Lezzetin Ustaları
Lezzetin Ustaları
Lezzetin Ustaları

Lezzetin Ustaları

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
78. Bölüm - Kebapçı Erdal Usta Detay

İstanbul'daki mekanında birbirinden lezzetli kebaplar ve lahmacunlar yapan Giresunlu kebap ustası Erdal Demir’in hikayesini ekranlara getiriyoruz.

77. Bölüm - Yöresel Yemekler Fahriye Usta Detay

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta Kastamonu'dayız. Birbirinden lezzetli yöresel yemekler yapan Fahriye ustanın hikayesi ekrana geliyor.

76. Bölüm - Çiğ Börekçi İsmail Usta Detay

Eski Bakırcılar Çarşısı'ndaki mütevazi mekanında 1962'den beri çiğ börek yapan İsmail ustanın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

75. Bölüm - Kadıköy Detay

1945'ten beri rengarenk akide şekerleri ve çeşit çeşit lokumlar yapan, Şekerci Nurtekin Usta’nın tatlı yolculuğunu ekranlara getiriyoruz.

74. Bölüm - Dönerci Nail Usta Detay

Meşhur Kastamonu dönerini, üçüncü kuşak olarak dedesinden öğrendiği gibi yapmaya devam eden Nail ustanın hikayesini ekrana getiriyoruz.

73. Bölüm - İznik Detay

Su değirmeninde öğüttükleri unlarla, taş fırınlarda birbirinden lezzetli ekmekler pişiren Nebahat ve Ayhan ustanın hikayesini ekrana getiriyoruz...

72. Bölüm - Mustafa Usta Detay

Sevilen bir düğün yemeği olan 'iskilip dolmasını' her zaman yenebilmesi için restoranında geleneksel yöntemlerle hazırlayıp sunan Mustafa Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

71. Bölüm - İstanbul Detay

Kadıköy Hasanpaşa’daki dükanında birbirinden lezzetli Osmanlı şerbetlerini geleneksel yöntemlerle yapan Ali Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

70. Bölüm - Manisa Detay

Babası Cemal Yansiler'den öğrendiği 'Manisa Kebabı'nı geleneksel yöntemlerle yapmaya devam eden Nuri Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

69. Bölüm - Kapamacı Uğur Usta Detay

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta Alaşehir'deyiz. Bir çeşit mantı olan Alaşehir'e özgü 'Kapama'yı 1987'den beri yapan Uğur ustanın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

68. Bölüm - Tarsus Kebapçısı Yusuf Usta Detay

Babası Eyüp ustadan öğrendiği 'Tarsus Kebabı'nı oğlu ile birlikte yapmaya devam eden Yusuf ustanın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

67. Bölüm - Sokak Lahmacuncusu Ali Usta Detay

Yaptığı lahmacunları 1964'ten beri hep aynı yerdeki seyyar arabasında satan sokak lahmacuncusu Ali Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

66. Bölüm - Esnaf Lokantası Bülent Usta Detay

Her gün değişen menüsünde Osmanlı ve Türk mutfağından özel yemekler yapan Bülent Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

65. Bölüm - Ciğer Kebapçı Mehmet Usta Detay

Tarihi büyüksaat dibinde salaş ama bir o kadar da samimi mekanında birbirinden lezzetli ciğer kebapları yapan Mehmet Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

64. Bölüm - Teneke Kebapçısı Zafer Usta Detay

Zafer Usta, Kahramanmaraş'taki dükkanında misafirlerine doğal ve lezzetli etlerle hazırladığı “teneke kebabını” taş fırında pişirip, sunuyor.

63. Bölüm - Humusçu Salim Usta Detay

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta, Tarsus'daki mütevazi dükkanında 1961'den beri humusu geleneksel yöntemlerle yapan Salim Usta'nın hikayesi ekrana geliyor...

62. Bölüm - Pastacı Sinem Usta Detay

Butik pastaları ve kendilerine özgü tarifleriyle büyük beğeni toplayan genç pasta ustası Sinem Alfasa'nın tatlı hikayesini ekranlara getiriyoruz.

61. Bölüm - Tava Ciğercisi Kazım Usta Detay

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta Edirne'deyiz. 1962 yılından beri mütevazi dükkanında tava ciğeri yapan Kazım Usta’nın hikayesi ekrana geliyor...

60. Bölüm - Midyeci Ahmet Usta Detay

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta, midye dolma deyince akla ilk gelen ve pek çok insana midyeyi sevdiren Ahmet Usta’nın hikayesini ve lezzet sırlarını ekrana getiriyoruz.

59. Bölüm - Katmerci Naim Usta Detay

Akhisar'daki mütavazi dükanında elle açılan hamurun içine yumurta,tulum peyniri ve maydanoz ilave ederek nefis bir katmer ortaya çıkaran Naim Usta’nın hikayesi sizlerle.

58. Bölüm - Paçacı Süleyman Usta Detay

Pideli kelle paça çorbasının asırlık hikayesini ve lezzet sırlarını Paçacı Süleyman Usta'dan öğreniyoruz.

57. Bölüm - Dürümcü Alper Usta Detay

İzmir’deki mütevazi dükkanında müptela adını verdiği lezzetli et dürümler ve daha birçok çeşit dürüm yapan genç lezzet ustası Alper Dündar’ın hikayesi ekrana geliyor.

56. Bölüm - Kahve Ustası Sam Detay

Birçok insana kahveyi sevdiren, kahve kavurma, barista ve iyi kahve denildiğinde akla ilk gelen isim olan kahve aşığı Sam Çeviköz'ün hikayesini ekranlara getiriyoruz.

55. Bölüm - Pilavcı Taner Usta Detay

Trabzon'un gastronomik değerlerinden biri olan pilavın asırlık hikayesini ve lezzet sırlarını Taner Usta'dan öğreniyoruz.

54. Bölüm - Balıkçı Erşan Usta Detay

Lezzet'in Ustaları'nda bu hafta Trabzon'a konuk oluyor ve meşhur balıkçı Erşan Usta'nın seyyar arabada başlayan hikayesini ekrana getiriyoruz...

53. Bölüm - Pideci Murat Usta Detay

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta, İstanbul Sultanbeyli'ye konuk oluyor ve meşhur Trabzon pidecisi Murat Usta'nın hikayesini ekrana getiriyoruz...

38

İçeriği listele

Sayfa Başına Dön

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.