çalışmanın belgeseli ekranlara geliyor.

126. Bölüm - Sudaki İzler: Kapalai

Malezya’da Kapalai dalış merkezinden memnun olmadan dönen dalıcı hiç duymadım. İşin sırrını yerinde görmeye karar verdim. Dikkat suyun altında size büyü yapıyorlar!

125. Bölüm - Sudaki İzler : Sipadan

Malezya'nın Sipadan adası, dünyanın en iyi beş dalış noktasından biri... Devamını oku 1984 yılında deniz koruma alanı ilan edilen tropik adayı her gün sadece belirli sayıda dalıcının ziyaret etmesine izin veriliyor. Baraküda ve akya sürülerinin,yüzlerce kaplumbağa, toskafa papağan ve köpekbalığının yuvası olan Sipadan deniz parkını Savaş Karakaş sizin için ziyaret ediyor.

124. Bölüm - Sudaki İzler: Pas Tutkusu

Savaş Karakaş, Malezya’da dünyanın turistik dalış yapılabilir tek petrol platformu Seaventures ve dev ofrozların yuvası Blue Liberty ‘de Sudaki İzler ’i sürüyor.

123. Bölüm - Sudaki İzler : Tioman

Savaş Karakaş sizi Malezya'nın doğu kıyısında yer alan Tioman adasına götürüyor. Devamını oku Tioman adası 39 km uzunluğunda 12 km genişliğinde Malezya'nın doğu kıyısında yer alan küçük bir adadır. Yoğun bitki örtüsü, az tahrip edilmiş ormanları, mercan kayalıkları ile ünlü ada özellikle dalış yapanlar için mükemmel bir seçimdir. En iyi tropikal ada Tioman ekranlara geliyor.

122. Bölüm - Sudaki İzler : Kızıldeniz'in Şeytan Üçgeni

Kızıldeniz her mevsim, dünyanın her köşesinden dalıcıları kendine çeker. Her daim müdavimlerinden birisi de hiç kuşkusuz Savaş Karakaş'tır.

121. Bölüm - Sudaki İzler : Mantalarla Dans

Savaş Karakaş 50. yaşını Maldivler’de ‘’Mantalarla Dans’’ ederek kutluyor! Devamını oku Okyanus ülkesi Maldivler, balayı cenneti olarak bilinir ama asıl cenneti dalıcılar keşfedebilir.Maldivler’de her dalış adeta bir balayı.

120. Bölüm - Sudaki İzler : Balina

İngiliz denizaltısı Rorqual, kendisine ad olan balinalar gibi sessiz ve derinden saldırdı. Devamını oku 2.Dünya Savaşı'nda, Balina'ya av olan Fransız nakliye gemisi Nantaise ve Alman tankeri Wilhelmsburg sizlerle.

119. Bölüm - Sudaki İzler : Samyeli

Ege’deki kanlı savaşın öne çıkan aktörleri arasında olan İngiliz denizaltıları Hitler Almanyası’na karşı giriştikleri mücadelede önemli başarılar elde ettiler. Devamını oku Fakat bazılarının kaderinde gizlendikleri derinlikte gömülmek vardı. Sudaki İzler, 1941 yılında İngiliz denizaltısı Perseus’un batırdığı İtalyan tankeri Maya ve 1943 yılında kaybolan İngiliz denizaltısı Simoom’un (Samyeli) keşfine tanıklık ediyor.

118. Bölüm - Sudaki İzler : Maviye Yolculuk

Mavi yolculuk bir rüyadır, vazgeçilmezliğini, sizde yarattığı aşktan alır. Devamını oku Savaş Karakaş, bu kez ilk yıllardan bugüne değişmeyen mavi yolculuk felsefesinin izinde... Cevat Şakir Kabaağaçlı nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı'ndan, Azra Erhat'a, mavi dünyanın büyülü serüveni ekranlara geliyor.

117. Bölüm - Sudaki İzler : Mantaların İzinde

Sudaki İzler, koruma altında olmalarına rağmen balıkçı tezgahlarında sergilenen mantaların peşinde! Devamını oku Savaş Karakaş, köpekbalıkları, yunus ve kaplumbağa kaynayan sularda mantaların izini sürüyor.

