Yedikleriniz Davranışlarınız Olur
Yedikleriniz Davranışlarınız Olur
Yedikleriniz Davranışlarınız Olur

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur

Uyarı
Ünlü Şef Deniz Orhun, beslenme alışkanlıklarımızı iyi yönde değiştirmenin yollarını lezzetli tarifleriyle birlikte anlatıyor. Devamını oku
Ünlü Şef Deniz Orhun, beslenme alışkanlıklarımızı iyi yönde değiştirmenin yollarını lezzetli tarifleriyle birlikte anlatıyor. “Yedikleriniz Davranışlarınız Olur” ile yeme alışkanlıkları ve tutumlarımızın bizleri nasıl etkilediğini, yediklerimizin vücudumuzda ve yaşantımızda nelere sebep olduğunu keşfediyoruz.

Ünlü Şef Deniz Orhun, beslenme alışkanlıklarımızı iyi yönde değiştirmenin yollarını lezzetli tarifleriyle birlikte anlatıyor. “Yedikleriniz Davranışlarınız Olur” ile yeme alışkanlıkları ve tutumlarımızın bizleri nasıl etkilediğini, yediklerimizin vücudumuzda ve yaşantımızda nelere sebep olduğunu keşfediyoruz.Detayı gizle

Bu içeriği izlemeye yetkiniz bulunmamaktadır. Paket seçeneklerini görmek için tıklayınız.
GİRİŞ YAP 30 GÜN ÜCRETSİZ İZLE

13. Bölüm - Arkeoloji Tarih ve Yemek

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur’un bu haftaki bölümünde arkeoloji tarih ve yemek konusu ele alınıyor. Devamını oku Kitap Şifahanesi ve Arşiv Dairesi Başkanı Nil Baydar ile arkeoloji ve sanat dergisi yayın yönetmeni Nezih Başgelen’in görüşleri sonrası , Deniz Orhun soğanlı börek yapıyor. Arkeolog ve yemek kültürü yazarı Ayfer Yavi’nin konuk oldugu bölüm zengin içeriği ile ekranlarınızda...

12. Bölüm - Mimarlık ve Yemek

Ev mimarisindeki gelişmeler mutfakları; bahçe ve güneş ışığı imkanları, yeme davranışını nasıl etkiliyor? Devamını oku Mimar Beyhan Gültaşlar ve Dr. Öğretim üyesi Arzu Durukan’ın görüşleri sonrası Şef Deniz Orhun ve Mimar Kutsi akıllı mutfağa girerek ''tofu'' tarifini veriyor.

11. Bölüm - Aile ve Yemek

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur’un bu haftaki bölümünde aile ve yemek konusu ele alınıyor. Devamını oku Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe ve Dr. Öğretim Üyesi Arzu Durukan’ın görüşleri sonrası Şef Deniz Orhun mutfağa girerek “üç peynirli semizotu” yapıyor. Son olarak uzman Psikolog ve Aile Terapisti Şafak Ağaca Kamal konuk oluyor.

10. Bölüm - Akıllı Üretim Teknolojisi

Teknoloji, gıda sektörünü satıştan üretime bir çok aşamalarıyla birlikte etkiliyor. Seraların yerini dijitalde tasarlanmış tarlalar alıyor. Devamını oku Girişimci Levent Atlas ile otomatik sulama, gün ve gece ışığına bağlı kalmayan akıllı üretim teknolojisini konuşuyoruz. Şef Deniz Orhun, konuğu Okan Erol ile birlikte ''kekikli pide ve kuş üzümlü taze balık'' reçetelerini veriyor.

9. Bölüm - Mevsimler ve Yemek

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur’un bu haftaki bölümünde mevsimler ve yemek konusu ele alınıyor. Devamını oku Bir üniversitede yapılan söyleşi sonrası Şef Deniz Orhun mutfağa girerek “tavuklu börek” yapıyor. Bu bölümün konuğu diyetisyen ve fitoterapist Gizem Keservuran...

8. Bölüm - Koku ve Tat

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur bu haftaki bölümünde koku ve tat konusu ele alınıyor. Devamını oku KBB baş boyun cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Aytuğ Altındağ haftanın konuğu olurken, Deniz Orhun ise zuppa primavera yapıyor.

7. Bölüm - Uyku ve Yemek

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur bu haftaki bölümünde Uyku ve Yemek konusu ele alınıyor.

6. Bölüm - Sanat ve Yemek

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur bu haftaki bölümünde sanat ve yemek konusu ele alınıyor. Devamını oku Gastronomi Uzmanı Esra Düzdağ ve Ressam Selahattin Kara haftanın konuğu olurken, Deniz Orhun ise bulgur kasesinde et sote yapıyor.

5. Bölüm - Topraktan Çatala

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur bu haftaki bölümünde topraktan çatala konusu ele alınıyor. Devamını oku Girişimci Aysun Subaşı haftanın konuğu olurken, Deniz Orhun ise organik ürünler hakkında bilgi veriyor.

4. Bölüm - Aşırı Yemek ve Yemek

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur bu haftaki bölümünde aşırı yemek ve yemek konusu ele alınıyor. Devamını oku Executive Chef ve beslenme uzmanı Özay Akar haftanın konuğu olurken, Deniz Orhun ise kinoa salatası yapıyor.

3. Bölüm - Büyümek ve Yemek

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur bu haftaki bölümünde büyümek ve yemek konusu ele alınıyor. Devamını oku Çoçuk Gelişim Uzmanı Cihan Özdemir haftanın konuğu olurken, Deniz Orhun ise hamursuz elmalı tatlı yapıyor.

2. Bölüm - Spor ve Yemek

Ne yersek daha sağlıklı oluruz? Sağlıklı olmak için neler yemeliyiz? Yediğimiz gıdalarla kendimizi daha sağlıklı hissetmemiz mümkün olur mu? Devamını oku Şef Deniz Orhun, Uzm. Dyt İpek Ağaca’dan destek alırken, fit chef Okan Tegen’i ise kendi mutfağına konuk ediyor ve cevizli kıymalı tirit yapıyor.

1. Bölüm - Mutluluk ve Yemek

Bu bölümde Şef Deniz Orhun psikolojimizi ve okul başarımızı etkileyen besinleri üniversitede Gastronomi bölümü öğrencilerine anlatıyor. Devamını oku Onlarla birlikte mutfağa giriyor, kendi mutfağında da Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’yla birlikte mutluluk veren gıdalarla hazırladığı bir yemek reçetesi veriyor...

78

İçeriği listele

İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti.