Lezzetin Ustaları

Sonraki Bölüm

Lezzetin Ustaları
Lezzetin Ustaları

Lezzetin Ustaları

Uyarı
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE
78. Bölüm - Kebapçı Erdal Usta

İstanbul'daki mekanında birbirinden lezzetli kebaplar ve lahmacunlar yapan Giresunlu kebap ustası Erdal Demir’in hikayesini ekranlara getiriyoruz.

77. Bölüm - Yöresel Yemekler Fahriye Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta Kastamonu'dayız. Birbirinden lezzetli yöresel yemekler yapan Fahriye ustanın hikayesi ekrana geliyor.

76. Bölüm - Çiğ Börekçi İsmail Usta

Eski Bakırcılar Çarşısı'ndaki mütevazi mekanında 1962'den beri çiğ börek yapan İsmail ustanın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

75. Bölüm - Kadıköy

1945'ten beri rengarenk akide şekerleri ve çeşit çeşit lokumlar yapan, Şekerci Nurtekin Usta’nın tatlı yolculuğunu ekranlara getiriyoruz.

74. Bölüm - Dönerci Nail Usta

Meşhur Kastamonu dönerini, üçüncü kuşak olarak dedesinden öğrendiği gibi yapmaya devam eden Nail ustanın hikayesini ekrana getiriyoruz.

73. Bölüm - İznik

Su değirmeninde öğüttükleri unlarla, taş fırınlarda birbirinden lezzetli ekmekler pişiren Nebahat ve Ayhan ustanın hikayesini ekrana getiriyoruz...

72. Bölüm - Mustafa Usta

Sevilen bir düğün yemeği olan 'iskilip dolmasını' her zaman yenebilmesi için restoranında geleneksel yöntemlerle hazırlayıp sunan Mustafa Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

71. Bölüm - İstanbul

Kadıköy Hasanpaşa’daki dükanında birbirinden lezzetli Osmanlı şerbetlerini geleneksel yöntemlerle yapan Ali Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

70. Bölüm - Manisa

Babası Cemal Yansiler'den öğrendiği 'Manisa Kebabı'nı geleneksel yöntemlerle yapmaya devam eden Nuri Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

69. Bölüm - Kapamacı Uğur Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta Alaşehir'deyiz. Bir çeşit mantı olan Alaşehir'e özgü 'Kapama'yı 1987'den beri yapan Uğur ustanın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

68. Bölüm - Tarsus Kebapçısı Yusuf Usta

Babası Eyüp ustadan öğrendiği 'Tarsus Kebabı'nı oğlu ile birlikte yapmaya devam eden Yusuf ustanın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

67. Bölüm - Sokak Lahmacuncusu Ali Usta

Yaptığı lahmacunları 1964'ten beri hep aynı yerdeki seyyar arabasında satan sokak lahmacuncusu Ali Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

66. Bölüm - Esnaf Lokantası Bülent Usta

Her gün değişen menüsünde Osmanlı ve Türk mutfağından özel yemekler yapan Bülent Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

65. Bölüm - Ciğer Kebapçı Mehmet Usta

Tarihi büyüksaat dibinde salaş ama bir o kadar da samimi mekanında birbirinden lezzetli ciğer kebapları yapan Mehmet Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

64. Bölüm - Teneke Kebapçısı Zafer Usta

Zafer Usta, Kahramanmaraş'taki dükkanında misafirlerine doğal ve lezzetli etlerle hazırladığı “teneke kebabını” taş fırında pişirip, sunuyor.

63. Bölüm - Humusçu Salim Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta, Tarsus'daki mütevazi dükkanında 1961'den beri humusu geleneksel yöntemlerle yapan Salim Usta'nın hikayesi ekrana geliyor...

62. Bölüm - Pastacı Sinem Usta

Butik pastaları ve kendilerine özgü tarifleriyle büyük beğeni toplayan genç pasta ustası Sinem Alfasa'nın tatlı hikayesini ekranlara getiriyoruz.

61. Bölüm - Tava Ciğercisi Kazım Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta Edirne'deyiz. 1962 yılından beri mütevazi dükkanında tava ciğeri yapan Kazım Usta’nın hikayesi ekrana geliyor...

60. Bölüm - Midyeci Ahmet Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta, midye dolma deyince akla ilk gelen ve pek çok insana midyeyi sevdiren Ahmet Usta’nın hikayesini ve lezzet sırlarını ekrana getiriyoruz.

59. Bölüm - Katmerci Naim Usta

Akhisar'daki mütavazi dükanında elle açılan hamurun içine yumurta,tulum peyniri ve maydanoz ilave ederek nefis bir katmer ortaya çıkaran Naim Usta’nın hikayesi sizlerle.

58. Bölüm - Paçacı Süleyman Usta

Pideli kelle paça çorbasının asırlık hikayesini ve lezzet sırlarını Paçacı Süleyman Usta'dan öğreniyoruz.

57. Bölüm - Dürümcü Alper Usta

İzmir’deki mütevazi dükkanında müptela adını verdiği lezzetli et dürümler ve daha birçok çeşit dürüm yapan genç lezzet ustası Alper Dündar’ın hikayesi ekrana geliyor.

56. Bölüm - Kahve Ustası Sam

Birçok insana kahveyi sevdiren, kahve kavurma, barista ve iyi kahve denildiğinde akla ilk gelen isim olan kahve aşığı Sam Çeviköz'ün hikayesini ekranlara getiriyoruz.

55. Bölüm - Pilavcı Taner Usta

Trabzon'un gastronomik değerlerinden biri olan pilavın asırlık hikayesini ve lezzet sırlarını Taner Usta'dan öğreniyoruz.

54. Bölüm - Balıkçı Erşan Usta

Lezzet'in Ustaları'nda bu hafta Trabzon'a konuk oluyor ve meşhur balıkçı Erşan Usta'nın seyyar arabada başlayan hikayesini ekrana getiriyoruz...

53. Bölüm - Pideci Murat Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta, İstanbul Sultanbeyli'ye konuk oluyor ve meşhur Trabzon pidecisi Murat Usta'nın hikayesini ekrana getiriyoruz...

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.