Görevimiz Yemek
  Görevimiz Yemek

  Görevimiz Yemek

  BÖLÜMLER
  75. Bölüm - Bodrum

  75. Bölüm - Bodrum

  Ege’nin havası, suyu ve en önemlisi yemekleri gurmelerimizi derinden etkilemiş olacak ki bu haftaki yemek gezisi de Bodrum’da devam ediyor.

  74. Bölüm - Bodrum

  74. Bölüm - Bodrum

  La Pasion Restaurante Espanol’de ispanya mutfağı ile yemeğe başlayan Yaşin ve Hünal, Şirin Döner Bodrum’da sebzeli döner yediler. Kayserili Yeşim Hanım’ın Mutfağı’ndan sonra, ilk kez Sianji Wellbeing Resort’ta “raw food” denediler. Denizciler Derneği Cafe’de günün yorgunluğunu attılar.

  73. Bölüm - Kastamonu

  73. Bölüm - Kastamonu

  Yaşin ve Hünal, Kırcalar Kuyu Kebabı’nda saatlerce pişmiş yumuşacık etleri yerken birden kendilerini Bintelli Çekme Helva’nın kollarında buluverdiler. Eflanili Konağı iki gurmeye özel yemeklerini bir bir yedirirken Daday Etli Ekmek ve Pide Salonu geziye son lezzetli noktayı koydu.

  72. Bölüm - Kastamonu

  72. Bölüm - Kastamonu

  Lezzeti on üzerinden on puan olan yemeklerle fazla iyi bir gezi geçiren gurmelerimiz bu şirin ve nefis şehirde; Tabakoğlu Pastırma ve Sucuk, Kaya Pide & Kebap, Tabakoğlu Fırın, Tiritçi Bülent, Naila Döner ve İksirli Çiflik’te unutulmaz anlar yaşayıp damatları çatlatan yemekleri yediler.

  71. Bölüm - Gaziantep

  71. Bölüm - Gaziantep

  Gurmelerimiz bu leziz şehirde; Löküs Ciğer, Orkide Pastanesi, İmam Çağdaş Kebap ve Baklava Salonu, Akşam Simit Fırını ve Yesemek Restaurant’ta kahkeden ciğere, katmerden lahmacuna tam bir ziyafet yaşıyorlar.

  70. Bölüm - Gaziantep

  70. Bölüm - Gaziantep

  Beyrandan tutun şiiri yazılan baklavaya kadar neler var neler. Kebapçı Halil Usta, Tahmis Kahvesi, Koçak Baklava, MSM Mutfak Sanatları Merkezi, Kelebek Paça Beyran, Dürümcü Habeş’te Yaşin ve Hünal’la birlikte siz de kendinizden geçeceksiniz.

  69. Bölüm - Reşitpaşa

  69. Bölüm - Reşitpaşa

  Son dönemde yeme konusunda yukarı çıkan bir ivmeyle göze çarpan Reşitpaşa’da; Havan’dan By Beff Gourmet, Starbucks, Mittag, Odun Pizza ve El Sabor Gastroteka’ya gidip yeni yerler keşfedip, nefis yemekler yiyorlar.

  68. Bölüm - Kayseri

  68. Bölüm - Kayseri

  Altınsaray Pöç & Kuzu Dolma Çemen’s Gurme, Hilton Kayseri’de deyim yerindeyse nefis bir ziyafet yaşadılar. Ayrıca yılkı atlarının yakından görülmesine, Anadolu’ya yolculuk fotoğraf turları ve Atçı Ali Dayı-Ali Kemer’in katkılarıyla harika bir gezi ekranlara geliyor.

  67. Bölüm - Kapadokya

  67. Bölüm - Kapadokya

  Bu gezide damakları ortadan ikiye bölecek yerler; Ustaeller Döner Salonu, Museum Hotel, Dibek Restaurant, Turbo Pide & Tava Salonu, Lil'a Restaurant Kapadokya.

  66. Bölüm - Ordu

  66. Bölüm - Ordu

  Yaşin ve Hünal; Radisson Blu Hotel’de yöresel yemekler, Uzun Saçlı’nın Yeri’nde eski usulle demlenen çay, Saklıbahçe Restaurant’ta köfte, Vonalı Celal Usta’da taze Karadeniz balığı, Aktaşlar Restaurant’ta Ordu pidesi ve Kahraman Tost’ta lezzeti de kendisi de dev tostları afiyetle yiyip içtiler.

  65. Bölüm - Yeşilköy

  65. Bölüm - Yeşilköy

  Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal bu gezide; Şefo Mantı, İhtiyar Balıkçı Restaurant, Yeşilköy Roma Dondurmacısı, Dilim Pizza ve Gelik Restaurantları’nda ziyafet üstüne ziyafet yapıyorlar.

  64. Bölüm - Tuzla

  64. Bölüm - Tuzla

  Sürprizlerle dolu tuzla keşfinde Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal; Merkez Lokantası İçmeler, Tatlı Konyalılar Etli Ekmek Fırın Kebap, Meraklı Köfteci, Sandzak Balkan Mutfağı ve Has Fırın’a gidip keyifli zamanlar geçiriyorlar.