116. Bölüm - Sudaki İzler: Dalışın Everest'i

Yunanistan'ın Kea Ada'sı, yandan çarklı Patris buharlı gemisi ve 1916 yılında batan Burdigala ve Britannic batıklarıyla önemli bir sualtı araştırma sahası... Devamını oku Sudaki İzler Kea'da, dünyanın en ünlü dalgıçlarıyla birlikte dalışın Everest'ine tırmanıyor.

115. Bölüm - Sudaki İzler: Derinlerdeki Hayalet

Onlar derinlerdeki hayaletler... Devamını oku Kimi balıkların son nefesini verdikleri derinlerde unutulmuş tuzaklar; kimiyse balıkların yuvarlanıp çoğalmaları için bin bir emekle oluşturulmuş yapay resifler. Savaş Karakaş, denizin derinliklerindeki hayalet ağlar ve Kuşadası'nda batırılan Airbus A300'ün izini sürüyor.

114. Bölüm - Sudaki İzler : Denizin Bereketi

Sudaki İzler; dünyada sadece Ege kıyılarında yaşayabileceğiniz bir maceraya yelken açıyor, Dalışlı Mavi Yolculuk’a çıkıyor. Devamını oku Eskiden Hisarönü körfezinde avlanan balıkçılar, 35 metreden balık sürülerini görebilirken, Savaş Karakaş sürüleri görmek için 35 metre daldı. Savaş Karakaş; balık peşinde koştuğu bir mavi yolcukta konuyu uzmanların tartışmasına açıyor, çözüm önerileri arıyor.

113. Bölüm - Sudaki İzler: Üsküdar Vapuru Faciası

Savaş Karakaş, 1 Mart 1958'den beri acısı dinmeyen, ateşi sönmeyen Üsküdar faciası dosyasını açıyor. Devamını oku Son tanıklar anlatıyor, yıllarca süren mahkeme tutanaklarında, denizin derinliklerinde ve sansür perdesinin ardında gizli kalan bilgi ve belgelerle gerçekler nihayet gün ışığına çıkarılıyor. Savaş Karakaş'ın hazırlayıp sunduğu, Sibel Göloğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Üsküdar Vapuru Faciası" ekranlarda...

112. Bölüm - Sudaki İzler : Çanakkale 100

Savaş Karakaş ile,100 yıl önce kanla sulanmış Çanakkale topraklarında yitirdiğimiz canları arıyoruz.Barbaros Şehitliği,Anzak Koyu,Kanlısırt,Conkbayırı...

111. Bölüm - Sudaki İzler : Ver Elini Bozcaada

Şanssız bir gemi... Denize ilk indirilişinde, 124 işçinin ölümüne sebep oldu. Ters dönen gemi kurtarıldı ve macera başladı... Devamını oku Savaş Karakaş, Eleni'nın sudaki izlerini sürmek için Bozcaada'ya dümen kırıyor.

110. Bölüm - Sudaki İzler : İmkansız Görev

1915 yılında AE2 denizaltısının görevi imkansızdı,fakat başardı. Çanakkale Boğazı'nı geçerek Marmara'ya ulaştı. Devamını oku 73 metre derinlikte yatan denizaltının içerisine girmek ekranda…

109. Bölüm - Sudaki İzler : Marmara'ya Dönüş

Sudaki İzler, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılına, derinlerinden siperlere imzasını atıyor...

108. Bölüm - Sudaki İzler : Anzakların Bağrında

Sudaki İzler,Çanakkale Savaşları'nın 100. Yıldönümünde Avustralya'da.Anzakların Gelibolu kıyılarına yaptıkları çıkarmaya,Savaş Karakaş dalış takımlarıyla cevap veriyor. Devamını oku Birinci Dünya Savaşı'nda kullanılan denizaltılar ve Melbourne' deki savaş anıtı ''Shrine'' ekrana yansıyor.

107. Bölüm - Sudaki İzler : Gelibolu'nun Hayaletleri

Deniz,100 yıl önce Çanakkale Savaşı'nda yaşananları korudu.Sualtında belgelenen her batık,tıpkı bir zaman kapsülü gibi Çanakkale Deniz Savaşı'nı günümüze taşıyor. Devamını oku Savaş Karakaş,denizlerdeki tarihin izini sürüyor.

