Lezzetin Ustaları
Lezzetin Ustaları
Lezzetin Ustaları

Lezzetin Ustaları

Uyarı
Anadolu’nun dört bir yanındaki lezzet ustalarının sıra dışı hikayeleri ve başarı sırları “Lezzetin Ustaları” programıyla ekranlarınıza geliyor.
Anadolu’nun dört bir yanındaki lezzet ustalarının sıra dışı hikayeleri ve başarı sırları “Lezzetin Ustaları” programıyla ekranlarınıza geliyor.

Anadolu’nun dört bir yanındaki lezzet ustalarının sıra dışı hikayeleri ve başarı sırları “Lezzetin Ustaları” programıyla ekranlarınıza geliyor.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

91. Bölüm - Ulaş Usta

Lezzetin Ustaları’nda bu hafta Konya’da,Selçuklu ve Mevlevi mutfağının lezzetlerini dönemin kültürüne uygun olarak hazırlayan, Ulaş Usta’nın tarihi mekanına konuk oluyor.

90. Bölüm - Dönerci Dursun Usta

Lezzetin Ustaları’nda bu hafta Ankara’dayız. Devamını oku Kuzu etinden, meşe odunu ile pişirdiği meşhur Ankara dönerinin sırlarını ve hikayesini, Dönerci Dursun Ustadan öğreniyoruz.

89. Bölüm - Fatih Usta

Konya’da babası Hasan Şendağlı ile birlikte,Melike Hatun Çarşısı’ndaki fırınında,birbirinden lezzetli yağ somunları yapan Fatih Usta'nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

88. Bölüm - Barış Deveci

Lezzetin Ustaları’nda bu hafta İstanbul’da, yöresel ürünleri kullanarak Hatay kahvaltısı hazırlayan Barış Deveci’nin hikayesini ekranlara getiriyoruz.

87. Bölüm - Mustafa Taşkıran

Lezzetin Ustaları’nda bu hafta Manisa Akhisar’dayız. Devamını oku Odun ateşinde, zeytinyağı ile tatlandırarak ağı ağır pişirdiği kuzuları, kuş üzümlü pilavla servis eden kuzu çevirme ustası, Mustafa Taşkıran'ın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

86. Bölüm - Sevi Ulus Şenüstek

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta İzmir Seferihisar'da. Devamını oku Dedesi Erol ustadan öğrendiği şambali tatlısını yapmaya devam eden genç lezzet ustası Sevi Ulus Şenüstek'in hikayesini ekranlara getiriyoruz.

85. Bölüm - Hüseyin Mersin

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta İzmir Çeşme'de, damla sakızlı dondurma deyince akla ilk gelen usta olan Hüseyin Mersin'e konuk oluyoruz.

84. Bölüm - Ahmet Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta İstanbul'da oğlu ile birlikte Mardin usulü etli çiğ köfte yapan Ahmet Usta’nın lezzetli hikayesini ekranlara getiriyoruz.

83. Bölüm - Julia Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta İstanbul Göktürk’teyiz. Kruvasanları ve butik pastaları ile sevilen Julia ustanın renkli hikayesini ekranlara getiriyoruz.

82. Bölüm - Selahattin Babaoğlu

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta İzmir Tire'deyiz. Devamını oku Dedesi ve babasından öğrendiği “Tak Tak Kebabı”nı geleneksel yöntemlerle yapmaya devam eden Selahattin Babaoğlu'nun hikayesini ekranlara getiriyoruz.

81. Bölüm - Kokoreççi Mahmut Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta İzmir Bergama'dayız. Devamını oku Kokoreci, kendine has sosuyla davul fırında yaklaşık 3-4 saat pişirip misafirlerine sunan Mahmut ustanın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

80. Bölüm - Aziz Usta

Lezzetin Ustaları'nda bu hafta İzmir'deyiz. Devamını oku Babası Ali Ustadan öğrendiği 'Tire Kebabı'nı, kardeşleriyle birlikte geleneksel yöntemlerle yapmaya devam eden Aziz Usta'nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

79. Bölüm - Muammer Usta

İstanbul Beyoğlu’ndaki tarihi tezgahında Anadolu’nun sevilen sokak lezzetlerinden ''Niğde Usülü Kelle Söğüş'' yapan Muammer Usta’nın hikayesini ekranlara getiriyoruz.

80

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.