  63. Bölüm - Dünya Mutfağı

  63. Bölüm - Dünya Mutfağı

  Azeri mutfağı için Zeferan Restaurant, İran’ın mutfağını görmek için Asuman İran Restoranı, Rus yemekleri için Ayaspaşa Rus Lokantası ve Kore mutfağı için ise Çam Süt Mangal Restaurant’ta muhteşem bir gezi gerçekleşiren gurmelerimiz, bu çeşitliliği aynı anda tatmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

  62. Bölüm - Başakşehir

  62. Bölüm - Başakşehir

  Tahmin bile edilemeyecek kadar güzel yemekler yiyen Yaşin ve Hünal; Kömür Türk Mutfağı, Ercan Steakhouse & Barbeque, Kuzubeyi Kuzu Çevirme, Mirbey Börek ve Lezzet-i Şark Antep Sofrası’na giderek Başakşehir’i silip süpürüyorlar.

  61. Bölüm - Şanlıurfa

  61. Bölüm - Şanlıurfa

  Urfa’nın neresine giderseniz gidin tatları damakta kalacak yemekler için iki dostun gittikleri yerler; Bayram Lokantası Şükrü Usta, Uğur Lokantası Sofi Usta’nın Yeri, Hamarat Eller Çarşısı, Pirzolog ve Cevahir Han Restaurant.Tam bir ziyafet çeken Yaşin ve Hünal’ın yemek gezisi ekranlara geliyor.

  60. Bölüm - Şanlıurfa

  60. Bölüm - Şanlıurfa

  Bu güzel şehrinde; Kahkey Ciğer Salonu’nda ciğerle kahvaltı, üzerine de Cevahir Han Restaurant’ta başka bir kahvaltıyla geziyi başlattılar. Ardından Miroğlu Kadayıf & Dondurma’da billuriyeyi afiyetle yediler. Son olarak Nevali Hotel’de Urfa’ya yakışır bir sofrada unutulmaz bir final yaptılar.

  59. Bölüm - İstanbul

  59. Bölüm - İstanbul

  Yaşin ve Hünal bu haftaki yemek gezisini, Tayland mutfağı Pera Thai, İtalyan Mutfağı’nın lezzetini aktaran Casa Di Pera, suşi cenneti Japon Mutfağı’nın temsilcilerinden Japon Kültür ve Enformasyon Merkezi ve karışık baharat kokulu Hint Mutfağı’nı görmek için de Tandoori İstanbul’da gerçekleştirdi.

  58. Bölüm - İzmir - Part 2

  58. Bölüm - İzmir - Part 2

  Tarihi Kemeraltı Börekçisi’nde başlayan gezi, Uğur Lokantası, meşhur Hisarönü Şambalicisi ve Tire Kebapçısı Ali Usta’yla devam etti. Ardından meşhur Söğüşçü’nün yolunu tutan Yaşin ve Hünal Adabeyi Balık Restaurant’ta final yaparak İzmir gezisini noktaladı.

  57. Bölüm - İzmir - Part 1

  57. Bölüm - İzmir - Part 1

  Ege’nin incisinde ki yemek turu Alsancak Dostlar Fırını’nda Boyoz’la başladı. Sonrasında Altın Kapı Restaurant’ta iskender dönerin, Kumrucu Şevki’de kumrunun, Kokoreççi Asım Usta’da kokoreçin, Balmumu Dükkan Lokanta’da sakatatlı ziyafet sofrasının altından girip üstünden çıktılar.

  56. Bölüm - Berlin

  56. Bölüm - Berlin

  Bu haftaki programın kapsama alanında, yine Berlin’deki yemek sektörünün üst sıralarında bulunan mekanlar var.

  55. Bölüm - Berlin

  55. Bölüm - Berlin

  Gezi Mercan Restaurant’ta başlayıp Hasır Restaurants'ın dillere destan döneri ve kebaplarıyla devam ediyor. Ardından Taka Fish House'da yedikleri hamsi tava ve balık çeşitleriyle "yok artık!" dedirtip finalde Mustafa's Gemüse Kebap'ta sebzeli döneri yiyince kendilerinden geçiyorlar.

  54. Bölüm - Elazığ

  54. Bölüm - Elazığ

  Amcanın Yeri’nde ekmek arası köfteler, Kilis Kebap Salonu’nda çeşit çeşit kebaplar, lahmacunlar… deyim yerindeyse silip süpürdüler. Bu kadar değil elbet; Kapalıçarşı Pide Fırını’nda peynirli ekmek, Balakgazi Tesisleri’nde yöresel Elazığ yemekleri de gezi boyunca şahit olacaklarınız arasında.

  53. Bölüm - İtalya

  53. Bölüm - İtalya

  Modena’yı altını üstüne getiren gurmelerimiz Generi Alimentari da Panino’da damakları fethedecek, Mazzetti L’originale’de balsamik yapımını öğrenecek ve Franceschetta58’de nefis bir final yapacaklar. Modena’nın büyülü atmosferinde gerçekleşecek bu ağız sulandıran tur ekranlara geliyor.

  52. Bölüm - Malatya

  52. Bölüm - Malatya

  Bu özel şehirde Özcan Et Lokantası’nda doğrama, tarihi Hacıbaba Sinan Et Lokantası’nda lokum gibi etler, Armağan Kayısı’da kayısı, Öz Güngör Kebap’ta zırh kebabı, Koyunoğlu Kurabiye’de un kurabiyesi, son olarak Hilton Teras Restauran’ta Malatya lezzetlerini hem yiyip hem öğrenecekler.

  51. Bölüm - Ataşehir

  51. Bölüm - Ataşehir

  Hatay Gurme’de kahvaltıyla başlayan gezi, Dedecan Ocakbaşı’nda devam ediyor. Gurmelerimiz Spring Street’te pizza çeşitlerini dilim dilim yiyip, Virginia Angus’ta hamburger ve antrikotu bir oturuşta silip süpürüyorlar. Son durağımız Fıstıkzade Ataşehir’de ise Antep baklavalarıyla finali yapıyorlar.