106. Bölüm - Sudaki İzler : Maltamania

Kimi dalgıçlara kristal kadar berrak sular içinde türlü balıkların yuvalandığı batıklar yetmez.Onlar dalışın adrenalinine tutkundur. Devamını oku Zifiri karanlık Billınghurst mağarası, böyle iflah olmaz dalgıçlara göredir.Savaş Karakaş,Sudaki İzler’i Malta'nın derin karanlığında sürüyor.

105. Bölüm - Sudaki İzler: Antik Batıkların İzinde

Sudaki İzler, Marmaris'te antik batıkların izinde sefere çıkıyor. Devamını oku Savaş Karakaş'ın yol arkadaşları, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen batıkları gün ışığına kavuşturan arkeologlar oluyor. 35 yıl önce bu sularda keşif ve kazı yapan ustalarla yeni batıklara selam veriliyor, anılar tazeleniyor.

104. Bölüm - Sudaki İzler: Gozo'nu Seveyim Malta

Sudaki İzler bu kez batıkları, mağaraları ve eşsiz sualtı yapısı ile Akdeniz'in yıldızı Malta'da. Devamını oku Savaş Karakaş, Akdeniz'in bu gerçek sualtı cennetini sizin için keşfediyor. Doğal güzelliklerle bezenmiş, tarih ve eğlence kokan takımadaların sualtı hazineleri ekranlarda.

103. Bölüm - Sudaki İzler: Uçuş No: 152

3 Ağustos 1953'te, Türkiye'nin güney kıyılarında bir uçak kazası yaşandı. Devamını oku 34 yolcu ve 8 mürettebatıyla Paris'ten havalanan 152 sefer sayılı uçak, Akdeniz'in derinliklerinde kayboldu. Sudaki İzler, kayıp uçağın izini bulmak için Fethiye yolunda.

102. Bölüm - Sudaki İzler: Gece Karanlığında Batıklar

Bodrum'u, sualtı cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan Karaada Yapay Resif ve Batıklar Projesi, ekranlarda... Devamını oku Sudaki İzler ekibi, bölgedeki öncü dalış merkezlerini ve batıkları mercek altına alıyor. Sg 115 ve Pınar 1 batıkları, ilk kez gece karanlığında ekrana yansıyor.

101. Bölüm - Sudaki İzler: Dahası Dahab

Savaş Karakaş Mısır'da,Akabe Körfezi'nin yanıbaşındaki Dahab'da.Granit kayalıklarının yükseldiği uçsuz bucaksız bir çöl ve hayaller alemini süsleyen mercan bahçeleri...

100. Bölüm - Sudaki İzler: Dalgıç Mezarlığı

Savaş Karakaş, dalgıç mezarlığı olarak anılan Mısır Dahab'da iz sürüyor. Derin dalışın getirdiği riskler ekrana yansıyor.

99. Bölüm - Sudaki İzler: Dalışın Kabesi

Şarm El Şeyh'de bu kez tankların izi sürülüyor.Tiran Boğazı'nda batan Kormoran gemisi ile İsrail-Mısır Savaşı'nda denize dökülen tankların görüntüleri ekranlarda!

98. Bölüm - Sudaki İzler : Altın Palet

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası Bodrum'da başlıyor.Sudaki İzler yarışmayı havadan,karadan ve denizden takibe alıyor.

97. Bölüm - Sudaki İzler : Arkadaşım Deve

Bir dalış cenneti olan Şarm El Şeyh'deki en eski ve özel dalış merkezlerinden biri olan Camel'de sualtı maceralarımıza çöl develerini de ekliyoruz.

96. Bölüm - Sudaki İzler : Sharm Rüyası

Sudaki İzler ekibi 100.bölümünde Mısır'da.Savaş Karakaş,Sharm El Şeyh dalış noktasından denize açılıyor.

95. Bölüm - Sudaki İzler : Heavy Metal

Savaş Karakaş 2003 yılında Antalya açıklarında batan Iberian Coast gemisinin batığına dalıyor ve hikayesini ekrana taşıyor.

94. Bölüm - Sudaki İzler : Cankurtaran Kemer'i

İyi bir yüzücü veya dalgıç olarak hayat kurtarmak isteyenler ekran başına!Savaş Karakaş;cankurtaranlık eğitimi alıp,kutsal mesleğe kulacını atıyor.

