Elif ile Lezzet Yolculuğu
Elif ile Lezzet Yolculuğu
Elif ile Lezzet Yolculuğu

Elif ile Lezzet Yolculuğu

Uyarı
Elif ile Lezzet Yolculuğu, sadece mutfağa dair sırların değil, gastronomi ve sanatla bağlantılı birçok alana da uzanan, sıra dışı bir lifestyle programı. Devamını oku
Elif ile Lezzet Yolculuğu, sadece mutfağa dair sırların değil, gastronomi ve sanatla bağlantılı birçok alana da uzanan, sıra dışı bir lifestyle programı.Her bölümünde doğal ve yerel gıda maddelerinin peşine düşüp onlarla ilgili bilgiler aktarıyor, dostlarının evinde yöresel uygulamaları, tarifleri keşfediyor, ünlü sanatkar ve zanaatkarla sohbet ediyor.

Elif ile Lezzet Yolculuğu, sadece mutfağa dair sırların değil, gastronomi ve sanatla bağlantılı birçok alana da uzanan, sıra dışı bir lifestyle programı.Her bölümünde doğal ve yerel gıda maddelerinin peşine düşüp onlarla ilgili bilgiler aktarıyor, dostlarının evinde yöresel uygulamaları, tarifleri keşfediyor, ünlü sanatkar ve zanaatkarla sohbet ediyor.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

86. Bölüm - Siyez Buğdayı

Elif'in yolu bu bölümde siyez buğdayının hikayesiyle kesişiyor. Devamını oku Tarladan sofraya yolculuğunu takip ettiğimiz siyez buğdayı ile 600 yıllık sipahi ocağına misafir oluyor, bulgur pilavını tadıyoruz. Ardından 500 yıllık bıçakçı bir aileyle tanışıyor, geleneksel bıçak yapımına şahitlik ediyoruz.

85. Bölüm - Kastamonu

Elif’in yolu bu hafta Kastamonu’dan geçiyor. Saat kulesinden tarihi konaklarına yerel tariflerden, yaylalarına ve şapka müzesine kadar Kastamonu'da kültür ve lezzet dolu

84. Bölüm - Adatepe

Elif'in Yolu İda Dağı'nın batı yamaçlarında Ege Denizi’ne tepeden bakan Adatepe'den geçiyor. Taşmektep'in hikayesiyle bu keyifli yol başlıyor. Devamını oku Hem korunmuş mimari yapısı hem de zeytin ve zeytinyağı üretimiyle dikkat çeken Adatepe'de yine harika hikayeler yolculuğumuza eşlik ediyor.

83. Bölüm - Kazdağı

Elif'in yolu bu bölümde oksijen deposu Kazdağı milli parkından mitoloji, tarih, kültür ve endemik bitkilerle dolu hikayelerle geçiyor. Devamını oku Ardından Küçükkuyu sahilinde Kuzey Ege lezzetleriyle dolu bir sofrada İstanbul'dan bir göç hikayesine kulak veriyoruz.

82. Bölüm - Ayvalık

Elif ile Ayvalık gezisi devam ediyor. Devamını oku Kuzey Ege'nin klasik lezzetleri, Gürcistan'dan antikacılar çarşısına uzanan bir dükkanın öyküsü ve çok bilinmeyen bir el sanatı olan minenin incelikleri bu bölümde sizlerle.

81. Bölüm - Ayvalık

Elif'in yolu bu kez 132 yıllık bir Ayvalık evinde,zeytin ve denizle dolu hayatlar,göç hikayeleri, ayrılık ve özlem duygusu ile pişirilen geleneksel lezzetlerden geçiyor. Devamını oku Bu geleneksel lezzetleri, Ayvalık sokaklarını, Elif'in favori tatlı ve kahve mekanlarını birlikte keşfediyoruz.

80. Bölüm - Ekolojik Çiftlik

Elif’in yolu bu defa Kuzey Ege’de ekolojik bir çiftlikten geçiyor. Devamını oku Doğal yöntemlerle tarım ve hayvancılık yapan genç bir aileyle birlikte lezzet ve sağlık dolu bir hikayeye hazır mısın?

79. Bölüm - Küçükköy

Elif’in yolu Ayvalık’ta bir kültür ve sanat köyü olan Küçükköy’den geçiyor. Devamını oku Küçük otelleri, sanat atölyeleri ve yerel lezzetleri ile karakterize bir Boşnak köyü olan Küçükköy’ün tarihi ve hikayesi için ekranlara geliyor.