  50. Bölüm - Parma

  50. Bölüm - Parma

  Leziz ötesi gezide; parmesanın yapılışına tanıklık ederken, İtalyan usulü nefis tostları yiyorlar. Deniz ürünleri restoranında farklı yemekleri tercih edip, sonrasında Ristorante La Forchetta da pizza ve risottoya hayran kalıyorlar. Son olarak kahve içerek finali yapıyorlar.

  49. Bölüm - Bologna

  49. Bölüm - Bologna

  Bu leziz ötesi gezide; Anna Maria Trattoria Restaurant’ta el yapımı makarnalar, Gamberini’de harikulade tatlılar, Simoni’de çeşit çeşit peynir ve sandviç, Oggi Gelato’da İtalyan dondurmaları ve Trattoria Pizzeria Belle Arti’de anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği pizzaları hakkını vererek yediler.

  47. Bölüm - Ümraniye

  47. Bölüm - Ümraniye

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Sarıhan İşkembe, Kalbur Et Kebap, Karagöz Sofrası ve son olarak Oryapark'daki Pizza Lokal ve Yaşar Usta’nın sorbe ve dondurmalarını afiyetle yediler. Ümraniye’nin nefis lezzetleri ve yemek düşkünü gurmelerimizin gezisi ekranlara geliyor.

  46. Bölüm - Selimiye

  46. Bölüm - Selimiye

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Sardunya Restaurant & Otel, Kuzbuku Neighbours Restaurant, Octopus Restaurant, Mavi Pide ve Ella Yacht Club. Bu özel yerlerin nefis lezzetleri ve yemek düşkünü gurmelerimizin gezisi ekranlara geliyor.

  45. Bölüm - Cihangir

  45. Bölüm - Cihangir

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Savoy Pastanesi’nde başlayan gezi, Antre Gourmet Shop’ta devam etti. Daha sonra Jash İstanbul’un özel lezzetlerini yiyip oradan 100 yılı aşkın hizmet veren Asri Turşucusu’nu teftişe gittiler. Finalde ise Adana İl Sınırı’nda günü tamamladılar.

  44. Bölüm - Tekirdağ

  44. Bölüm - Tekirdağ

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; köfte cenneti Tekirdağ’da düzenlenen lezzet şenliği kapsamında çeşit çeşit köfteleri silip süpüren gurmeler sonrasında, Şar Pastanesi, Latif Lokantası Çakıroğlu Peynir Helvaları’nın olağanüstü peynir helvası da midelerde yerini alanlar arasındaydı.

  43. Bölüm - Edirne

  43. Bölüm - Edirne

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Köfteci Osman, Ciğerci Niyazi Usta, meşhur Hayrabolu tatlısı ve peynir helvası için Tatlı Konağı, sonrasında Tadımda Lokantası’na geçtiler güzel bir masada mis gibi ziyafet çektiler. Son olarak da Keçecizade’ de güzel bir final yaptılar.

  42. Bölüm - Göcek

  42. Bölüm - Göcek

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Daidala Balık Restoranı, Club Prive By Rixos Lounge, Göcek Sofra Ev Yemekleri, Ayran Kafe, Dursun Ustanın yeri ve finalde Güverte Restoran’da yedikleriyle tam ziyafet çekmiş oluyorlar.

  41. Bölüm - Yenibosna

  41. Bölüm - Yenibosna

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; tarihi Osmanlı işkembe ve kelle paça, İkizler Kuru Keyfi’nde ispir fasulye, Sahra Erzurum cağ kebabı, köftede arşa çıkmış uzunköprülü köfteci Hüsmen Ağa ve son olarak Nalia Karadeniz Mutfağı’nda Karadeniz’in yöresel lezzetleriyle final yapıyorlar.

  40. Bölüm - Büyükada

  40. Bölüm - Büyükada

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Yalovalı Kardeşler Şarküteri’de patates kroket ve kadınbudu köfteyi tadıyorlar, Prinkipo İstikamet Fıstık Ahmet, Fıçı, Köfte Piyaz Büyükadalı, Dolci Pastanesi, Altan’ın Ciğeri ve Milto... Finali ise Büyükada Roma Dondurmacısı’nda yapıyorlar.

  39. Bölüm - İstanbul

  39. Bölüm - İstanbul

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Şans Restaurant, dünyanın en iyileri listesine giren Mikla Restaurant, Mürver Restaurant, dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck'ın yaratıcısı olduğu Spago ve efsane boğaz görünümüne sahip Sunset Grill & Bar.

  38. Bölüm - Cunda Adası

  38. Bölüm - Cunda Adası

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Cook Point’te gül mantısı ve daha fazlasını tadıp, meşhur taş kahve, ayna, lal Girit Mutfağı’nın meşhur yemeklerini keşfediyorlar. Bunun yanı sıra Bay Nihat Restoran, son olarak da lokma dökmede rekor kıran Lokma Saki’de finali yapıyorlar.

  37. Bölüm - Ayvalık

  37. Bölüm - Ayvalık

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Ayvalık tostunun mabedi Sultan Fast Food, Şeytanın Kahvesi, Paşa Çorba Salonu, Çamlık Dondurmacısı, Güler Tatlıhanesi ve en taze peynir, zeytin, zeytinyağının bulunduğu Sarıbaş tarım ve süt ürünleri. Gurmelerimizin muhteşem lezzet macerası ekrana geliyor.

