Yeraltından Notlar
Yeraltından Notlar
Yeraltından Notlar

Yeraltından Notlar

Uyarı
Yeryüzünde keşfedilmeyen bir yer kaldı mı? Gün ışığının bile görmediği, gözden ırak, mutlak karanlık bir yer? Devamını oku
Yeryüzünde keşfedilmeyen bir yer kaldı mı? Gün ışığının bile görmediği, gözden ırak, mutlak karanlık bir yer?Hiçbir ayak izi olmayan, haritalarda yer almayan, zamanın bambaşka bir hızla aktığı bir sığınak? Öyle bir yer var. Yerin kalbinde...Yüzlerce, binlerce metre derinde.Deneyimli mağaracılar bu saklı dünyayı keşfe çıkıyor, bir grup maceracı mutlak karanlığa ışık tutuyor.

Yeryüzünde keşfedilmeyen bir yer kaldı mı? Gün ışığının bile görmediği, gözden ırak, mutlak karanlık bir yer?Hiçbir ayak izi olmayan, haritalarda yer almayan, zamanın bambaşka bir hızla aktığı bir sığınak? Öyle bir yer var. Yerin kalbinde...Yüzlerce, binlerce metre derinde.Deneyimli mağaracılar bu saklı dünyayı keşfe çıkıyor, bir grup maceracı mutlak karanlığa ışık tutuyor.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Yeraltından Notlar : Kadıini Mağarası

Alanya'daki Kadıini Mağarası’nın ihtişamlı derinliklerinde benzersiz öykü başlıyor. Devamını oku Keşif ekibi, mağaranın galerilerine ışık tutarken, geçmişin gizemini aydınlatıyor. İlk kez gün yüzüne çıkarılan insan izleri ile yeraltındaki saklı tarih hafızalara kazınıyor.

2. Bölüm - Yeraltından Notlar: Bucakalan/Kayağıl Mağarası

Yeraltından Notlar, bu kez Toros Dağları'nın eteklerinde, Akseki'de.. Devamını oku Muhteşem manzarası ve yıldızların dansıyla Kayaağıl obruğu eşsiz bir deneyim sunarken, Bucakalan Mağarası 280 metrelik tek inişiyle, yeraltında bir rekora imza atıyor.

3. Bölüm - Yeraltından Notlar : Kayaağıl Obruğu

Torosların ortasında dev bir çukur. 100 metre derinliği, 400 metre genişliği ile mağaracıların tanrının kepçesi adını verdiği dev obruk, Kayaağıl. Devamını oku Görülmeyeni görmek, keşfedilmeyeni keşfetmek için yapılan zorlu yolculuk sizlerle…

4. Bölüm - Yeraltından Notlar: Köşekbükü Mağarası

Anamur'da biri yatay, diğeri dikey: Köşekbükü ve Morca mağaraları, ekrana geliyor. Devamını oku Turistlere kapısını açan Köşekbükü Mağarası'nın süslü galerilerinden, Morca'nın keşfedilmemiş derinliklerine yapılan yolculuk.

5. Bölüm - Yeraltından Notlar: Çukurpınar/Taşeli Platosu

25 sene sonra yeniden, macera başlıyor... Devamını oku Boğaziçi Üniversitesi Mağaracılık Kulübü tarafından keşfedilen Çukurpınar Mağarası, onca senenin ardından aynı ekibe yeniden kapılarını açıyor. Mağarada değişen bir şey olmasa da, hayatlarda değişen pek çok şey var.

6. Bölüm - Yeraltından Notlar : Dağlı'da Bahar

Karadeniz ormanlarında yeşilin içinde saklı kalmış bir mücevher, Dağlı. Devamını oku Devasa ağzı, baş döndüren derinliği, şelaleleri ve kendine özgü florasıyla mağaraların aydınlık yönünü keşfediyoruz.

144

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.