78. Bölüm - Antika Pazarı

Bu bölüme Elif’le antika pazarında güne başlıyoruz. Devamını oku Oradan aldığımız antika kristallere nefis deniz mahsullu salata yapıyoruz. Ardından Los Angeles’ı İstanbul’a getiyoruz... Müzik ve sinema meraklılarına keyifli dakikalar yaşatıyoruz.

77. Bölüm - İstanbul

İstanbul'un keyfi en güzel denizde, balık avında çıkar. Devamını oku Bu bölüme Elif ve Ferhat Reis ile bir balıkçı teknesinde rastgele diyerek başlıyoruz. Teknede keyifli bir sohbet ve balıkçıların lezzetli tarifleri için sizleri ekran başına bekliyoruz.

76. Bölüm - Avrupa - Pazarlar

Elif'le bu bölümde Avrupa'da sevdiği pazarları geziyoruz. Devamını oku Fransa'dan İtalya'ya oradan Avusturya'ya uzanan pazar alışverişleri Elif'in mutfağında harika bir tarife dönüşüyor. Lezzet yolculuğumuz mutfakta Güvenç Dağüstün'ün keyifli sohbeti ile renkleniyor.

75. Bölüm - Lausanne - Olimpiyat Müzesi

Elif'le bu hafta Lausanne'da Olimpiyat Müzesini ziyaret ediyoruz. Devamını oku Olimpiyat tarihini başlangıçtan günümüze sıradışı bir biçimde sunan bu harika müzede bizi sürprizler bekliyor.

74. Bölüm - Gruyere

İsviçre'nin dünyaca ünlü peyniri Gruyere'in yapıldığı Gruyere kasabasında bir gün geçirmeye ne dersiniz? Devamını oku Elif'le Gruyere kalesinden, peynir üretimine, Fondü'den çikolataya kadar renkli bir yolculuğa hazır olun.

73. Bölüm - Vevey

İsviçre'de Leman gölünün güzel kenti Vevey'de bu defa keçi peynirinin peşinde başlıyor yolculuğumuz. Devamını oku Meşhur Vevey pazarında dolaştıktan sonra Elif mutfağa giriyor ve aldığı mantarlar ile iki leziz tarifi paylaşıyor.

72. Bölüm - Divonne Les Bains

Fransa'nın İsviçre sınırındaki küçük kasabası Divonne Les Bains'de Elif, Engin Kandemir'e konuk oluyor. Devamını oku Kasabanın meşhur pazarında dolaştıktan sonra birlikte mutfağa girerek lezzetli tariflerini bizimle paylaşıyorlar. Elif bu yolculukta da tarihe olan düşkünlüğünü ortaya koyuyor ve yakındaki Nyon Kalesini ve burada yer alan porselen sergisini sizler için keşfediyor.

71. Bölüm - Reblochon

Fransa'nın doğusunda üretilen ünlü peynir Reblochon'un peşineyiz bu hafta. Devamını oku Elif ile birlikte üretimden lezzetli tariflere Reblochon'la dolu bir bölüm için sizi ekran başına bekliyoruz.

70. Bölüm - Mersin

Bu hafta Elif'le Mersin'de arkeolojik bir yolculuğa var mısınız? Devamını oku Kız Kalesi’inden Kara Kale’ye, Cennet-Cehennem'den Adam Kayalar'a tarihin içinde geziyoruz. Bu gezinin sonunda yorgunluk molasını Mersin'in meşhur mavi yengecini tadarak veriyoruz.

69. Bölüm - Mersin

Elif bu bölümde Mersin'i keşfediyor.

68. Bölüm - Midilli

Assos'un tam karşısında kalan Midilli'nin küçük kasabalarını Elif'le geziyoruz. Devamını oku Şef Niko ile mutfağa girip, dağ köylerinde seramik ustalarına uğruyoruz, en güzel plajların tadını birlikte çıkartıyoruz.

67. Bölüm - Midilli

Yunanistan'ın üçüncü büyük adası, en yakın komşularımızdan biri olan Midilli'nin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmeye var mısınız? Devamını oku Yazı özlediğimiz şu günlerde Elif ile Midilli'ye davet ediyoruz sizi.

223

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.