  36. Bölüm - Ege

  36. Bölüm - Ege

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Edremit’teki Cumhuriyet Lokantası, Kervan Kahvaltı Yemek Salonu, Oklavam Mantı Evi, Aşçı Bekir’in Lokantası ve Köfteci İsa… Günün finalini ise Ören Karakaş Otel’in güzel manzarasında yapan gurmelerimizin lezzet maceraları ekrana geliyor.

  35. Bölüm - Urla

  35. Bölüm - Urla

  Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Ünal Kardeşler Katmer Salonu, Beğendik Abi Lokantası, Yengeç Restoran, Kokoreççi Onur, Şafak Lokantası, Ömre Bedel Ev Yemekleri ve eski Pazaryeri Dönercisi... Ege'nin incisi İzmir'in Urla ilçesinde muhteşem bir lezzet macerası ekrana geliyor.

  34. Bölüm - Beşiktaş

  34. Bölüm - Beşiktaş

  Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal'ın gastronomi durakları ise şöyle: Çarşı'nın efsanevi mekanlarından tarihi Karadeniz Dönercisi, Balkan Lokantası, lezzeti dükkanın kokusundan anlaşılan Soydan Turşuları, ince hamurdan ceviz mantısıyla ünlü Sinop Mantı...

  33. Bölüm - Konya

  33. Bölüm - Konya

  Ardından, Cemo'da etli ekmeğin, Mithat Tirit salonunda tiridin, Lokmahane'de geleneksel Konya yemeklerinin, Kadınlar Pazarı ve Gurme Park'ta ise peynirlerinin tadına bakıyorlar. Lezzetin peşinden giden müdavimi olduğu Görevimiz Yemek'teki bu lezzet şölenini kaçırmayın!

  32. Bölüm - Beyoğlu

  32. Bölüm - Beyoğlu

  Kokoreç, ıslak hamburger, dilli kaşarlı tost gibi lezzetlerin yanı sıra, meşhur Beyoğlu Söğüş Kelle'de ekmek arası söğüş, Canım Ciğerim'de ciğer ve çöp şiş, tarihi Kalkanoğlu Pilavcı’sında kuru fasulye ile kavurmalı pilav tadan gurmelerimizin bu lezzet turunu kaçırmayın!

  31. Bölüm - Çanakkale

  31. Bölüm - Çanakkale

  Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal bu bölümde Fabrika Kahvaltı Evi'ni, Gelin Görümce Esnaf Lokantası'nı, Tatlan Helva Fabrikası'nı, Bayramiç Hacı Kayyum Yeşil Park Restaurant'ı, Kadir Usta Peynir Helvacısı'nı ve Yalova Restaurant'ı ziyaret ediyor ve özgün lezzetleri keşfe çıkıyorlar.

  30. Bölüm - Çanakkale

  30. Bölüm - Çanakkale

  Gurmelerimizin, destanlar yazılan Çanakkale'deki keşif noktaları ise şöyle: el açmasıyla ünlü börekçisi, Düzenli Börek Evi, Biga'da yunus kuzu oğlak çevirme ve Köfteci Arif, nohut kahvesiyle ünlü Cemil Usta'nın yeri, deniz mahsülleriyle ünlü Hayati Şef... Çanakkale'deki lezzet şölenini kaçırmayın!

  29. Bölüm - Mardin

  29. Bölüm - Mardin

  Güne Darülzarafan Manastırı'nda kahvaltıyla başlayan Yaşin ve Hünal, Mardin mutfağında önemli bir yere sahip olan bulguru keşfe çıkıyorlar ve Göllü Köyü'nde özel bir bulgur çeşidinden yapılan yapılan kuzu etli pilav tadıyorlar. Mardin'in geleneksel zengin mutfak kültürü bu bölümde ekrana geliyor.

  28. Bölüm - Sarıyer

  28. Bölüm - Sarıyer

  Gurmelerimizin Sarıyer'deki durakları ise şöyle; Asmaaltı Kahvaltı Ve Balık Evi'nde pişili geleneksel kahvaltı,tarihi Sarıyer Börekçisi'nde karışık börek, Pideban'da döner, tarihi Sarıyer Muhallebicisi'nde kazandibi ve su muhallebisi, Anzer Sofrası'nda ise en ünlü Karadeniz yemekleri...

  27. Bölüm - Mersin

  27. Bölüm - Mersin

  Gezgin-gurmelerimizin Mersin'deki durakları ise şöyle: Memoş Usta'da tantuni, Dondurmacı Halil'de cezerye, Kerebiççi Oğuz'un dükkanında kerebiç tatlısı, balık ve sakatatçılar pazarında kokoreç, Künefeci Emin Usta'da Mersin usulü künefe ve Şef Cihan Küçükçavdar'ın hazırladığı Lübnan mezeleri...

  26. Bölüm - Moda

  26. Bölüm - Moda

  Önce Çay Tarlası’na uğruyor ve güne mıhlama ve menemenle başlıyorlar. Sonrasında Pişi’ye giden iki ünlü gurme, ardından Basta’da kaburga etinden dürüm, Mini Eatary’de acılı mini hamburger, Tahin’de humus, Asuman’da çilekli çikolata kavanozu Asuman ve Aida’da dana yanağın tadına bakıyorlar.

