Baharatın Yolculuğu
Baharatın Yolculuğu
Baharatın Yolculuğu

Baharatın Yolculuğu

Uyarı
Ebru Erke’nin sunumu ile baharatın kökeni, üretimi, yetiştirilmesi ve baharat kültürü... Devamını oku
Ebru Erke’nin sunumu ile baharatın kökeni, üretimi, yetiştirilmesi ve baharat kültürü...Tarladan tabağa kadar geçen süreç, dünyadaki farklı baharatlar ve baharata dair her şey...

Ebru Erke’nin sunumu ile baharatın kökeni, üretimi, yetiştirilmesi ve baharat kültürü...Tarladan tabağa kadar geçen süreç, dünyadaki farklı baharatlar ve baharata dair her şey...Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

10. Bölüm - Doha'nın Baharat Kraliçesi

Ortadoğu’nun en özel baharat karışımlarını hazırlayan ve ülkesindeki kadınlar için çok ikonik bir isim olan Şems’i ziyaret ediyoruz.

9. Bölüm - Antakya'nın Zahteri

En karakteristik baharatlarımızdan biri olan zahterin ekseninde Antakya’nın farklı kültür katmanlarından oluşmuş mutfağını irdeliyoruz.

8. Bölüm - Sri Lanka

Sri Lanka’da ülkenin en etkileyici doğasına sahip orta kesimlerinden başlayıp güney sahillere uzanan etkileyici bir rota üzerinde baharat avına çıkıyoruz.

7. Bölüm - Urfa'nın İsotu

Urfa mutfağının simyası haline gelen ve şehirde bambaşka bir kültüre sahip olan isot biberinin tarladan tabağa izini sürüyoruz.

6. Bölüm - Koçi'de Kadın Gözüyle Baharat

Hindistan’ın en baharatlı mutfağına sahip Kerala bölgesinde başkent Koçi’de kadın şeflerin mutfağında baharat kullanımını öğreniyoruz.

5. Bölüm - Zanzibar'ın Baharat Bahçelerinde

Baharat Adası olarak da bilinen Zanzibar’da turkuvaz kıyılardan tropik ormanlara doğru uzanan bir baharat yolculuğuna çıkıyoruz.

4. Bölüm - Hindistan'ın Baharat Merkezinde

Baharat deyince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Hindistan’ın neredeyse tüm baharatlarının üretim merkezi. Devamını oku Baharatın yolculuğu için Wayanad bölgesinde keyifli bir baharat keşfine çıkıyoruz.

3. Bölüm - Tarçının Hikayesi

Dünyanın en kaliteli tarçınlarının nasıl üretildiğini görmek üzere Sri Lanka’nın yolunu tutuyoruz. Dünya üzerindeki tek tarçın akademisini ziyaret ediyoruz.

2. Bölüm - Marakeş’in Baharat Harmanları

Mistik Afrika şehri Marakeş’te şehrin alametifarikalarından olan baharat ustalarını ziyaret ediyoruz. Devamını oku Ayrıca, yemeklere büyülü dokunuşlar yapan harmanlarının sırlarını öğreniyoruz.

1. Bölüm - Karanfil Adası

Pemba Zanzibar takımadalarının en bakir ve en güzellerinden biri... Devamını oku Tüm dünyanın Karanfil Adası olarak da tanıdığı Pemba Adasında karanfilin peşinden keyifli ve bilgi dolu bir yolculuğa çıkıyoruz.

114

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.