93. Bölüm - Sudaki İzler : Derinlerde Uçanlar

Savaş Karakaş,Akdeniz'deki uçak batıklarının izini sürüyor.Hadley's Harem ve Finike'deki meçhul uçak batığı Sudaki İzler’de...

92. Bölüm - Sudaki İzler: Son Tanıklarıyla Dumlupınar

Dumlupınar denizaltı faciasının 60.yılında gaziler,yaşayan son şahitler,şehit yakınları ve konunun uzmanları ekranlarda.

91. Bölüm - Sudaki İzler: Carthage

1915'te Alman U-21 denizaltısı tarafından Çanakkale'de torpillenerek batırılan Fransız yolcu gemisi Carthage'ın keşfi ilk kez ve sadece Sudaki İzler'de.

90. Bölüm - Sudaki İzler: Trimix

Savaş Karakaş,18 Mart 1915'te Nusrat'ın döktüğü mayınların kurbanı olan Irresistible ve 25 Mayıs'ta Alman U21 denizaltısının batırdığı Triumph'a ulaşmak için dalıyor.

89. Bölüm - Sudaki İzler: Marmara Seferi

İngiliz denizaltısı E14'ün önce Marmara'da bıraktığı izlere ve ardından dünya çapında yankı uyandıran keşif öyküsüne tanık olun.

88. Bölüm - Sudaki İzler: Hulda Fethiye'de

Sudaki İzler ülkemizin ünlü heykeltraşlarından İlhan Koman'ın hayattayken içinde yaşadığı, şimdi ise eserlerinin sergilendiği Hulda gemisine uğruyor.

87. Bölüm - Sudaki İzler: Aksona Mancorna

Rehberimiz Aksona Mehmet eşliğinde, Ege'de Bodrum'dan başlayıp Kos'a, ardından da süngerin ve süngerciliğin başkenti Kalimnos'a uzanan bir sefere çıkıyoruz. Devamını oku Savaş Karakaş, son süngerci Aksona Mehmet'in peşinde, süngerin ve süngercinin izinde...

86. Bölüm - Sudaki İzler: Karpaz: Dalmadan Olmaz

Savaş Karakaş, Kıbrıs'ın en gözde sualtı bölgesi Karpaz'da.

85. Bölüm - Sudaki İzler: Nihayet İnayet

29 Aralık 1902'den beri Sığacık Körfezi'nde Kızılburun'da uyuyan bir güzel. 94 metre boyunda buharlı bir Osmanlı gemisi. Üzerinde dalış yasağı ve 52 metre su var! Devamını oku Sudaki İzler özel izinle İnayet'e dalıyor. Bu dalışı kaçırmayın!

84. Bölüm - Sudaki İzler: Sahipsiz Gemi

İğneada'da salyangoz avcılarının 90'lı yılların başında Karadeniz'in dibini tararken buldukları batığın sırrını Savaş Karakaş çözmeye çalışıyor.

83. Bölüm - Sudaki İzler: Savaş Alanı Dedektifi

Savaş Karakaş; bir savaş alanı dedektifi titizliğiyle sizin için yine Çanakkale'de.

82. Bölüm - Sudaki İzler: Batık Atlası

Sudaki İzler yine yeniden Çanakkale'de... Devamını oku 1915 yılında bu sularda görev yapmış ve sonra denizin derinliklerinde unutulmuş tüm savaş ve lojistik destek gemilerinin izleri "Batık Atlası'nda" toplanacak.

81. Bölüm - Sudaki İzler : Karadenizdeki Bahtı Kara

Rotamızı bu kez Karadeniz'e çeviriyor, Karasu açıklarında yatan Hitler'in kayıp denizaltısı U 20'nin sırlarını aydınlatıyoruz.

80. Bölüm - Sudaki İzler : Dalış Bayramı

Kaş'ta kanyon Türkiye'nin en iyi dalış noktasıdır.Yüzeyden otuz metreye kadar nefes kesici bir duvar dibindeyse gizemli bir batık "Dimitri" kanyon dalışınızı süsler.

79. Bölüm - Sudaki İzler : Sualtından Yansımalar

Savaş Karakaş,Bodrum'da "Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası'nın" nabzını tutuyor.

78. Bölüm - Sudaki İzler : Suvla'nın Derin Sırları

Suvla (Anafartalar) Koyu'nda,savaştan kalan iskele ve gemi kalıntıları büyüteç altına alınıyor.