  25. Bölüm - Hatay

  25. Bölüm - Hatay

  Gurmelerimiz bu kez Hatay'da Leban Restaurant'ta çiğ köfte ve çeşitli mezeler, İsa Usta Fırını’nda rezene ve çörek otuyla yapılan külçe böreği, tarihi Bizim Künefeci'de Hatay usulü künefe, Humusçu İbrahim Usta'da geleneksel usulde yapılan humusun tadına bakıyorlar.

  24. Bölüm - Hatay

  24. Bölüm - Hatay

  Antakya Kahvaltı Evi’nde başlayan Hatay turu, haşhaş kebabından kıymalı çiğ köfteye kadar pek çok lezzeti buluşturan Konak Restaurant’da devam ediyor. Hatay’ın ünlü dönercisi olan Abdo Döner’de soslu Hatay döneri tadan gurmelerimiz, Çınaraltı’ndaki Yusuf Usta’nın ellerinden künefe yiyorlar.

  23. Bölüm - Karaköy

  23. Bölüm - Karaköy

  Güne Dem Çay Evi’nde üç farklı çeşit çay tadarak başlayan gezginler ünlü şef ve işletmeci Arda Türkmen’in mekanı olan Mükellef’te çok farklı yorumlarla hazırlanan meze ve sakatat çeşitlerini tadıyorlar. Gurmelerimizin daha sonraki durakları Karaköy Çorbacısı, Nato Esnaf Lokantası ve Burger Lab...

  22. Bölüm - Eskişehir

  22. Bölüm - Eskişehir

  Yaşin ve Hünal, Eskişehir'de bu kez tarihi Odun Pazarı Fırını’nın haşhaşlı ekmeğinin, Köfteci Ahmet’in meşhur köftesinin, Trakya Lokantası'nın et haşlama ve güvecinin, Şerbet Evi’nin geleneksel Osmanlı şerbetlerinin ve tanınmış Helvacı’nın en sevilen helva çeşitlerinin tadına bakıyorlar.

  21. Bölüm - Eskişehir

  21. Bölüm - Eskişehir

  Kırım çiğbörek, Karakedi Bozacısı, Trakya Lokantası ve Mazlumlar Muhallebicisi iki gezginin Eskişehir’de uğradığı mekanlardan sadece birkaçı… Bozkırın muhteşem tatlarını öğrenmek istiyorsanız ekran başına!

  20. Bölüm - New York

  20. Bölüm - New York

  Central Park’ta güne başlayan gurmelerimizin kahvaltısı Alman mutfağından Amerikalılara geçmiş olan hot dog oluyor. Yaşin ile Hünal sokak lezzetlerini denedikten sonra ünlü Katz’s Şarküteri’de pastırmalı bir sandviçi paylaşıyorlar. Gurmelerimiz, ünlü Xian'a ve Dominique Ansel Bakery’e de gidiyorlar.

  19. Bölüm - Kemerburgaz

  19. Bölüm - Kemerburgaz

  Turşucu Hacı Salih Demir’de karışık turşu yiyerek turşu suyu içtikten sonra gurmelerimizin yolu bu kez, ünü İstanbul dışına taşan Kardeşler Lokantası’na düşüyor. Bölge esnafıyla sohbet ederek geziye devam eden gurmelerin, son durağı ise çiçek yoğurt ve süt ürünleri.

  18. Bölüm - Bursa

  18. Bölüm - Bursa

  3 Köfte adlı küçük dükkanda köfte ve tatlı yiyen Yaşin ile Hünal, Bursa’nın tarihi han ve çarşılarını da geziyorlar. Hünal’ın çocukluk anılarının da bir parçası olan Yeşil Bursa’da son olarak İskender İskenderoğlu’nda Bursa kebabı yiyen gurmelerimiz, bu güzel kente veda ediyorlar.

  17. Bölüm - Bursa

  17. Bölüm - Bursa

  Tarihi Yaşayanlar Börekçisi’nde güne başlayan gurmelerimiz, daha sonra Uludağ Kebapçısı’nda lezzetli birer döner kebap yiyorlar.Kardelen kestane şekeri mağazasında çeşitli kestane şekerlerinin tadına bakan gurmelerimiz Acı Dayı Cantık Pide’de enfes kıymalı pideleri yedikten sonra tarihi İdris Pideli Köfte’ye de uğruyorlar.

  16. Bölüm - Bosna Hersek

  16. Bölüm - Bosna Hersek

  Büyük bir şarküteride güne başlayan gurmeler Pekara İmaret’te “kıfle” denilen çörekleri tadıyorlar.Mostar yolu üzerindeki Zdrava Voda adlı restoranda kuzu çevirme ziyafeti çeken Yaşin ve Hünal'ın bir sonraki adresi Şadırvan Restauant! Gurmelerimizin, buradaki tercihleri ise; bir Osmanlı yemeği olan Begova (bey) çorbası ve kaymaklı “çevapi”.

  15. Bölüm - Bosna-Hersek

  15. Bölüm - Bosna-Hersek

  Gurmelerimiz, sacda pişen Boşnak böreklerinin ardından, Hadzibajriç Restaurant’ta işkembe ve bir tür mantı olan klepenin tadına bakıyorlar. Eski gol kralı Tarık Hodziç’in açtığı köfteciye de uğrayan gezginlerimizin, son durağı ise, Restaurant Brajloviç'te lezzetli karışık ızgaralar...

