Uçak Kazası Raporu
Air Crash Investigation
Uçak Kazası Raporu

Uçak Kazası Raporu

Uyarı
Trajedilerden sonra, eksperler bıkmadan usanmadan, altında yatan sebepleri bulmak için çalışıyorlar. Devamını oku
Trajedilerden sonra, eksperler bıkmadan usanmadan, altında yatan sebepleri bulmak için çalışıyorlar. Dünyanın en çarpıcı uçak kazalarının, kokpit kayıtlarını, enkaz parçalarını inceledikleri bu yolculukta onlara eşlik ediyoruz.

Trajedilerden sonra, eksperler bıkmadan usanmadan, altında yatan sebepleri bulmak için çalışıyorlar. Dünyanın en çarpıcı uçak kazalarının, kokpit kayıtlarını, enkaz parçalarını inceledikleri bu yolculukta onlara eşlik ediyoruz. Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Problem Benim

Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda San Francisco’ya giden Southwest Havayolları’nın 1771 numaralı uçuşu kabinde ateş sesleri duyulduktan sonra uzak bir alana düşer.

2. Bölüm - Kaybolan Uçak

Air Fransa Havayolları’nın 447 numaralı uçuşu Atlantik Okyanusu’nun üzerinde kaybolur. Devamını oku Bu olay çözmesi neredeyse iki yılı alan, gelmiş geçmiş en zor uçak kazası araştırmalarından birini başlatmıştır.

3. Bölüm - Polonya Başkanlık Jeti

Polonya Devlet Başkanı Lech Kaczynski, 2010 Nisan ayında Rus toprakları üzerinde bir uçak kazasında hayatını kaybettiğinde, komplo teorileri çok fazlaydı. Devamını oku Smolensk Kuzey Havalimanı’na yaklaştığında, ağaçlık alana düşerek herkesin hayatını kaybettiği kazada Başkan, eşi ve çeşitli üst düzey görevlilerle birlikte Polonya’nın en iyi dört pilotunun uçurduğu uçakta seyahat ediyordu. Tüm ulus yas tutarken, Polonyalı ve Rus soruşturmacılar bıkmadan kahredici kazanın sebeplerini ortaya çıkarıyor.

4. Bölüm - "Akdeniz'de Katliam"

Aerolinee Itavie Havayolunun 870 numaralı uçuşu, 27 Haziran 1980’de Akdeniz üzerinde patlar. Devamını oku İçindeki 82 kişi hayatını kaybettiği kazanın arkasındaki kapsamlı soruşturmalara göz atıyoruz.

5. Bölüm - "Başarısız Denemeler"

Cork Havalimanı’nda sisli bir günde Manx2 7100 uçuşu piste çarpar. Son on yılda İrlanda’da yaşanan en ölümcül uçak kazasıdır.

6. Bölüm - "Niki Lauda: Havadaki Felaket"

Bangkok’tan Viyana’ya giden Lauda Air’ın 004 numaralı uçuşu dik dalışa geçip düşer. Devamını oku Formula 1 yarışçısı ve havayolu sahibi Niki Lauda, Lauda Air’ın 004 numaralı uçuşunun neden dik dalışa geçip düştüğünü ortaya çıkarmak için araştırmacılara katılır. Yol boyunca, tüm dünyada yolcu uçaklarını etkileyebilecek bir tasarım kusurunu keşfeder.

7. Bölüm - JFK Jr. Ölümü

1999’da, JFK Jr’in kullandığı uçak, Martha’s Vineyard’ın sahilinin yakınında Atlantik Okyanusu’na çakıldı, uçaktaki herkes hayatını kaybetti. Devamını oku Dünya onların arkasından yas tutarken, kamuoyunda iyi bilinen bu soruşturma, uçağın bu ölümcül düşüşüne neden olan ipuçlarını hiç bıkmadan araştırıyor.