77. Bölüm - Sudaki İzler : Anzak'ın Derin Sırları

Belgesel,sualtı araştırmasında keşfedilen kalıntılardan yola çıkarak Anzak Koyu'nda 1915 yılında yaşananları izleyiciye aktarıyor.

76. Bölüm - Sudaki İzler : Denizin Vicdanı

Savaş Karakaş,kalkan batıklarının izini sürüyor.

75. Bölüm - Sudaki İzler : Derinlerdeki Kir

Savaş Karakaş; deniz trafiğinin yoğun olduğu İstanbul ve Çanakkale Boğazlarında sürdürülen petrol taşımacılığını mercek altına alıyor.

74. Bölüm - Sudaki İzler : Yüzdüm Yüzdün Yüz

Savaş Karakaş yunusların özgürlüğü için Meis'den Kaş'a tam 7100 metre yüzüyor.

73. Bölüm - Sudaki İzler : Dal Çık Ayvalık

El değmemiş doğası,oksijen ve zeytin deposu dağları,pırıl pırıl deniziyle Ayvalık; görücüye çıkıyor.

72. Bölüm - Sudaki İzler : Ölüm Gemisi

Savaş Karakaş,1878 yılı sonlarında İngiltere'de denize indirilen orjinal adı "Lady Olive" olan geminin saklı geçmişinin peşine düşüyor.

71. Bölüm - Sudaki İzler: Tatlı Tuzlu Antalya

Akdeniz'in tuzlu sularından Kırkgözler Mağarası'nın tatlı sularına, derinlerdeki izler, Savaş Karakaş'la ekrana geliyor.

70. Bölüm - Sudaki İzler: Dehlizlerin Sırrı

Savaş Karakaş,Yerebatan Sarnıcı,Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nın derinliklerinde, şehrin karanlıkta kalmış sırlarına ışık tutuyor.

69. Bölüm - Sudaki İzler: Savaşta ve Barışta

Savaş Karakaş, aynı noktada yirmidört yıl arayla aynı kadere boyun eğen Midilli ve Atılay denizaltılarının izini sürüyor.

68. Bölüm - Sudaki İzler: Hitler'in Kayıp Denizaltısı U-20

Karasu açıklarında yatan Hitler'in kayıp denizaltısı U-20'nin sırları aydınlığa kavuşuyor.

67. Bölüm - Sudaki İzler: Kıtalar Arasında

Asya'dan Avrupa'ya Uluslararası Boğaziçi Yarışması- ve Çanakkale Boğazı Geçme Yarışması'na- katılan Savaş Karakaş'ın yarış serüveni ekrana geliyor.

66. Bölüm - Sudaki İzler: Çeşme'de İz

Savaş Karakaş, 18 metre derinlikte yatan Türkiye'nin en büyük batıklarından monem ve yarım tonluk orkinos balıklarının izini Çeşme'de sürüyor.

65. Bölüm - Sudaki İzler: Flipper'ın Kabusu

Flipper'in denizde başlayıp havuzda sona eren kabusu, Savaş Karakaş'la Sudaki İzler'de...

64. Bölüm - Sudaki İzler: Ağlayan Flipper

Hep mutlu görünen yunusların, yaşamlarının acı dolu diğer yüzü Savaş Karakaş'la ekrana geliyor.

63. Bölüm - Sudaki İzler: Denizciler Kahvesi

Savaş Karakaş; deniz tutkunu konuklarını Rahmi Koç Müzesi'nde ağırlıyor.

62. Bölüm - Sudaki İzler: Dalyoga

Savaş Karakaş; Dalyan'da hem dalıyor hem de yoga yapıyor.

61. Bölüm - Sudaki İzler: Destanlaşan Gemiler

Savaş Karakaş, dümen sularında vatan toprağının düşmandan temizlendiği, güvertelerinde cumhuriyetin kurulduğu kahraman gemilerin izinde...

60. Bölüm - Sudaki İzler: Sualtının Duayenleri

Sudaki İzler, Oasis Alışveriş Merkezi'nin 10. yıl etkinliği olarak Bodrum'a armağan ettiği sünger avcıları sergisini tüm Türkiye ile buluşturuyor.

