Elif ile Lezzet Yolculuğu
Elif ile Lezzet Yolculuğu
Elif ile Lezzet Yolculuğu

Elif ile Lezzet Yolculuğu

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
66. Bölüm - Midilli Detay

Ahşap oymacılığından, seramiğe, lokmadan geleneksel tariflere zanaat ve mutfağın kültürünü Elif’le keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.

65. Bölüm - Heidelberg Detay

Elif ve arkadaşı Flora sanattan yemeğe bu güzel kenti keşfetmeye çıkıyorlar.

64. Bölüm - Heidelberg Detay

Bu şehri Elif’in ve orada yaşayan dostlarının önerileriyle geziyoruz. Mutfakta da Elif’ten size sürpriz bir tarif var.

63. Bölüm - Karaormanlar Detay

41 yıldır Michelin yıldızını koruyan bir restaurantdan çocuklarla görülmesi gereken masal müzesine Elif’in tüm sevdikleri bu bölümde.

62. Bölüm - Almanya Detay

Elif’in Yolu bu bölümde Eski Yunan ve Romalılar'dan beri çok sevilen kuşkonmazın vatanında tarladan sofraya bir öykünün peşinde.

61. Bölüm - Bodrum Detay

Bodrum’un tepelerinde Pınar Hanım’la dolaşıp doğal sirkenin hikayesini öğreniyor, Kerem Görsev ve şef Deniz Kurt’la tatlı bir sohbet ve enfes tarifleri tadıyoruz.

60. Bölüm - Annecy Detay

Annecy’nin tarihi sokaklarında dolaştıktan sonra yorgunluğunu genç bir şefle hiç durmayan bir mutfakta yaptığı gastronomi turuyla atıyor.

59. Bölüm - Katar Detay

Denizle çölün bulıştuğu noktada bir gezinti ardından kumda safari yapmak, çölde barbekü ve muzlu nan ekmeğinin yapılışına şahit olmak, dünyanın en yeni ve modern teknolojiyle donatılmış müzelerinden birini birlikte geziyoruz.

58. Bölüm - Katar Detay

Farklı ülkelerden şeflerle tanışmak ve festivalde Türkiye’den getirdiği portakallar, limonlar ve irmikle Elif’in yaptığı lezzetlere şahit olmak için sizi ekran başına bekliyoruz.

57. Bölüm - Annecy Detay

Dağ sporları, yeşil alanları, kanalları ve köprüleri ile ünlü Annecy yolculuğuna ve Savoie Bölgesi’nin birbirinden leziz peynir çeşitlerinin yapımı ekranlara geliyor.

56. Bölüm - Quiberon Detay

Elif’in yolu bu bölümde; birbirinden leziz tatlı çeşitleriyle Gaziantep’ten Lyon’a, İzmit’ten Quiberon’a uzanıyor.

55. Bölüm - Lyon Tier Detay

Ünlü duvar resimlerini, sinema ve minyatür müzesini, ipek dokuma yapımını, gurme bakkalları ve 2018 dünya şampiyonu “paté en croûte" yapımına tanıklık ediyoruz.

54. Bölüm - Fransa Lyon Detay

Tier bölgesinde el yapımı bıçak atölyelerini görmek ve bouchon restaurantların geleneksel lezzetleri ekranlara geliyor.

53. Bölüm - Atina Dimotiki Agora Detay

Tarihi Dimatiki Agora’ya, Atina’nın tatlı lezzetlerine ve Artemis sanat klubünün Hasabiko dans gösterisi ekranlara geliyor.

52. Bölüm - Gaziantep Detay

Nefis Antep helvasının ve tatlılarının tadına baktıktan sonra, Ragıp Güzelbey’in yaptığı birbirinden renkli ve iştah kebapların tadına bakıyoruz.