  14. Bölüm - Ermenistan

  14. Bölüm - Ermenistan

  Gurmelerimizin öğle yemeği için tercihleri ise, Saloon Restaurant'daki nar soslu dana pirzola oluyor. Artushi Mot'ta tavuklu keşkek ve leziz sini mantısı yiyen iki gezgin, Ermeni mutfağının vazgeçilmezi olan "haş" adlı paça çorbasına tam not veriyor. Gurmelerimizin buradaki son durağı ise The Club.

  13. Bölüm - Ermenistan

  13. Bölüm - Ermenistan

  Peraşki, sucuk ve basturma ile edilen kahvaltının ardından, ayva ve pirinçle yapılan “kapama”, bir tür ciğer yahnisi olan “dijvijik” ve “burgurlu yaprak sarma” da gurmelerimizin keşfettiği lezzetler arasında.Yaşin ve Hünal, kuru gıdadan turşuya pek çok ürünü satıldığı ünlü pazarı da geziyorlar...

  12. Bölüm - Antalya

  12. Bölüm - Antalya

  Gurmelerimizin sonraki durakları ise Türkiye’nin en iddialı döner kebabını yapan Dönerci Hakkı Baba ve Dondurmacı Yaşar’ın dükkanı oluyor. Ardından, gurmelerimiz soluğu eski bir aile işletmesi olan Hasan Antalya’da alıyor. Son durakları ise Yenigün Reçelleri’nin fabrika satış mağazası ve Arma Balık.

  11. Bölüm - Antalya

  11. Bölüm - Antalya

  Ardından Börekçi Tevfik’in enfes böreklerini yiyerek yola devam ediyorlar. Tura, Piyazcı Sami'de devam eden gezginlerimizin bir sonraki durağı ise Mustafa Usta’nın yöresel bir çörek olan “bağaca” imal ettiği fırını oluyor. Antalya’daki son durak ise Antalya’nın en ünlü restoranlarından 7 Mehmet...

  10. Bölüm - Kadıköy

  10. Bölüm - Kadıköy

  Lezzet turuna Menemenci Cemal Usta’nın tereyağlı menemeni yiyerek başlayan gurmelerimizin ikinci durağı Borsam Taşfırın Lahmacun...Maç öncesi sokak lezzetlerini tercih eden gurmelerimizin sonraki durakları ise; Reks Kokoreç,Rüştiye Köfte, Ciğerci Hulusi ve Elazığ’lı Çiğ Köfteci Gakkoş Usta...

  9. Bölüm - Şile

  9. Bölüm - Şile

  Güne doğal tarım ürünleri ile başlayan gurmelerimiz, eski Ağva yolundaki Boşnak köyünde nefis hamur işlerini tadıp, deniz kıyısında balık yemek için Şile limanında bulunan Marin Balık'ı tercih ediyorlar. Çamlık Mercan Köşk Restaurant'ta enfes kaymaklı kara lahana sarmasının tadına bakıyorlar.

  8. Bölüm - Balat

  8. Bölüm - Balat

  Forno’da ev yapımı lahmacun ve pidelerin tadına bakan gurmelerimiz, daha sonra Köfteci Arnavut'ta köfte ziyafeti çekiyorlar. Gurmelerimizin kahve molası için tercihleri ise Cumbalı Kahve ve Coffee Department. Gezginlerimiz Balat’taki lezzet turunu, Alibeyköy’deki Meşhur Tulumbacı'da tamamlıyor.

  7. Bölüm - Adana

  7. Bölüm - Adana

  Doyumsuz lezzetlerle Adana Yeşil Kapı Kebap, muzlu sütüyle ünlü Kazım Büfe, yöresel yemekleriyle Hiltonsa, kapısında kuyruklar oluşan Tatlıcı Gönül Kardeşler, parmakla gösterilen Ali Göde Şalgam, bici bici üstadı Abuzer Usta ve Adana’nın sembolü onbaşılar kebap gurmelerimizin durakları arasında…

  6. Bölüm - Adana

  6. Bölüm - Adana

  Gurmelerimizin ilk durakları, Börekçi Levent ve Ciğerci Kel Mahmut’un dükkanı...Bu enfes kahvaltıdan sonra, Adana’nın en ünlü kebapçılarından Kaburgacı Yaşar Usta’da nefis lezzetlerin tadına bakan Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Adana Ulu Camii bahçesinde yaşlı ağaçların gölgesinde keyifle çaylarını yudumluyorlar.

  5. Bölüm - Fatih

  5. Bölüm - Fatih

  Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, turlarına ünlü goralı sandviçleriyle başlıyorlar. Gezginlerimizin sonraki durakları ise Ersoy turşuları, Öz Kilis Lahmacun, şeref Büryan ve Unkapanı Pilavcısı… gezginlerimiz, günü tarihi Fatih Sarmacısı’nda, Osmanlı saray mutfağının vazgeçilmezi; sarma ile tamamlıyorlar.

  4. Bölüm - Harbiye

  4. Bölüm - Harbiye

  Lezzetli Çin ve Uzak Doğu mutfağından başlayan gurmelerimiz, Dragon Restaurant’a, eşsiz Hint mutfağı için Dubb Indian Restaurant’a gidiyor. Geziye Fransız mutfağıyla devam eden gezginlerimiz, Akdeniz mutfağının en özel tatlarını La Petite Maison’da deneyimliyor ve günü borsa lokantasında tamamlıyor.

  3. Bölüm - Beykoz

  3. Bölüm - Beykoz

  Yeşille mavinin buluşma noktası Beykoz’da, tarihi Kök Kardeşler Lokantası’nda paça çorbasıyla güne başlayan gurmelerimiz ünlü “beykoz kebabı”yla keşfe devam ediyorlar. Yaşin ve Hünal’ın bu keşifteki tatlı tercihi ise 123 yıllık bir gelenekten yana; Sakkaflar tarihi meşhur kanlıca yoğurdu...