59. Bölüm - Sudaki İzler: Uçtum Kaçtım Daldım Çıktım

Savaş Karakaş, Fethiye'de 1700 metre yüksekten süzülüp,Afkule ve Türk Hamamı'nın turkuaz renkli sularına dalıyor.

58. Bölüm - Sudaki İzler: Dipteki Kanatlar

Bodrum Karaada yapay resif projesi kapsamında Bosad C 47 uçağını batırıyor. Savaş Karakaş, diplere doğru kanat çırpan uçağı ekrana taşıyor.

57. Bölüm - Sudaki İzler: Kemer Sualtı Günleri

Sualtı fotoğraf ve video yarışmaları ile SG 120 gemisinin batırılma töreninin yapıldığı kemer sualtı günleri ekrana geliyor.

56. Bölüm - Sudaki İzler : Kızıl Yolculuk

Savaş Karakaş, batıkları ve mercan kayalıklarıyla ünlü Kızıldeniz'de...

55. Bölüm - Sudaki İzler : Thistlegorm Batığı

Savaş Karakaş,2. Dünya Savaşı'nın derinlerdeki izlerini Kızıldeniz'de,Thistlegorm Batığı'nda sürüyor.

54. Bölüm - Sudaki İzler : Kaptan-ı Deryalarımız

Savaş Karakaş, denizcilik tarihinin ölümsüz isimleri Kaptan-ı Deryalarımızın izini sürüyor.

53. Bölüm - Sudaki İzler : Bugün Var Yarın Yok

Sudaki İzler doğmadan ölüme mahkum edilen, parmak kadarken avlanan balıkların izlerini sürüyor.

52. Bölüm - Sudaki İzler : Yaşayan Gemiler

Sudaki İzler,Yarhisar,Ege Fırkateyni ve Piri Reis denizaltısıyla Kocaeli'nden İzmir'e umutla seyir ediyor.

51. Bölüm - Sudaki İzler : Deniz Gurbetçileri

1890'da Japonya'da fırtınaya dayanamayıp batan Ertuğrul Fırkateyni'nin hikayesi ekrana taşınıyor.

50. Bölüm - Sudaki İzler : Haslet'in Gemileri

Haslet Soyöz, kahramanlıkları ve hazin öyküleriyle hafızada yer edinmiş gemilerimizi tablolarında yaşatıyor.

48. Bölüm - Sudaki İzler : Batıktan Çıkan Kahraman

Türk topçu Zabiti Mustafa Ertuğrul'un kahramanlık destanı, Savaş Karakaş eşliğinde ekrana yansıyor.

47. Bölüm - Sudaki İzler : İçimdeki Düşman

Serbest dalıcılar için sualtındaki en büyük risklerden biri olan sığ su bayılması ekrana yansıyor.

46. Bölüm - Sudaki İzler: Sualtında Terleyenler

Sanayi dalgıçlığının farklı dünyasındaki keşif yolculuğu Savaş Karakaş ile ekrana yansıyor.

45. Bölüm - Sudaki İzler: Socotra Macerası

Savaş Karakaş eşliğinde, Hint Okyanusu'nun yalnız takımadaları Socotra'da batık gemi Sunset'in izleri sürülüyor.

44. Bölüm - Sudaki İzler: Sessiz Anzac

Çanakkale Savaşı'nın kaderini değiştiren ve 30 Nisan 1915'ten bu yana 75 metre derinlikte yatan Avustralya AE2 denizaltısının öyküsü...

43. Bölüm - Sudaki İzler: Küçük Balık Büyük Balık

Savaş Karakaş'ın turkuaz sulardaki rotası, dalgıçların dilindeki efsane mekanı, dalış cenneti Kaş'ı gösteriyor.

42. Bölüm - Sudaki İzler: Üç Adalar

Savaş Karakaş, Antalya-Tekirova'da yer alan Üç Adalar'ın mavi dünyasını keşfe çıkıyor.

41. Bölüm - Sudaki İzler: Zıpkıncılar

Savaş Karakaş, sualtı camiasını ikiye bölen kırmızı hattın izini sürüyor ve zıpkıncıların öyküsü ekrana taşınıyor.

40. Bölüm - Sudaki İzler: Müsellim Kayalıkları

Türk ve Yunan bayrakları Müsellim Kayalıkları'nda yan yana geldiği gibi karşı karşıya da geliyor.

