İstikamet Ege
İstikamet Ege
İstikamet Ege

İstikamet Ege

Uyarı
Her bölümde Ege’nin farklı bir noktasını ziyaret eden İstikamet Ege,ünlü konukları ve alanının uzmanları eşliğinde bölgenin kültürel ve gastronomik değerlerini keşfediyor
Her bölümde Ege’nin farklı bir noktasını ziyaret eden İstikamet Ege,ünlü konukları ve alanının uzmanları eşliğinde bölgenin kültürel ve gastronomik değerlerini keşfediyor

Her bölümde Ege’nin farklı bir noktasını ziyaret eden İstikamet Ege,ünlü konukları ve alanının uzmanları eşliğinde bölgenin kültürel ve gastronomik değerlerini keşfediyorDetayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
play icon Sezon Fragmanını İzle

1. Bölüm - İstikamet Ege: Cüneyt Özdemir

5N1K'nın yanında Youtube yayınlarıyla gündeme gelen Cüneyt Özdemir, Bodrum Limanı’ndan sunduğu bölümde Ege’yle kişisel ilişkisinin nasıl başlayıp geliştiğini anlatıyor.

2. Bölüm - İstikamet Ege: Gastro -Tire

İstikamet Ege bu bölümünde İzmir’ın, dünyanın en büyük ikinci açık pazar yerine sahip olmasıyla ünlü beldesi Tire’ye gidiyor. Devamını oku Tire Pazarı’nın ritüelleri ve geleneklerini tanıtan program ekibine iki kardeş Şef Serkan ve Deniz Çakır rehberlik ediyor.

3. Bölüm - İstikamet Ege: Güvenç Dağüstün

İstikamet Ege ekibini bu bölümde opera sanatçısı Güvenç Dağüstün ağırlıyor. Devamını oku Güvenç Dağüstün, kendi gibi yaz aylarını Gümüşlük’te geçiren oyuncu Derya Alabora ve dünyaca ünlü piyanist Burçin Büke ile sıcak bir Ege sohbeti yapıyor.

4. Bölüm - İstikamet Ege: Levent Köstem

Bu bölümde Levent Köstem tarafından Urla yakınlarında kurulmuş ve bu konuda dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip olan Köstem Zeytinyağı Müzesi’ndeyiz. Devamını oku Levent Köstem tarihte bilinen en eski zeytin işçiliğinden yola çıkarak, tarıma dayalı bu sanayinin nasıl gelişim gösterdiğini özetliyor.

5. Bölüm - İstikamet Ege: Yonca Evcimik

İstikamet Ege’nin bu bölümündeki konuğu, Ege’yi yaşamak için Bodrum’u tercih eden sanatçıdan biri, 90’lı yılların Yoncimik’i. Devamını oku Sonradan gelip yerel hayata uyum sağlayanların özellikleriyle başlayan sohbet, Yonca Evcimik’in evcil hayvanlara düşkünlüğüyle gelişip Bodrum’u Bodrum yapanlara uzanıyor.

6. Bölüm - İstikamet Ege: Edhem Dirvana

İstikamet Ege bu bölümünde Ege’nin sınırlarının hemen ötesine geçerek Bozburun’a uzanıyor. Devamını oku Yelken sporunda Türkiye’nin öncülerinden olan ünlü cerrah Süleyman Dirvana ve eşi Zeynep Hanım’ın birbirine duyduğu sevgi ve sonraki nesillere aktardıkları tutkunun hikayesini izliyoruz.

7. Bölüm - İstikamet Ege: Deniz Çakır

İstikamet Ege, seslendirme ve oyunculuk performansıyla etkileyici bir kariyer çizen Deniz Çakır’la Gümüşlük’te sanatçının Ege’yle kurduğu kişisel ilişkiyi irdeliyor.

8. Bölüm - İstikamet Ege: Domates

İstikamet Ege bu bölümünde birçok uygarlığın sahip olmaya heveslendiği, tarım ve mutfak kültürüyle yoğrulmuş Çanakkale’ye uzanıyor. Devamını oku En yaygın bilinen ve vazgeçilmez domatesli yemeklerin Çanakkale usülü yapılışını da sergileyen programda İstikamet Ege ekibi Ege’nin bir başka nimetini keşfediyor.

9. Bölüm - İstikamet Ege: Murat Karahan

Türkiye ve dünya sahnelerini fetheden opera sanatçısı Murat Karahan'la, Ege’yle ilk tanışmasını sağlayan ve onu bir Ege adamı yapan Kuşadası’ndayız.

10. Bölüm - İstikamet Ege: Hüsnü Şenlendirici

İstikamet Ege bu bölümünde, Bergama’da doğup büyümüş, günümüzün en önemli klarnet virtüozlerindan Hüsnü Şenlendirici’nin kurduğu Klarnet Kampı’na konuk oluyor. Devamını oku Sohbetimiz, sanatçının Harmandalı’yla başlayan klarnet sevgisinin geldiği boyutları aktarıyor.

115

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.