51. Bölüm - Gaziantep Mutfak Sanatları Detay

Sabah kahvaltısında beyran yapılışına tanıklık eden Elif, Gaziantep’in geleneksel el sanatlarını keşfe çıkıyor. Gaziantep Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi’nde diyetisyenlerle yöresel yemeklere farklı bir dokunuş için sizi ekran başına bekliyoruz.

50. Bölüm - Atina - Varkiza Detay

Varkiza’nın güzel sahilinde birbirinden lezzetli deniz ürünleriyle yapılan tariflere tanıklık etmek, sanatçı George Lappas’ın eserlerini ve ünlü modacı Nikos Apostolopoulos’un tasarımlarını görmek, Yunan gecelerinin eğlencesine bir göz atmak için ekranlarında buluşalım!

49. Bölüm - Atina- Atika Detay

Zengin tarihi mirası,sahilleri,terasları ve şehrin sembolü haline gelmiş grafitileri ile ünlü, filozof Platon’nun da yaşadığı Atika Bölgesi’nin başkenti Atina ekranlarda.

48. Bölüm - Mardin Detay

Mardin Müzesi ile Mezoptamya tarihine adım attıktan sonra geleneksel Mardin mutfağını tadıyor.

47. Bölüm - Midyat Detay

Midyatın kadim el sanatı telkarinin en genç ustalarından birinin atölyesinde mesleğin inceliklerini dinledikten sonra, Mor Gabriel Manastırı’nı gezen Elif, son olarak Midyat'ta bir yemek hocasının evine konuk oluyor ve yerel lezzetlere ait tarifleri ustasından öğreniyor.

46. Bölüm - İzmit Detay

Keyifli bir haftasonu seyahatinde İzmit çevresinde saklı kalmış lezzet, kültür ve el sanatları noktalarını keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.

45. Bölüm - Urla Zeytinyağı Müzesi Detay

Zeytinyağı müzesi ve bağ yolunda dolaşan Elif, daha sonra Dilara Koçak ile mutfağa giriyor. Keyifli bir sohbet ve zeytinyağlı, sağlıklı tarifler için sizi ekran başına bekliyoruz.

44. Bölüm - Fransa Carnac ve Quiberon Detay

Asterix hikayelerinin geçtiği bölgede Elif'le mezolitik dönemden kalan taşlar arasında dolaşmak, talassoterapi metotlarına uygun sağlıklı tabakların şefinden ipuçları öğrenmek, Saint Goustan limanından 100 senelik bir yelkenliyle dolaşmak için sizi ekran başına bekliyoruz.

43. Bölüm - Mersin Narenciye Festivali Detay

Narenciye Festivali ile cıvıl cıvıl olan sokaklarda dolaşıyor, narenciyeyle yapılan geleneksel yemeklerden tatlılara farklı tarifleri tadıyoruz.

42. Bölüm - Leros Adası Detay

Plajları, lezzetli yemekleri, sanatçıları ve tarihi ile keyif ve huzur dolu Leros'ta Elif'in sevdiği köşeleri keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.

41. Bölüm - Kocaeli Narköy Detay

Yeşil yıldız ne demek, ata tohumu nedir, tohum takası nasıl yapılır hepsi bu programda...

40. Bölüm - Urla Zeytin Hasadı Detay

Urla'da bir çiftlikte zeytin hasadı ile başlıyor, Türkiye'nin ödüllü zeytinyağının üretiminin aşamalarına şahit oluyoruz. Bölgenin mahsülleri ile yapılan lezzetli tarifleri paylaşıyoruz.

39. Bölüm - Leros Adası Detay

Leros, harika plajları ve nefis yemekleri kadar edebiyat, tarih ve sanat dolu köşeleriyle sizi bekliyor. Turistik yerler dışında gezmeyi, seyahatte ada halkı ile kaynaşmayı sevenler için tüm ipuçları bu bölümde.

38. Bölüm - Urla Sanat Sokağı Detay

Sanat sokağında Elif’in favori adresleri, plaklar ve seramikler, yöreye has lezzetler ve harika deniz mahsulleriyle dolu bir bölüm için sizi ekran başına bekliyoruz.