  2. Bölüm - Ortaköy

  2. Bölüm - Ortaköy

  Ortaköy’de kumpirle güne başlayan gurmelerimiz, kömür ateşinde pişmiş kokoreç ve midye tavanın tadına baktıktan sonra soluğu Feriye Lokantası’nda alıyorlar. Aydın Şef’in iki gurme için tavsiyesi ise “bonfile” ve “kuzu incik” oluyor. “Görevimiz Yemek”i izlerken yine evde kalmak istemeyeceksiniz!

  1. Bölüm - Eminönü

  1. Bölüm - Eminönü

  Yaşin ve Hünal'ın eminönü gezisinin önemli durakları arasında Hacı Bekir Lokumları, Sirkeci'deki meşhur Filibe Köftecisi, tarihi Hocapaşa Pidecisi, Hafız Mustafa Tatlıcısı ve tarihi Sirkeci Garı'ndaki Orient Express Restaurant bulunuyor.

  Floribama Shore 1.Szn 5.Blm

  Floribama Shore 1.Szn 5.Blm

  Floribama Shore 1.Szn 5.Blm Floribama Shore 1.Szn 5.Ep
  Reality
  Eğlenceli bir yaz tatili için, sekiz genç yetişkin ile bu sefer Florida Panhandle'a gidiyoruz!
  45 dk
  Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 4.Blm

  Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 4.Blm

  Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 4.Blm Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 4.Ep
  Reality
  Beş genç kadının, hamilelik ve annelik üzerine deneyimleri ekrana geliyor!
  45 dk
  Floribama Shore 1.Szn 4.Blm

  Floribama Shore 1.Szn 4.Blm

  Floribama Shore 1.Szn 4.Blm Floribama Shore 1.Szn 4.Ep
  Reality
  Eğlenceli bir yaz tatili için, sekiz genç yetişkin ile bu sefer Florida Panhandle'a gidiyoruz!
  45 dk
  Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 1.Blm

  Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 1.Blm

  Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 1.Blm Teen Mom Young and Pregnant - 1.Szn 1.Ep
  Reality
  Beş genç kadının, hamilelik ve annelik üzerine deneyimleri ekrana geliyor!
  45 dk
  Siesta Key 1.Szn 11.Blm

  Siesta Key 1.Szn 11.Blm

  Siesta Key 1.Szn 11.Blm Siesta Key 1.Szn 11.Ep
  Reality
  Bir grup gencin, sevgi, acı, ihanet, sınıf ve yetişkinlik meselelerine karşı yaşadıklarını izliyoruz.
  45 dk
  Floribama Shore 1.Szn 1.Blm

  Floribama Shore 1.Szn 1.Blm

  Floribama Shore 1.Szn 1.Blm Floribama Shore 1.Szn 1.Ep
  Reality
  Eğlenceli bir yaz tatili için, sekiz genç yetişkin ile bu sefer Florida Panhandle'a gidiyoruz!
  45 dk
  Çocuklar Mutfakta

  Çocuklar Mutfakta

  Çocuklar Mutfakta
  Yemek
  Birlikte, yapacakları yemekler için alışveriş yaptıktan sonra Didem Şef’in tarifine göre çocuklar yemekleri hazırlıyorlar.
  Elif ile Lezzet Yolculuğu

  Elif ile Lezzet Yolculuğu

  Elif ile Lezzet Yolculuğu
  Yemek
  Her bölümünde doğal ve yerel gıda maddelerinin peşine düşüp onlarla ilgili bilgiler aktarıyor, dostlarının evinde yöresel uygulamaları, tarifleri keşfediyor, ünlü sanatkar ve zanaatkarla sohbet ediyor.
  Sedef'li Lezzetler

  Sedef'li Lezzetler

  Sedef'li Lezzetler
  Yaşam
  Pazartesi günleri gastronomi dünyasından ünlü şefleri,Salı günleri sağlıklı beslenme yollarını anlatacak uzmanlar,her Çarşamba bir anne ve Perşembe günlerinde ise iş,sanat ve cemiyet hayatından ünlü bir isim konuk oluyor.
  İki Şekerli Bir Sade

  İki Şekerli Bir Sade

  İki Şekerli Bir Sade
  Yemek
  Programda gündemdeki haberlerden sosyal yaşama, önemli magazin olaylarından yeme içme dünyasının gündemine kadar pek çok konu ele alınıyor. Bazen manşetlere taşınan bir magazinel olay, bazen de bir sosyal fenomen masaya yatırılıyor.
  Martha'dan Tatlı Tarifler

  Martha'dan Tatlı Tarifler

  Martha'dan Tatlı Tarifler
  Yemek
  İyi yaşama sanatı konusunda uzman Martha Stewart, her bölümde birbirinden nefis tatlıların nasıl hazırlandığını ve ipuçlarını adım adım izleyicileriyle paylaşıyor.
  İdil'den

  İdil'den

  İdil'den
  Yemek
  Ne yemek yapsam diye düşünürken kaybettiğiniz vakti size geri verecek olan İdil Yazar, kolay ve herkesi mutlu eden yemekleriyle mutfakta harikalar yaratıyor.
  İmza Yemekler