8. Bölüm - Yüksek Felaket

Tel Aviv’e gitmekte olan El Al 1862 uçuşu Amsterdam’ın Schipol Havalimanı'ndan ağır kargo yüküyle kalkar. Devamını oku Dakikalar sonra, ani bir darbe uçağı sarsar ve şiddetle sağa doğru yatmaya başlar. Bu facia Hollanda’nın en kötü uçak felaketidir.

9. Bölüm - 9/11: Pentagon Saldırısı

11 Eylül 2001’de, hava korsanları Amerikan Havayolları’nın 77 numaralı uçuşunu Pentagon’a uçurdu. Devamını oku New York’ta, iki uçak İkiz Kule’lere çarptı. FBI Amerika tarihinin en büyük soruşturmasını başlatır.

10. Bölüm - Göklerde Cinayet

Germanwings’in 9525 uçuşunun düşmesi araştırılırken, araştırmacılar karanlık bir açıklama ile karşı karşıya kalırlar ki adeta inancın ötesindedir.

11. Bölüm - Basit Ayrıntılar

Kalkıştan birkaç dakika sonra, bir Amerikan kargo uçağı yere düştü ve üç mürettebat üyesini de öldürdü. Devamını oku Neyin yanlış gittiğini bulmak için soruşturmacılar enkazı ele geçirirken izleyin.

12. Bölüm - Havaya Uçurulmuş

Tayvan Boğazı'nı geçen bir siklonu beklemek için TransAsia Uçuş 222, Tayvan'ın tatil köyü Penghu'da düşüyor. Devamını oku Soruşturmaya altı ay kala, havayolu şirketi ikinci bir kazayla karşılaştı. Ve o zaman araştırmacılar ölümcül sonuçlara sahip sistemik bir problemi ortaya çıkarıyor.

13. Bölüm - Alevler İçinde

Dallas-Fort Worth Havaalanı'ndan kalkan Delta Airlines 1141 sefer sayılı uçak,Salt Lake şehrine doğru seyir halindeyken,kalkıştan hemen sonra düşerek alevler içinde kalır

14. Bölüm - Ölümcül Hava Sahası

Büyük bir ticari uçak, Ukrayna'nın doğusundaki bir savaş alanına düşüyor. Kanıtlar, uçağın karadan havaya atılan bir füze tarafından vurulduğunu gösteriyor.

15. Bölüm - Ölümcül Görüntü

Endonezya'da düzenlenen riskli bir gösteri uçuşunda, Rus yapımı bir Sukhoi Superjet'in bir dağa çarpması, uçaktaki herkesin ölümüne neden oldu. Devamını oku Bu durum, Endonezyalı araştırmacıların karşılaştıkları en zor kurtarma operasyonlarından birine sahne oldu.

16. Bölüm - Ölümcül Görev

Bir BM DC-6 taşıma uçağı, içinde BM sekreteri Dag Hammarskjöld ile orta Afrika üzerinde gizli bir görev için uçmakta. Devamını oku Ancak inişe 16 km kala uçak gizemli bir şekilde düşer.

17. Bölüm - Fırtınanın Merkezine

Fırtına avcılarının tecrübeli pilotları, motorda çıkan yangın nedeniyle uçak hasar alınca facianın eşiğinden döndü. Uzmanlar nedenini araştırıyor.

18. Bölüm - Ölümcül Deneme

Fransa semalarında tecrübeli pilotlar yeni yolcu uçağını test ediyor. Ancak inişe geçildiği esnada kaptan pilot aniden kontrolü kaybediyor.

19. Bölüm - Göklerin Titanic'i

Araştırmacılar Qantas Havayolları'na ait uçağın motorunun neden patladığını bulmaya çalışıyor. Diğer A380'ler de tehlike altında olabilir mi?

20. Bölüm - Kutupta Ölüm

Sefer 6560, Kanada Kutup Bölgesi'nde Resolute Koyu’na yaklaşırken çarptı ve kabindeki 15 kişiden 12’si öldü. Devamını oku Kanada Kuvvetleri hayatta kalan birkaç şanslı insana yardım etmek için alana ulaştı.

38

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.