37. Bölüm - Fransa Britanya Detay

Bölgenin meşhur tuzlarından, balıkları haritalara ve eski gemi parçalarına resmeden ressama, dünyaca ünlü istridyelerin üretimine ve tariflerine kadar turistlerin rotası dışında kalan bir çok gizli adres bu bölümde sizleri bekliyor.

36. Bölüm - Muğla Stratonikeia Antik Kenti Detay

Kazı başkanıyla milat öncesinden günümüze keyifli bir sohbet, restore edilmiş antik evler, tarih boyu bölgede yapılan yemekler ve Osman Hamdi Tanpınar’in eviyle renkli bir yolculuk sizleri bekliyor.

35. Bölüm - İsviçre Cenevre Detay

Bir saat restorasyon atölyesinden başlayan gezimiz, antik şehrin güzel sanat galerileri ve Thonon-Les-Bains'de Michelin yıldızlı genç şef Raphael Vionnet'in mutfağında devam ediyor. Cenevre'de Elif'in sevdiği adresleri keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.

34. Bölüm - Bodrum Ofroz Detay

Bodrum'da Elif'in favorileri olan farklı lezzetleri, Bodrum'lu sanatçıları ve güzel müziklerle dolu bir eğlenceyi birlikte yaşamak için sizi ekran başına bekliyoruz.

33. Bölüm - Fransa Yvoire Detay

Léman gölünün kıyısında Yvoire sokaklarında kaybolmak, cam atölyeleri, farklı sanatçıların bir araya geldiği galerilere göz atmak, 5 duyuya hitap eden bir bahçeyi keşfetmek ve göl balıklarından yapılan şahane lezzetlere şahit olmak isterseniz sizi ekran başına bekliyoruz.

32. Bölüm - Fransa Chatel Detay

Chatel dağ köyünde yapılan dağ sporlarını izlemek, Elif’le vadi üzerinde 200 metrede uçmak, abodance peynirinin yapımını görmek ve 1800’lerden kalma bir çiftlik evinde lezzetli bir raclett deneyimi için bu bölüm kaçmaz.

31. Bölüm - Britanya Auray Detay

Saint Gustan limanında 6 saatlik gel-gitlere şahit olmak, Michelin Yıldızlı Şef Anthony ile Atlantik balıkları almak için pazarda gezmek ve harika tarifleri öğrenmek için sizi ekran başına bekliyoruz.

30. Bölüm - Azerbaycan Ateşgah Detay

El sanatlarını, meşhur Azeri tatlarını ve yüzyıllardır hiç sönmeyen ateşi ile Ateşgah'ın hikayesini Elif'le keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.

29. Bölüm - Kos Adası Detay

Bu ikinci bölümde Elif, Kos Adası’nın tarihini keşfe çıktıktan sonra sizi, yakın dostu Noemi Erkohen ile teknede harika bir reçel tarifini paylaşmaya, şef Sakis ile füzyon mutfak etkileri taşıyan yeni tatlara ve adanın huzurlu havasına davet ediyor.

28. Bölüm - Kos Adası Detay

Plajları, kafeleri, alışveriş seçenekleri ve geleneksel Yunan mutfağının dünya mutfağıyla buluştuğu tarifleriyle Kos’a doğru bir yolculukta Elif’e eşlik etmek üzere sizi ekran başına bekliyoruz.

27. Bölüm - Fransa Vannes Detay

Elif’le birlikte anayollardan çıkıp ara yollara saparak Saint-Dégan Eko Müzesi’ni ziyaret etmek, eski çağlardan kalma renkli yapılara ev sahipliği yapan Vannes şehrini görmek ve Türkiye’de uzun yıllar yaşamış gazeteci Jérôme Bastion’un evinde harika tarifler öğrenmek için sizi ekran başına bekliyoruz.

38

İçeriği listele

Sayfa Başına Dön

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.