  İmza Yemekler

  İmza Yemekler
  Yemek
  İmza Yemekler, gastronomi dünyasına yön veren usta şeflere ait orijinal tariflerin, Murat Bozok tarafından uygulandığı program...
  5 Şef

  5 Şef

  5 Şef
  Yemek
  Osmanlı mutfağından pastalara kadar çok seçenekli bir içeriğe sahip olacak programın şefleri ise kendi alanlarında usta isimler...
  Hollywood Medium With Tyler Henry

  Hollywood Medium With Tyler Henry

  Hollywood Medium With Tyler Henry
  Reality Show
  Ünlü medyum Tyler Henry, Hollywood dünyasına ilişkin kehanetleriyle şaşırtmaya devam ediyor.
  Görevimiz Yemek

  Görevimiz Yemek

  Görevimiz Yemek
  Yemek
  İki farklı tarzı barındıran iki üstad yemek için bulundukları mekanlarda, yörelerde eğlenceli sohbetin ortasına atıyorlar bizi.
  Unutulmuş Reçeteler

  Unutulmuş Reçeteler

  Unutulmuş Reçeteler
  Yaşam
  Cenk Doğar'ın keyifli sunumuyla bu hafta, İstanbul'un en güzel ve tarihi semtlerinden Zeyrek'te, Osmanlı Mutfağı'nın vazgeçilmezlerinden, Sultan İkinci Mahmud'un en sevdiği yemek olan "ballı mahmudiye" ekranlarınıza gelecek.
  Bi' Tarif

  Bi' Tarif

  Bi' Tarif
  Yemek
  Şimdi her ikisi bir araya geldi ve “Bi' Tarif” te buluştu. Dünyanın farklı mutfaklarından yemeklerin yapılacağı “Bi' Tarif”, hafızamızın hem tatma hem de görme duyularında, heyecanlı bir hareketliliği başlatacak.
  İştahlı Çocuklar

  İştahlı Çocuklar

  İştahlı Çocuklar
  Yemek
  Seda Sümer, annelere çocuk beslenmesiyle ilgili çok önemli bilgiler ve ipuçları verirken, çocuk sağlığı, psikolojik destek ve pedagojik bilgiler almak için uzman konukların da ağırlıyor.
  ÜniŞef

  ÜniŞef

  ÜniŞef
  Yemek
  Ünişef mutfağı her hafta bir üniversiteye konuk oluyor. İki gastronomi öğrencisi mutfakta hünerlerini sergiliyor.
  Şerife ile Yaşam

  Şerife ile Yaşam

  Şerife ile Yaşam
  Yemek
  Doğal tarım, doğal beslenme ve sağlıklı yemeklerle ilgili merak ettiğiniz her şey 'Şerife ile Yaşam'da...
  Dünyaları Yerim

  Dünyaları Yerim

  Dünyaları Yerim
  Yemek
  Her ikisi de gezi ve lezzet düşkünü olan Simla ve Rüçhan, her programda yılın 12 ayı pırıl pırıl güneşli Kaliforniya’nın bir başka köşesinden bir mutfağı seçiyor, tattıkları yemekleri tarihi ve kültürel geçmişleriyle birlikte, yemek mekanının bulunduğu bölgeyi de keşfederek sizlerle paylaşıyor.
  Project Runway

  Project Runway

  Project Runway
  Reality
  Heidi Klum'la dünyanın en güzel görünümlü Show'u!Tasarımdan gerçeğe uzanan konseptler,hayaller.16 tasarımcı NY.Moda haftası için yarışıyor.
  Pasta Atölyesi

  Pasta Atölyesi

  Pasta Atölyesi
  Yaşam
  Doğum günleri, evlilik yıl dönümleri, kutlamalar ve daha birçok özel an için tasarlayabileceğiniz birbirinden değişik pastaları, Burçin Birdane ekranda sizler için anlatacak, yapacak, kısa bir sürede ortaya çıkaracak.
  Patisserie

  Patisserie

  Patisserie
  Yemek
  Bu programda, Natali Gökyay her evin mutfağını adeta bir pastaneye dönüştürüyor. Bakmaya da yemeye de kıyamayacağınız en özel tarifler ekranlara geliyor.
  Lezzetin Ustaları

  Lezzetin Ustaları

  Lezzetin Ustaları
  Yemek
  Anadolu’nun dört bir yanındaki lezzet ustalarının sıra dışı hikayeleri ve başarı sırları “Lezzetin Ustaları” programıyla ekranlarınıza geliyor.
  Yoga

  Yoga

  Yoga
  Jimnastik
  Müjde Mısırlı'nın hazırlayıp sunduğu programda gündelik hayatın streslerinden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri olan yoganın farklı yöntemleri sizlerle...
  Fit Mutfak

  Fit Mutfak

  Fit Mutfak
  Sağlık
  Dilistan Çilingiroğlu Shipman ile birlikte, birbirinden farklı ve yaratıcı tarifler, fit kalmanızı kolaylaştıracak tüyolarla spor ve beslenmenin önemine değiniliyor.
  Dinamik Sabahlar

  Dinamik Sabahlar

  Dinamik Sabahlar
  Jimnastik
  Spor eğitmeni İnanç Akbaş ile sabahlar hareketleniyor.
  Taha Erpulat ile Pilates

  Taha Erpulat ile Pilates

  Taha Erpulat ile Pilates
  Jimnastik
  Ülkemizde özellikle son zamanlarda popüler olan Pilates ile ilgili tüm detaylar Taha Erpulat’ın usta yorumu ile ekranlara geliyor.
  Sayfa Başına Dön

  İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.