Çayın Yolculuğu
Çayın Yolculuğu
Çayın Yolculuğu

Çayın Yolculuğu

Uyarı
Ebru Erke’nin sunumu ile çayın kökeni, üretimi, demlenişi ve dünyada çay kültürü... Devamını oku
Ebru Erke’nin sunumu ile çayın kökeni, üretimi, demlenişi ve dünyada çay kültürü... Tarladan fincana kadar geçen süreç, dünyadaki farklı çay alışkanlıkları ve en nadide çaylar, iyi çay demlemenin incelikleri, bir uzman gibi çay tadımı yapmanın sırları ve çaya dair her şey…

Ebru Erke’nin sunumu ile çayın kökeni, üretimi, demlenişi ve dünyada çay kültürü... Tarladan fincana kadar geçen süreç, dünyadaki farklı çay alışkanlıkları ve en nadide çaylar, iyi çay demlemenin incelikleri, bir uzman gibi çay tadımı yapmanın sırları ve çaya dair her şey…Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

1. Bölüm - Assam, Doğu Himalayalar

Ebru Erke, 16 saati tren yolculuğu olmak üzere 40,5 saatte ulaştığı Donyi Polo’da Doğu Himalayalar Çay Araştırma Merkezi’ne gidiyor. Devamını oku Hindistan’ın en iyi Artizan çaylarının üretimine dahil oluyor.

2. Bölüm - Kyoto

Japonya’nın en geleneksel şehrinde, ülkenin geleneksel çay seremonisine katılıyor, Matcha çayının lezzet ve kalite sırrını çözüyoruz.

3. Bölüm - Rize

Ülkemizde çayın ana vatanı olarak kabul edilen Rize’nin çay bahçelerini ziyaret ederken usulünce çay demlemenin inceliklerini de uzmanından öğrenmeyi ihmal etmiyoruz.

4. Bölüm - Taipei

Baloncuklu çaydan çaylı demir yumurtaya… Çayı dünyada en farklı şekilde kullanan ülke olan Tayvan’ın başkenti Taipei’de farklı bir çay macerasına çıkıyoruz.

5. Bölüm - Darjeeling

Dünyanın en zarif çayları olarak kabul edilen Darjeeling çayları için Hindistan’ın Nepal sınırına gidip Himalayalar’ın batısına heyecanlı bir yolculuğa çıkıyoruz.

6. Bölüm - Tokyo

Tokyo’da stilize çay dükkanlarını ziyaret ediyor, Japonların çaya olan ruhani ve incelikli bakış açılarını mercek altına alıyoruz.

7. Bölüm - Sri Lanka Çay Oteli

Çay turizmini en iyi uygulayan ülke olan Sri Lanka’nın Nuwara Eliya dağlık alanına giderek A’dan Z’ye çay konsepti sunan tarihi bir oteli ziyaret ediyoruz.

8. Bölüm - Tayvan-Alishan

Tayvan’ın Alishan Dağların’a çıkıp dünyanın en iyi Oolong çaylarını keşfediyoruz. Devamını oku Halen eski geleneklerini sürdürerek hayatlarını devam ettiren yerli kabileleri ziyaret ediyoruz.

9. Bölüm - Sri Lanka

Sri Lanka’da harmanlama sanatının inceliklerini uzmanından dinliyor, ünlü Seylan çayının kalite şifrelerini çözüyoruz.

10. Bölüm - İstanbul

Tarihi çayhanelerden modernize çay dükkanlarına şehrin çay hafızasını usta isimler eşliğinde irdeleyip şahane bilgileri gün ışığına çıkarıyoruz.

256

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.