Uyanış: Büyük Selçuklu
Uyanış: Büyük Selçuklu
Uyanış: Büyük Selçuklu

Uyanış: Büyük Selçuklu

Uyarı
Eşsiz bir medeniyetin inşa edildiği dönemi yansıtan dizi, Selçuklu İmparatorluğu'nun devlet yapısını, savaşlarını ve I.Melikşahın hayatını ekrana getirecek.
Eşsiz bir medeniyetin inşa edildiği dönemi yansıtan dizi, Selçuklu İmparatorluğu'nun devlet yapısını, savaşlarını ve I.Melikşahın hayatını ekrana getirecek.

Eşsiz bir medeniyetin inşa edildiği dönemi yansıtan dizi, Selçuklu İmparatorluğu'nun devlet yapısını, savaşlarını ve I.Melikşahın hayatını ekrana getirecek.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

9. Bölüm - Uyanış: Büyük Selçuklu - 23 Kasım

Yorgos’un Turna’yı kaçırdığı haberini alan Sencer, harekete geçmiş, Yorgos’un yerini bildiğini düşündüğü Şahbender Dukas’ı alıkoymuş ve bu yolla Yorgos’a ulaşmıştır. Devamını oku Ne var ki Yorgos, Sencer’in bu şekilde kendine ulaşacağını tahmin etmiş ve Sencer’e bir tuzak kurmuştur. Sencer bu tuzaktan kurtulmayı başarmıştır. Fakat beklenmedik bir şey olmuş, Turna çıkan çatışmada ağır yaralanmıştır. Bu kargaşayı fırsat bilen Yorgos kutsal emanetlerle birlikte kaçmayı başarmıştır.

8. Bölüm - Uyanış: Büyük Selçuklu - 16 Kasım

Yorgos’un ağır yaraladığı Sencer, Tapar’ın refakatinde Kınık Obası’na getirilmişti. Devamını oku Başulu, Sencer’i obaya getiren kişinin yıllardır hasretini çektiği oğlu Tapar olduğunu anlayınca dayanamamış ve Tapar’a sarılmıştı. Başulu, annelik hissiyatına kapılıp Tapar’ın kendi oğlu olduğunu itiraf edecek midir?

7. Bölüm - Uyanış: Büyük Selçuklu - 9 Kasım

Batınilerin kirli yüzünü aşikâr eden Sencer, Melikşah’a verdiği sözü üzerine, Batınilerin kutsal emanetlerini ele geçirmiş, Behram’ı da esir almayı başarmıştı. Devamını oku Fakat beklenmedik bir hadise gerçekleşmiş, Yorgos’un tuzağına düşmüştü. Yorgos, kardeşinin intikamını almak için Sencer’e ağır yaralar verip onu bulundukları uçurumdan aşağı atmıştı. Selçuklu askerlerinin ve Kınık Obası alplarının dört bir koldan aradığı, ölümle pençeleşmekte olan Sencer bulunabilecek midir?

6. Bölüm - Uyanış: Büyük Selçuklu - 2 Kasım

Batınilerin devleti yıkmaya yönelik faaliyetlerine son vermenin eşiğine gelen Sencer, bu eşikte zorlu bir imtihanla karşı karşıya kalmıştır. Devamını oku Batınilerin savlarını halk nazarında çürüten Gazali’yi öldürmekle görevlendirilmiştir. Bu görevin öncesinde bir hücreye kapatılan Sencer, dışarıyla bağlantı kurabilmek için tek şansını kullanıp Turna’ya ulaşmayı denemiştir.Turna, Sencer’in ilaç şişesi içinde gönderdiği pusulayı fark edebilecek midir?

5. Bölüm - Uyanış: Büyük Selçuklu - 26 Ekim

Tapar'ı durduran hamle kimden gelecektir? Sencer, Batınilerle giriştiği mücadelenin en kritik eşiğinde yoluna devam edebilecek midir? Devamını oku Batınilerden aldığı istihbarat neticesinde Andreas, askerlerini öldüren Melikşah'tan intikam almak için Kuvel civarında gizlenen özel birliği kılıçtan geçirmişti. Baskına uğrayan özel birlikten bir kişi sağ kalmıştı. O da Melikşah'ın hassa askeri Yalman’dı.

4. Bölüm - Uyanış: Büyük Selçuklu - 19 Ekim

Rüstem ve Arslantaş’ı kurtarmak için Şelemzar Emiri İlteber’in köşküne gizlice sızan Sencer, İlteber’in kızı Turna’ya yakalanmıştır. Devamını oku Turna, Sencer’e duyduğu sevgiyi hiçe sayıp, onu İlteber’in adamlarına teslim edecek midir? Bu olay ikisi arasında filizlenen sevgiyi etkileyecek midir? Sencer, önüne çıkan zorlu badireleri atlatıp Rüstem ve Arslantaş’ı İlteber’in elinden kurtarabilecek midir?

64

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.