Elif ile Lezzet Yolculuğu
Elif ile Lezzet Yolculuğu
Elif ile Lezzet Yolculuğu

Elif ile Lezzet Yolculuğu

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
79. Bölüm - Küçükköy

Elif’in yolu Ayvalık’ta bir kültür ve sanat köyü olan Küçükköy’den geçiyor. Devamını oku Küçük otelleri, sanat atölyeleri ve yerel lezzetleri ile karakterize bir Boşnak köyü olan Küçükköy’ün tarihi ve hikayesi için ekranlara geliyor.

78. Bölüm - Antika Pazarı

Bu bölüme Elif’le antika pazarında güne başlıyoruz. Devamını oku Oradan aldığımız antika kristallere nefis deniz mahsullu salata yapıyoruz. Ardından Los Angeles’ı İstanbul’a getiyoruz... Müzik ve sinema meraklılarına keyifli dakikalar yaşatıyoruz.

77. Bölüm - İstanbul

İstanbul'un keyfi en güzel denizde, balık avında çıkar. Devamını oku Bu bölüme Elif ve Ferhat Reis ile bir balıkçı teknesinde rastgele diyerek başlıyoruz. Teknede keyifli bir sohbet ve balıkçıların lezzetli tarifleri için sizleri ekran başına bekliyoruz.

76. Bölüm - Avrupa - Pazarlar

Elif'le bu bölümde Avrupa'da sevdiği pazarları geziyoruz. Devamını oku Fransa'dan İtalya'ya oradan Avusturya'ya uzanan pazar alışverişleri Elif'in mutfağında harika bir tarife dönüşüyor. Lezzet yolculuğumuz mutfakta Güvenç Dağüstün'ün keyifli sohbeti ile renkleniyor.

75. Bölüm - Lausanne - Olimpiyat Müzesi

Elif'le bu hafta Lausanne'da Olimpiyat Müzesini ziyaret ediyoruz. Devamını oku Olimpiyat tarihini başlangıçtan günümüze sıradışı bir biçimde sunan bu harika müzede bizi sürprizler bekliyor.

74. Bölüm - Gruyere

İsviçre'nin dünyaca ünlü peyniri Gruyere'in yapıldığı Gruyere kasabasında bir gün geçirmeye ne dersiniz? Devamını oku Elif'le Gruyere kalesinden, peynir üretimine, Fondü'den çikolataya kadar renkli bir yolculuğa hazır olun.

73. Bölüm - Vevey

İsviçre'de Leman gölünün güzel kenti Vevey'de bu defa keçi peynirinin peşinde başlıyor yolculuğumuz. Devamını oku Meşhur Vevey pazarında dolaştıktan sonra Elif mutfağa giriyor ve aldığı mantarlar ile iki leziz tarifi paylaşıyor.

72. Bölüm - Divonne Les Bains

Fransa'nın İsviçre sınırındaki küçük kasabası Divonne Les Bains'de Elif, Engin Kandemir'e konuk oluyor. Devamını oku Kasabanın meşhur pazarında dolaştıktan sonra birlikte mutfağa girerek lezzetli tariflerini bizimle paylaşıyorlar. Elif bu yolculukta da tarihe olan düşkünlüğünü ortaya koyuyor ve yakındaki Nyon Kalesini ve burada yer alan porselen sergisini sizler için keşfediyor.

71. Bölüm - Reblochon

Fransa'nın doğusunda üretilen ünlü peynir Reblochon'un peşineyiz bu hafta. Devamını oku Elif ile birlikte üretimden lezzetli tariflere Reblochon'la dolu bir bölüm için sizi ekran başına bekliyoruz.

70. Bölüm - Mersin

Bu hafta Elif'le Mersin'de arkeolojik bir yolculuğa var mısınız? Devamını oku Kız Kalesi’inden Kara Kale’ye, Cennet-Cehennem'den Adam Kayalar'a tarihin içinde geziyoruz. Bu gezinin sonunda yorgunluk molasını Mersin'in meşhur mavi yengecini tadarak veriyoruz.

69. Bölüm - Mersin

Elif bu bölümde Mersin'i keşfediyor.

68. Bölüm - Midilli

Assos'un tam karşısında kalan Midilli'nin küçük kasabalarını Elif'le geziyoruz. Devamını oku Şef Niko ile mutfağa girip, dağ köylerinde seramik ustalarına uğruyoruz, en güzel plajların tadını birlikte çıkartıyoruz.

67. Bölüm - Midilli

Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, en yakın komşularımızdan biri olan Midilli'nin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmeye var mısınız? Devamını oku Yazı özlediğimiz şu günlerde Elif ile Midilli'ye davet ediyoruz sizi.

73

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.