39. Bölüm - Sudaki İzler: Hayalet Gemi

1918'de Çanakkale Boğazı'nda vurulan İngiliz denizaltısı E-14, 89 yıldır bilinmeyen bir yerde keşfedilmeyi bekliyor...

38. Bölüm - Sudaki İzler: Liman Tepe

Savaş Karakaş, Urla'da sualtında kalmış antik limanın izlerini sürüyor. Antik gemilerin tekrar denize dönüş öyküsü ekrana yansıyor.

37. Bölüm - Sudaki İzler: Deniz Tutsakları

Çok tartışılan balık çiftliklerinin derinliklerinde, denizde tutsak olmuş balıklar ve geçimini ondan sağlayan insanlar...

36. Bölüm - Sudaki İzler:Reis Ve Dalgıç

Savaş Karakaş Marmara'ya yelken açıyor. Sivri Ada'da midye çıkarıyor...

35. Bölüm - Sudaki İzler : Pınar-1

Bodrum ikinci batığına kavuşuyor. Bodrum Sualtı Derneği, Pınar 1 gemisini Sudaki İzler'de derinlere uğurluyor.

34. Bölüm - Sudaki İzler:SG 115

"Sahil Güvenlik 115" gemisini Sudaki İzler'de derinlere uğurluyor. Bodrum ilk batığına kavuşuyor.

33. Bölüm - Sudaki İzler : Denize Uzak İki Liman

Savaş Karakaş ile Denizcilik Fuarı ve Denizler Kitabevi ekrana taşınıyor...

32. Bölüm - Sudaki izler:Mustafa Ertuğrul'un İzinde

Kahraman Türk subayı Mustafa Ertuğrul'un hikayesi ekrana taşınıyor.

31. Bölüm - Sudaki İzler : Akdeniz'de Buluşma 2.Bölüm

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin düzenlediği 3.Uluslararası Sualtı Film Festivali'ne konuk oluyoruz.

30. Bölüm - Sudaki İzler : Akdeniz'de Buluşma 1.Bölüm

Doğu Akdeniz Uluslararası Sualtı Fotoğraf Ve Film Festivali'nin yıldızları Savaş Karakaş eşliğinde ekrana taşınıyor.

29. Bölüm - Sudaki İzler : Deniz Bitti

Savaş Karakaş, giderek azalan ve denizlerde tükenmeye yüz tutan balığın izini sürüyor...

28. Bölüm - Sudaki İzler : Denize Hasret

Savaş Karakaş, deniz akvaryumları ve gemi modelcilerinin dünyasını ekrana taşıyor.

27. Bölüm - Sudaki İzler : Muavenet

Savaş Karakaş,Morto koyunda İngiliz savaş gemisi Goliath'a ilk dalışın ve Muavenet şehitlerinin hikayesini anlatıyor...

26. Bölüm - Sudaki İzler:Çanakkale'nin Sesi 2.Bölüm

Savaş Karakaş,Çanakkale konulu resim yarışmasını ziyaret ediyor ve Piri Reis Deniz Müzesi'ni geziyor...

25. Bölüm - Sudakı İzler: Sudan Hayaller

İngiliz müzisyen ve oyunculardan oluşan grup Türk sularında keyifli bir mavi yolculuğa çıkıyorlar...

24. Bölüm - Sudakı İzler: Sualtındaki Gizler

Savaş Karakaş, gemi enkazlarından Elazığ Hazar Gölü'ndeki batık şehrin kalıntılarına, sualtındaki gizlerin izini sürüyor.

23. Bölüm - Sudaki İzler: Mavi Reçete

Savaş Karakaş, Bodrum'da Camel Cup yelken yarışlarının ve Yassıda'da su altına gizlenen batıkların izlerini sürüyor...

22. Bölüm - Sudaki İzler: Denizde 10 Kasım

Atatürk'ü 10 Kasım'da Savorana yatında anıyoruz...

21. Bölüm - Sudaki İzler: Dalmak ya da Dalmamak

Dalış sporunun riskleri ve güvenli bir dalış için yapılması gerekenler anlatılıyor...

20. Bölüm - Sudaki İzler: Engelleri Aşmak

Yaşamını trafik kazasında kaybeden Suat Ayöz'ün izinden, sualtında engellilerle yapılan bir dalış...

