İstikamet Ege

Sonraki Bölüm

İstikamet Ege
İstikamet Ege

İstikamet Ege

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
1. Bölüm - Ertuğrul Özkök

Gazeteciliğinin yanı sıra çok iyi bir gurme olarak da bilinen Özkök, artık Ege’nin gastronomi merkezi haline gelen Urla’da ünlü Şef Ozan Kumbasar’a konuk oluyor.

2. Bölüm - Tuluhan Tekelioğlu

Balıkçı kadınların hikayelerini anlatacak bize Tekelioğlu. Özellikle son dönemde kadın eksenli belgesel ve kitaplarıyla gündemde olan Tuluhan Tekelioğlu, Kybele’den günümüze Anadolu kadınının mücadelesini anlatacak. Tekelioğlu, günümüzde Akyaka’yı meşhur yapan bir spora da değinecek.

3. Bölüm - Çağlar Bozçağa

Kendimizi onun ve Engin Ünal’ın dalgıçlık deneyimine emanet ederek Turgutreis açıklarındaki gizli dünyaya misafir oluyoruz.

4. Bölüm - Zafer Kızılkaya

Akdeniz keşiş foku, kum köpekbalığı gibi nesli tehlike altında olan türler ve bunların yaşadığı deniz ekosistemlerinin izlenmesi ve restorasyonu Zafer Kızılkaya’nın öncelikli çalışma konularından. Kızılkaya Ege’nin sorunlarını bizlere anlatıyor.

5. Bölüm - Ayşegül Dinçkök

Fotoğraf sanatçısı gözüyle Ege’de yok olan türler ve kirlilik üzerine sohbet edeceğiz. Onun gençliğinden bu güne Ege ile olan ilişkisi ve deniz altına olan tutkusu sohbetimizin teması olacak.

6. Bölüm - Osman Sezener

Temel pişirme yöntemi, gerçek tadı ortaya çıkartan açık ateş. Her yemeğin buraya özgü el yapımı tabaklarla sunulduğu restoranda tarifler de en yalın haliyle anlatılabilecek şekilde sunuluyor. Ege’den çıkan kısa zamanda tüm Türkiye’de bilinen bir şef olan Osman Sezener’in hikayesi İstikamet Ege‘de .

7. Bölüm - Deniz Kurt Görsev

Milano merkezli şirketiyle de mega yatlara şef ve hostes sağlıyor. Aynı zamanda uluslararası sularda yüzen 60 metre üzeri mega yatlarda baş şef olarak çalışan ilk Türk mutfak ustası. Dolayısıyla deniz ürünleri de uzmanlık konuları arasında.

8. Bölüm - Mehmet Çağçağ

Yarattığı daral ve timsah karakterleri unutulmayan, yapıtaşlarından biri olduğu Leman dergisini modern mizah tarihimize geçirmiş bir usta o. Çağçağ ile Ege’yi korumak için nasıl sorumluluklara sahip olduğumuzu bir kez daha düşündürecek.

9. Bölüm - Ozan Veryeri

Ege’de balıkçılık, doğal hayat ve korunması üzerine çok keyifli bir sohbetimiz olacak.

10. Bölüm - Şahika Ercümen

Ege’nin derinliklerini en iyi bilen isimlerden Ercümen bize sualtını anlatacak. Deniz kirliliği konusunda endişelerini ve uyarılarını dinleyeceğiz.

79

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.