19. Bölüm - Sudaki İzler: Amfora'nın İzinde

Savaş Karakaş, Foça'dan denize açılan bir araştırma gemisinde bilimadamlarıyla beraber yüzlerce yıllık amforaların izini sürüyor...

18. Bölüm - Sudaki İzler: İstanbul'un Kollarında

Savaş Karakaş, Marmaray kazısında Yenikapı'dan çıkarılan batıkların izini sürüyor...

17. Bölüm - Sudaki İzler: Çanakkale'nin Sesi 1. Bölüm

Savaş Karakaş; Çanakkale' de, Piri Reis ve 1915 Sebdülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi'ni geziyor...

16. Bölüm - Sudaki İzler: Bodrum

Bodrum'un en eski ev sahipleri süngerciler, konuklarıyla beraber yüzen sevimli yunuslar ve kendi denizaltısını yapan Erkan Ayral...

15. Bölüm - Sudaki İzler: Kale Kale Çeşme - Bodrum

Çeşme ve Bodrum'un sualtı dünyasının tarihi hazineleri gün ışığına çıkıyor...

14. Bölüm - Sudaki İzler: Çanakkale Geçildi mi? 2. Bölüm

Türk sularında kaybolan 4 İngiliz ve 3 Fransız denizaltısı şimdi nerede ve ne durumda?...

13. Bölüm - Sudaki İzler: Çanakkale Geçildi mi? 1. Bölüm

Savaşta Türk sularında kaybolan 4 İngiliz ve 3 Fransız denizaltısı şimdi nerede ve ne durumda?...

12. Bölüm - Sudaki İzler: Atılay

Tarih 1942... Zamanın en modern denizaltılarından;"Atılay"Morto koyunda dalışa geçti ve bir daha haber alınamadı...

11. Bölüm - Sudaki İzler: Midilli

Ünlü sualtı araştırmacısı Selçuk Kolay 1918 yılında batan Midilli'nin izini sürüyor...

10. Bölüm - Sudaki İzler: Dumlupınar'a Dönüş

Savaş Karakaş' la, Dumlupınar denizaltı faciasının son tanıkları ve diri diri sulara gömülen denizcilerin dramı...

9. Bölüm - Sudaki İzler: Son Söz Vatan Sağolsun

Dumlupınar denizaltı faciasının son tanıkları ve diri diri sulara gömülen denizcilerin dramı.

8. Bölüm - Sudaki İzler: Derinlerdeki Tarih 6. Bölüm

Savaş Karakaş, sualtında saklı kalmış tarihi hazinelerin izini sürüyor.

7. Bölüm - Sudaki İzler: Derinlerdeki Tarih 5. Bölüm

Bir ölüm emriyle Çanakkale' de zafere koşan korkusuz Türk askeri ve Mustafa Kemal' in dehası, dirayetli komutası...

6. Bölüm - Sudaki İzler: Derinlerdeki Tarih 4. Bölüm

Çanakkale' de müttefiklerin denizaltıları ve derinlerde bıraktıkları savaşın izleri, Savaş Karakaş' la gün ışığına çıkıyor.

5. Bölüm - Sudaki İzler : Derinlerdeki Tarih 3

Düşmandan dost olur mu? Gündüz birbirine kurşun sıkıp gece kıt aşını paylaşan askerlerin hüzünlü öyküsü.

4. Bölüm - Sudaki İzler : Derinlerdeki Tarih 2

Çanakkale' ye gelen müttefik askerin çıkartması hüsranla sonuçlanır ve tarihi bir gerçek anlaşılır: Çanakkale Geçilmez!

3. Bölüm - Sudaki İzler : Derinlerdeki Tarih 1

18 Mart 1915... İngiliz ve Fransız savaş gemilerinin yenilgisi ve Türk ordusunun Çanakkale destanı ilk kez su yüzüne çıkıyor.

2. Bölüm - Kızıldeniz 2.Bölüm

Kızıldeniz'in derinliklerine hapsolmuş üç muhteşem batık. Numidia, Aida ve Salem Express...

1. Bölüm - Sudaki İzler : Kızıldeniz 1.Bölüm

Kızıldeniz'de kardeş adalara yapılan dalış safarisinde elde edilen renkli sualtı görüntüleri ekrana geliyor.

145

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.